Разкол в СФСМВР?!?

Re: Разкол в СФСМВР?!?

Мнениеот Sir Humphrey » 23 Окт 2010, 14:53

mi60 написа:Нека всички видят и разберат,че във Федерацията всичко е прозрачно!

Всичко с изключение на най-важното - кинтьитье на бай ви Брадър.

Голяма работа, че една организация решила да не простестира, стига решението да е взето независимо от външни фактори и натиск. Все пак организацията ви се казва Синдикална ФЕДЕРАЦИЯ, т.е. съставните й части следва да имат автономия в действията си.

Изниква обаче един важен въпрос. Ако информацията в протокола е вярна, значи е възможно и изпълнимо в едно ОДМВР консумативите да са в достатъчна наличност. Това може да се случи по два начина (поне за толкова се сещам): 1. За Враца да се отпускат пропорционално повече пари, отколкото за осталите ОД; 2. ОД да има начело свестен управленец, който да е успял да сведе кражбите и злоупотребите до минимум.
Ако вярното е второто, значи всички останали шефове на ОД са за уво!
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот HanSolo » 23 Окт 2010, 16:17

Това може да се случи по два начина (поне за толкова се сещам)

Има и трети - просто не ги изразходваш. Демек много не си даваш зор за работа.
HanSolo

Мнениеот nemesis87 » 23 Окт 2010, 20:59

Ето и мойто предложение.Да отпаднат всички искания и да имаме само ДВЕ,а те са.

1. Заплащане на НОЩНИЯ труд,като във всяка нормална страна в ЕС,а ние мисля сме там и пазим от всякаква паплач именно този ЕС особено сега когато официално ще влезем в Шенген.Господата управляващи да изтъргуват поне това както трябва с Европата и ако не могат да намерят пари (нашите)то тези от Брюксел да ги осигурят.

2.Заплащане на извънредния труд езимесечно без ограничения.

Това е Колеги защото с КРИЗА и без КРИЗА ние пак си ходиме нощна смяна и пак си навъртаме повече работни часа.
За тези искания никой не може да ни обвини,че видетели тези искат увеличение на заплатите,а ние си искаме само това което сме си изработели ни повече ни по малко.Всичко друго е въртене около проблема, но не и същината та истинския проблем.На всички,които ще ме нападнат за това мое умопомрачение да знаят,че "Не се правете на по вярващи от Папата" и "Прекаления светец и Богу не е драг" останете си със здраве.
100% съм за :)
nemesis87

Мнениеот ntvladimirov » 25 Окт 2010, 06:36

Sir Humphrey написа:
mi60 написа:Нека всички видят и разберат,че във Федерацията всичко е прозрачно!

Всичко с изключение на най-важното - кинтьитье на бай ви Брадър.

Голяма работа, че една организация решила да не простестира, стига решението да е взето независимо от външни фактори и натиск. Все пак организацията ви се казва Синдикална ФЕДЕРАЦИЯ, т.е. съставните й части следва да имат автономия в действията си.

Изниква обаче един важен въпрос. Ако информацията в протокола е вярна, значи е възможно и изпълнимо в едно ОДМВР консумативите да са в достатъчна наличност. Това може да се случи по два начина (поне за толкова се сещам): 1. За Враца да се отпускат пропорционално повече пари, отколкото за осталите ОД; 2. ОД да има начело свестен управленец, който да е успял да сведе кражбите и злоупотребите до минимум.
Ако вярното е второто, значи всички останали шефове на ОД са за уво!

Нека пробват останалите ОД да си сменат Директорите. :lol: :lol:
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот madcop » 25 Окт 2010, 07:48

Колега, според мен просто е редно да си смениш ник-нейма на "щасливеца", особено след като работиш в най добрата ОД в страната. Направо ви се чудя на музевирджилъка :lol: как умело се врътнахте към другаря министър. Е как от тук нататък да има мизерия при вас като вече сте показен магазин на МВР. Е членствното ви в СФС вече ще е минало, лично ще се заема с този въпрос, но министъра и МВР ще ви защитава при трудовоправни дела, ще ви подпомага финансово вас и болните деца на колеги, пресцентъра ще пуска периодично информация за благоденствието ви и добруването на цялото ОД ще бъде един светъл пример за всички нас, мръсни гадни долни протестиращи и недоволни от цялата страна. Гнус ме е от хора като тези, които видях във Враца с министъра.
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот mi60 » 25 Окт 2010, 09:26

Лошото в цялата ситуация е,че колегите от Враца и Монтана не са разбрали тъъънкия момент,че са били употребени.Употребени и то политически.
В СФСМВР ,никъде не сме заявявали,нито един член не е казал: ние сме против министъра или другите от политическото ръководство.Заявявано е,че сме против, хората в МВР да се използват по начин по които им се отнемат законни придобивки .Има една думичка и тя е "единство" , "солидарност".
Благодаря за вниманието!
http://vbox7.com/play:f4461737
Михаил Иванов/ОДЧ- виновни за всичко/
Аватар
mi60

Мнениеот ntvladimirov » 25 Окт 2010, 09:32

madcop написа:Колега, според мен просто е редно да си смениш ник-нейма на "щасливеца", особено след като работиш в най добрата ОД в страната. Направо ви се чудя на музевирджилъка :lol: как умело се врътнахте към другаря министър. Е как от тук нататък да има мизерия при вас като вече сте показен магазин на МВР. Е членствното ви в СФС вече ще е минало, лично ще се заема с този въпрос, но министъра и МВР ще ви защитава при трудовоправни дела, ще ви подпомага финансово вас и болните деца на колеги, пресцентъра ще пуска периодично информация за благоденствието ви и добруването на цялото ОД ще бъде един светъл пример за всички нас, мръсни гадни долни протестиращи и недоволни от цялата страна. Гнус ме е от хора като тези, които видях във Враца с министъра.

Това тук доколкото знам се нарича police.ba4ka.com "Свободен форум на служителите от МВР" а не на СФС . На мен не ми пука.Затова съм изписал от долу цялото си име.Научете се да приемате и други мнения.Повечето от колегите искат увеличение на заплатите а вие навсякъде тръбяхте че сте се отказали от това искане и наблегахте на компютрите щото са необходими на Дознателите. :lol:
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

Аватар
ntvladimirov

Мнениеот mi60 » 25 Окт 2010, 09:38

Колега и аз съм ОДЧ ,Може ли да ми посочиш ама с факти,черно на бяло както се казва,че СФСМВР се е отказало от първите си искания, ама честно.
Значи ли това,че ако на мене ми се изплаща 24/24, а на тебе 24/20 и ти протестриаш за това, аз мога да кажа: тъй като при нас е всичко наред с изплащането,аз съм против исканията на колегата от Враца.И забележи,не те отрицавам, и не се заяждам,но без да си кривиш душата да ми отговориш.
Благодаря за вниманието.
Аватар
mi60

Мнениеот ntvladimirov » 25 Окт 2010, 10:02

Просто следя медиините изяви. Нищо друго.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

Аватар
ntvladimirov

Мнениеот mi60 » 25 Окт 2010, 10:14

То това е хубаво,че ги следиш, но,поне ми отговори на поста,па ако ще и на лични.
Защото силата наСФСМВР е в това,че казваме истината!
Благодаря за вниманието.
Аватар
mi60

Мнениеот ntvladimirov » 25 Окт 2010, 10:24

Не мисля да се задълбочавам и влизам в конфронтация с никои. Ние от РЕЗЕРВАТА просто сме си особняци, да не кажа пустиняци. :lol: :lol: Само глей за какво иде реч:

"В Резерват „СЕВЕРОЗАПАД“ въпросът „Какво правиш?“ звучи „Кво праиш, бе, а ти еба майкята?“ (с ударение на е-то). Когато срещне съседа, типичната северозападна около петдесетгодишна жена подхвърля „Айде бе, ти не умре ли?“, на което той отговаря „Да ти изсъънат устенцата“, тя продължава „Да та намерът у гробищата, жив да та закопаат“ и така се заформя един съвсем кротък и незлоблив разговор. Когато се карат, е съвсем друга работа. Тогава употребяват изречения, от които капе кръв, хвърчи огън. Неподготвеният слушател може като нищо да се разболее, а дори и по-лошо, като ги чуе.

Една от характерните черти на обитателите е разбирането им, че всички, целият свят на тях им е задължен. Просто така, без причина. Друга тяхна особеност е възприемането им на личния живот на другия като нещо общодостъпно и прозрачно. Затова не трябва да се учудваш, ако там на улицата те спрат и започнат да те питат защо още не си се оженил, кога и защо си се развел или просто кога ще си сложиш казанче на тоалетната, понеже през прозореца се видяло, че нямаш. И ако не им отговориш подобаващо, лошо ти се пише." :lol:

Ето от тази характеристика иде целата работа. :lol:
Преди време в Северозапада като ни проучваха за постъпване в системата на първо място гледаха да си МЪРЗЕЛ и на второ Бъзикач/майтапчия/.Пък сега гледам само сериозни и работливи колеги.Променя се МВР.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

Аватар
ntvladimirov

Мнениеот коприва » 25 Окт 2010, 10:40

Е членствното ви в СФС вече ще е минало, лично ще се заема с този въпрос
1.Това ми прилича на заплаха !
2.Ти не си в УС на СФС , а в контролната комисия !!!
3. Сигурно ще ги изгоните от СФС на следващата конференция , защото тази игра вече сте я играли веднъж !
И не на последно място ще се съглася с колегата ,а и съм Ви го казвал и друг път-ВСЛУШВАЙТЕ СЕ В МНЕНИЕТО НА КОЛЕГИТЕ ОТ ЦЯЛАТА СТРАНА ,защото ,кой каквото да Ви каже ,Вие все гледате да го уборите ,да въртите ,сучите и пак да доказвате ,че Вие сте правите !!!
Не искам да обидя никой,защото все още в СФС имам приятели !!!
Последна промяна коприва на 25 Окт 2010, 10:48, променена общо 1 път
Аватар
коприва

Мнениеот White Wolf » 25 Окт 2010, 10:53

Какво значи "оказали им натиск",и 3-4 в Враца правят изявление по телевизията, обесмисляйки борбата на 10 000 други за по добър статут на служителите в Системата,излизайки с номера че всичко в Системата е ОК,а видиш ли исканията на тези другите са неоснователни.За мен тези хора са за линчуване,понеже благодарение на тях стававаме за посмешище пред цялото общество,а исканията са реални ,наложащи и сведени до минимум,що не ни притиснат в Стара Загора да им подпишем глупави докуметчета и да изкарваме колегите си шутове едва ли не. !! :evil:
Противоречията в Системата,се пораждат от липсата на взаимоуважение
Аватар
White Wolf

Мнениеот GENTATSO » 25 Окт 2010, 16:06

коприва написа: Е членствното ви в СФС вече ще е минало, лично ще се заема с този въпрос
1.Това ми прилича на заплаха !
2.Ти не си в УС на СФС , а в контролната комисия !!!
3. Сигурно ще ги изгоните от СФС на следващата конференция , защото тази игра вече сте я играли веднъж !
И не на последно място ще се съглася с колегата ,а и съм Ви го казвал и друг път-ВСЛУШВАЙТЕ СЕ В МНЕНИЕТО НА КОЛЕГИТЕ ОТ ЦЯЛАТА СТРАНА ,защото ,кой каквото да Ви каже ,Вие все гледате да го уборите ,да въртите ,сучите и пак да доказвате ,че Вие сте правите !!!
Не искам да обидя никой,защото все още в СФС имам приятели !!!

Колега Димитров , един малък съвет ,прочети всичко по темата , след това устава на СФСМВР и за десерт може протоколите от събранието на СД във Враца , всичко това на фона на "Декларацията "която са подписали , ако и тогава все още мисилш по същия начин лично аз няма да обеля дума повече по тази тема , Дали може и дали трябва някой да гони този или онзи, едва ли точно на теб ти е работа . След като колегите от Враца не са съгласни с позицията на федерацията единственото разумно нещо е да я напуснат , свят широк .
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот хектор » 25 Окт 2010, 16:17

На Враца и Монтана като не им харесва в СФСМВР и идеите да отидат в НПС при Рашев , той и без това си има добри поддръжници във Враца , цяло дружество което го боговее и го поддържа винаги в неговите игри.
хектор

Мнениеот коприва » 25 Окт 2010, 16:53

Е членствното ви в СФС вече ще е минало, лично ще се заема с този въпрос = След като колегите от Враца не са съгласни с позицията на федерацията единственото разумно нещо е да я напуснат , свят широк .
Първото мнение е на председателя на КК, а второто е на редови член на КК !!! Поставил съм знак за равенство ,но всеки сам да прецени дали двете мнения са еднакви !!!
И Гена , този форум е свободен за всички колеги , не съм тръгнам да пиша в сайта на СФС нали , затова не ми давай съвет ,как да мисля,как да пиша и как да се изразявам ,нали !!! Извинявай ако съм те обидил !!!
Аватар
коприва

Мнениеот GENTATSO » 25 Окт 2010, 18:18

Да винаги ми е обидно когато някой ме сравнява с друг. Аз съм Е.Крумов , за това толкова .Не ти давам акъл къде и какво да пишеш или правиш но по отношение на ФКК не си човека който да дава съвети и акъл какво им е работа , ако не си ме разбрал ,съжалявам. Сам прецени дали съпоставката ти с изгонването на ИП е уместна тук няма никаква прилика .
Сега за останалото. Щях да разбера това което са написали в протоколите ако беше осъзнато от колегите . Ти прочете ли ги??? там пише цитирам по памет .....В медиите се говори че протеста е политизиран!?!?!?!?!?!?!? и затова няма да го подкрепим и сме против него ......... И следват още куп неща от този сорт . Сега проблема на МВР са зимните дрехи на ВРАЦА и гумите на техните автомобили ??????? ами ако е така то те нямат проблем и са прави , Къде останаха работното време или с това нямат проблем , може би там се изплаща и нощен труд ?????? , "СОЛИДАРНОСТА С ОСТАНАЛИТЕ КОЛЕГИ КОИТО ИМАТ ПРОБЛЕМИ И С ОБЛЕКЛОТО И С ГУМИТЕ ??????? Дали там не са подсъдни на Военна Прокуратура????? Не знам дали изобщо си струва да изброявам останалите проблеми ...
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност