ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Re: ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот katana1977 » 17 Дек 2010, 12:01

vj_petkova написа:
katana1977 написа:Имаш пълната и безрезервна подкрепа на Федерацията!

И какво от това? Ако нещата ще си останат пак такива, каквито бяха и с Жоро Иванов... :evil:

Този път решихме да не наблягаме на ако-то, точно обратното, друг е въпросът, че имаме и втора сигнална система, освен първата, така че е по-важно не да вдигаме много шум, а да свършим работа. Макар че то при нас без шум не може...
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот vj_petkova » 17 Дек 2010, 12:38

katana1977 написа:Този път решихме да не наблягаме на ако-то, точно обратното, друг е въпросът, че имаме и втора сигнална система, освен първата, така че е по-важно не да вдигаме много шум, а да свършим работа.

ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ!!!
Аватар
vj_petkova

Мнениеот belyata » 17 Дек 2010, 15:39

Правят ме на плашило за синдикалистите в полицията
17.12.10 автор(и): Анна Заркова

Изображение

"Има натиск над синдикални лидери в МВР!" Това обяви полицаят от РПУ - АЕЦ "Козлодуй" Габриел Димитров в интервю пред "Труд" на 8 декември т.г. На следващия ден той бе внезапно пенсиониран. От синдикалната федерация на служителите на МВР смятат, че съвпадението в датите не е случайно. Потърсихме г-н Димитров за коментар.

- Смятате ли, г-н Димитров, че скоропостижното ви пенсиониране има нещо общо с активната ви синдикална дейност в полицията и с интервюто, което дадохте във връзка с нея в "Труд"?
- Има, разбира се. Интервюто в "Труд" излезе на 8 декември, а заповедта за пенсионирането ми е от 9-ти, следващия ден.
- Значи вече сте пенсионер. На колко години сте?
- Преди месец навърших 43. Имам вече 25 години стаж в МВР, така че по закон ставам за пенсионер. Завършил съм военно училище в Горна Оряховица, след това съм работил в школата за запасни офицери в Плевен и в РПУ Козлодуй. Би трябвало да съм доволен, че ме пращат в отдих. Но не съм. Смятам, че мога още да бъда полезен на МВР: четвърт век съм работил нещо, което умея, без провинения. Стигнал съм фаза, в която мога и да показвам на младите... Но не хленча. Колегите ми казват: "Да би мирно седяло, не би чудо видяло"...
- В интервюто пред "Труд" вие казахте, че изграждате национална мрежа от синдикални лидери в МВР, за да се борите за правата на полицаите. Отбелязахте, че ръководството е добронамерено, но тъй като гледа нагоре към голямата политика, не всякога вижда долу проблемите на редовия състав. Цитирам по памет.
- Кое не е вярно от това?
- Възможно ли е това да е разгневило "добронамереното" ви ръководство така, че да не иска да му се мяркате пред очите?
- Явно, че е възможно. Бях на пост около 10,30 на 13 август, когато дойдоха и ми връчиха заповед за пенсиониране. Видях, че е издадена на 9-ти. Не ме изненада, приказвахме си с колеги още на 8 декември, когато излезе интервюто с мен, те се смееха: Утре си уволнен. Предполагам също така, че началниците във Враца са се ядосали от това, че разказах как един от тях ни поднасяше за подпис преди полицейските протести декларация, че не ги одобряваме. Много колеги подписаха без да я четат, за да не си изгубят хляба.
- Може би сте ядосал шефовете си и като обявихте, че има натиск над синдикалните лидери в полицията - не ги повишават, казахте, в йерархията, местят ги в малки населени места...
- Пропуснал съм да добавя, че ги и пенсионират скоропостижно. По-точният израз е, че се освобождават от нас, синдикалистите, за собствено удобство, да не им задаваме неудобни въпроси. И не че имам само себе си предвид. Веднага се сещам и за друг синдикален лидер, изневиделица пенсиониран - Георги Иванов от Бяла Слатина. И двамата бяхме активни в последните полицейски протести.
- Как реагират близките ви на това, което става? На 43 години си загубихте хляба...
- Не ме укоряват. Вярно, че човек като мен с военно образование трудно би могъл да си намери работа извън държавната. Но не е невъзможно. Има частни фирми за охрана. Мога да бъда и шофьор. Докато имам две ръце, без хляб няма да остана. "Ти ще се оправиш, казват ми колегите - но ние как?" Има недокомплект около 20% в ОДП Враца. Няма конкурси за назначаване на полицаи категория Е - заради кризата. И да обявят конкурс, процедурата е около година. Моите колеги в РПУ АЕЦ "Козлодуй", с които работихме на смени по 24 часа, ще работят повече, като ме няма. Жените им се сърдят, плачат.
- А извънреден труд дали ще им се плаща?
- Няма. Извънредният труд - това е един от проблемите, които се опитва да постави полицейският синдикат. А аз ще се оправя.
- Смятате ли, че ще станете пример за назидание сега? И полицаите ще се отдръпнат от синдиката?
- Да, смятам. Ще стана плашило за полицейските синдикати, поне във Врачанско. Мои колеги от УС на СФ МВР са ходили при директора на ОДП-Враца да питат за мен: "Защо го отстранявате? За интервюто в "Труд"? Или защото е синдикалист? Има и други колеги със стаж за пенсия, защо само него пенсионирате и защо точно сега?" Той казал само: "Законът ми дава право. Няма да коментирам. Това е."
- Вярно ли е, че имало ваши колеги в ОДП-Враца, които не смеели да говорят по телефона с вас, за да не ги подслушват началниците им?
- Чувах за това. Но не мога да се оплача от липса на солидарност. Като излязох от канцеларията на началника, който подписа заповедта за изгонването ми, отвън ме чакаха колеги. Заобиколиха ме. Повечето си мълчахме. Защо да говорим? То всичко е ясно.
trud.bg
Аватар
belyata

Мнениеот lasthero » 17 Дек 2010, 15:42

Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот inkognito » 17 Дек 2010, 15:43

katana1977 написа:
ggeenn написа:
katana1977 написа:Продължавай и не се отказвай, приятелю! Каквото и да стане, мъжът си остава мъж. Имаш пълната и безрезервна подкрепа на Федерацията!

Иначе си научил клишетата.....

Дори и това да беше, все е нещо, ТИ каза ли поне една добра дума на колегата, опита ли се да го защитиш, направи ли всичко по силите си за него? Иначе си голям критик...
А конкретиката и реалните резултати ще я има след УС на 18 и 19.11.2010г.

Има някаква грешка в посочените дати?!
С добра дума може да се успокои човек,но това успокоение не върши работа на никой,защото къща не храни и сметки не плаща.
Нищо не може да направите докато има такава законна възможност това да се случва.
Ако в ЗМВР има написано точно и ясно,как и при какви условия се пенсионират служители на МВР,тогава няма да има и такива позорни разчиствания на лични сметки.Има ли "по преценка" ще има и субективен фактор и ще има и такива преждевременни пенсионирания.
най-лесно се управляват хора,които попадат в тази графа "по преценка',защото такива хора ако не са послушни си заминават.Не само в МВР е така,това е навсякъде в държавата!Приказки ще има,ще минат и заминат,остава огорчението и нанесената рана на потърпевшия!Казуса тук е чисто морален,защото нещата не са уредени от правна страна и се дава възможност за злоупотреби!
inkognito

Мнениеот ggeenn » 17 Дек 2010, 19:31

katana1977 написа:Дори и това да беше, все е нещо, ТИ каза ли поне една добра дума на колегата, опита ли се да го защитиш, направи ли всичко по силите си за него? Иначе си голям критик...
А конкретиката и реалните резултати ще я има след УС на 18 и 19.11.2010г.

Нападението е най-добрата защита от безсилието,но той г-н Министъра Ви го демонстрира и Вие го използвате перфектно.
П.П.Аз няма какво да защитавам колегата с изтъркани голословни клишета.Това е ваша работа като така наречени синдикални лидери.Жалко ,че се оказах лош пророк,че от вас нищо не става(щом като активистите не можете да защитите какво остава за обикновения "шнорхел") поне успяхте да заредите някои и друг литър бензин с отстъпка и взехте някоя и друга сим карта на далавера.
Аватар
ggeenn

Мнениеот kuka5 » 17 Дек 2010, 19:46

ggeenn написа:[Нападението е най-добрата защита от безсилието,но той г-н Министъра Ви го демонстрира и Вие го използвате перфектно.
П.П.Аз няма какво да защитавам колегата с изтъркани голословни клишета.Това е ваша работа като така наречени синдикални лидери.Жалко ,че се оказах лош пророк,че от вас нищо не става(щом като активистите не можете да защитите какво остава за обикновения "шнорхел") поне успяхте да заредите някои и друг литър бензин с отстъпка и взехте някоя и друга сим карта на далавера.

Това, което казваш е целенасочено и преднамерено, отново стигаме до това да си оставиме нещата по течението и да става каквото ще, не е сериозно......Надявам се, че няма да отречеш, че българите си заслужаваме сегашното си положение, заради робското си поведение...
Аватар
kuka5

Мнениеот belyata » 17 Дек 2010, 20:17

Обикновения "шнорхел" също се защитава от синдиката.В това съм сигурен, защото на 27.09.2010г. пенсионираха партньора ми, който преди това беше влязъл в пререкание с ръководството.Той не беше от синдикалните лидери, но всеки ден му се обаждаше председателя на СД и член от УС.Това беше оценено от него, защото "колегите", с които работеше не се заинтересуваха дори и за това, че следващата седмица не беше включен в наряда.За какво и да се интересуват, нали те са на работа, а той е с 25 години стаж и по закон може да се пенсионира.В момента контактува само с тези, които в този момент му протегнаха приятелска ръка, а не с тези, които е служил с години.Така, че да имаш в предвид, че и обръщането на внимание в тежък момент също се оценя.
Аватар
belyata

Мнениеот lasthero » 17 Дек 2010, 20:33

ДЕКЛАРАЦИЯ

Синдикалната федерация на служителите в МВР изказва възмущението и категоричното си несъгласие с наложилата се порочна практика в ОДМВР – Враца да се използват възможностите на ЗМВР за пенсиониране на синдикални активисти на СФСМВР и за разчистване на лични сметки от позиция на силата и служебното положение. При поредния случай беше внезапно пенсиониран Габриел Димитров, председател на първото учредено синдикално дружество в СФСМВР един ден след даденото от него интервю за в. „Труд” без каквито и да било мотиви или нарушения от страна на Димитров. Служителят е произволно уволнен, независимо, че има и други служители от същото структурно звено, изпълняващи същите условия за пенсиониране. След пенсионирането на Димитров съществуващият недокомплект в АЕЦ – Козлодуй се увеличава допълнително. СФСМВР заявява твърдата си подкрепа за Габриел Димитров и проявената от него активна гражданска и синдикална позиция. СФСМВР заявява категорично, че административният произвол, прилаган от комисар Росен Иванов, удобно прикрит зад буквата на закона, представлява опасен прецедент за отношението на МВР към развитието на синдикалната дейност в МВР и реална заплаха за развитието на демократичните процеси в МВР и в цялото общество. Създаването на страх от различни репресивни мерки спрямо служителите на ОДМВР - Враца, които отстояват правата си, буди недоумение в ХХI век. Употребата на принципа „няма човек - няма проблем” не може да прикрие истината, че в ОДМВР – Враца със знанието на комисар Иванов служители работят на 24-часови смени, като им се отчитат 16 отработени часа и по този начин служителите са сериозно ощетени и демотивирани да работят. Изразяваме недоумението си от проведения от комисар Иванов „вот на доверие” към самия него и считаме, че това е незаконен механизъм, чрез който се осъществява психологически натиск над служителите в ОДМВР - Враца. Настояваме служителите на ОДМВР – Враца да не бъдат ползвани за психологически опити и провокации от страна на ръководството на Дирекцията. Напомняме, че при подобни случаи на психологически „експерименти” в съседната ОДМВР – Плевен рязко се покачи нивото на стреса и броят на самоубийствата на служители на МВР. Настояваме комисар Иванов да заяви публично истинските мотиви, довели до пенсионирането на Димитров, както и ръководството на МВР да назначи съвместна проверка със СФСМВР на начина, по който се осъществява провеждането на социалния диалог в ОДМВР – Враца и на начина, по който се отчита работното време в ОДМВР – Враца и при констатиране на нарушения от страна на комисар Иванов да му бъде потърсена съответната дисциплинарна отговорност. Призоваваме ръководството на МВР незабавно да предприеме мерки за преустановяване на порочната практика за произволно и немотивирано пенсиониране на служители в МВР и да прекрати възможността за уволнение на синдикални активисти на СФСМВР заради тяхната синдикална дейност. Очевидно е, че настоящия ЗМВР дава свобода на ръководителите на структурни звена за безнаказана и произволна саморазправа и разчистване на лични сметки с неудобни за ръководството служители. Заявяваме, че ще защитим докрай правото на Габриел Димитров да изрази свободно позицията си относно условията на труд в ОДМВР – Враца, като ще му осигурим нужната обществена и медийна трибуна. Благодарим на редакцията на в. „Труд” и лично на г-жа А. Заркова за обективното и професионално отразяване на професионалните проблеми на служителите в МВР и заявяваме, че репресиите по места не ни плашат и няма да спрем да казваме истината, такава каквато е.
15 декември 2010г. УС НА СФСМВР гр. София

http://sfsmvr.org/
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот ggeenn » 17 Дек 2010, 21:27

belyata написа:Обикновения "шнорхел" също се защитава от синдиката.В това съм сигурен, защото на 27.09.2010г. пенсионираха партньора ми, който преди това беше влязъл в пререкание с ръководството.Той не беше от синдикалните лидери, но всеки ден му се обаждаше председателя на СД и член от УС.Това беше оценено от него, защото "колегите", с които работеше не се заинтересуваха дори и за това, че следващата седмица не беше включен в наряда.За какво и да се интересуват, нали те са на работа, а той е с 25 години стаж и по закон може да се пенсионира.В момента контактува само с тези, които в този момент му протегнаха приятелска ръка, а не с тези, които е служил с години.Така, че да имаш в предвид, че и обръщането на внимание в тежък момент също се оценя.

Голям "праз",че председателя на СД и член от УС му се обаждал(той и без това говори на далавера заради придобивките на СФСМВР).Какви са реалните възможности на така наречения синдикат да попречат на "законовите"репресии на работодателя?
Аз бих отговорил-НИКАКВИ.(ако не броим изнесените декларации ,от които на министъра му се "накриви шапката").
Аватар
ggeenn

Мнениеот belyata » 17 Дек 2010, 22:02

По чл. 245, ал. 1, т. 13 от ЗМВР отговори ми ти, какво може да направи синдиката? Трябва да отиде УС на СФСМВР при дадения ръководител и да го напляска с пръчка ли? Синдиката не може да върши чудеса, те се случват само в приказките.
По твоята логика затова колегите от РУ не се интересуваха, защото е трябвало да се набутат със сметката за GSM-ма и не използват придобивките на СФСМВР.
Ето къде било разковничето.Изображение
Аватар
belyata

Мнениеот коприва » 17 Дек 2010, 22:41

Синдиката не може да върши чудеса, те се случват само в приказките.
Продължавай и не се отказвай, приятелю! Каквото и да стане, мъжът си остава мъж. Имаш пълната и безрезервна подкрепа на Федерацията!Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВРkatana1977
Председател на УС на СФС

Точно Вие дойдохте с голямата кошница и ,,колегиална еуфория" !!! Прочетете какво Ви писах скоро , че в България има синдикати от преди 20 години, дори представители от тях ни учиха на синдикализъм, но Вие за всичко търсихте конфронтацията , медийните изяви и изтърканите словосъчетания !!! В МВР има 5 синдиката и ако не са обедините(въпреки различията),ще тъпчете на едно място ,ще злословите , ще отчуждавате още колеги от СФС и накрая ще разберете ,че трябва да се съобразявате и с мненията на другите !!! Както сте я подкарали ,Ви виждам в ИСТОРИЯТА като ОФ-то !!! Не искам никой да обидя,не съм от никой синдикат в Системата , но Вашия патос ,медийни изяви и ялов мироглед дотегна на колегите !!! ;)! ;)! ;)!
Аватар
коприва

Мнениеот gocci70 » 18 Дек 2010, 10:24

Искам да попитам г_н Галентин Грозев,защо подкрепя само с думи колегата Г.Димитров,нека му предложи работа свързана със Синдиката.Мисля,че той ще е много полезен за СФСМВР.Разбирам,че трябва морална подкрепа,но тя не се ЯДЕ г_н Грозев.Само сведение,работил съм 18 г. с Габриел.
gocci70

Мнениеот kuka5 » 18 Дек 2010, 14:29

коприва написа: Точно Вие дойдохте с голямата кошница и ,,колегиална еуфория" !!! Прочетете какво Ви писах скоро , че в България има синдикати от преди 20 години, дори представители от тях ни учиха на синдикализъм, но Вие за всичко търсихте конфронтацията , медийните изяви и изтърканите словосъчетания !!! В МВР има 5 синдиката и ако не са обедините(въпреки различията),ще тъпчете на едно място ,ще злословите , ще отчуждавате още колеги от СФС и накрая ще разберете ,че трябва да се съобразявате и с мненията на другите !!! Както сте я подкарали ,Ви виждам в ИСТОРИЯТА като ОФ-то !!! Не искам никой да обидя,не съм от никой синдикат в Системата , но Вашия патос ,медийни изяви и ялов мироглед дотегна на колегите !!! ;)! ;)! ;)!

На този етап, обединение на синдикатите в МВР не може да има, поне докато лидери са им Рашев и ИП..........
Уж казваш, че не искаш да обиждаш никой, но го правиш с твоите преднамерени и целенасочени мнения, защо не казваш нищо за другите синдикати, или единия особено ти е на сърцето.
Аватар
kuka5

Мнениеот Димитров » 18 Дек 2010, 14:55

mami написа:Станахме известни ние врачаните ,или деклараций ще измисляме или уста ще се опитваме да затворим като пенсионираме.Да ме пенсионират могат , но да ме спрат да говоря ще и е трудно.

Здравей, Габи!
......ще ти подскажа,само едно, че навън имаш повече права и възможности за действие! Действай!
Живота е хубав, когато един ден кажеш - Това беше моя живот, такъв, какъвто го исках и така го изживях. ПОКЛАНЯМ ТИ СЕ!!!!!!
Някой ти бе пожелал да вземаш 50 години пенсията си, а аз ще добавя, че сега ти започва живота. Всичко имаш, всичко си дал сега живей. ;)
Димитров

Мнениеот inkognito » 18 Дек 2010, 15:18

Димитров написа:
mami написа:Станахме известни ние врачаните ,или деклараций ще измисляме или уста ще се опитваме да затворим като пенсионираме.Да ме пенсионират могат , но да ме спрат да говоря ще и е трудно.

Здравей, Габи!
......ще ти подскажа,само едно, че навън имаш повече права и възможности за действие! Действай!
Живота е хубав, когато един ден кажеш - Това беше моя живот, такъв, какъвто го исках и така го изживях. ПОКЛАНЯМ ТИ СЕ!!!!!!
Някой ти бе пожелал да вземаш 50 години пенсията си, а аз ще добавя, че сега ти започва живота. Всичко имаш, всичко си дал сега живей. ;)

Поне като не знаете какво да пожелавате не пожелавайте на никой нищо.Да получаваш 50 год. пенсия е като да се бъркате в Божите работи,ами ако му е отредено столетник да стане?!
Като навън има повече права ти защо не отидеш навън да имаш повече права и възможности?!
Празнодумство и популизъм не помага на никой.
inkognito

Мнениеот Lord » 18 Дек 2010, 15:31

inkognito написа:
Димитров написа:

Здравей, Габи!

Поне като не знаете какво да пожелавате не пожелавайте на никой нищо.Да получаваш 50 год. пенсия е като да се бъркате в Божите работи,ами ако му е отредено столетник да стане?!
Като навън има повече права ти защо не отидеш навън да имаш повече права и възможности?!
Празнодумство и популизъм не помага на никой.

Не познавам Габриел, не познавам Димитров, не познавам и теб, но определено не си в час. Словоблудстваш, непознавайки нашата система, а повярвай-тя е ужасна!
Странното е, че въпреки всичко я обичам и я работя с удоволствие и удовлетворение, може и да вредим на себе си, но бачкайки тази работа помагаме на всички останали!

На Габриел Димитров пожелавам успех в цивилното общество, животът продължава!
Аватар
Lord

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност