ЕТ "НПС-ЕМ. РАШЕВ" И ССМВР-ООД

Re: ЕТ "НПС-ЕМ. РАШЕВ" И ССМВР-ООД

Мнениеот katana1977 » 06 Ное 2010, 00:20

Ето за размисъл една много особена снимка.
От едната страна е ръководството на МВР, от другата - ръководството на НПС.
Какво прави впечатление?
Ами, от една страна - НИЩО. Например на масата между двете ръководства няма НИЩО за обсъждане.
В погледа на двете ръководства няма НИЩО, което да наведе на мисъл за противоречие.
Няма НИЩО, което да отдели видимо едното ръководство от другото.
Но, също така прави впечатление отсъствието на НЕЩО.
Няма я заповедта за дисциплинарно уволнение, която трябва да бъде връчена на един член на ръководството на НПС - г-н Емил Рашев.
В ЗМВР няма текст за защита на синдикалните активисти от дисциплинарно уволнение.
Въпросът е ЗАЩО я няма тази заповед на масата?
Дали защото има фикция за имунитет при определени обстоятелства?
Или тази фикция вече се е превърнала в презумпция?
Отново въпросът е ЗАЩО?
И още нещо - набива се на очи лъжата, че г-н Цветанов иска да се среща само с всички синдикати в МВР. Явно освен НПС на тази среща няма други синдикални организации. Защо ли?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот madcop » 06 Ное 2010, 08:50

Утре не е лошо да попитаме чрез журналистите министъра, това ли е морала на Герб или той просто е поредния лъжец и слагач, а рашев е неговия лакей!!!!! Не знам за вас но на мен вече ми дойде до гуша от лайнари и лъжци, от хора без никаква идея за това какво трябва да се случва в МВР! Писна ми, стига гаври и лайнарски просташки дебелоочни и дебелогъзни заяждания. Имаме достоинство, имаме професионална гордост, имаме тежестта на професията ни, просто не виждам защо трябва повече да търпим да ни правят на маймуни. Хора, колеги и граждани-тези които си стоят у дома и си почиват, просто не ви разбирам, толкова ли ви харесва да ви "управят" всеки ден разни случайни махленски мунчовци и селски тарикати!!??!!
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот lasthero » 06 Ное 2010, 16:13

Честито 20 годишно гъзоблизане , Г-н Биби Рашев!!!
Как не ви се вмириса устата от целуване на толкова задници ?
А, какво направи НПС за 20 години за българския полицай и останалите служители в МВР ?
Освен сервилнечене , поклони и нагаждане на всяко политическо ръководство на МВР - НИЩО, ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО!!!
Само банкети и софри , това е НПС! Дори и утре - 07.11.2010г. , когато хиляди полицаи от цяла България за пореден път ще се съберат в София да изразят своето недоволство от некадърното и корупционно управление на МВР, от ограбването на техния труд и от "тоталитарното" отношение на политическото и висше професионално ръководство на МВР към тях, вие от НПС ще празнувате и ще надувате бузи на поредния банкет.
Браво ,НПС, това се нарича синдикална дейност!
Една африканска поговорка гласи: "Лъвът се познава по ноктите , а магарето по ушите."
Вие господа от НПС си останахте магарета 20 години и нищо не е в състояние да ви промени.
СФСМВР Е ЛЪВЪТ В СИНДИКАЛНАТА ДЕЙНОСТ В МВР!!!
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот dakota_ » 06 Ное 2010, 16:32

Човекът и лъвът

Един човек сечал дърва в гората. Лъвът дошъл при него и рекъл:
— Ей, човече, хайде да се преборим! Ако те надвия аз — ще те изям, ако пък ти ме надвиеш — ти ме изяж. Човекът рекъл:
— Ако искаш да си мерим силите, лъвчо, няма защо да се борим. Ето тук това дебело дърво — дай да го сечем.
— Добре — съгласил се лъвът. — Аз с корен ще го измъкна!
Човекът взел брадвата и с няколко удара отсякъл дървото. А лъвът забивал зъбите, ноктите, борил се с дървото, изкъртил си зъбите и пак нищо не направил.
— Видя ли, лъвчо, че аз съм по-силен от тебе? — попитал човекът. — Аз отсякох дървото, ти не можа. Искаш ли сега да свирим и да видим кой ще надсвири.
— Най-напред ме научи да свиря! — рекъл лъвът.
— Ще те науча, лъвчо, ама за тебе трябва друга свирка.
— Направи ми, човече, свирка! — рекъл лъвът.
Човекът взел едно доста дебело дърво, ударил го с брадвата, та малко го разцепил, турнал едно дървено клинче, та да държи цепнатините поотделно, и рекъл на лъва:
— А сега турни си тук предните крака, нали те са ти ръце?
Лъвът турнал нозете си в цепнатините, човекът измъкнал клинчето и дървото стиснало здраво лъва. Лъвът не могъл да изтърпи тия болки, опитал се да измъкне нозете си, но напразно — дървото стягало. Той пищял, ревал от болки и молил човека да го пусне. Човекът го пуснал.
— Е, човече, дотук ти си по-силен — рекъл лъвът. — Хем си по-силен, хем си по-хитър и умен. Но аз искам да премерим силите си още веднъж. Хайде да прескочим този ров.
Пред тях имало един доста голям ров, пълен с вода. Човекът погледнал, погледнал, па рекъл:
— Бива, лъвчо! Само че аз ще взема и третия си крак и ще скачам, аз имам три крака, а ти имаш четири!
— Вземи, човече, и рипай с третия крак! — заповядал лъвът.
Човекът грабнал една голяма тояга, изсилил се на овчарски скок и прехвърлил рова. След него се изсилил лъвът. Скочил и паднал в средата на рова. Той бил дълбок, широк и пълен с вода, та лъвът се удавил.
Така оттогава човекът останал най-силен, защото побеждавал враговете си с ум и разум.

Извода от тази приказка е,че не е важно кой е магарето и кой лъва,важното е да се открие ЧОВЕКА,това е големият проблем на всички в държавата ни,че много изгубиха човешкият си вид и всеки взе да се тупа в гърдите и да казва "Аз съм лъв"...
В България всеки се мисли за ЕДИНИЦА (за ЛЪВ) но се получава,че много ЕДИНИЦИ наредени една до друга накрая дават една кръгла НУЛА....
В други държава се получава,че много НУЛИ наредени една до друга но накрая дават една стабилна ЕДИНИЦА...
dakota_

Мнениеот lasthero » 06 Ное 2010, 16:43

0-0-0, ти говориш за Цветан Цветанов, много нули и една единица отпред - милиционер-милионер !!! :lol:
Що се касае до АЗ-ът, в моя по-горен пост някъде да прочете местоимението "аз"?
Пак ще ти го покажа: СФСМВР Е ЛЪВЪТ В СИНДИКАЛНАТА ДЕЙНОСТ В МВР !!!
Аз не съм СФСМВР, хората са СФСМВР !
Но НПС не е хората , НПС са Рашев и сие.
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот kuka5 » 06 Ное 2010, 16:47

dakota_ написа:Извода от тази приказка е,че не е важно кой е магарето и кой лъва,важното е да се открие ЧОВЕКА,това е големият проблем на всички в държавата ни,че много изгубиха човешкият си вид и всеки взе да се тупа в гърдите и да казва "Аз съм лъв"...
В България всеки се мисли за ЕДИНИЦА (за ЛЪВ) но се получава,че много ЕДИНИЦИ наредени една до друга накрая дават една кръгла НУЛА....
В други държава се получава,че много НУЛИ наредени една до друга но накрая дават една стабилна ЕДИНИЦА...

Точно в десетката и ако го проумеят, по- голямата част от нацията ни, може и да се оправим.
Аватар
kuka5

Мнениеот belyata » 06 Ное 2010, 17:52

Емил Рашев: Разумни сме, а не стачкоизменници
16:25
05.11.10
автор: Анна Заркова

С президента на Националния полицейски синдикат Емил Рашев, разговаря Анна ЗАРКОВА
Изображение
Емил Рашев
- Г-н Рашев, разбра се, че ръководеният от вас Национален полицейски синдикат (НПС) няма да участва в генералния протест, който свиква синдикалната федерация на служителите на МВР вдругиден, в неделя. Как се чувствате като стачкоизменник?
- Аз не смятам, че съм стачкоизменник, нито че са такива колегите ми в Управителния съвет на НПС, който гласува против протестите. Нашият синдикат става на 20 години в неделя. Толкова са изминали откакто през 1990 г. в Пазарджик е учредена Независимата професионална организация на служителите от милицията, преименувана 2 г. по-късно в НПС.
- Е, и?
- Да не мислите, че през изтеклите близо две десетилетия ние сме правили само банкети за Архангеловден? Оказвали сме адвокатска и финансова помощ на синдикални членове, изпаднали в беда - нуждаещи се от юридически консултации, скъпи лекарства, трансплантации, операции от церебрална парализа. Обсъждали сме проектозакони за МВР и сме прокарвали в тях предложения. Благодарение на НПС например бе уреден нормативно извънредният труд в МВР, за който в миналото не ставаше и дума. Неведнъж сме протестирали - пихме вода, пушихме пред МВР и Народния театър.
Решихме обаче да не се присъединяваме към протестиращите вече трета поредна неделя активисти на синдикалната федерация, защото смятаме, че протести не бива да се правят така - заради самите тях. Смисълът на протестите е да провокира социален диалог с властимащите в МВР. А такъв има в момента.
- Някои ваши колеги направо в очите ви казват, че не протестирате, понеже ви е страх от началството.
- Нито ни е страх, нито пък адвокатстваме на политическото ръководство на МВР. Но пак повтарям: социален диалог в МВР има и няма нужда да надуваме вувузели и кабагайди, за да ни чуят. Че не е достатъчно ефективен тоя диалог, са виновни и синдикатите. Предложенията им в Съвета за социално партньорство в МВР, председателстван от зам.-министър Павлин Димитров, невинаги са конкретни и финансово обосновани.
- Да го кажем по-просто: доволни ли сте вие от условията, при които полицаите работят сега?
- Не сме. Но съзнаваме, че за да се подобри материалната база в МВР, са нужни минимум 1 млрд. лв., които в условията на финансова криза няма откъде да се вземат. Целта, която си поставяме в тия условия, е да не позволим да се отнемат социални придобивки на служителите, като например обезщетението при пенсиониране.
- Прословутите 20 заплати!
- Да, искаме да ги запазим. Искаме също извънредният труд да се прилага само в крайни случаи и платеният да се увеличи от 50 на 70 часа. Искаме и организация, при която натрупаните отпуски да се ползват или да ни се платят. Но това без реформа не става, а тя може да се проведе ефективно едва след излизането от кризата. Ние сме съгласни с премиера, че никой не почва ремонт в апартамента си, без да има за това нужните средства.
Реформата изисква съкращения на живи хора, в кризата те може да останат безработни, а не бива. Сега може само да се създаде работна група начело със зам.-министър Веселин Вучков, която да направи проект за законодателни промени в МВР, включително в социалната сфера, така че той да бъде внесен незабавно, когато на кризата й се види краят.
- Протестиращите полицаи искат да се говори за добруването им не в бъдеще време, а в сегашно.
- Ами вижте колко нови сгради се откриват в МВР сега: за ГДБОП, за охранителната полиция, за 4 РПУ-та София, Варна и Стара Загора. Българските полицаи и военни са единствени в Европа, които в условията на криза през 2009 г. получиха повишение на заплатите, макар и само с 5%. Със свободното си говорене за още протестиращите настройват гражданите срещу полицията.
Хората казват: “Откъде накъде ние ще си плащаме сами застраховките, а полицаите не?” Или: “Един сержант взема колкото един професор в СУ, какво искате?!” А ние искаме на полицаите да се даде право да работят и на друго място, както правят преподавателите. Такова право имат колегите в редица държави.
- И вие го имахте по-рано, но ви се отне, защото се оказа, че като излезе от районното, полицаят отива да пази някой мафиот или склад с контрабанда...
- Има начин да се избегне това. В прибалтийските републики има списък с професии, които полицаите упражняват в извънработно време. Не е нужно да работят като охранители. Биха могли да бъдат бояджии, тенекеджии, автомонтьори, дърводелци, шивачи. Познавам доста колеги с такива умения. Може да се запише в закона: допълнителната им професия да няма нищо общо с функциите им в МВР.
- Защо искате не с друг, а с г-н Вучков да правите проектозакон? Не харесвате ли Павлин Димитров като шеф на Съвета за социално патньорство?
- Вучков е ресорен зам.-министър за нормативната база, затова с него искаме да направим проектозакон. Нямаме нищо против Павлин Димитров. С него в Съвета за социално партньорство решаваме проблеми в оперативен порядък. Той е минал по всички стъпала на полицейската йерархия и много знае.
За него в дебрите на МВР тайни няма, а и е ресорен за социалните дейности, което ни помага в преговорите... Но ето - ние ще отбележим нашия 20-годишен рожден ден в неделя, като поканим всички наши социални партньори - и министъра, и Павлин Димитров, и директорите по човешките ресурси, по бюджета, по правното обслужване - всички, чиито длъжности им налагат да решават проблемите, които синдикатите поставят.
- Вие неизменно сте шеф на НПС от 1992 г. насам. Колко вътрешни министри са се изредили оттогава?
- Поне 10.
- Като синдикалист сте преговаряли с всички министри. Кой от тях беше най-разбран? И с кого не можеше да се разговаря за правата на полицаите?
- Моите най-големи уважения към министър Христо Данов, лека му пръст. По негово време беше приет първият закон за МВР, доближил ни до ЕС. Пак тогава се регламентира след 30-годишна липса синдикалната дейност в полицията. Данов беше умен мъж, който не се срамуваше да признае като сгреши. А министърът, който не зачиташе никакви синдикални искания, беше Михаил Миков - това го знаят всички.
- А къде е министър Цветанов в тая класация?
- Рано е за оценка в средата на мандата му. Той има политическа воля да решава проблемите, служил е в МВР и ни разбира, но има малшанса да управлява при криза. За нас пък е голям шанс, че той е вицепремиер и отстоява интересите ни в МС. Ние сме министерството с най-голямо увеличение на бюджета за 2011 г. - с 50 милиона лева. Така МВР разполага с над 1 милиард лева.
- Протестиращите се сърдят на промяната в позицията на министър Цветанов. Той беше “за” полицейските протести преди ГЕРБ да вземе властта, а стана “против” след това.
- Нека това да послужи за поука на онези политици, които коментират МВР, когато не са на власт и се канят да управляват - те трябва повече да мислят преди да се изказват по телевизията... Обаче нека ви припомня, че на 20 март т.г., когато беше последният многолюден полицейски протест и на него се решаваше за осигуровките на полицаите, министър Цветанов беше сред служителите си пред театър “Иван Вазов” и говори с всеки, който поиска нещо да му каже.
Не смятам, че бяга от отговорност като не ходи предишните две недели при протестиращите. Какво още да им обясни? Той още преди месец написа писмо до всички служители, в което описа материалното състояние на МВР и увери, че няма да се отнемат социални придобивки. Пресцентърът разпространи и вчера подобно писмено обръщение от него към подчинените му. Какво повече очакват да чуят от него?
- А как се коментират във вашите среди разкритията на РЗС за апартаментите на вътрешния министър?
- Честно ли? Полицаите малко се интересуват от апартаментите на министъра. Тях ги вълнува, че началникът не им осигурил кобури, че палки и свирки си купуват лично, че нямат фенерчета и т.н. А тези, които четат вестници, си говорят, че са срамни престрелките на битово компроматно равнище между държавни мъже.
- Вие и вашите съмишленици приемате ли с разбиране обясненията на г-н Цветанов за произхода на парите и имотите му?
- ...
- Да разбирам ли, че пропускате този въпрос?
- Замислям се, преди да отговоря. Имам предвид, че тук колегите не са съвсем единодушни.
- А как полицаите, които вие представлявате, оценяват работата си под ръководството на Цветанов? Случи ли се подемът в борбата с престъпността, с който той се гордее? Или само се обогати кинопродукцията на МВР с кадри на груба полицейщина?
- Подемът в борбата срещу престъпността не се е състоял както ни се иска. Причините са обективни. С идването на нов министър не се сменя съставът на МВР, а и условията на труд не се подобриха, реформата се спъна в кризата. Качеството на разследването в МВР си остана ниско, предопределено от разнопосочните промени отпреди. Но на министър Цветанов трябва да му се признае нещо важно: той даде по-голяма свобода на оперативните служби.
Работещите в тях казват, че политическият натиск върху професионалното им ръководство е намалял и те не се притесняват вече да събират информация за когото и да било. А героичната кинопродукция на МВР ние възприемаме с усмивка. Факт е - независимо от всичко, че тя вдигна рейтинга на полицията.
Изображение
Аватар
belyata

Мнениеот lasthero » 06 Ное 2010, 18:21

http://news.ibox.bg/material/id_2086859155

Няма втори полицейски синдикат, заявяват от първия
13.03.2009, 12:14 (обновена 13.03.2009, 12:33)
news.bg
Националният полицейски синдикат в България (НПС) няма да вземе участие под каквато и да било форма в несиндикални протестни действия, организирани от физически лица с неизяснени функции и отговорности.
Нов полицейски синдикат "де юре" няма". Това се казва в разпространено до медиите съобщение от полицейския синдикат в структурата на МВР.
НПС сам ще организира протестни действия, ако се пристъпи към драстични съкращения на неговите членове или намаляване на работните заплати, както се случва в другите европейски държави.
В настоящия момент Управителният съвет на организацията е съсредоточил своите усилия за финализиране на проекта за Споразумение с министъра на вътрешните работи.
Споразумението ще защити трудовите права и интереси на членовете на Синдиката и ще гарантира социалния диалог.
От полицейския синдикат заявяват:
1. Никъде по света, 80 дни преди провеждането на избори, не се провеждат протестни действия, защото социалните искания се превръщат автоматично в политически.
2. Подобни ненавременни и неразумни прояви биха могли единствено да подтикнат ръководството на МВР към непопулярни мерки.
3. Ако се стигне до драстични съкращения в МВР, виновните ще са именно организаторите и участниците в нерегламентираните протестни прояви!
От синдиката посочват, че са информирали Европейската Конфедерация на полицията (ЕвроКОП) за положението в България. От там са изразили своята готовност да подкрепят българския полицейски синдикат при евентуално провеждане на протестна кампания.
Европейската организация е предупредила, че е напълно излишно и неразумно да се "хвърлят" сили и средства в подобни мащабни прояви, преди провеждането на европейски и национални парламентарни избори.
От ЕвроКОП са обещали помощ и съдействие, а ако е необходимо ще се организират протестни действия в подкрепа на исканията на българските полицаи пред сградата на Европейската комисия в Брюксел.
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот lasthero » 06 Ное 2010, 18:23

http://www.vlastta.com/nivo1.php?id1=&i ... &sluchai=2

Председателят на ЕВРОКОП иска отлагане членството на България и Румъния
03/10/2005

Председателят на европейската профсъюзна организация на полицаите ЕВРОКОП изрази надежда членството на България и Румъния в ЕС да бъде отложено.
Хайнц Кийфер е категоричен, че нашите две страни първо трябва да решат проблемите с криминалната престъпност и корупцията и едва тогава да бъдат приети. Брюксел обаче трябва да помогне на София и Букурещ при справянето с трудностите, смята още председателят на европейския синдикат на полицаите.
Често се случва мафиотски организации да решават с оръжие открити въпроси по между си по улиците, без полицията да може да се намеси. Така Хайнц Кийфер аргументира позицията си срещу приема на България и Румъния. Той призовава Европейския съюз да не си затваря очите пред проблемите и да се въвлича в опасна за самия Съюз ситуация.
Според председателя на ЕВРОКОП дори в десетте нови членки на общността проблемите с корупцията и организираната престъпност не са решени. Като пример той сочи балтийските държави, където корумпирано е дори и висшето полицейско ръководство.
Хайнц Кийфер предупреждава най-вече от разширяване на шенгенското пространство с десетте нови членки, защото на хартия те изпълняват необходимите критерии, но на практиката това не изглежда така. Всички тези теми европейският синдикат на полицаите ще коментира на свое заседание в началото на ноември в Лондон.

Източник:
БНТ
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот lasthero » 06 Ное 2010, 18:24

http://www.borbabg.com/?action=news&news=825

МВР синдикалист № 1 Емил Рашев 16 години живее с болките на редовите полицаи
Нели СУКОВА

Проект за 66 000 евро за борба с вживяването в ролята на жертва сред децата стартира от Велико Търново
Първият от 10 поредни семинара по проект за 66 000 евро на Генерална дирекция „Правосъдие, свобода и сигурност” на Европейската комисия и Националния полицейски синдикат у нас стартира в събота от Велико Търново. Сбирката се проведе в атрактивния комплекс „Лесопарка” край Лясковец. На нея присъстваха лектори и служители на МВР от областта, които трябваше да научат новите методи за борба с криминалната виктимизация /вживяването в ролята на жертва сред децата/. Участниците в първия по рода си семинар слушаха и участваха в 7 теми, сред които и видеоразпит на дете, жертва на сексуално насилие, и решаване на конкретни казуси.
Организатор на въпросното обучение е шефът на Националния полицейски синдикат Емил Рашев. 50-годишният мъж защитава правата на редовите полицаи от 16 години. Мандатът му изтича догодина. За какво се бори Националният полицейски синдикат, освен да организира европейски обучителни семинари?
8000 служители готови за пенсия, първата вълна е помела над 300 души
МВР се нуждае от нов закон, но по време на това правителство промяната се е свела само в реформа в дирекциите и въвеждане по френски тертип на комисарите, каза Емил Рашев. По негови данни в момента 8000 полицаи били в списъци за пенсиониране, което прекъсва връзката между поколенията в системата. До момента първата вълна е помела около 300 служители на МВР. „Трудно един полицай на 60 години може да бъде пъргав на улицата и в това няма спор. Но в сегашния закон на пенсия подлежат служители с 25 г. стаж независимо от възрастта. Нашето становище по темата обаче е внесено в Съвета за социално партньорство и то е, че пенсионирането в системата трябва да става по собствено желание, а не със заповед отгоре. За съжаление обаче от тази чистка са засегнати хора, които не са членове на синдиката – това са началници на сектори и зам.-директори на ОДП. Когато някой полицай по длъжност под началник на РПУ ни е потърсил за помощ, ние сме направили необходимото пред началниците му да не бъде пенсиониран добро-зорно. Във Великотърновска област също имаме такива спасени членове, но не бих искал да цитирам имена”, коментира Емил Рашев. Той допълни, че началниците в МВР си имат отделна организация, но до момента не са протестирали срещу поголовните пенсионирания сред тях.
Ще се черпи опит от бившите шефове
На 24 юни Националният полицейски синдикат сбира всички стари кримки от 1989 г. насам, които са били шефове на МВР, съобщи пред „Борба” Емил Рашев. Става дума за директорите на Националната полицията, сред които е и търновецът Христо Гацов.
„Идеята е тези директори да бъдат колективен съвещателен орган на Националния полицейски синдикат и заедно да изработим една концепция за визията на системата и това да стане преди края на това правителство. Докато сегашното ръководство пенсионира старите кримки, ние ще ги съберем и ще изкопчим от тях опита им. Пък и при моята проверка се оказа, че всички тези хора си имат готови концепции, защото май бивши полицаи няма!”, посочи още Емил Рашев и уточни и цифрата на старите кримки - 12 души.
Защо спряха бунтовете на редовите полицаи?
Емил Рашев се колебае как да отговори на този въпрос, но след кратък размисъл казва, че просто в момента няма чуваемост, защото всички се борят за властта. Заради изборите на нов парламент и ново правителство редовите полицаи спрели да пушат и да пият вода на улицата. Наскоро пък може би заради края на мандата все пак били регламентирани парите за извънреден труд и отдихът на служителите, което Емил Рашев отчита като заслуга на синдиката. И казва: „Националният полицейски синдикат е доста по-добре признат и приет в чужбина, отколкото в собствената си страна. Защото у нас хората се сдружават трудно и са неверници. Освен това ние действително нямаме правомощия, а пък да си синдикален лидер като мен вече 16 години си е все пак професия, която аз познавам в детайли. Така или иначе толкова години не успяхме да намерим форма, чрез която да стигнем до хората”, обяснява Емил Рашев.
Гласът на униформения ще се чува във вестник
Заради никаквата или ниската чуваемост на синдиката до броени дни той ще говори чрез собствен сайт и чрез свой вестник. Изданието ще е месечно с 10 000 тираж и ще дава думата за болките на редовия служител - този от улицата и кварталния от селата. Името на хартиеното издание още се мисли, но идеята е да е с ботевски хъс - „Тъпан”, „Оса”, „Будилник”, „Таралеж”. Парите за медията ще идват от синдикалния членски внос, а другата идея е обикновените хора да си казват думата за работата на обикновения полицай.
В сайта на синдиката и във вестника, естествено, ще има място и за тъй наречените корупционни практики в МВР, каза още Емил Рашев. Не може обаче да се гази катаджията, а в същото време заместник-министър да е уличен в сериозна корупция. Кой от двамата е по-корумпиран, пита още синдикалист N 1 в системата на МВР.
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот GENTATSO » 06 Ное 2010, 20:45

..................... Неведнъж сме протестирали - пихме вода, пушихме пред МВР и Народния театър............................Хехехехехехехехе е по-голяма простотия от тази не съм чувал .. Абе Рашев ти си голям идиот бе Нали точно ти, като се появи и с колегите те изгонихме от мълчаливите протести бе ,,,,, и т огава като сега ти излезе с декларация, че не стоиш и не подкрепяш протестите на полицаите . А пък прид народния театър сигурно си бил маскиран като чистачка от Факултета, та не те познах ....мале чак до там да паднеш не съм очаквал .
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот madcop » 06 Ное 2010, 20:57

Едноличния търговец Рашев отново пое в атака, и отново ялово, е като го гони тоя пусти махмурлук как да е а и Ганева го тормози, щото не може само sex за без пари и командировчици от членски внос, иска се и малко лично отношение дет се вика.......
РАШЕВ ПРЕЗИДЕНТ ША ЛА ЛА ЛА, РАШЕВ ПРЕЗИДЕНТ ЛА ЛА ЛА ЛА ТРАЛАЛА :D :lol: :lol:
madcop

Мнениеот хектор » 06 Ное 2010, 21:18

"[list=]Да не мислите, че през изтеклите близо две десетилетия ние сме правили само банкети за Архангеловден? Оказвали сме адвокатска и финансова помощ на синдикални членове, изпаднали в беда - нуждаещи се от юридически консултации, скъпи лекарства, трансплантации, операции от церебрална парализа. Обсъждали сме проектозакони за МВР и сме прокарвали в тях предложения. Благодарение на НПС например бе уреден нормативно извънредният труд в МВР, за който в миналото не ставаше и дума. Неведнъж сме протестирали - пихме вода, пушихме пред МВР и Народния театър.
Решихме обаче да не се присъединяваме към протестиращите вече трета поредна неделя активисти на синдикалната федерация, защото смятаме, че протести не бива да се правят така - заради самите тях. Смисълът на протестите е да провокира социален диалог с властимащите в МВР. А такъв има в момента
.[/list]

ГЛЕДАМ ,ЧЕТА И НЕВЯРВАМ НА ОЧИТЕ СИ, ТОЗИ ПИЯН КЮТУК БЪЛВА САМО ЛЪЖИ И ИЗМИСЛИЦИ, БИЛ ПОМАГАЛ НА ЧЛЕНОВЕТЕ СИ ... ДА, ДА АМА НЕ !!! Какви помощи е давал другаря Рашев : 4000 лв за гр. Цар Калоян / като 2375лв са събрани от всички дружества на НПС, а не са дадени от касата на НПС, помощи за членове след одобрението на УС в размер на 5450лв./ предимно за лечение на деца на колеги като сумите варират между 300-500лв на кандидатствал член по съответния ред/ . Да не говорим ,че категорично целия УС се разграничи от действията на колегите при случая "Чората" и не пожелаха да ги подкрепят дори, че бяха помолени от министъра тогава Румен Петков да излязат с декларация в тяхна подкрепа. Отказаха подкрепа и помощ за колегата от гранична полиция в Бургас във връзка с неговия случай, като бяха категорични, че непознават случаите детайлно и да вземат отношение не били съд . Да се смееш ли да плачеш ли - това ми било синдикат. Рашев когато му става напечено започва да се умилква като коте покрай ръководството. Такъв му е подхода. На разпивката в парк хотел Москва на 07.11.10г. е поканил всички директори на дирекции Павлин Димитров , Ян Велеман /когото е представил на министъра лично и ги е срещнал /, Бранко Прах и др. Своята секретарка Катя ГАНЕВА Е ПРЕДСТАВИЛ И Е ВКЛЮЧИЛ В ЕКИПА КОЙТО ЩЕ ОБСЪЖДА УНИФОРМИТЕ НА ПОЛИЦАИТЕ . / да не забравяме, че тя не е служител на министерството, но е метреса на Рашев затова участва/. Този вестник, който замисля да издава е идея от 2007г. по искане на Виолета Стоева. Вероятно, за да не остане назад от СФСМВР започва да издава или ще издава някакъв пасквил, защото имам спомени от първия брой на вестника му през 2007г. , който си остана и единствен, но се похарчиха доста пари. Статиите бяха написани от сегашния секретар на НПС Д.Добрев, ако е такъв по-добре да не го издава. Да не си преписва, че НПС е извоювал заплащането на извънредния труд - това са приказки на неизтрезнял човек , а да си спомним , че пихме вода и пушихме, но той беше освиркан и натирен от протестите. Това не трябва да го забравя. И понеже се повдигна въпроса за неговото уволнение се чуди как да се хране за палците и да му се размине отново.
хектор

Мнениеот odjata » 06 Ное 2010, 21:21

Рашев на стачката декември 2008 те поканих пред камерите и колегите да разкажеш за синдикалната си дейност като лидер на НПС–Ти предпочете да избягаш ;)! Може ли да дойдем с група бивши членове на НПС на празненството да ви почетем,или то е само за министри и генерали :mrgreen:
odjata

Мнениеот хектор » 06 Ное 2010, 21:40

Искам да се поправя, че вместо Ян Велеман е поканен и присъства Мирослав Литва от Словения.
ДНЕВНИЯ РЕД В ПАРК ХОТЕЛ МОСКВА
1. от 13,00 до 16.30ч щяло да има някакво обучение съместно със словенските колеги
2.в 16.30ч.приветствено слово и откриване на празника ще произнесе нашия мил министър ЦВЕТАН ЦВЕТАНОВ
3. Ще бъде произнесено приветствено слово от Мирослав Литва
4.След него ще се произнесе великия и неуморим радетел в синдикализма ЕМИЛ РАШЕВ
5. Ще се даде думата и на поканените директори на дирекции.
6. В 18,30ч ще започне съществената част по програмата /разпивка на корем/
НА ТАЗИ ЧАСТ ВСИЧКИ СА ПОКАНЕНИ / стига да бъдат допуснати вътре, тъй като Рашев винаги си наема частна охранителна фирма - VIPсекюрити /

Данните са предоставени от поканени колеги .
хектор

Мнениеот madcop » 07 Ное 2010, 19:42

6. В 18,30ч ще започне съществената част по програмата /разпивка на корем/
НА ТАЗИ ЧАСТ ВСИЧКИ СА ПОКАНЕНИ / стига да бъдат допуснати вътре, тъй като Рашев винаги си наема частна охранителна фирма - VIPсекюрити /

Такаааа, значи според програмата сега вече Рашев би трябвало да се е направил на талпа от пиенье и гордо да попръцква на фона на лежерни мелодии на Весо потния, в компанията на дебелосерковци от цяяяяялото МВР. Честито другарю Рашев-това ще ти е за последно, обещавам ти. :twisted: :evil:
madcop

Мнениеот хектор » 07 Ное 2010, 20:44

Купона е в своя разгар Рашев вече е по риза , със замъглен поглед и във вихъра си да танцува с примадоната Катя Ганева и цялата компания е в очакване с нетърпение да се опита да направи старите си номера по събличане на дрехи наречено 60годишен стриптийз след няколкото чашки огнена вода.
Това тържество уважиха следните другари : директора на Гранична полиция /личен приятел на Огнян Казаков- член на УС/,директора на МТСО , представителите на "Огнеборец" и представителите на синдиката на гражданската администрация лалугера Христов.
хектор

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност