В какъв протест ще участваш?

Масов протест в почивен ден в София и връчване на писма и декларации
53
15%
Предупредителна стачка
36
10%
Протест чрез едновременно включване на сирените
24
7%
Палатков лагер и ежедневен протест пред МВР, МС, НС и други институции
27
8%
Символична стачка
17
5%
Ефективна стачка
77
22%
Блокиране на ГКПП и пътни артерии
19
5%
Ще си прибера личната техника и няма да водя служебни разговори от личния ми телефон
30
9%
Ще работя колкото мога, докато държавата осигури дейността ми както трябва
25
7%
Ще откажа да изпълнявам задължения извън длъжностната ми характеристика
29
8%
Няма да участвам, но подкрепям протестите
7
2%
Няма да участвам и не одобрявам протести
7
2%

Общо гласове : 351

Мнениеот katana1977 » 26 Сеп 2010, 19:16

Нашите проблеми стават все по-тежки, правителството нехае, дори и медиите започнаха да мълчат. Време е за активни действия.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Re: В какъв протест ще участваш?

Мнениеот Nabora » 26 Сеп 2010, 21:04

Ще си позволя да изразя мнение по предложените точки в анкетата, и по-точно по многото вариянти. Да, има демократичност о т обхванатият обем, но стига с нея :!: Най-много 4-5 точки от останалите не виждам смисъл :arrow: Също- Стига в почивни дни :idea:
Аватар
Nabora

Мнениеот Pa4o » 26 Сеп 2010, 21:22

от katana1977 » Нед Сеп 26, 2010 7:16 pm

Нашите проблеми стават все по-тежки, правителството нехае, дори и медиите започнаха да мълчат. Време е за активни действия.

Така е нещо се бавим , време е :arrow:
КОГАТО СМЕ ЕДИННИ ЩЕ СМЕ СИЛНИ
Pa4o

Мнениеот madcop » 26 Сеп 2010, 21:34

Твърдо ЗА протест, и то всеки вид такъв, от който врага ще го заболи. Опитахме с добро, пробвахме с дипломация, обърнахме се за помощ и към Европа, нищо!!! Е мисля че изчерпахме всички начини и подходи, след които е крайно време да покажем че сме целеустремени и убедени в каузата си хора. :evil:
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот strelets » 26 Сеп 2010, 21:42

Даже твърде много се забавихме!До сега само с протести управляващите не ни взеха на сериозно и дори и елементарно уважение не проявяват към нас,а камо ли да изпълнят нещо от исканията ни и дори и от това,което обещаха преди НИЕ да ги изберем за управници.
Време е за сериозни действия,за да ни вземат на сериозно и да ни уважават!
Петър Цоков,Пазарджик
strelets

Мнениеот Sir Humphrey » 26 Сеп 2010, 21:51

Личното ми мнение е, че за наемни работници със силно ограничени права за протест, каквито са служителите на МВР в България, най-удачен вариант е "Ще откажа да изпълнявам задължения извън длъжностната ми характеристика".
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот katana1977 » 26 Сеп 2010, 22:05

И изобщо, ама изобщо не призовавам към ефективна стачка, макар че съм готов да се включа в такава и разбира се да си понеса последствията, ако някой успее да формулира какви точно ще са те... :twisted:
Освен това, отговорите са повече от един, защото можем да направим повече от една форма на протест. Какво ни пречи - ни акъл, ни образование!
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот vj_petkova » 26 Сеп 2010, 22:10

Била съм с вас на всичките ви протести, и пак ще ви подкрепя, ако излезете. Но защо ли ми се иска този път да имате много повече поддръжници, не само от системата на МВР. Може би да направите нещо съвместно с другите синдикати, в другите сфери. Задават се много протести, във всички области. Може би трябва да се обединим всички заедно, за да постигнем това, което искаме.
Аватар
vj_petkova

Мнениеот Meteor » 26 Сеп 2010, 22:11

katana1977,мойте уважения към Форума,но не пренебрегваш ли и един друг такъв ?
Sir Humphrey,няма да има ефект предложението ти,защото в тази длъжностна характеристика има едно изречение"...и други..."
Лично ми мнение е че трябва да се обединят усилията не само на Българските Синдикати,а и на сродните организации около нас-било в Румъния,било в Гърция...
Един всеобщ протест на Дунав мост от Румънски и Български колеги,би имал своята чуваемост в цяла Европа !
Тя/Европа,де/,би чула и разбрала,че служителите на Външните й граници имат срочни и неотложни проблеми,и няма как да бъдат адекватни на изискванията й за т.н. "Външна граница"...
Помня предизборният Ви лозунг:
АЗ ГАРАНТИРАМ !
Вие сте на ход,г-н Борисов !
Аватар
Meteor

Мнениеот leonardo » 26 Сеп 2010, 22:15

Метеор, предложението за Дунав мост е прекрасно остава да се обсъди със организациите от съседните държави.
АЗ ВЯРВАМ , ЧЕ НИЕ МОЖЕМ !
Лукан Лазарски - член на САСМВР
Аватар
leonardo

Мнениеот katana1977 » 26 Сеп 2010, 22:41

Имаме нужните контакти, за да направим здрави международни протести и такива с други организации в БГ. Ама хайде първо да видим нашта войска - бойни части, окомплектованост, и най-вече готовност да ритат задници по синдикална линия. :lol:
По отношение на ПолисБГ, пуснал съм запитване до един от администраторите му за анкетата. И хич не го пренебрегвам, макар че беше решено само във форума на СФСМВР да пишем. И наистина там даваме най-пълната информация за това което правим.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот Meteor » 26 Сеп 2010, 22:49

katana1977 написа:И хич не го пренебрегвам, макар че беше решено само във форума на СФСМВР да пишем. И наистина там даваме най-пълната информация за това което правим.

Наистина,това май е най-правилното !
Не гласувах в Анкетата,защото аз съм твърдо за мнението-Заедно на Дунав мост ! С румънските колеги !
Помня предизборният Ви лозунг:
АЗ ГАРАНТИРАМ !
Вие сте на ход,г-н Борисов !
Аватар
Meteor

Мнениеот katana1977 » 27 Сеп 2010, 09:18

Интересни резултати се получават, но нека да изчакаме и да видим.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот armi » 27 Сеп 2010, 13:08

Досега съм участвал във всички протести , а резултати почти никакви.
Искам да участвам в такова мероприятие с тези резултати :http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3289451
27.09.2010 13:22
Причина за това е скандалът, избухнал след протестния марш на полицейски служители в края на миналата седмица, за който служителите на реда нямаха разрешение
Протестите на румънските полицаи доведоха до вълна от оставки в ресорното министерство Протестите на румънските полицаи доведоха до вълна от оставки в ресорното министерство

Министърът на вътрешните работи и администрацията на Румъния Василе Блага подаде днес оставката си.

Той направи това заради скандала, избухнал след протестния марш на полицейски служители в края на миналата седмица, за който служителите на реда нямаха разрешение.

Заради стачката на полицаите министър-председателят Емил Бок и президентът Траян Бъсеску се отказаха от полицейските услуги за ескортиране, отбелязва агенция Медиафакс.

Шефовете на Жандармерията, на Службата за обществен ред и сигурност и на Главна дирекция информация и вътрешна сигурност в рамките на министерството на вътрешните работи на Румъния също ще подадат оставките си заради скандала с незаконния
протестен марш на полицаите миналата седмица, съобщиха официални източници
armi

Мнениеот ntvladimirov » 27 Сеп 2010, 13:15

katana1977 написа:Имаме нужните контакти, за да направим здрави международни протести

Следейки изявите на правителството виждам че се влияе от външна намеса. Особенно когато става на въпрос за шенген и подобни споразумения. Имам впредвид че тогава няма да има граници и Вътрешното министерство ще е важен орган в Управлението на страната. Може да се наблегне на тази опция за придобиване на некакви привилегии. Още повече че и Румъния е на една позиция с България а Румънските полицай веднага излизат на протест когато им отнемат привилегии. Последният път стачкуваха за това че не им изплащат пари за почивка през отпуската. Такава привелегия в БГ преди време имаха само Банковите служители но сега и много частни фирми дават на служителите си такива пари. ОООпс отплеснах се от темата. Подкрепям международни протести.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот InfoInfo » 27 Сеп 2010, 13:20

Нещо си мисля, че у нас при аналогична ситуация едва ли би имало оставка на вътрешния министър.
InfoInfo

Мнениеот kkarakashev » 27 Сеп 2010, 18:04

От "външна" гледна точка ще Ви попитам само 2 неща:
1- Защо трябва да е на Дунав мост и с колегите Ви от Румания. Защо всчко едно нещо трябва да е с помощ от вънка? Не сте малко, не Ви липсва ни акъл, ни образование. Ако не можете сами да се оправите ......................
2- По постовете от предишните протести,някой от Вас или са против такива, или са ЗА ама само на думи, иначе си седим на стола. Не сте единни, а това е проблем.

п.п. Това да не вършите неща, който не са в длъжностната Ви характеристика някак си не става, защото ако не си ТИ, ще е друг. А друг вярвайте ми ще се намери.
Масов протест в почивен ден в София и връчване на писма и декларации - то писахте, молихте се, файдата и сами е виждате.
Предупредителна стачка и Протест чрез едновременно включване на сирените - Стачка с лентичка на ръката смешно и на никой няма да му пука.След пушенето и водата това ще е поредната пародия.Само заглавия по вестниците и дандания из страната.
Ще си прибера личната техника и няма да водя служебни разговори от личния ми телефон - и как да стане, като няма да си изпълнявате служебните задължения.А когато не ги изпълняваш те наритват.
РЕШЕТЕ ЗА КАКВО СЕ БОРИТЕ, КАК ДА СЕ БОРИТЕ И КОГА ДА СЕ БОРИТЕ. ТОВА СА НОРМАЛНИ ИСКАНИЯ ЗА НОРМАЛНА РАБОТА, В НЕНОРМАЛНА ДЪРЖАВА. Всяко нещо има решение, дали ще е с добро или с "лошо" решение има ;)! ;)! ;)!

Извинявам се , че пиша мнението си в тази тема.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Следваща

Назад към Синдикална дейност