В какъв протест ще участваш?

В какъв протест ще участваш?

Масов протест в почивен ден в София и връчване на писма и декларации
53
15%
Предупредителна стачка
36
10%
Протест чрез едновременно включване на сирените
24
7%
Палатков лагер и ежедневен протест пред МВР, МС, НС и други институции
27
8%
Символична стачка
17
5%
Ефективна стачка
77
22%
Блокиране на ГКПП и пътни артерии
19
5%
Ще си прибера личната техника и няма да водя служебни разговори от личния ми телефон
30
9%
Ще работя колкото мога, докато държавата осигури дейността ми както трябва
25
7%
Ще откажа да изпълнявам задължения извън длъжностната ми характеристика
29
8%
Няма да участвам, но подкрепям протестите
7
2%
Няма да участвам и не одобрявам протести
7
2%

Общо гласове : 351

Re: В какъв протест ще участваш?

Мнениеот mashina4 » 22 Окт 2010, 14:18

Aко всички улични(патрулни) полицаи тръгнат да си върша работата абсолютно уставно(коне с капаци) без никакъв компромис и толеранс към никой и нищо,и започнем да се "заяждаме"и санкционираме абсолютно всички граждани дори и за най дребното и малко нарушение което е прието в някой закон или наредба,единственото нещо което ще постигнем е неописуем гняв и омраза на обществото към нас което и без това не ни обича особено много.
Аватар
mashina4

Мнениеот dsuzunov » 22 Окт 2010, 14:39

mashina4 написа:Aко всички улични(патрулни) полицаи тръгнат да си върша работата абсолютно уставно(коне с капаци) без никакъв компромис и толеранс към никой и нищо,и започнем да се "заяждаме"и санкционираме абсолютно всички граждани дори и за най дребното и малко нарушение което е прието в някой закон или наредба,единственото нещо което ще постигнем е неописуем гняв и омраза на обществото към нас което и без това не ни обича особено много.

И най-напред, журналягите ще ревнат, че живеем в полицейска държава.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dakota_ » 22 Окт 2010, 18:45

mashina4 написа:Aко всички улични(патрулни) полицаи тръгнат да си върша работата абсолютно уставно(коне с капаци) без никакъв компромис и толеранс към никой и нищо,и започнем да се "заяждаме"и санкционираме абсолютно всички граждани дори и за най дребното и малко нарушение което е прието в някой закон или наредба,единственото нещо което ще постигнем е неописуем гняв и омраза на обществото към нас което и без това не ни обича особено много.

Какви точно компромиси правиш в службата си като полицай? Не носиш ли службата така както е разписано в ЗМВР? Къде точно са класифицирани нарушенията като "дребни",кое е дребно нарушение?
Делиш ли гражданите на граждани и полицаи,полицаите правят ли нарушения и ще бъдеш ли безпощаден и към колегите?
Какво би посъветвал тези,които не са "улични" полицаи и те ли според теб не си вършат работата както трябва....
Аз лично смятам,че полицаите си вършат добре работата и по таи причина имат и съответните изисквания към Правителството,иначе ако не си вършат работата както е разписано в ЗМВР,не биха имали право да претендират...
dakota_

Мнениеот InfoInfo » 22 Окт 2010, 19:09

Още малко и из форума ще запъркат крилца, крилцата на ангелите в него. Явно поне dakota_ е идеален, или поне такъв се изкарва. Аз си мислех, че тук хората са земни и няма нужда от демагогия.
InfoInfo

Мнениеот mashina4 » 22 Окт 2010, 19:14

До дакота:
Никъде не съм каза или намеквал,че "не уличните"полицай не си вършат работата.Говорех от името на пътен защото съм такъв.Под дребни нарушения разбирам и правя компромис.
-Нарушение на нощна тишина.Отивам за 1-ви път и културни хора се извиняват и спират.предупреждавам и си тръгвам.По наредбата на общината трябва да санкционирам.Аз предупреждавам.
-Спряна кола за престой при наличие на знак В-27.Отивам и водача казва,че жена му е бремена и я изчаква да я качи(отсреща тя идва)По закона ЗДВП трябва да санкционирам.Аз предупреждавам.
-Спирам момче за проверка на документи.Същото не носи такива,справка-чист като сълза.Момчето културно обяснява,че бърза и ги е забравило.По закона ЗБЛД трябва да санкционирам.Обяснявам и Предупреждавам!
Примери за маловажни нарушения много,но от мекия стол в канцеларията те не се виждат.За такива неща според теб трябва ли да санкционирам.Или да напиша на баба Минка акт по общината,че е изкарала една щайга с кервиз и магданоз пред входа на блока и продава за да изкара 2-3 мизерни лева.И да деля гражданите на "граждани и граждани"Като констаирам такива "дребни" нарушения като видя,че са културни и разбрани хора правя компромис и предупреждавам,но ако е някой заядливи и прост глобявам.Аз също съм на мнение,че полиците си вършат съвестно работата.С горния си пост визирах ако тръгнем да я вършим по устав какво ще стане.За пореден път се убеждавам,че вие началниците сте далеч от реалния живот и какво става по улуците,забили сте главите си в някакви бумаги и статистики и си мислите,че всичко е само черно и бяло.Спред мен трябва такива като вас да се задължат със заповед да изкарват поне по 5 дежурства на месец с патрула вън на улицата за да видите нещата с истинските им лица.
Аватар
mashina4

Мнениеот dakota_ » 22 Окт 2010, 19:30

Значи идваме си на думата,че пак санкционираш извършено нарушение...Аз нямам твоят опит и твоят интелект,но като един виден Мунчо,според мен и забележката е санкция за нарушение и правейки забележка на някой от посочените по-горе ти пак си вършиш работата...Щях да те похваля,че работиш и с главата си,но не бива един Мунчо като мен, да се меси в работата на знаещите и можещите...
Относно задължаването да караме дежурства с патрула,аз съм се "задължил" доброволно и го правя поне 4 пъти в месеца...За резултатите може да четеш във форума...катаджиите най-много са недоволни когато съм нощем с колегите от ППД...
Последна промяна dakota_ на 22 Окт 2010, 19:34, променена общо 1 път
dakota_

Мнениеот mashina4 » 22 Окт 2010, 19:34

Ако трябва да работя по устав в закона за тези нарушения няма такава санкция като "предупреждение" или "забележка" доколкото си спомням Мунчо санкцийте са други или греша.
Аватар
mashina4

Мнениеот dakota_ » 22 Окт 2010, 19:36

mashina4 написа:Ако трябва да работя по устав в закона за тези нарушения няма такава санкция като "предупреждение" или "забележка" доколкото си спомням Мунчо санкцийте са други или греша.

Добре,че се въздържах да те похваля,като един Мунчо си създадох впечатление,че освен да четеш законите,може и да мислиш върху прочетеното,но нали съм си Мунчо,се излъгах ....
Ако имаш други въпроси към мен,администратора е отворил такава тема,адресирай ги там,ще ти отговоря в темата или ще ползвам опцията "лични"...Дано си ме разбрал правилно
dakota_

Мнениеот mashina4 » 22 Окт 2010, 19:47

В кой раздел по точно е темата "Въпроси към дакота",че съм я пропуснал.Хайде един бърз.

Констатирал съм такова "дребно" нарушение взел съм отношение-забележка.На в закона единственото отношение към това дребно нарушение е глоба с акт по твоята логика следва,че не съм си изпълнил служебните задърлжения след като съм взел отношени различно от визираното в закона?
Аватар
mashina4

Мнениеот Nabora » 22 Окт 2010, 21:07

По темата господа спорещи !!:)
След гостуването на м.п. на РБългария в Панорама достигнах до извода - МНОГО Е НАЛЕЖАЩА СРЕЩА НА СИНДИКАЛНИТЕ ПРЕДСТАВИТЕЛИ С ПРЕМИЕРА ЗА ДА ДАДЕ ТОЙ ОБЯСНЕНИЕ ПО ТЕМАТА "МВР" :idea:
Аватар
Nabora

Предишна

Назад към Синдикална дейност