Какво прави синдиката за мен като служител?!

Re: Какво прави синдиката за мен като служител?!

Мнениеот litex » 22 Фев 2013, 11:01

Колега,ИП е рекламно лице на МВР ,дори офиса му е на 6-ти септември,това е новия Рашев в МВР.Не му завиждам за джипа,че нито имам такъв чевръст език да лижа,нито искам да го поемем отзад за да ме наградят с такъв джип ;) Едно е истина,справя се добре с ролята на Рашев и за добри пари предлага пълна програма :D
litex

Мнениеот катюша » 22 Фев 2013, 12:19

СФС има опит с пълната програма на ИП,има опит и с крадливото и късопаметно недоносче ГГ.Важно е,че всички знаят кои са ИП и ГГ и е добре да има и такива като тях,че да могат да намерят своето място и кур*ите и продажниците в МВР!
катюша

Мнениеот dog » 23 Фев 2013, 10:21

Няма да е лошо да оставим тези дребни боричкания. Поне според мен, трябва да дискутираме КАКВО ЩЕ ПРАВИМ ОТ ТУК НАТАТЪК.... kl)
Лошото е винаги добре организирано,
а доброто се кара помежду си.
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот малкия » 23 Фев 2013, 19:37

Ако ги смяташ за дребни боричкания, значи определено не знаеш за какво става дума.
Ето ти пример. На 18.02. представители на шестте синдиката в МВР се споразумяват да се срещнат на 21.02. за да направят пореден опит да стигнат до общ проект на КТД. Г-н Иван Павлов присъства на 18-и и е съгласен да участва на 21-и. На 20-и се оказва, че г-н Павлов по никому неизвестни, но очевидно основателни причини, не може да участва в срещата на 21-и. Разбира се, доколкото е гений, никой друг член на неговия "синдикат" не може да го замести. Продължаваме да нямаме общ проект за КТД. Нещата определено вървят към свикване на събрание на пълномощниците на ЛРТП. Това е свързано със сериозна организация, нужно е време, трябват и пари. А наай-лошото е, че е свързано с рискове от съдебни спорове. Трябва да отбележа, че на г-н Павлов това не му се случва за пръв път.
Не знам ясно ли ти е какво ще изгубят колегите, работещи по трудово правоотношение, ако няма КТД.
Е, рискът 7000 души да увиснат без КТД аз не бих нарекъл дреболия. Оттам трудно може да мине за дребно боричкане изключително негативното ми отношение към г-н Павлов и така наречения му "синдикат". Подчертавам, приведох само един пример...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот dog » 24 Фев 2013, 09:15

С цялото си уважение към теб, но от цялата работа си мисля, че ИП му е много сладко да е шеф. Не бива все да е на първа линия, все пак това му у идеята. Преди много време, споделих с колега , който беше високо на стълбата в синдиката, че с този си слагаме змия в пазвата. Не ме послуша . Просто трябва да го .... отсвирим.... kl)
Лошото е винаги добре организирано,
а доброто се кара помежду си.
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот малкия » 24 Фев 2013, 14:52

Ами от СФСМВР го отсвирихме още в края на 2009-а... Точно защото много обичаше да е шеф. Пък на нас от шефове... нали знаеш...
малкия

Мнениеот dakota_ » 24 Фев 2013, 15:59

малкия написа:Ето ти пример. На 18.02. представители на шестте синдиката в МВР се споразумяват да се срещнат на 21.02. за да направят пореден опит да стигнат до общ проект на КТД. Г-н Иван Павлов присъства на 18-и и е съгласен да участва на 21-и. На 20-и се оказва, че г-н Павлов по никому неизвестни, но очевидно основателни причини, не може да участва в срещата на 21-и.

Вальо,ще ти дам и аз един пример.
Членове на земеделска кооперация се събират няколко пъти с председателят на кооперацията и няколко пъти все уточняват различни срокове за изплащане на неизплатени задължения и всеки път председателя не спазва уговореното на поредната среща.
На последното събиране на членовете на кооперацията с председателя,за по-сигурно заключват вратата и срещата приключва за кратко време... Колеги отзовали се на място установяват,че в стаята е само председателя,"опиянен" от разговора едва е излязъл да се качи в линейката...
След няколко дни всичко е било изчистено като задължение към членовете на кооперацията.
dakota_

Мнениеот малкия » 24 Фев 2013, 16:57

Едва ли ще се намерят мераклии да си цапат ръцете с тоя... Нека си вегетира, работат ще си свършим и без такива като него.
малкия

Мнениеот angelariii » 28 Фев 2013, 23:49

Прави така че във време , когато всички колеги трябва да сме съпричастни към протестите на хората ,и да стачкуваме и ние , синдиката мълчи.
Пък после ще обясняват на всички колко много правят.
ДА АМА НЕ :roll:
angelariii

Мнениеот малкия » 02 Мар 2013, 10:46

Мълчи, казваш...

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2013/02/25/policeiski-sindikat-syshto-gotov-za-protest.181064

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1045794

http://www.segabg.com/article.php?id=638005

http://www.bulgariautre.bg/2013/02/25/156486-politseyski_sindikat_iskame_ministur_koyto_ne_e_politik

http://sfsmvr.org/

http://www.facebook.com/sfsmvr?ref=ts&fref=ts

..............................

Ако на това казваш мълчание...
Няма да продължавам или да се връщам по-назад.

Ако си член на Федерацията, на електронните пощи на синдикалните дружества има и други неща.
Които има очи, ще види. Който има уши, ще чуе. Макар че освен очи и уши вероятно трябва и желание.
малкия

Мнениеот малкия » 02 Мар 2013, 11:31

А и не само не мълчим. Понякога и резултати има:

http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/4AEB74BD-6B2B-47C7-BCE8-FBBCCD2EFE0B/0/Instrukcia_I3_2453.pdf

А "анализът", за който говорят в мотивите, им го направихме на посследното заседание на ССП.
Ако ни разбираха толкова добре и реагираха толкова бързо през целия мандат, нещата щяха да са поне малко по-различни...
малкия

Мнениеот малкия » 02 Мар 2013, 19:32

Ето още нещичко.
Обърнете внимание на втората страница...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
малкия

Мнениеот ТРЕЗОР » 02 Мар 2013, 19:37

малкия написа:Едва ли ще се намерят мераклии да си цапат ръцете с тоя... Нека си вегетира, работат ще си свършим и без такива като него.

Ловешкото ченге на контраатака срещу Станишев.Набеден съм за човек на Цветан Цветанов, преди ме обвиняваха, че браня Миков.МВР-синдикалният лидер в Ловеч Иван Павлов реагира остро на думите на Сергей Станишев, че е човек на министъра в оставка Цветан Цветанов. "Не позволявам на никого да политизира синдикалната ми дейност. Това е грозно поведение. Проследете изказването ми в Обществения съвет. На никого нищо не спестих. Когато Михаил Миков бе министър на МВР, пък ме обвиняваха, че браня него. Нямам вятърна електроцентрала, за да се съобразявам с когото и да е, освен с истината", заяви Иван Павлов. .....http://www.blitz.bg/news/article/185475.....Войната на титаните ;)
ТРЕЗОР

Мнениеот малкия » 02 Мар 2013, 20:15

Война? Кой срещу кого воюва?
малкия

Мнениеот ТРЕЗОР » 02 Мар 2013, 20:45

малкия написа:Война? Кой срещу кого воюва?

Това е едно заглавие на филм , колега .........един филм , които вече продължава с години , със почти едни и същи сценаристи , " заслужили " и " народни " артисти - и тъкмо вече да свърши сериала със хепиенд - се оказва че филма не е свършил , а започва нов сезон.. ;)
ТРЕЗОР

Мнениеот малкия » 02 Мар 2013, 21:16

А, приятно гледане тогава... ;)
малкия

Мнениеот dakota_ » 03 Мар 2013, 15:48

http://www.radiok2.bg/index.php?k2=1.2086

Валентин Попов, председател на УС на СФСМВР, поканен на Обществен съвет към служебното правителство към президента Плевнелиев в интервю за Илиана Беновска, "Радио К2", заяви позиции по следните теми:

Консултации за Обществения съвет при президента:

Започнаха още в самото начало във формат, в които не бяха планирани както беше обявено. Аз лично останах по две причини до края: Едната е, че все пак уважавам президентската институция. Втората е, че аз бях там в качеството си на председател на Синдикалната федерация на служителите в МВР. Бях изпратен с определена задача, трябваше да си свърша работата и мисля че си я свърших. Имахме малко наброй, прости искания към президента и към бъдещото служебно правителство. Най-много ще държим, в служебния кабинет, министърът на МВР и заместниците му да не са лица, които са били на позиции в политическите кабинети в МВР от началото на промените- 89 година. Също така да не са заемали висши ръководни длъжности в МВР. Хората, които са били на тези постове носят отговорност за състоянието на социалния диалог в МВР в момента и изобщо за състоянието на системата.

Президентът не каза нищо определено след изказването на повечето от поканените, благодари ни за мненията и обеща, че ще бъдат взети предвид. Идеята за Обществен съвет не е лоша, но трябва много-прецизно да бъде въведена в изпълнение, ще трябва да бъдат широко застъпени хората, които протестират в момента. Не малко добри идеи са завършвали, не точно по начина, по който са били замислени.

За МВР

МВР е в деликатна ситуация. От една страна ние и в момента се намираме в състояние на протест (от септември 2012). От друга страна, нашите членове изпълняват служебните си задължения. Два пъти в отворени писма, ние категорично заявихме, че сме с протестиращите. Тук няма противоречие, докато хората изразяват мнението си по демократичен и цивилизован начин. Няма как да не подкрепим, правото на хората да изразят мнението си. Голяма част от исканията на протестиращите са напълно основателни. Ако между протестиращите се промъкнат хора, които водят по посока вандализъм, ще бъдем принудени да изпълним служебните си задължения. Що се отнася до СФСМВР, ние изобщо няма да се опитваме да излъчим кандидатура за министър, ако ни се даде тази възможност. Това е отиване в опасна посока! МВР е деполитизирана организация, държавните служители са положили клетва да стоят встрани от политиката. Не може полицаи, пожарникари и военни, да казват име на следващ министър. Нашите членове ще отидат да гласуват.

Вальо,разбирам,че Беновска ти е хвърлила око,но моя съвет е да я оставиш за Лазар Причкапов ;)
Ти си човек естет и според мен не бива да се делиш от Корнелия Нинова,аз също залагам много на нея ;)
dakota_

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност