В какъв протест ще участваш?

В какъв протест ще участваш?

Масов протест в почивен ден в София и връчване на писма и декларации
53
15%
Предупредителна стачка
36
10%
Протест чрез едновременно включване на сирените
24
7%
Палатков лагер и ежедневен протест пред МВР, МС, НС и други институции
27
8%
Символична стачка
17
5%
Ефективна стачка
77
22%
Блокиране на ГКПП и пътни артерии
19
5%
Ще си прибера личната техника и няма да водя служебни разговори от личния ми телефон
30
9%
Ще работя колкото мога, докато държавата осигури дейността ми както трябва
25
7%
Ще откажа да изпълнявам задължения извън длъжностната ми характеристика
29
8%
Няма да участвам, но подкрепям протестите
7
2%
Няма да участвам и не одобрявам протести
7
2%

Общо гласове : 351

Re: В какъв протест ще участваш?

Мнениеот kkarakashev » 07 Окт 2010, 17:45

di197 написа:колеги,дали министъра ще подаде оставка не е важно-ще дойде друг. ;)! не трябва да се хвърляме на юрош за протест,трябва ни стратегия чрез която да накараме управляващите да разберат,че не могат да се правят слепи и глухи за социалното ни положение.

според мен единственото, което ви е останало е протест, с разговори не става - води се монолог, ако някой знае друг начин да го предлага. п.п. Министеро ич и го не е за това на кав хал сте и ко има и ко няма. Него го интересува да се върши работа, а ако има или се чува за протест да обещава, само и само да мине мандата. Поне в това сте се обидили предполагам
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот dizhel » 08 Окт 2010, 14:15

В понеделник се връщам от отпуск и направи не ми се милси. Чакат ме 50 дела с изтичащи срокове, принтера няма тонер, няма хартия, няма папки, няма кламери, няма спонсори. Стачката при мен е лесна и законна, пиша докладна до шефа че нямам материали и по цел ден гледам тавана, а колегите прокурори ще получват дела само срещу хартия и папки :x
dizhel

Мнениеот STO92 » 12 Окт 2010, 10:46

<< НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!! >>

http://policebg.free.bg/cgi-php/phpbb3/ ... &t=74#p633 -- Кой ни лъже ?
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=403728
Аватар
STO92
Изгонен

Мнениеот Lord » 12 Окт 2010, 12:17

samurai1 написа:..................вижте колегите си от затворите браво!

и "браво" за какво по-точно?
Аватар
Lord

Мнениеот cecimihailov » 12 Окт 2010, 22:43

Lord написа:
samurai1 написа:..................вижте колегите си от затворите браво!

и "браво" за какво по-точно?

Наистина за какво "браво" ? Ние вървим заедно.Манипулират ни,опитват се да ни мачкат,дезинформирането и преиначаването на фактите е налице.Въобще трудно е , но СФСМВР беше вдъхновител за идеята да има синдикат на служителите в затворите и в момента работим съвместно, затова "Заедно можем!".
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот White Wolf » 17 Окт 2010, 10:39

Истината е парите на редовите служители не стигат,няма какво да се лъжем,не че всичко друго изброено е невярно,но на първа линия е финансовия проблем,как да работои Полицай без полагащото му се възнаграждение,което достойно си е изработил,стимула е най важен,защо да се крием и да работим като мангали тук и там в почивни дни за да си платим тока и да нахраним децата си,когато можем да правим това което можем най добре,да полагаме извънреден труд и да ни го заплащат,да разхвърлят свободния щат под формата на часове за извънреден труд.Офицерите са малко по добре,но повечето от тях също са съпричастни към каузата,а най вече страда сержанския състав от недостига на матерялните благинки,семействата ни не са осигурени,няма ги социалните придобивки от едно време,вече никой не мисли за нас,а само ни ругаят и ни се присмиват на исканията,дори настройват Народа срещу нас.Въпроса е,докога ще ги оставяме да ни мачкат,ясно е че само с мълчание и синволични протести няма да я докараме до никаде!
Противоречията в Системата,се пораждат от липсата на взаимоуважение
Аватар
White Wolf

Мнениеот buldozer » 17 Окт 2010, 12:56

Ефективна стачка
buldozer

Мнениеот куче » 17 Окт 2010, 14:00

White Wolf написа:Истината е парите на редовите служители не стигат,няма какво да се лъжем,не че всичко друго изброено е невярно,но на първа линия е финансовия проблем,как да работои Полицай без полагащото му се възнаграждение,което достойно си е изработил,стимула е най важен,защо да се крием и да работим като мангали тук и там в почивни дни за да си платим тока и да нахраним децата си,когато можем да правим това което можем най добре,да полагаме извънреден труд и да ни го заплащат,да разхвърлят свободния щат под формата на часове за извънреден труд.Офицерите са малко по добре,но повечето от тях също са съпричастни към каузата,а най вече страда сержанския състав от недостига на матерялните благинки,семействата ни не са осигурени,няма ги социалните придобивки от едно време,вече никой не мисли за нас,а само ни ругаят и ни се присмиват на исканията,дори настройват Народа срещу нас.Въпроса е,докога ще ги оставяме да ни мачкат,ясно е че само с мълчание и синволични протести няма да я докараме до никаде!

Тъжно е но е факт! Сержант с моя стаж взима около 300 лв по-малко и то само заради висшето образование. Да не говорим за началника му. Момчетата имат кредити и то големи...как да се справят ,като държавата не прави така ,че да не се корумпират? Как това момче ,колкото и да си обича работата няма да се подлъже с две деца на главата си и безработна жена? Хайде дайте реален отговор...Дакота ти също искам да ми отговориш?
куче

Мнениеот Lord » 17 Окт 2010, 17:30

куче написа:......... Момчетата имат кредити и то големи...как да се справят ,като държавата не прави така ,че да не се корумпират? Как това момче ,колкото и да си обича работата няма да се подлъже с две деца на главата си и безработна жена? ..........

Точно за да гледа децата си в очите, няма да го направи, Кучо! Всъщност ти това го знаеш. Повечето от колегите също го знаят...
Все пак дано по-скоро дойдат по-добри времена за хубавата ни страна!
Аватар
Lord

Мнениеот dakota_ » 17 Окт 2010, 17:46

куче написа:Тъжно е но е факт! Сержант с моя стаж взима около 300 лв по-малко и то само заради висшето образование. Да не говорим за началника му. Момчетата имат кредити и то големи...как да се справят ,като държавата не прави така ,че да не се корумпират? Как това момче ,колкото и да си обича работата няма да се подлъже с две деца на главата си и безработна жена? Хайде дайте реален отговор...Дакота ти също искам да ми отговориш?

Нека служителите на МВР не се разглеждаме като нещо което е извън обществото..Няма значение колко пари получаваш,винаги може да се корумпираш,това е въпрос на ценностна система...Не може да искаме да сме добре и да има всичко,при положение,че в продължение на 20 год. само се краде.Управляващите идваха и си заминаваха и ако правеха нещо,то беше само да си уредят частните интереси и да се обезпечат достатъчно добре за след като напуснат властта...Сега искаме да сме добре и да получаваме много пари и да няма проблеми...Всеки го иска,но никой от нас не е направил нищо за да се случат тези неща...Понеже пишеш за кредити,този въпрос вече го дебатирахме,който може да си позволи тегли кредити,който не може да си го позволи не тегли кредит...Където съпругата е безработна се търси начин да започне работа и да се помага с каквото може...
Това което пиша не се отнася само за служителите на МВР,отнася се за всички хора...Понеже сме държавни служители,мога да кажа,че държавата предлага едни условия и ние сме страна,която или приема условията или не ги приема и търси друг вариант,това не звучи добре,но такава е ситуацията...
Получава се следното,много са лоши условията в МВР,навсякъде се тръби,че парите са малко,условията на труд са мизерни и въпреки всичко не можем да се отървем от кандидати за работа в МВР и не само в МВР,навсякъде където се обяви място за държавен служител,веднага кандидатстват десетки хора за едно място...Всеки иска да е "зад гишето",дори се търсят връзки и някой да "удари едно рамо" на кандидата за държавна служба...Има нещо сбъркано в цялата работа...
dakota_

Мнениеот lasthero » 17 Окт 2010, 18:17

До кога да го чакаме и как да дойде, Величество ? Остаряхме и побеляхме! И колко от нас не го дочакаха?
И как точно предлагаш да го чакаме, поклонени и с наведена глава ли ? ... Нали се сещаш какво ти се оголва, когато се наведеш и поклониш и после да не се изненадаш , че някой те "уважива" в тази оголена част.
Да прав си "наведена глава сабя не я сече", но по тази логика сега още щяхме да сме част от Османската империя!
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот dakota_ » 17 Окт 2010, 19:01

lasthero написа:До кога да го чакаме и как да дойде, Величество ? Остаряхме и побеляхме! И колко от нас не го дочакаха?
И как точно предлагаш да го чакаме, поклонени и с наведена глава ли ? ... Нали се сещаш какво ти се оголва, когато се наведеш и поклониш и после да не се изненадаш , че някой те "уважива" в тази оголена част.
Да прав си "наведена глава сабя не я сече", но по тази логика сега още щяхме да сме част от Османската империя!

Всеки има право да гласува и със своят глас да определя кой ще го управлява!Кой е виновен,че всеки гласува с "онова което се оголва когато се наведеш.."
Никой не идва на власт без да бъде избран...
Поговорка която пишеш "Наведена глава сабя не я сече" не е вярна,най-лесно се сече наведена глава и точно това се случва в продължение на 20 години...Ние винаги чакаме някой да ни "освободи"...
dakota_

Мнениеот kkarakashev » 17 Окт 2010, 19:03

Според Ц.Ц. някой от ""синдиката от на МВР в V РУП София, действали с политически подбуди"
Не знам за другия синдикат на полицията, или този на пожарната, ама явно СФС МВР е черната овца в преговорите. Или аз криво съм разбрал, или по думите на министеро, щом са увеличени парите за догодина 50 000 000 проблемите на МВР са решени.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот Lord » 17 Окт 2010, 19:29

lasthero написа:До кога да го чакаме и как да дойде, Величество ? Остаряхме и побеляхме! И колко от нас не го дочакаха?

Къде в мнението ми видя призив за изчакване, Геройо? Моля за малко колегиалност, все пак. Аз отговарях на колегата и приятел Куче и то на въпросителната му за изкушенията при цялото ни окаяно състояние.
Приписването на мен за призива "Наведена глава..." няма да го коментирам, защото никога не съм го споделял......, ако и ти ме причислиш към онези, одупените, значи аз не се изразявам добре.
Ако факта, че изразявам лично мнение/както винаги съм правил/ и то е различно понякога от "правата вяра" е прегрешението ми, просто някой да ми намекне, че не съм желан и готово....., аз съм възпитан човек и умея да изчезна един миг преди да стана нежелан
Другото вече го е казал Дакота...
Аватар
Lord

Мнениеот g_g_g » 17 Окт 2010, 20:47

buldozer написа:Ефективна стачка

Вече е факт ще я има.Ти как ще се обозначиш за да те позная? kl)
Аватар
g_g_g

Мнениеот kuka5 » 18 Окт 2010, 10:15

dakota_ написа:Поговорка която пишеш "Наведена глава сабя не я сече"

Аз лично не знам, дали поговорки от този тип прилягат на "борбен народ" като нашия. :lol: :lol:. п.п- такъв народ си заслужава съдбата.
Аватар
kuka5

Мнениеот лошия » 18 Окт 2010, 17:45

Г-н Грозев май малко сте се по изхфърлили с това решение в протолок 25!!!!Как я мислите тая ние от провинцията всяка седмица да пътуваме до София????Пари от къде???Ами дежурствата как да се освободим всяка неделя????Нещо не сте го дообмислили???Не можеше ли да се събираме пред ОД-тата в големите градове???Не мислите ли че ще има повече хора!!!!!
лошия

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност