ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Re: ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот GKrIvan » 18 Дек 2010, 16:19

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=713237
Г-н Цветанов, освен СРС-та, чуйте и синдикатите на МВР!

Спрете административния произвол в МВР! Прекратете немотивираното пенсиониране, чрез което полицейски шефове изхвърлят от работа синдикалисти! Поправете закона, който дава свобода на такива репресии, неприсъщи на демокрацията!

Тия искания се съдържат в декларация, която Синдикалната федерация на служителите на МВР прати до министър Цветанов. Тя изглежда 3-ти ден пътува от “Раковска”, където е синдикатът, до “Шести септември”, тъй като министърът не дава вид да я е чел. Може някой пощальон да се е хлъзнал - това са 900 м в снега! Или пък Цветанов напоследък е твърде зает с четене на СРС-та.

Ето защо вицепремиерът изглежда в пълно неведение за бруталното изгонване от ОДП-Враца на Габриел Димитров ( 43 г.) само ден, след като заявява пред “Труд”, че “има натиск над синдикалисти в полицията”. Ето защо той още не е попитал шефа на ОДП-Враца мисли ли, че прави услуга на премиера Борисов, като всява у ченгетата страх и буди спомени от мрачни времена. Същият въпрос би могъл да зададе на своя наместник в Бяла Слатина примерно, където също пенсионираха внезапно синдикалист.

Г-н Цветанов, разбира се, може нищо такова да не пита, ако смята, че несгодите на нисшите чинове в МВР не заслужават вниманието му, за разлика от висшата политика, в която той е призван.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
Аватар
GKrIvan

Мнениеот Димитров » 19 Дек 2010, 20:33

inkognito написа:
Димитров написа:
mami написа:Станахме известни ние врачаните ,или деклараций ще измисляме или уста ще се опитваме да затворим като пенсионираме.Да ме пенсионират могат , но да ме спрат да говоря ще и е трудно.

Здравей, Габи!
......ще ти подскажа,само едно, че навън имаш повече права и възможности за действие! Действай!
Живота е хубав, когато един ден кажеш - Това беше моя живот, такъв, какъвто го исках и така го изживях. ПОКЛАНЯМ ТИ СЕ!!!!!!
Някой ти бе пожелал да вземаш 50 години пенсията си, а аз ще добавя, че сега ти започва живота. Всичко имаш, всичко си дал сега живей. ;)

Поне като не знаете какво да пожелавате не пожелавайте на никой нищо.Да получаваш 50 год. пенсия е като да се бъркате в Божите работи,ами ако му е отредено столетник да стане?!
Като навън има повече права ти защо не отидеш навън да имаш повече права и възможности?!
Празнодумство и популизъм не помага на никой.

43години, навършени + 50 години = 93 години- приблизително столетник.....и кой казва, че ще живее до 100 год. и прочие сметки?! Не изваждаш ли написаното от контекста?! А за правата на вън Габи ще ме разбере, какво има на предвит! ;) -инкогнито. :?:
Димитров

Мнениеот belyata » 20 Дек 2010, 16:00

Изображение
Интервю на Габриел Димитров в "Здравей България" по Нова ТВ.
След 54.35 минута - тук.
Аватар
belyata

Мнениеот ggeenn » 20 Дек 2010, 19:55

belyata написа:По твоята логика затова колегите от РУ не се интересуваха, защото е трябвало да се набутат със сметката за GSM-ма и не използват придобивките на СФСМВР.
Ето къде било разковничето.Изображение

Има един "лаф":..."Аз го плюя то мисли,че дъжд вали...."
Чети м/у редовете уважаеми "belyata" и ще разбереш какво искам да кажа!
Аватар
ggeenn

Мнениеот belyata » 20 Дек 2010, 21:14

Вижда се, че сте с голям умствен капацитет, защото прочетох и не видях нищо м/у редовете /празни редове/.Изображение Ще съм благодарен, ако използвате потенциала си като дадете пример как да стане, а не да седите зад прозореца и да чакате да превали.Изображение С чесане на пръстите по клавиатурата и критики във форумите не се помага на колегата.
Аватар
belyata

Мнениеот ggeenn » 21 Дек 2010, 20:19

belyata написа:Вижда се, че сте с голям умствен капацитет, защото прочетох и не видях нищо м/у редовете /празни редове/.Изображение Ще съм благодарен, ако използвате потенциала си като дадете пример как да стане, а не да седите зад прозореца и да чакате да превали.Изображение С чесане на пръстите по клавиатурата и критики във форумите не се помага на колегата.

Е за умствения капацитет не споря то само избраните го имат.
Интересно ми е тоя лаф за мишлетата...,нослетата опиращи се до прозореца чакащи за подаръци,който виждам ,че и ти вмъкваш ,разбира се перифразиран, в постовете си(на Г.Тенев е любим щот периодично го цитира)) къде сте го научили (търсех,но не можах да намеря първоизточника може би защото съм с незадоволителен умствен потенциал според вашите критерии.)Та за четенето м/у редовете разяснявам:
-ако така наречената синдикална организация в МВР вместо да се занимава с уреждането на отстъпки при зареждането с гориво от определена фирма,да издейства преференции при сключване на договори с мобилни оператори,да оплюва Павлов щот нещо там е нарушил(на мен така и не ми стана ясно какво освен,че бил приятел с П.Д.),а да изнамери ефикасен ,на ръба на закона начин да "извие ръцете" на правителството да започне ефикасна реформа в МВР.Само не ме питай за начина тъй като аз не се правя на "клоун" с знаме да ме снимат/интервюират различни медии ,на които да обяснявам с какви пари са платени автобусите.... Истината е една:синдикална дейност се развива ефикасно само когато лидерите и не са зависими от работодателя иначе всичко е ала-бала.
Лека вечер!
Аватар
ggeenn

Мнениеот radioactive » 29 Дек 2010, 21:45

lasthero написа:ДЕКЛАРАЦИЯ

Синдикалната федерация на служителите в МВР изказва възмущението и категоричното си несъгласие с наложилата се порочна практика в ОДМВР – Враца да се използват възможностите на ЗМВР за пенсиониране на синдикални активисти на СФСМВР и за разчистване на лични сметки от позиция на силата и служебното положение. При поредния случай беше внезапно пенсиониран Габриел Димитров, председател на първото учредено синдикално дружество в СФСМВР един ден след даденото от него интервю за в. „Труд” без каквито и да било мотиви или нарушения от страна на Димитров. Служителят е произволно уволнен, независимо, че има и други служители от същото структурно звено, изпълняващи същите условия за пенсиониране. След пенсионирането на Димитров съществуващият недокомплект в АЕЦ – Козлодуй се увеличава допълнително. СФСМВР заявява твърдата си подкрепа за Габриел Димитров и проявената от него активна гражданска и синдикална позиция. СФСМВР заявява категорично, че административният произвол, прилаган от комисар Росен Иванов, удобно прикрит зад буквата на закона, представлява опасен прецедент за отношението на МВР към развитието на синдикалната дейност в МВР и реална заплаха за развитието на демократичните процеси в МВР и в цялото общество. Създаването на страх от различни репресивни мерки спрямо служителите на ОДМВР - Враца, които отстояват правата си, буди недоумение в ХХI век. Употребата на принципа „няма човек - няма проблем” не може да прикрие истината, че в ОДМВР – Враца със знанието на комисар Иванов служители работят на 24-часови смени, като им се отчитат 16 отработени часа и по този начин служителите са сериозно ощетени и демотивирани да работят. Изразяваме недоумението си от проведения от комисар Иванов „вот на доверие” към самия него и считаме, че това е незаконен механизъм, чрез който се осъществява психологически натиск над служителите в ОДМВР - Враца. Настояваме служителите на ОДМВР – Враца да не бъдат ползвани за психологически опити и провокации от страна на ръководството на Дирекцията. Напомняме, че при подобни случаи на психологически „експерименти” в съседната ОДМВР – Плевен рязко се покачи нивото на стреса и броят на самоубийствата на служители на МВР. Настояваме комисар Иванов да заяви публично истинските мотиви, довели до пенсионирането на Димитров, както и ръководството на МВР да назначи съвместна проверка със СФСМВР на начина, по който се осъществява провеждането на социалния диалог в ОДМВР – Враца и на начина, по който се отчита работното време в ОДМВР – Враца и при констатиране на нарушения от страна на комисар Иванов да му бъде потърсена съответната дисциплинарна отговорност. Призоваваме ръководството на МВР незабавно да предприеме мерки за преустановяване на порочната практика за произволно и немотивирано пенсиониране на служители в МВР и да прекрати възможността за уволнение на синдикални активисти на СФСМВР заради тяхната синдикална дейност. Очевидно е, че настоящия ЗМВР дава свобода на ръководителите на структурни звена за безнаказана и произволна саморазправа и разчистване на лични сметки с неудобни за ръководството служители. Заявяваме, че ще защитим докрай правото на Габриел Димитров да изрази свободно позицията си относно условията на труд в ОДМВР – Враца, като ще му осигурим нужната обществена и медийна трибуна. Благодарим на редакцията на в. „Труд” и лично на г-жа А. Заркова за обективното и професионално отразяване на професионалните проблеми на служителите в МВР и заявяваме, че репресиите по места не ни плашат и няма да спрем да казваме истината, такава каквато е.
15 декември 2010г. УС НА СФСМВР гр. София

http://sfsmvr.org/

Странно колко много глупости и то по какъв начин могат да бъдат изречени в една декларация.
Другари!
Господа! Имам гадничкото усещане, че с настоящата декларация вие /синдикалното ръководство/ всячески се опитвате да си извоювате тотем за неприкосновеност, но това не е игра.
Към вас имам няколко приятелски препоръки:
1.Проверявайте информацията с която си служите - в противен случай олеквате.
2.Не коментирайте неща и събития с които не сте запознати в детайли - смешно е.
3.Изразявайте се професионално и си спестете гръмките кфалификации.
4.Не търсете постоянно врагове - това е признак на параноя.
5.Експлоатирания от вас принцип: "Кой не скача е червен" отблъсква хората.
6.Последно, но не на последно място - може би сте много интересни на самите себе си но не се натрапвайте и не се изтъквайте постоянно, оставете хората да оценят това което правите.
kl) kl) kl)
Аватар
radioactive

Мнениеот GENTATSO » 30 Дек 2010, 08:33

Странно колко много глупости и то по какъв начин могат да бъдат изречени в една декларация.
Другари!
Господа! Имам гадничкото усещане, че с настоящата декларация вие /синдикалното ръководство/ всячески се опитвате да си извоювате тотем за неприкосновеност, но това не е игра.
Към вас имам няколко приятелски препоръки:
1.Проверявайте информацията с която си служите - в противен случай олеквате.
2.Не коментирайте неща и събития с които не сте запознати в детайли - смешно е.
3.Изразявайте се професионално и си спестете гръмките кфалификации.
4.Не търсете постоянно врагове - това е признак на параноя.
5.Експлоатирания от вас принцип: "Кой не скача е червен" отблъсква хората.
6.Последно, но не на последно място - може би сте много интересни на самите себе си но не се натрапвайте и не се изтъквайте постоянно, оставете хората да оценят това което правите.
kl) kl) kl)[/quote]

Поглеждайки към АВАТАРА ти явно трябват точно такива способности,като твойте получени в резултат на повишено облъчване, за да откриеш тези 6 точки в точно тази декларация .
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот vargo » 30 Дек 2010, 11:20

Радиоактивния ,обръщението -господа -не е в тон с партийната назидателна декларация ,която си съчинил !!Другари е точно на място и ако прибавиш и другарки -нещата ще придобият ясен завършек... :lol: :lol: :lol:
КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ МАКЕДОНЕЦ, КЕ МУ ГО ПРЕСЕЧАМ ЯЗИКОТ,
И КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ БЪЛГАРИН, КЕ МУ Я СКИНАМ ГЛАВТА“.....
Тодор Александров
Аватар
vargo

Мнениеот ggeenn » 30 Дек 2010, 20:50

Всеки ден си купувам вестник(вместо "холестеролна" баничка)с надеждата да прочета заглавие от първа страница:
-"ЦВЕТАН ЦВЕТАНОВ Е СИЛНО РАЗТРЕВОЖЕН ОТ ДЕКЛАРАЦИЯТА НА СФСМВР,В КОЯТО СЕ ИЗНАСЯТ......",но уви....
Аватар
ggeenn

Мнениеот GENTATSO » 30 Дек 2010, 20:59

Едва ли искаш да видиш точно това , а пък и сам знаеш че към настоящия момент точно тъкъв вариант е невъзможен и то не защото декларацията не е на място и не съдържа истината, а по простата причина че това ни е манталитета ........при такива изцепки като тези на Цецо отдавна да беше си подал сам оставката за да не пречи на останалата част от правителството, но при едно условие да имахме нормални политици в нормална държава.За съжаление всеки един ден виждаме как една прекрасна страна България се превръща в някъкъв заден двор, в който всеки който си иска се упражнява и си прави експерименти .

Та в този контекст Цецо -Министър Цветанов днес сутринта по една телевизия коментира искането за увеличение на заплатите ...... интересно е че каза: .......... да имат право и през новата година 2011, ще направим вичко възможно да изравнимм------------- и аз изключих тази програма, май такива обещания вече съм слушал.
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот kuka5 » 30 Дек 2010, 22:09

ggeenn написа:Всеки ден си купувам вестник(вместо "холестеролна" баничка)с надеждата да прочета заглавие от първа страница:
-"ЦВЕТАН ЦВЕТАНОВ Е СИЛНО РАЗТРЕВОЖЕН ОТ ДЕКЛАРАЦИЯТА НА СФСМВР,В КОЯТО СЕ ИЗНАСЯТ......",но уви....

Разбирам да критикуваш, но само, ако си дал реално и адекватно предложение и да не е взето в предвид, но само да критикуваш, това не го разбирам........
Аватар
kuka5

Мнениеот velkov_1914 » 31 Дек 2010, 11:49

kuka5 написа:
ggeenn написа:Всеки ден си купувам вестник(вместо "холестеролна" баничка)с надеждата да прочета заглавие от първа страница:

Разбирам да критикуваш, но само, ако си дал реално и адекватно предложение и да не е взето в предвид, но само да критикуваш, това не го разбирам........

Ето адекватно предложение, обявяваме война на САЩ, те ни превземат и управляват! Оправяме се и вече сме новият им щат. :lol: И вече не сме ОДМВР, а METROPOLITAN POLICE и ще караме легендарният полицейски FORD! Не съпоставяте ли нещата преди избори и след това? ---:)
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот GENTATSO » 31 Дек 2010, 12:22

ХА ХА ХА няма лошо човек да помечтае още повече около Коледа и Нова година.
Но да не забравяме че на 1 .1.11г. Ще се събудим пак тук . а аз съм на работа :lol: le:)
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот velkov_1914 » 31 Дек 2010, 13:04

GENTATSO написа:ХА ХА ХА няма лошо човек да помечтае още повече около Коледа и Нова година.
Но да не забравяме че на 1 .1.11г. Ще се събудим пак тук . а аз съм на работа :lol: le:)

И аз миналата година бях на работа само, че с извинения за икономическата криза и там подобни, ще се събуждаме и до 2020 г. (дай боже да доживеем) така! Да не говорим, че жена ми не взе и майчинство за празниците сега, което получаваше до края на месеца преди това, от НОИ не обработили документите навреме. :shock: Това държава ли е? Весели празници на всички!!! bs:)
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот Димитров » 02 Яну 2011, 17:52

Продължавай да си купуваш вестници.....ще ти свършат работа само за едно....... :lol: /ако не си открил други начини?!/.
Димитров

Мнениеот velkov_1914 » 02 Яну 2011, 19:06

Димитров написа:

Продължавай да си купуваш вестници.....ще ти свършат работа само за едно....... :lol: /ако не си открил други начини?!/.

Другият смисъл е, образоваш се...!
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност