Нов вид протест

Re: Нов вид протест

Мнениеот The Godfather » 16 Ное 2010, 21:18

armi написа:Колеги мисля , че трябва да се съчетаят няколко формата на протест.
Колеги от СФСМВР да поканят Ц.Ц. и Б.Б. и П.Д. на телевизионен диспут , като колеги да застанат пред сградата на дадената телевизия и на голям екран се гледа предаването.
Колегите в судиото чакат гостите не идват , започват да говорят за нежеланието на гостите да реформират системата и рейтига на гостите спада / а те страшно се интересуват от рейтинга си /.
Да предположим , че гостите дойдат . Със слизането от автомобилите се освиpкват и в студиото се задават неодобни въпроси , въпроси от колегите отвън и реакциите на протестиращите и рейтига пада.

............И накрая се събуждаш с отвити крака.........
Аватар
The Godfather

Мнениеот armi » 16 Ное 2010, 22:12

Заплатата която я взимам, краката винаги ще ми бъдат отвити.
Затова предлагам нещо .
Критици като теб / The Godfather / в този форум колкото искаш , но файда от тях няма.
armi

Мнениеот The Godfather » 16 Ное 2010, 22:42

Аз не виждам какво предлагаш, освен телевизионен диспут. Такива имаше, резултат=0. Останалото / екрани, освирквания, рейтинги/са предположения и мечти. Защо си мислиш, че рейтингите им зависят от нежеланието им да реформират системата. На обществото не му пука за реформите в МВР, мнението на служителите на МВР не определя рейтинга на политическото ръководство на министерството. Социалното положение на служителите на МВР е последна грижа на всички останали извън МВР. Дори напротив, ако ние сме зле, голяма част от българите се чувстват добре. Без подкрепа на обществото всеки един протест е обречен. Подкрепата на гражданите зависи от всеки един от нас. От отношението ни към тях, от това как си вършим работата......Останалото са "Приказки под шипковия храст".
Аватар
The Godfather

Мнениеот armi » 17 Ное 2010, 00:05

В коя държава в света хората обичат полицията ?
Явно си голям мечтател .
Много я интересува баба Пенка , че няма бензин и затова не може да и се намерят кокошките.
Няма смисъл двамата с теб да се чепкаме , ако имаш някакво предложение за протест го сподели .
armi

Мнениеот dinkovm » 17 Ное 2010, 13:13

armi написа:В коя държава в света хората обичат полицията ?

Във Финландия, Швеция, ШвейцарияqБелгия, Люксембург и много други, където има и общество и полиция на място.
armi написа:
Колеги мисля , че трябва да се съчетаят няколко формата на протест.
Колеги от СФСМВР да поканят Ц.Ц. и Б.Б. и П.Д. на телевизионен диспут , като колеги да застанат пред сградата на дадената телевизия и на голям екран се гледа предаването.
Колегите в судиото чакат гостите не идват , започват да говорят за нежеланието на гостите да реформират системата и рейтига на гостите спада / а те страшно се интересуват от рейтинга си /.
Да предположим , че гостите дойдат . Със слизането от автомобилите се освиpкват и в студиото се задават неодобни въпроси , въпроси от колегите отвън и реакциите на протестиращите и рейтига пада.

Ти защо държиш задължително да свалиш някому рейтинга? С изключение на теб друг от системата едва ли иска друго освен по- добри условия на труд, силна и добре работеща полиция и защитени трудови и социални интереси.
Може да си добър човек и без да си полицай , но за да си добър полицай е задължително да си добър човек.

http://www.vbox7.com/play:ab83519d
Аватар
dinkovm
Инструктор

Мнениеот armi » 17 Ное 2010, 22:35

Колега , ако говориш от личен опит и си посетил изброените държави , ще се съглася с твоето твърдение.
Аз съм бил в над десет държави и съм забелязал , че хората като видят полицай виждат проблеми.
Рейтига на политиците изобщо не ме интересува за сметка на самите политици.Просто предложих форма на протест.
Ако имаше 50 предложения за протест , може да излезне нещо.
Обаче има няколко критики на това което предложих. Аз не се сърдя просто предложих нещо и като dakota каза, се опитах да провокирам мислене по темата. Но форума е пълен с критици .
Аз също искам само по- добри условия на труд, силна и добре работеща полиция и защитени трудови и социални интереси.
armi

Мнениеот stenka » 21 Ное 2010, 11:14

Мисля,че протестите ни няма да доведат до нищо.Просто трябва да се съгласим,че отново не избрахме тези,които могат да ни осигурят по-добри условия за труд и по-добро заплащане, и отново бяхме излъгани.Хубавото на демокрацията е,че отново идват избори- за кметове,но все пак избори.Има някаква надежда следващата година да ни дадат някой лев за да ни подлъжат да гласуваме за тях.Не напразно и пенсионната реформа започва от 2012г.след изборите- абсолютно ЛИЦЕМЕРИЕ.За голям успех се отчита,че не са ни намалени заплатите.Да ,ама Не.Като се отчете действителната инфлация,а не на НСИ,през 2010г.покупателната способност на заплатите падната поне с около 10% Догодина с още толкова ще ни се намалят заплатите.
stenka

Мнениеот m a x » 21 Ное 2010, 12:36

Е то сега започват протестите и според наблюдатели тепърва ще ескалират. Само тази седмица например протестираха студентите, академичната общност, лекарите, а вчера дори и учениците излязоха да викат, че им изяждат новогодишната ваканция. Тази сутрин стана ясно за тютюнопроизводителите, че пак заплашват с масови протести, ако в бюджета не им бъдат заложени едни 73 млн. лева, а от 14:00 часа днес в София и Бургас се провежда протестно шествие срещу текстове в новия проектозакон за горите -- http://www.cross-bg.net/balgariya/88-no ... -na-gorite

Това да се съгласяваме, че някой ни бил излъгал и да го чакаме -- демокрация ли го наричате? Извинете, но след като Цветан Цветанов е МВР, то каква е гаранцията, че дори изборите ще се проведат демократично
m a x

Мнениеот Димитров » 24 Ное 2010, 13:36

The Godfather написа:....... Подкрепата на гражданите зависи от всеки един от нас. От отношението ни към тях, от това как си вършим работата......Останалото са "Приказки под шипковия храст".

Подкрепа без реформи и наричане на нещата с истинските им имена, няма. Ясно е и е очевадно, че политическото ръководство го е страх от единогласието на служителите в МВР.......партии много, много от електората не гласува, вота се размива.....това го знаят много добре.
А що се отнася до отношението на обществото към полицията, от това политиците ги е най-много страх. Страхги е обществото да не разбере, как държавниците ни се грижат за безопасността и личния живот и здраве на хората. Истинате е че на обикновения българин правата му, по смисъла на КРБ, са тотално зачеркнати от безсилието на държавата. Силна полиция = мотивирани хора за работа и високи резултати, нискък % на корупция и пр. Ето ти и доверието и подкрепата на обществото.
Когато не ти се дават полагащите ти се условия на труд и достойно заплащане, мотивация е 0. Всичко е свързано и е много просто, но винаги ще има някой, който да се грижи това да не се промени...../ПД/!!!
Ти колко пари даваш на месец, за да си вършиш работата ефикасно и в срокове? Държа да ми отговориш!
Димитров

Мнениеот The Godfather » 24 Ное 2010, 18:43

Ти колко пари даваш на месец, за да си вършиш работата ефикасно и в срокове? Държа да ми отговориш!

Смятал съм ги около 35-40лв.-чисто служебни, в които включвам служебни разговори от личния ми мобилен телефон и гориво за служебна работа с личния ми автомобил. За щастие живея в района който обслужвам и не ми се налага да правя много разходи с автомобила си. Въпреки че честно казано повечето пъти го ползвам, защото ми е по-удобно да отида с него, отколкото да взема от управлението служебен превоз. Такъв, никога, за нищо не ми е бил отказван.
Имам колеги, които обслужват отдалечени райони, те използват и служебни мобилни телефони с определен брой безплатни минути. Кой им плаща сметките, тях не ги интересува, има кой, щом не са те, но не е МВР.
Тези лични средства, за служебни цели не са условие за ефикасна работа в срок. Давам ги по мой избор, за мое улеснение и удобство.
Аватар
The Godfather

Мнениеот Димитров » 24 Ное 2010, 22:21

The Godfather написа:

Смятал съм ги около 35-40лв.-чисто служебни, в които включвам служебни разговори от личния ми мобилен телефон и гориво за служебна работа с личния ми автомобил. За щастие живея в района който обслужвам и не ми се налага да правя много разходи с автомобила си. Въпреки че честно казано повечето пъти го ползвам, защото ми е по-удобно да отида с него, отколкото да взема от управлението служебен превоз. Такъв, никога, за нищо не ми е бил отказван.
Имам колеги, които обслужват отдалечени райони, те използват и служебни мобилни телефони с определен брой безплатни минути. Кой им плаща сметките, тях не ги интересува, има кой, щом не са те, но не е МВР.
Тези лични средства, за служебни цели не са условие за ефикасна работа в срок. Давам ги по мой избор, за мое улеснение и удобство.

Това е съвсме различно. Ако искаш даваш ги на месец, ако искаш не ги даваш, но друго си е да си закупиш канцеларските консумативи, щото са те направили канцеларски плъх, а за полицейска работа не остава вереме , а сроковете текът, прокуратурата чака. Друго е за гориво и телефон. Тези двете не се броят. Всеки дава пари за телефони, за горивото спорен въпрос нали живееш в района който обслужваш, защо го бройш, а и той е малък ;) ? Въпроса ми беше за средства с които пряко ти е свързана работата, и ако не разполагаш ти коства ефективността на работата, както и резултатите?
Димитров

Мнениеот The Godfather » 24 Ное 2010, 22:50

Въпроса ми беше за средства с които пряко ти е свързана работата, и ако не разполагаш ти коства ефективността на работата, както и резултатите?

Други средства не давам, още по-малко за канцеларски материали. В нашето РУП няма служител, който да си купува канцеларски материали или работи на собствен компютър. Кой, как и откъде ги осигурява си е негова работа. Ние не ги купуваме. Не съм от Враца ;) Мисля че редица от проблемите, които има по места май с в резултат на "ръководството" на самите структурни звена, а не на МВР като цяло. Ако работиш добре с местната власт, ако знаеш от кои благодарни хора кога, какво и как да вземеш, без да се изцапаш, ако има и за какво да ти благодарят разбира се, май се получават нещата.......... Иначе политиците са ясни "Пари няма, действайте!!" Е, ние действаме, ама не заради тях, а въпреки тях и за нас си и за хората, тия обикновените! Това е мотивацията, иначе ако ще те мотивират с два пакета хартия и тонер касета............, колко от служителите искат това 200, 300, 1000? То се видя!
Аватар
The Godfather

Мнениеот патиланчо » 25 Ное 2010, 00:21

The Godfather написа:
Въпроса ми беше за средства с които пряко ти е свързана работата, и ако не разполагаш ти коства ефективността на работата, както и резултатите?

Други средства не давам, още по-малко за канцеларски материали. В нашето РУП няма служител, който да си купува канцеларски материали или работи на собствен компютър. Кой, как и откъде ги осигурява си е негова работа. Ние не ги купуваме. Не съм от Враца ;) Мисля че редица от проблемите, които има по места май с в резултат на "ръководството" на самите структурни звена, а не на МВР като цяло. Ако работиш добре с местната власт, ако знаеш от кои благодарни хора кога, какво и как да вземеш, без да се изцапаш, ако има и за какво да ти благодарят разбира се, май се получават нещата.......... Иначе политиците са ясни "Пари няма, действайте!!" Е, ние действаме, ама не заради тях, а въпреки тях и за нас си и за хората, тия обикновените! Това е мотивацията, иначе ако ще те мотивират с два пакета хартия и тонер касета............, колко от служителите искат това 200, 300, 1000? То се видя!

Невероятно прозрение, браво !
А на боб гледаш ли ?!
Кефиш с това "Кой, как и откъде ги осигурява си е негова работа." - невероятно прозрение и с това "Е, ние действаме, ама не заради тях, а въпреки тях и за нас си и за хората, тия обикновените! Това е мотивацията, иначе ако ще те мотивират с два пакета хартия и тонер касета............, колко от служителите искат това 200, 300, 1000? " !
И какво се видя/"То се видя"/ господин мишок ?!
Видя се че пак много гледат с нослета опрени в прозорците и се надяват и за тях да има подаръци , но някой друг да си счупи главата - наша родна действителност!!!
И да не ти се струва , че само ти " за и въпреки " се зориш за да си свършиш работата!
В допълнение на това - Ние за , въпреки и защото искаме да работим сме се лишили от свободно време и сме лишили семействата си от нас за да помогнем да се работи нормално в МВР !
А вие освен да пишете от какво друго се лишихте и за колко време и пробвахте ли въобще да промените нещата или просто вегетирате върху ситуацията?!
Но що ли питам то се вижда от постовете ви - доволни сте!
Е бъдете жив и здрав и си живуркайте но не давайте тон за живот на останалите - дори не си го помисляйте!
Апропо какво ще кажете като един отговорен форумец за новата вълна ССМВР?!
Извинявам се за разбърканите форми на обръщение "ти" и "вие"- всяка прилика е случайна!!!
Поздрав най-сърдечен!
Ние, служителите на МВР, желаем министерството да е силно и работещо. Служещо, единственно и само, на българското общество!
Аз искам по-добро бъдеще за нашите деца !!!
Аватар
патиланчо

Мнениеот dakota_ » 25 Ное 2010, 18:35

Едно време комунистите казваха "Ние сме се борили заради вас.." "Ние сме умирали заради вас.." "Ние си изоставихме семействата заради вас.." И всекли,който беше против,беше дамгосван...В същото време никой по никакъв начин не ги беше моли,нито да се борят за нас,нито да умират за нас,нито да си изоставят семействата заради нас...
Сега се получава същото изправя се някой и почва да убеждава всички за съветска власт..и който не е съгласен със съветската власт е враг...аз нямам нищо против Русия,дори съм скрепил българо-съветската дружба от преди повече от 25 години,като съм се бракувал за рускиня,но никога не съм харесвал съветската власт и призива "вся власть советам"... Вече сме 21 век и всеки има право на свободно мнение и свободно мислене,на който не му харесва си е негова работа но нека не слагаме дамги на всеки,който мисли различно и въпреки всичко се справя с работата си ;)
dakota_

Мнениеот ggeenn » 25 Ное 2010, 19:35

dakota_ написа:Едно време комунистите казваха "Ние сме се борили заради вас.." "Ние сме умирали заради вас.." "Ние си изоставихме семействата заради вас.." И всекли,който беше против,беше дамгосван...В същото време никой по никакъв начин не ги беше моли,нито да се борят за нас,нито да умират за нас,нито да си изоставят семействата заради нас...
Сега се получава същото изправя се някой и почва да убеждава всички за съветска власт..и който не е съгласен със съветската власт е враг...аз нямам нищо против Русия,дори съм скрепил българо-съветската дружба от преди повече от 25 години,като съм се бракувал за рускиня,но никога не съм харесвал съветската власт и призива "вся власть советам"... Вече сме 21 век и всеки има право на свободно мнение и свободно мислене,на който не му харесва си е негова работа но нека не слагаме дамги на всеки,който мисли различно и въпреки всичко се справя с работата си ;)

И на мен така ми прозвуча по-горното......
Аватар
ggeenn

Мнениеот leonardo » 25 Ное 2010, 19:52

Идеята е да се пробуди гражданското общество и да се интересума и вълнува от ставащото около него .Не трябва да стоим безразлични и да чакаме да дойде някой да ни оправи.Време е ние сами да се вземем в ръце и да оправим тази държава ,да ни служи на нас обикновенните хора а не само на отбрания елит.Това е .
АЗ ВЯРВАМ , ЧЕ НИЕ МОЖЕМ !
Лукан Лазарски - член на САСМВР
Аватар
leonardo

Мнениеот daniela_suzi » 25 Ное 2010, 20:03

leonardo написа:Идеята е да се пробуди гражданското общество и да се интересума и вълнува от ставащото около него .Не трябва да стоим безразлични и да чакаме да дойде някой да ни оправи.Време е ние сами да се вземем в ръце и да оправим тази държава ,да ни служи на нас обикновенните хора а не само на отбрания елит.Това е .

Съгласна съм с теб,но не съм сигурна кога точно ще има в България ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО. :roll: Затова намерих нещо,което е интересно и отговаря на въпроса!!!

Гражданско общество
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене

Гражданското общество е онази форма на обществото, в която частният интерес и личната сфера на човека са основата на системата от отношения. Частната собственост е материалната субстанция на гражданското общество, а свободата - духовната. Социални регулатори в гражданското общество са правото и моралът, като важна роля играе моралът. Заедно с държавните институции в свободното гражданско общество действат освободени от държавна опека организации на гражданите, изразяващи техните интереси. Същевременно държавата запазва за себе си само най-главните функции, като оставя на гражданското общество възможност да се саморегулира. Тези организации регулират отношенията вътре в гражданското общество, а някой от тях служат и за връзка между структурите на държавата и тези на обществото. Но главен регулатор на отношенията между държавата и гражданското общество се явява правото, което с еднаква сила важи и за държавата и за обществото.

Тук е мястото на различния тип тълкувания на гражданското общество (оптимистичен или песимистичен), които оперират с различен обем на самото понятие. В широк смисъл под гражданско общество се разбира самоосъзнатостта и самоинициативата на гражданите на националната държава, която в тяхно име регламентира дейността на националния бизнес. В тесен смисъл гражданското общество обхваща само регистрираните юридически структури на гражданите.

Е,струва ми се,че има много да поработим по въпроса!!!
daniela_suzi

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност