Дискусия в хотел "Родина" на 16.09.2010г.

Re: Дискусия в хотел "Родина" на 16.09.2010г.

Мнениеот куче » 27 Сеп 2010, 17:04

За съжеление Мише си прав до болка! cr:)
куче

Мнениеот коприва » 27 Сеп 2010, 20:41

На 18 Дек 2008, 19:13 е имало общо 376 посетители наведнъж -Ще се върне ли това време ??? cr:) kl)
Аватар
коприва

Мнениеот katana1977 » 27 Сеп 2010, 20:47

"НИЩО НЯМА ДА ИЗЛЕЗЕ,и знаете ли защо?Защото на фона на тоталната безработица,на фона намасовото задлъжняьване към банките,народа е уплашен и си трае исе свива.ТОВА Е ИСТИНАТА."

Нани-на, нани-на! Спи, момченце, на хълбок и падни във трап дълбок. Бабиното, да знайш, че не мога, ама сега да ти кажа защо не мога, белким се не сетиш да питаш защо не искам.
Свива се народът, докато има накъде. Свива ушите, свива юмруци, свива се според чергата, свива му се гърлото... После отскача пружината и къде ще се отплесне, никой не знае. Колко колеги се махнаха, колко се пенсионираха, а искат още да бачкат, колко не издържаха, поболяха се или още по-лошо, посегнаха на здравето и живота си?
Ами то така и така си става това, айде всички да си прережем вените, че да не се мъчим?!?
Или да обединим нашата енергия на омразата и отрицанието и вместо към нас, да я насочим към тези, които заслужават да я понесат.Който иска и тегли, да тегли и да се оплаква! Такива е имало, има и ще има, майната им. Ако се случи добра сполука, ще им помогна, та да могат после с пълен глас да сипят лъжи и интриги. Ако...
Аз това положение не мога да го търпя и толкоз. Ако съм сам, кво пък, ще си отшумя по живо по здраво... Обаче ако сме много...
Справка - колко служители на МВР има в Румъния? Стотина хиляди, че и повече. Колко излязоха на протести - 5000, т.е. 5%. Тия 5 % свалиха министъра си, щото не можа да надделее над гнева им.
При нас 5% са много по-малко хора, а шумът ще е много по-голям. Така че, който иска наистина да се напъне да промени лично системата и да заложи на карта великолепната си служба и неизброимите си социални права, ще срещне в мое лице приятел.
Не ме е страх от смешните заплахи, че едва ли не ще пропадна вдън земя, ако се изправя да защитя правата си.
Не ме е страх, че ще изглеждам смешен и жалък, или че ще стана прицел на хули и смешки.
Важното е, че ще направя каквото трябва, пък да става каквото ще.
И да не съм в МВР, ще съм си тук, в земята на дядо ми и неговия дядо, един от 8 000 000 господари на тази земя.
Това никой не може да ми отнеме. Какво, като ми се присмееш? Ще стана ли от това по-слаб или ще ме заболи? Не, аз ще продължа да живея своя живот, не чуждите кошмари.
Да, страхът е голям. Да, всеки има какво да губи. Да, един ден това ще отмине и нещата някак ще се наредят. Да, един ден ще загубиш всичко.
Всеки решава за себе си. Аз виждам, че имам много за губене и затова ще направя така, че загубата ми да не е напразна.
Повярвай, но не в мен, а в себе си. Ти можеш да промениш живота си, независимо кой си или какъв си. Просто трябва да се протегнеш и да започнеш с първата стъпка. ТОВА Е ИСТИНАТА!
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот STO92 » 27 Сеп 2010, 20:56

коприва написа:На 18 Дек 2008, 19:13 е имало общо 376 посетители наведнъж -Ще се върне ли това време ??? cr:) kl)

Доверието е нещо, което трудно се печели, но лесно се губи .......................... на поста на Мишо мога да кажа, че около 70% от членуващите не знаят кой е председател на СФСМВР, а за всичко останало се писа досата преди време ............. тогава Мишо беше на друга позиция.......... късмет на всички във всичко.!!!! ;)
<< НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!! >>

http://policebg.free.bg/cgi-php/phpbb3/ ... &t=74#p633 -- Кой ни лъже ?
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=403728
Аватар
STO92
Изгонен

Мнениеот ggeenn » 27 Сеп 2010, 21:00

Не става въпрос на страх,а на трезва преценка.
Това,че в Румъния си смениха Министъра и в Гърция са на път да го сторят не значи че от утре ще потекат реки от мет и масло т.е.пари няма.Единственото ,което ръководството на министерството може да бъде упреквано е ,че не започва така нужната реформа/редуциране/оптимизиране на щата,но дори това да започне да се случва едва ли ще потекат пари в близко бъдещи.
Аватар
ggeenn

Мнениеот katana1977 » 27 Сеп 2010, 21:11

коприва написа:На 18 Дек 2008, 19:13 е имало общо 376 посетители наведнъж -Ще се върне ли това време ??? cr:) kl)

Времето е в нас, и ние сме във времето
то нас обръща и ние него обръщаме.
България е имала десетки въстания и бунтове, преди да се изправи свободна и горда.
Запитай се, достоен ли си за наследник на тези, които са се изправяли след всяко поражение и унижение, обърсвали са калта и срама и са продължили да се борят и са победили, за да те има сега и теб? На тези, които не са имали на какво да се опрат - без държава, без пари, без оръжие, без свобода и знания, но които не са изпадали в романтика и меланхолия, нито са се чудили как да философстват, ами са си сцепили кожите от труд да стигнат до един блян? Да не мислиш, че те са били в по-добро положение от нас - откъснати от света, 500 години назад и 300 встрани? Да не мислиш, че и тях не ги е било страх, или не са били научени, или не са кървели.
Едно ще кажа, помня прадядо ми, а той е бил роден в робство - 1899г. в Турската империя. Рая. Тоя човек и родителите му са си оставили всичките имоти и дюкяни в Одрин и са дошли в България да живеят в една колиба в Стара Загора. И колибата е била палат, защото са били свободни. И помня, че ми разказваше как е казал лично на Борис III - "Ваше величество, царете си отиват, а България остава!" и как е обиколил за тая дързост сите селски гарнизони, но службата му за него беше рай, защото беше свободен. И той, роден като роб, живя и умря свободен.
Дребен потомък на големи българи /ако и да са неизвестни/ съм и не го крия. Но те са ми дали двете най големи богатства - живот, за да видя света и свобода, за да живея. Но като съм им стъпил на раменете, последното нещо, което ще направя, е да им се изплюя отгоре и като виждам, че нещо не е така, да кажа - така е! И сега виждам, че нещо не е така, и каквото мога, ще сторя, да го оправя. Не заради друго, а защото е работа. А работата иска да бъде свършена.
Так че не питай мен, аз знам, че когато има нужда, това време е в нас и ние сме в него.
Не визирам конкретния човек, знам, че е достоен, нека всеки сам за себе си да отговори.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот mi60 » 27 Сеп 2010, 21:26

ЕДИН ЕЛЕМЕНТАРЕН ПРИМЕРако на 30 септември се обяви,че от 08ч до 09ч патрулките,пожарните и ГЗ,ще вървят със пуснати сирени,дали ще има такива смелчаци,НЯМА ДА ИМА
http://vbox7.com/play:f4461737
Михаил Иванов/ОДЧ- виновни за всичко/
Аватар
mi60

Мнениеот The Godfather » 27 Сеп 2010, 21:26

„Вчера каквото сме говорили и писали, трябва и днес да го имаме пред очи, да не ни се смеят хората в работите утре!"

Васил Левски
Аватар
The Godfather

Мнениеот ggeenn » 27 Сеп 2010, 21:27

Г-н Грозев искам първо да Ви поздравя за чудесното представяне в предаването Сеизмограф в събота (жалко,че Ц.Ц. го нямаше ),но да се сравнявате с цар Борис Ви е твърде рано !
Аватар
ggeenn

Мнениеот малкия » 27 Сеп 2010, 21:33

STO92 написа:

Доверието е нещо, което трудно се печели, но лесно се губи .......................... на поста на Мишо мога да кажа, че около 70% от членуващите не знаят кой е председател на СФСМВР, а за всичко останало се писа досата преди време ............. тогава Мишо беше на друга позиция.......... късмет на всички във всичко.!!!! ;)

Искаше ми се да те питам по какъв метод направи изследването, от което получи като резултат въпросните 70%.
Вместо това обаче ще ти кажа (а и не само на теб) нещо друго.
Вероятно не си запознат добре с Устава на СФСМВР - иначе би трябвало да знаеш, че Федерацията няма председател. Има Управителен съвет. Имах честта да бъда избран за член на този Управителен съвет, който пък ми оказа честта да ме избере за свой председател. Да повторя за непрочелите Устава и правещите се на ударени - председател на УС, не на СФСМВР. А разликата се състои в това, че на всяко свое заседание УС може да избере за председател друг от членовете си. Доста по-малко пък от цитираните от теб 70% могат да сменят целия УС или част от членовете му винаги когато пожелаят. Надявам се, че си ми схванал мисълта.
Въпреки това ще поясня - за всеки случай, просто за да няма чели-недочели и разбрали-недоразбрали.

Ако на някой служител на МВР му трябва "вожд", "учител", изобщо някой "най-голям", дето да му мести главата - да не го търси в СФСМВР. Да се пробва другаде...

Та от тая гледна точка за мен е далеч по-важно въпросните 70%, а още по-добре - всичките 100% от членуващите в СФСМВР, да знаят какво искат, да имат идея как да го постигнат и да са готови във всеки момент да разкарат всеки член на ръководството на Федерацията, който дърпа нещата в друга посока.

Между другото, ти членуваш ли още в СФСМВР?
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот katana1977 » 27 Сеп 2010, 21:35

ggeenn написа:Г-н Грозев искам първо да Ви поздравя за чудесното представяне в предаването Сеизмограф в събота (жалко,че Ц.Ц. го нямаше ),но да се сравнявате с цар Борис Ви е твърде рано !

Благодаря!
С царе и патриарси никога няма да се сравня, защото при тях изначално те са първите, пък другите са под тях.
Сравнявам се и ако мога, ще се постарая да не отстъпя, от примера на моите предци и техните дела и поведение. Това и написах.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот katana1977 » 27 Сеп 2010, 21:37

mi60 написа:ЕДИН ЕЛЕМЕНТАРЕН ПРИМЕРако на 30 септември се обяви,че от 08ч до 09ч патрулките,пожарните и ГЗ,ще вървят със пуснати сирени,дали ще има такива смелчаци,НЯМА ДА ИМА

Примерът изобщо не е елементарен, освен за хора, които си нямат и представа как се организира национален протест. Предполагам, че фразата е паразитизъм.
В същото време какво ще направиш, ако има такива?
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот mi60 » 27 Сеп 2010, 21:40

katana1977 написа:
mi60 написа:ЕДИН ЕЛЕМЕНТАРЕН ПРИМЕРако на 30 септември се обяви,че от 08ч до 09ч патрулките,пожарните и ГЗ,ще вървят със пуснати сирени,дали ще има такива смелчаци,НЯМА ДА ИМА

Примерът изобщо не е елементарен, освен за хора, които си нямат и представа как се организира национален протест. Предполагам, че фразата е паразитизъм.
В същото време какво ще направиш, ако има такива?

А,ти? ,макар че, въпроса ти е неуместен икъм мене,ще ти кажа,няма да има такива.А това какво предполагаш, си е твоя работа, защото знам,че няма хора със телепатични способности.
Благодаря за вниманието!
http://vbox7.com/play:f4461737
Михаил Иванов/ОДЧ- виновни за всичко/
Аватар
mi60

Мнениеот STO92 » 27 Сеп 2010, 21:45

малкия написа:
........................................Между другото, ти членуваш ли още в СФСМВР?

Не г-н Председател на УС на СФСМВР не членувам в СФСМВР по съвсем официален ред, но мисля, че мога да изразявам мнението си с което никой не задължавам или ако пък не мога ще помоля админа да ми изтрие буквите. ;)

Между другото, докато още членувах в СФСМВР, Ви помолих за помощ за която ми писахте, че ще направите, но .................... тъй де вече не съм член , извинете !!! ;)
Последна промяна STO92 на 27 Сеп 2010, 21:49, променена общо 1 път
<< НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!! >>

http://policebg.free.bg/cgi-php/phpbb3/ ... &t=74#p633 -- Кой ни лъже ?
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=403728
Аватар
STO92
Изгонен

Мнениеот The Godfather » 27 Сеп 2010, 21:46

Ако на някой служител на МВР му трябва "вожд", "учител", изобщо някой "най-голям", дето да му мести главата - да не го търси в СФСМВР. Да се пробва другаде...

Добре де, къде да го намерим? Стадото като няма чобанин, вълците ли да го водят?
Аватар
The Godfather

Мнениеот katana1977 » 27 Сеп 2010, 21:47

Аз съм си тук, на мястото, което трябва да бъда. И ще има такива, ако поискаме, а ти, ако не ти се занимава, се завий с юргана презглава, да не ти дразнят слуха сирените. А ако ти се занимава, знаеш какво да направиш, то е ясно.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот katana1977 » 27 Сеп 2010, 21:57

The Godfather написа:

Добре де, къде да го намерим? Стадото като няма чобанин, вълците ли да го водят?

Първо, не сме стадо, а хора, които могат сами да решат какво правят.
Второ, нямаме нужда някой да решава вместо нас какво да става с живота ни и да ни мести главите или други части, ние и сами се справяме.
Трето, водим хората, които ни избраха, по път, който смятаме, че дори и много тежък, е правилен и навременен, за което носим отговорност във всяко отношение, защото сме и ще сме между хората, които ни избраха и след като "слезем от конете".
Четвърто, като търсиш водач, първо питай себе си - Всеки знае в себе си пътя, но понякога го е страх да го поеме и затова залъгва сам себе си. Другите могат да те подтикнат, но не и да извървят пътя вместо теб.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност