Протестът на 31.10 и 07.11.2010 г.

Re: Протестът на 31.10 и 07.11.2010 г.

Мнениеот The Godfather » 07 Ное 2010, 16:24

Тези 27 000 ги остави. На фона на 7 000 , че и повече членове на СФСМВР да отидат 500 на протест :o Не знам дали в бройката влизат и надзирателите, румънските колеги и т.н.?
Аватар
The Godfather

Мнениеот Sir Humphrey » 07 Ное 2010, 17:09

Зам.-министър Павлин Димитров: Исканията на Синдикалната федерация на служителите в МВР са неизпълними

http://www.focus-news.net/?id=n1458518

София. Исканията на Синдикалната федерация на служителите в МВР са неизпълними. Тези искания на този етап, при това финансово състояние на МВР практически няма как да се изпълнят. Това заяви пред журналисти зам.-министърът на вътрешните работи Павлин Димитров, преди тържествената церемония по случай 20-годишнината на Националния полицейски синдикат, предаде репортер на Агенция „Фокус”. Относно днешните полицейски протести, министър Димитров заяви, че тези инициативи са нормални в една демократична държава. Според него диалога между вътрешното министерство и полицаите не е прекъсвал. Той призова всички служители на МВР да проявят необходимата толерантност и да не поставят нереалистични цели. Според зам.-министър Димитров не са верни твърденията на протестиращите, че исканията им не изискват допълнителни финансови средства. Той подчерта, че постоянно се говори за полицията, но не бива да се забравят исканията на служителите от „Пожарна безопасност”. По думите му синдикалната организация на пожарникарите поставя проблемите си в условията на един много добър диалог с МВР и те лесно се решават. Зам.-министър Димитров честити празника по случай годишнината на националния полицейски синдикат и изтъкна, че това е най-старата полицейска организация, която е рожба на промените в България.

Мамин златен :!: :evil: :!: :evil:
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот mashina4 » 07 Ное 2010, 17:09

Aми толкова,с всеки протест ще сме по малко и малко.Изпуснахме момента миналата година когато бяхме 5000.Аз също повече няма да присъствам на следващи протести.Убедих,че това не е ефикасен начин за устояване на нашите искания.При разговор с повечето ми колеги и те са на същото мнение,те също няма да ходят повече защото не вярват,че с тези ежеседмични неделни протести ще постигнем нещо.Всички видяха,че никой не ни обръща внимание.Единствено ние се взимаме на сериозно.
Аватар
mashina4

Мнениеот kuka5 » 07 Ное 2010, 17:49

mashina4 написа:Aми толкова,с всеки протест ще сме по малко и малко.Изпуснахме момента миналата година когато бяхме 5000.Аз също повече няма да присъствам на следващи протести.Убедих,че това не е ефикасен начин за устояване на нашите искания.При разговор с повечето ми колеги и те са на същото мнение,те също няма да ходят повече защото не вярват,че с тези ежеседмични неделни протести ще постигнем нещо.Всички видяха,че никой не ни обръща внимание.Единствено ние се взимаме на сериозно.

И какво е предложението ви.
Аватар
kuka5

Мнениеот kuka5 » 07 Ное 2010, 17:51

clearly написа:Румънци и кабагайди подкрепиха полицаите
Изображение
Близо 500 полицаи от цялата страна се събраха на протест в градинката на столичния храм „Свети Седмочисленици".

МВР -присъствие имаше от Перник, Симитли, Дулово, Хасково, Плевен, Кнежа, Силистра, Козлодуй, Горна Оряховица, Червен бряг, Свиленград, Благоевград.

Протестиращите полицаи бяха подкрепени освен от родопски гайдари с кабагайди и от група румънски полицаи.

Исканията на протестиращите остават същите - настояват за ясни гаранции за ресурсното осигуряване на служителите в МВР; приемане на предложенията на синдикалната федерация на служителите в МВР по ЗИД на Закона за МВР и запазване на разпоредбите в Кодекса за социално осигуряване, които касаят служителите на МВР.

Полицаите искат още функционален имунитет на членовете на синдикалната федерация на служителите в МВР.

Униформените се оплакват основно от лошото състояние на сградния фонд и старото техническо оборудване.

Към МВР служителите се присъединиха и пожарникари и надзиратели, за да изразят своята солидарност.
http://www.bolgari.net/rumynci_i_kabaga ... -4107.html

...............
На фона на 27 хилядите редови полицаи ,дори и част от тях да са били на работа,нещо много малка ми се вижда бройката от 500 човека.Въпрос защо няма солидарност м/у вас???Нима нестачкуващите са доволни или просто ги е налегнал някакъв страх и не проявиха съпричастност към стачкуващите ?

Само това за гайдите и румънците е вярно в цялата статия........
За пореден път журналистиката се излага......
Аватар
kuka5

Мнениеот mashina4 » 07 Ное 2010, 18:10

Kолега ако знаех решението или формулата вече да съм го споделил.Просто констатирам ситуацията.Трябва ни нещо ново което както миналата година да ни вдъхнови и обедини всички,нещо в което да повярваме.Нямам какво да се кривим душите,повечето от служителите вече не вярват в ефиктивноста на протестите и го показват с липсата на присъствие.
Аватар
mashina4

Мнениеот madcop » 07 Ное 2010, 18:36

mashina4 написа:Kолега ако знаех решението или формулата вече да съм го споделил.Просто констатирам ситуацията.Трябва ни нещо ново което както миналата година да ни вдъхнови и обедини всички,нещо в което да повярваме.Нямам какво да се кривим душите,повечето от служителите вече не вярват в ефиктивноста на протестите и го показват с липсата на присъствие.

В такъв случай колега виждам две алтернативи пред теб първо да си мълчиш вече и да не се оплакваш, естествено без да очакваш каквото и да е било от тези дето протестират безсмислено, и втори вариант да дадеш алтернатива на останалите за ефективни и ефикасни методи на протест. Всичко извън тези два варианта ми се струва просто мрън мрън мрън. Пак казвам, хората които днес бяха на площада НЕ са по-загубени от "форумните" активисти, които просто коментират от дистанция и зад псевдоними. Освен това тук в този форум нееднократно са повдигани въпроси за конкретни видове действия и освен спамене и препирни друго не се постига като резултат. Аз казвам така С такива хора, с такова мислене, с такъв общ манталитет сме дотук. Това е положението, сами сме си виновни.
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот clearly » 07 Ное 2010, 18:40

kuka5 написа:
mashina4 написа:Aми толкова,с всеки протест ще сме по малко и малко.Изпуснахме момента миналата година когато бяхме 5000.Аз също повече няма да присъствам на следващи протести.Убедих,че това не е ефикасен начин за устояване на нашите искания.При разговор с повечето ми колеги и те са на същото мнение,те също няма да ходят повече защото не вярват,че с тези ежеседмични неделни протести ще постигнем нещо.Всички видяха,че никой не ни обръща внимание.Единствено ние се взимаме на сериозно.

Ето и моето мнение като страничен човек .Според мен както и друг път съм писала за да има ефект и да постигнете исканията си начело на синдикатът ви трябва да е лице което не е обвързано с МВР/или е напуснало системата ви и е станало адвокат/.Защо казвам така??Защото в момента лидерите ви на синдикатите под една или друга форма винаги могат да бъдат притискани от висшестоящите във МВР и по тоя начин се въртите в омагьосан кръг .

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот madcop » 07 Ное 2010, 18:43

The Godfather написа:Тези 27 000 ги остави. На фона на 7 000 , че и повече членове на СФСМВР да отидат 500 на протест :o Не знам дали в бройката влизат и надзирателите, румънските колеги и т.н.?

Ако се беше престрашил да дойдеш, сигурно щеше и да знаеш. Но ТИ както винаги просто коментираш, а бройката беше почти два пъти по-голяма.
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот KING » 07 Ное 2010, 18:55

Колеги горд съм, че днес бях заедно с тези от вас, които се престрашиха да дойдат на протеста, въпреки спънките и апатията на мнозинството.
... И въпреки всичко България ще пребъде!!!
KING

Мнениеот The Godfather » 07 Ное 2010, 19:03

madcop написа:
The Godfather написа:Тези 27 000 ги остави. На фона на 7 000 , че и повече членове на СФСМВР да отидат 500 на протест :o Не знам дали в бройката влизат и надзирателите, румънските колеги и т.н.?

Ако се беше престрашил да дойдеш, сигурно щеше и да знаеш. Но ТИ както винаги просто коментираш, а бройката беше почти два пъти по-голяма.

Присъствал съм на всички протести без днешния и двете "репетиции" преди това. Нямаше нито един желаещ да присъства от нашето РУП, въпреки че има доста членове на организацията ви /не работя в ОДМВР-Враца/ Според мен и членовете на организацията ви от нашето РУП протестите бяха организирани заради самите протести и беше ясно от самото начало, че са безмислени. Лично мое мнение е, че протестите бяха грешка, защото след тях вече ама наистина никой няма да ви вземе на сериозно-500, 1 000 човека са НИЩО! Когато СФСМВР има "ресурса" да изкара поне 7-8 000 души тогава може да "плаши" управляващите.Иначе "упражнения по синдикализъм",... ама на чий гръб?
Аватар
The Godfather

Мнениеот kuka5 » 07 Ное 2010, 19:11

The Godfather написа:Иначе "упражнения по синдикализъм",... ама на чий гръб?

По-скоро, актуалният въпрос е: ЗА ЧИЙ Г.З?
Аватар
kuka5

Мнениеот mashina4 » 07 Ное 2010, 20:01

madcop написа:
mashina4 написа:Kолега ако знаех решението или формулата вече да съм го споделил.Просто констатирам ситуацията.Трябва ни нещо ново което както миналата година да ни вдъхнови и обедини всички,нещо в което да повярваме.Нямам какво да се кривим душите,повечето от служителите вече не вярват в ефиктивноста на протестите и го показват с липсата на присъствие.

В такъв случай колега виждам две алтернативи пред теб първо да си мълчиш вече и да не се оплакваш, естествено без да очакваш каквото и да е било от тези дето протестират безсмислено, и втори вариант да дадеш алтернатива на останалите за ефективни и ефикасни методи на протест. Всичко извън тези два варианта ми се струва просто мрън мрън мрън. Пак казвам, хората които днес бяха на площада НЕ са по-загубени от "форумните" активисти, които просто коментират от дистанция и зад псевдоними. Освен това тук в този форум нееднократно са повдигани въпроси за конкретни видове действия и освен спамене и препирни друго не се постига като резултат. Аз казвам така С такива хора, с такова мислене, с такъв общ манталитет сме дотук. Това е положението, сами сме си виновни.

Koлега,бил съм на всички протести с изключение на втория в историята(защото бях на работа дневна)бях и днес.Вярвах,че можем,но в последствие се убедих,че така няма да стане.Днес ми бешее за последно.Алтернатива-лично аз като уличен полицай съм готов да преустановя работа за 1 час като начало,ако се наложи и за повече,казал съм го и преди,че за да ни вземат на сериозно трябва ефективна стачка.Всеки оперативен/дежурен полицай накара гражданина да си купи химикал и листове и да си принтира/копира сам покзанията/жалбите.Но колко хора са готови на същото?Варианти много,но на малко им стиска да го направят.
Аватар
mashina4

Мнениеот малкия » 07 Ное 2010, 21:35

Аз пък искам да поздравя всички, които излязоха днес.
И всички, които бяха с нас, макар и по работните си места.
Гордея се, че бях сред вас, колеги!
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот kkarakashev » 07 Ное 2010, 21:55

Koлега,бил съм на всички протести с изключение на втория в историята(защото бях на работа дневна)бях и днес.Вярвах,че можем,но в последствие се убедих,че така няма да стане.Днес ми бешее за последно.Алтернатива-лично аз като уличен полицай съм готов да преустановя работа за 1 час като начало,ако се наложи и за повече,казал съм го и преди,че за да ни вземат на сериозно трябва ефективна стачка.Всеки оперативен/дежурен полицай накара гражданина да си купи химикал и листове и да си принтира/копира сам покзанията/жалбите.Но колко хора са готови на същото?Варианти много,но на малко им стиска да го направят.

Мисля, че от това файда няма, само ще паднете в очите на хората. Никой няма да каже "е системата е зле", а ще е "тоя пък на какъв се прави" Има все някакъв начин да ви чуят, намерете го, обединете се и може би ще има ефект. С няколко полицаи съм разговарял и темата е била България аз един единствен час без полиция. На работа но бездействие. Ето това дори е минало през ума на някой ваши колеги. Червената лампичка започва да премига, жълтата не свършва работа.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот GKrIvan » 08 Ное 2010, 00:18

Гордея се с момента,че зад всяка табела с името на синдикалното дружество стоеше човек именно от това дружество.Вярно не зад всички имаше хора, но зад болшинството стояха хората с лица и имената си.Гордея се с хората които успяха да преодолеят страха в душите си и да излязат на протеста за да търсят правата си.От треперещият глас на ПД в медиите разбрах само едно,те не могат и не искат да се съобразят с добрите неща предлагани от СФСМВР а единствено се притесняват от ултимативният тон на исканията отправяни от синдиката.Е от близо 2 год. повтаряме едно и също кой ни чу до този момент,кой разбра неволите на служителите,кой направи нещо за тях.Ако не бяха тези постоянни напомняния,протести писания и искания нищо нямаше да помръдне от нивото на 1944 г. Някой май се смятат за богопомазани и се считат за непогрешими ли,щом са хванали кокъла на властта,моля нека не забравят, че само Господ е непогрешим, а политиците се извъртат като фурнаджииски лопати според течението. Е сега течението в момента е СФСМВР и искат не искат, ще трябва да се съобразят с него. Нека само едно не забравят политиците-служителите на МВР,МО, МП ще наклонят везните на политиката в която посока решат,както помогнаха да бъде сменен предният кабинет така могат и да обърнат гласа си и към настоящият ако той не вземе необходимите мерки за промяна на действащото статукво.Нека политиците не се мислят за несменяеми и за непогрешими. Хората отдолу не са толкова глупави за колкото ги мислят,нищо,че те са ги избрали.Нима не си правят сметка,че щом тези хора искат промени значи сигурността в страната ни боксува и само незначителната ни роля в Европа ни спасява от трагедии и тероризъм в големи мащаби. Ами в един момент този състав може и да обърне листа с приоритетите и задачите си и от пълната деполитизация за много кратко време може да се политизира в друга крайност която да изведе политическата сцена в БГ на друго измерение и да изкара хора които наистина ще поемат ангажименти да свършат работа, а не да водят политика спрямо състава.Служителите в сектор сигурност ги интересува кога ще бъдат направени необходимите промени,засега не ги интересува кой ще направи тези промени.Политици,пазете се да не вземат да искат кой да свърши тези промени,тогава на никой от вас няма да му хареса защото ще се запъти отново на село. Неуважаеми политици замислете се сериозно и не гледайте в рейтингите си като на молитва отче наш и не разчитайте толкова на платените от вас медии,а се съобразете с мнението на обикновенните хора които наистина искат промяна и действие.Работа се върши с действия а не с тичане от камера на камера.При добре свършена работа ще има и рейтинг,като не вършите работа както трябва ще гледате през крив макарон другите избори.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
Аватар
GKrIvan

Мнениеот lasthero » 08 Ное 2010, 00:41

clearly написа:
kuka5 написа:

Ето и моето мнение като страничен човек .Според мен както и друг път съм писала за да има ефект и да постигнете исканията си начело на синдикатът ви трябва да е лице което не е обвързано с МВР/или е напуснало системата ви и е станало адвокат/.Защо казвам така??Защото в момента лидерите ви на синдикатите под една или друга форма винаги могат да бъдат притискани от висшестоящите във МВР и по тоя начин се въртите в омагьосан кръг .

Личи си, че си страничен човек, ако работеше в МВР щеше да знаеш, че това е невъзможно защото ЗМВР не го позволява.
Аватар
lasthero
Администратор

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност