Дискусия в хотел "Родина" на 16.09.2010г.

Re: Дискусия в хотел "Родина" на 16.09.2010г.

Мнениеот ntvladimirov » 28 Сеп 2010, 20:45

Не хваля никой ръководител. Но това което съм написал по горе е факт. За другите Дирекции не знам.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот dakota_ » 28 Сеп 2010, 20:47

Lord написа:
ntvladimirov написа:..........Не разбирам защо мислите че колегата лъже. И при нас има такива консумативи.Никои никога не е носил от в къщи просто е имало и има.Гориво също имаме. Изглежда това е на местна основа.Зависи от това колко е кадърен прекият ръководител и как управлява средствата които са му предоставени от Държавата.

Колега, ако кажа, че съм удивен - би било невярно, аз просто онемявам! Но щом го твърдите - не бих Ви упрекнал в лъжа.

П.П. Само да допълня, ако твърдението Ви е вярно, то явно имаме държави в държавата, но последната роля и принос за това е на преките и непосредствени ръководители, а още по-малко на директорите, това е сигурно!

Нека да се присъединя и аз към "лъжците" и при нас има описаните канцеларски консумативи,има и гориво,ограничили сме разходите за да може да се справяме в условията на криза...
Не мога да кажа как ще бъде след няколко месеца,защото ако трябва да съм напълно честен,се усеща затруднение и се страхувам нещата да не отидат в посока на липси,за момента,изхождайки от ситуацията в която се намира държавата,мога да кажа,че сме добре...Дай Боже,да ставаме и още по-добре...
dakota_

Мнениеот pravo_09 » 28 Сеп 2010, 20:49

До сега не съм получил никакъв консуматив от държавата. Като започнах работа, нямаше компютър и принтер за мен и се наложи да си купя за работа. Ще кажете, че е много глупаво, но като няма др. комп и щеше да се наложи двама да пишем на един комп нарправо не ми се мисли. И до ден днешен се обаждам в дирекцията да питам дали ще ми осигурят служебен, но само ми отговарят, че ако получат ще ми е обадят.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот малкия » 28 Сеп 2010, 20:50

Lord, че в държавата няма две еднакво работещи РУП/ГПУ или ОДМВР/РДГП, е всеизвестне факт. Което си е достойно за съжаление. А още по-достойно за съжаление е, че това се отнася не само и не единствено до материално осигуряване, а и до прилагане на нормативни документи. Казвам го наистина с болка защото винаги ме е било яд, че нямаме достатъчно ясни правила. Или когато ги има всеки се придържа към тях когато и колкото му харесва.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот Lord » 28 Сеп 2010, 20:52

Знам, но мислех, че това време е отминало. Това е унизително, унизително! ;)!
Аватар
Lord

Мнениеот dakota_ » 28 Сеп 2010, 20:58

pravo_09 написа:До сега не съм получил никакъв консуматив от държавата. Като започнах работа, нямаше компютър и принтер за мен и се наложи да си купя за работа. Ще кажете, че е много глупаво, но като няма др. комп и щеше да се наложи двама да пишем на един комп нарправо не ми се мисли. И до ден днешен се обаждам в дирекцията да питам дали ще ми осигурят служебен, но само ми отговарят, че ако получат ще ми е обадят.

Докато се обаждаш ти в Дирекцията,няма да ти подсигурят компютър...Какво прави началника ти?
Не се сърди,но не е твоя работа да се обаждаш и да си търсиш компютър...Понеже пишеш за заповед на Директора на ОДМВР - Варна с която спират да предоставят консумативи,имаш ли номер на тази заповед,чел ли си е или просто така ви е казал домакина...
dakota_

Мнениеот ntvladimirov » 28 Сеп 2010, 21:01

малкия написа:Lord, че в държавата няма две еднакво работещи РУП/ГПУ или ОДМВР/РДГП, е всеизвестне факт. Което си е достойно за съжаление. А още по-достойно за съжаление е, че това се отнася не само и не единствено до материално осигуряване, а и до прилагане на нормативни документи. Казвам го наистина с болка защото винаги ме е било яд, че нямаме достатъчно ясни правила. Или когато ги има всеки се придържа към тях когато и колкото му харесва.

Какво значи "достойно за съжаление". Аз мисля че израза е "Достоен или Достойно за уважение".Просто да се взима пример от по добре работещите а не да се отрича всичко и всеки. Пеем една и съща песен без да се замисляме.За това и Медиите взеха да не ни обръщат внимание.
Последна промяна ntvladimirov на 28 Сеп 2010, 21:05, променена общо 1 път
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

Аватар
ntvladimirov

Мнениеот pravo_09 » 28 Сеп 2010, 21:04

чете я началника на РУП на оперативка, заповедта не съм я запомнил, но мога да я намеря предполагам. Началника също се е обаждал за компютри в дирекцията и отговора е същия. Могат да потвърдят всички колеги от Варна.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот малкия » 28 Сеп 2010, 21:07

Разбира се, че е достоен за уважение началник, който се опитва да облекчи труда на подчинените си.
Достойно за съжаление е, че такива са сравнително малко.
Достойно за съжаление е, че няма достатъчно ясни правила и санкции за тези, които не спазват и малкото съществуващи.
А това с "взимането на пример" остана някъде преди двайсет и кусур години (ако изобщо и тогава го е имало).
Защото не знам дали си се опитвал да предложиш на комисар "да вземе пример". Ако не си, опитай и дай после да си говорим...
малкия

Мнениеот ntvladimirov » 28 Сеп 2010, 21:14

За Комисарите съм съгласен. Много съм малък да давам прледложения и съвети на Комисари, но съм бил свидетел когато един колега оперативен работник посъветва комисар Сълов как се разкрива Убииство и след няколко дни му беше връчена заповед за пенсиониране. А също всички знаем и за един колега от Бяла Слатина които даваше съвети , за когото ме е яд че го пенсионираха но това е друга тема.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

Аватар
ntvladimirov

Мнениеот малкия » 28 Сеп 2010, 21:19

Съжалявам, не зная кой е комисар Сълов, нито какъв е бил случаят и не мога да го коментирам.
малкия

Мнениеот dakota_ » 28 Сеп 2010, 21:20

pravo_09 написа:чете я началника на РУП на оперативка, заповедта не съм я запомнил, но мога да я намеря предполагам. Началника също се е обаждал за компютри в дирекцията и отговора е същия. Могат да потвърдят всички колеги от Варна.

Гледам да не се отклоня от темата,но с нашият домакин на РУП,успяхме да подсигурим на почти всички места да има компютри,принтерите са по един за няколко компютъра....Това не означава,че в селските приемни е оборудвано с компютри и всичко е по мед и масло,но мога да кажа,че се справяме...Не знам как процедира вашият началник,но аз искам да ми пишат рапорти,че нямат определени консумативи,така и аз имам основания да искам...Много е важна позицията на Н-ка на РУП,само с обаждане по телефона не става,трябва да се тича и да се настоява и всичко това е негова работа...
dakota_

Мнениеот малкия » 28 Сеп 2010, 21:23

dakota_ написа:.Много е важна позицията на Н-ка на РУП,само с обаждане по телефона не става,трябва да се тича и да се настоява и всичко това е негова работа...

С това съм абсолютно съгласен!
Има обаче и случаи, когато позицията на началника на РУП в резултат на тичането и настояването може да се окаже губеща. Та не е за подценяване и позицията на неговия началник...
малкия

Мнениеот dakota_ » 28 Сеп 2010, 21:28

малкия написа:
dakota_ написа:.Много е важна позицията на Н-ка на РУП,само с обаждане по телефона не става,трябва да се тича и да се настоява и всичко това е негова работа...

С това съм абсолютно съгласен!
Има обаче и случаи, когато позицията на началника на РУП в резултат на тичането и настояването може да се окаже губеща. Та не е за подценяване и позицията на неговия началник...

Изпитвал съм на гърба си позицията на губещ,знам какво е да те отрежат и да ти покажат вратата...Гледам когато опъвам струната да е с мярка,че иначе лесно се къса и става по-добре да не сме пипали...
dakota_

Мнениеот The Godfather » 28 Сеп 2010, 21:32

С 5-6 години служба в МВР началник не се става. Нито знаеш как и какво да искаш, нито пък като ти дават , знаеш как да го вземеш.
Аватар
The Godfather

Мнениеот малкия » 28 Сеп 2010, 21:41

Отново ще се съглася - и с двата предни постинга.
С едно уточнение само.
Кръстник, прав си, но някои не могат да станат читави началници и след 15, че ако има как - и след 50 години служба. Стажът си е стаж, спор няма, но си е и до човек.
малкия

Мнениеот The Godfather » 28 Сеп 2010, 21:45

Те, "ЧОВЕЦИТЕ" вярно, че малко останаха!
Аватар
The Godfather

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност