Да защитим гласовете на истината !!!

Re: Да защитим гласовете на истината !!!

Мнениеот kuka5 » 22 Окт 2010, 21:19

коприва написа:..... Приятели! Братя! Колеги!
Не се страхувайте от мрака и слабостта в душите ви! Всички се страхуваме и всички сме слаби. Но всеки един от нас е достатъчно силен да се бори, а заедно можем да се преборим и да си свършим работата!....

Галентине ,първото разочарование на колегите дойде от превръщането на СФС в политически просяци !!! Не правете грешка и няколко човека не се вживявайте в революционери от преди освобождението от турско робство !!! Така не нахъсвате колегите !!! Те не ми се вярва да подкрепят тия Ви революционни призиви и лошите думи с-у хора които не могат да Ви отговорят в момента,а като сте с-у тях ,очи в очи, мълчите като .......!!!

Колега, точно на Гальо ли намери да правиш забележка, явно на халос си хаби енергията и нервите........................
Аватар
kuka5

Мнениеот коприва » 22 Окт 2010, 21:26

Да точно на него ,защото го чувствам по близък от 90 % от ръководството на СФС !!! И за да не съм голословен ,ще повторя това което казах за него преди 2-3 дена - Галентине , ако ти си тръгнал с главата напред и знаеш ,че можеш да го ,,отнесеш" ,то останалите ти гледат СИИРА и са застанали на ВЕТРИЛО-по колоездачен език !!!
Аватар
коприва

Мнениеот kuka5 » 22 Окт 2010, 21:28

коприва написа:Да точно на него ,защото го чувствам по близък от 90 % от ръководството на СФС !!! И за да не съм голословен ,ще повторя това което казах за него преди 2-3 дена - Галентине , ако ти си тръгнал с главата напред и знаеш ,че можеш да го ,,отнесеш" ,то останалите ти гледат СИИРА и са застанали на ВЕТРИЛО-по колоездачен език !!!

Нали не очакваш всички да са лидери, няма такъв филм..
Аватар
kuka5

Мнениеот коприва » 22 Окт 2010, 21:34

Нали това беше призумцията на новото СФС-да няма лидер ,а всички да поемат отговорностите !!! Тогава Галентин не е лидер ,а един от 15 те ,да ,да ама не !!! Той пори вълните и той първи ще се натресе в скалите ,а другите 14 ,ще го бутат !!!
Аватар
коприва

Мнениеот madcop » 22 Окт 2010, 21:38

Само едно уточнение правилния израз е СЕИР, а сиир е малко жаргонно. Иначе Георги е прав за едно нещо, че повечето от тези, за чието "спасение" се борят Галентин и останалите, въобще не желаят да бъдат спасявани. Те просто искат едни пари ако може и толкова. Живота им е подреден и без това, на местна почва са си извоювали някакъв комфорт, и както вече видяхме нееднократно някои от тях умело "изтъргуваха" синдикализма си за някое и друго служебно повишение. Как въобще да се поведе някаква инициатива с такива хора ми кажете!?!?! Е това е трагедия и то голяма, но е валидна като цяло за обществото ни. Мъка .......................
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот kuka5 » 22 Окт 2010, 21:47

коприва написа:Нали това беше призумцията на новото СФС-да няма лидер ,а всички да поемат отговорностите !!! Тогава Галентин не е лидер ,а един от 15 те ,да ,да ама не !!! Той пори вълните и той първи ще се натресе в скалите ,а другите 14 ,ще го бутат !!!

За лидер, мисля че няма, като имам в предвид ръководител или началник, ако щеш. Този УС ние си го избрахме, нали не си утопист и не мислиш, че съществува отбор, в който всичките играчи дават максимума от себе си, навсякъде е така, но просто такъв е живота. Критикувайки и "чернороботниците" в УС, нищо не печелим, повярвай ми, по добрият вариант е поне да не им пречим........
Аватар
kuka5

Мнениеот lasthero » 22 Окт 2010, 21:52

Жоро, сега ли разбра, че никой от УС не е лидер ?
Просто сме онези "малоумници" дето си тровим живота, харчим нерви и пари и ощетяваме семействата си, заради всички останали.
Защо всеки казва: "Аз давам 5 лева, вие се оправяйте..." Е , и аз да попитам тогава:" А, аз не давам ли 5 лева ?"
Не, ние даваме много повече, но на вас така ви изгодно , винаги друг да ви вади кестените от огъня, пък вие ги наричайте "лидер", "луд" или "малоумник".
Напомняте ми за един стар виц, в който мравките поддържали мравката Гошо, докато се катерила по хобота на слона с викове :"Хайде, Гошо, удоши го!!!"
Не става така , хора , няма такова нещо като самосиндикалност (това е алогизъм - безмислица).
Както искате , така го разбирайте, но сам човек е само за WC.
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот Sir Humphrey » 22 Окт 2010, 21:56

коприва написа:Нали това беше призумцията на новото СФС-да няма лидер ,а всички да поемат отговорностите !!!

Това е абсурдно.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот kuka5 » 22 Окт 2010, 21:59

lasthero написа:Напомняте ми за един стар виц, в който мравките поддържали мравката Гошо, докато се катерила по хобота на слона с викове :"Хайде, Гошо, удоши го!!!"
Не става така , хора , няма такова нещо като самосиндикалност (това е алогизъм - безмислица).
Както искате , така го разбирайте, но сам човек е само за WC.

С това за мравката ме уби човече, но е точно в десетката....
Когато остарее човек, даже и в тоалетната не може да се оправи сам...
Аватар
kuka5

Мнениеот mi60 » 23 Окт 2010, 09:10

Здравейте!
Недейте да се карате на колегата Коприва!Той е чул слуха,че УС на СФСМВР се е срещал с политически сили и затова предупреждава човека,да не залитнеме в посока,която би ни "омаскарила" както като хора,така и като организация.Това показва,че този човек е съпричастен!!!
Жоре,прав си,че се появява само Галентин,но да ти дам само едно сравнение в един футболен отбор 11 човека не ритат едновременно топката,нали?
Благодаря за вниманието!
http://vbox7.com/play:f4461737
Михаил Иванов/ОДЧ- виновни за всичко/
Аватар
mi60

Мнениеот belyata » 23 Окт 2010, 09:13

GKrIvan написа: А сетете се дали другата седмица няма да бъдат уведомени чуждестранните неправителствени организации,полицейските синдикати на Европа,и въобще когото се сетите така ли ще правите после.

Ще чакаме тогава "леля Европа" да ни оправи.След като сме и доведени дечица, все нещо ще помогне.ИзображениеЧакаме някой да ни оправи още от времето, когато сме били под турско робство (присъствие).Тогава сме чакали да ни оправи "дядо Иван" (Русия).И тогава сме си били все същите, както ясно ни показва П. Р. Славейков:
НЕ СМЕ НАРОД

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875

Знаете приказката за неволята.Хубава приказка, кратка, ясна и поучителна.Извода от нея е - ако не си помогнеш сам , няма кой да ти помогне.
Аватар
belyata

Мнениеот madcop » 23 Окт 2010, 15:41

НЕ СМЕ НАРОД

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Е това е единственото смислено мнение в цялата тема. Просто няма какво да се каже повече, а и едва ли някой би се осмелил да добавя в стих на Славейков. Въпроса е защо сме толкова големи гьотферени и тъпанари, че за повече от сто години не сме мръднали и една крачка напред. Всеки ред от горното е верен за нас днес, всяка думичка. Тъжно а и обидно, но вярно. :cry: :!:
madcop

Мнениеот comander007 » 23 Окт 2010, 23:05

Ей, народ поробен,

Що си тъй заспал?

Ил живот свободен

теб не ти е мил?

Дойде време, дойде час

иго да строшим.

Хайде, хайде, хайде,

на бой давървим,

стига, стига толкоз

в Влашко да стоим!

Паши, чорбаджии,

заптии, кадии,

келяви султани кръвта ни пият.

Дойде време,дойде час

да им отмъстим!

Хайде...и пр.

От гърци-владици

ти се оттърва.

Но мръсни турци

вирнали глава,

чернят ти живота,

тъпчат ти честта.

Дойде време, дойде час

да им отмъстим!

Хайде...и пр.

Ха, народ поробен,

подигай глава!

Да станеш свободен,

да смажеш врага!

Дойде време, дойде час,

хайде... и пр.

Че като надвиеш

твоя заклет враг,

ти ще придобиеш

нов, честит живот,

пълен със свобода,

пълен с добрина.

Дойде време, дойде час

иго да строшим!

Хайде, хайде, хайде,

на бой да вървим,

стига, стига толкоз

робство да търпим!
КОЙТО НЕ ПОМНИ ИСТОРИЯТА Е ОБРЕЧЕН ДА Я ПОВТОРИ.
comander007

Мнениеот lasthero » 24 Окт 2010, 20:44

lasthero написа:Очаквайте в близките дни реалните цени (оценка на вещо лице регистрирано в Окръжен съд) на униформените облекла по вещевата заявка за 2011г.

за подготовка ви прилагам "вещева заявка - МВР -2011г.",

Както вече обещах , а аз съм човек , който държи на думата си ... Това е експертната справка по вещевата заявка на МВР за 2011г. по цени на дребно от търговската мрежа на гр.Пловдив. Експерт-счетоводителя е регистриран в окръжен съд.

ekspertna spravka 2011 - f.doc

Четете и мислете ... Или можете да продължете да мълчите.

П.П. Цените на важат за Враца и Монтана , те тем си имат всичко!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот dakota_ » 24 Окт 2010, 20:48

Съжалявам,аз не приемам това за експертна справка...Липсват имената на експерта,къде и по какво е експерт,защото аз лично бих имал доста въпроси към него на които ще му бъде ужасно трудно да ми отговори....
dakota_

Мнениеот lasthero » 24 Окт 2010, 20:57

Не си ти човека на който ще дам имената на експерта , може да си началник , но ти е много малка длъжността, а и си пожарникар...
Аз за експерта си пише..., не четеш .
Това е за обща консумация. Документа е в офиса на СФСМВР.
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот madcop » 24 Окт 2010, 21:06

dakota_ написа:Съжалявам,аз не приемам това за експертна справка...Липсват имената на експерта,къде и по какво е експерт,защото аз лично бих имал доста въпроси към него на които ще му бъде ужасно трудно да ми отговори....

А пък аз не приемам мнението ти за мнение, защото нито ти знам името нито ти знам работното място, така че що не си траеш!
madcop

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност