Какво прави синдиката за мен като служител?!

Re: Какво прави синдиката за мен като служител?!

Мнениеот zerber » 27 Юни 2013, 11:33

Защо синдикалните организации стоят кротко и бездействат при положение че в МВР вървят едни задкулисни реформи и редовия състав е в пълно неведение и никой не се допитва до нас,сега борбата била за запазване на социлният статус и заплатите, а наесен беше за увеличението им . Много рязко спадна летвата на исканията от страна на синдикатите .Защо ли ? :?:
zerber

Мнениеот gushtera » 27 Юни 2013, 18:27

Защото така им изнася на някои хора/синдикати/, като им дойдоха техните хора на власт. Преди се пиеха се едни кафета, води и т.н., а сега се пишат щуротии ,че успели да запазят суца, правят се срещи и се реже без никаква съпротива, а напротив с мълчаливото съгласие на т.н. синдикати.
gushtera

Мнениеот dakota_ » 27 Юни 2013, 18:40

Има ли някой от вас да е толкова наивен и да мисли,че по отношение на доходите в МВР,нещо зависи от синдикатите ?
dakota_

Мнениеот gushtera » 27 Юни 2013, 18:45

dakota_ написа:Има ли някой от вас да е толкова наивен и да мисли,че по отношение на доходите в МВР,нещо зависи от синдикатите ?

Изобщо не говоря за доходите в случая , ами за пазарлъците, които се водят в момента от СФС без служителите да знаят нещо...закриват се служби, преназначават се хора, товори се за уволнения на служители и т.н., но никой не дава никаква информация. За срещата с министъра от понеделник, никой не е е споделил официално още, а е имало доста интересни неща... Защо ли?
Да не говорим, че предишното правителство беше подхванато още от началото за доходите, то не бяха ревове и сополи, а сега единстваната ни работа е да спасяваме суца :lol:
gushtera

Мнениеот dakota_ » 27 Юни 2013, 19:10

gushtera написа:
dakota_ написа:Има ли някой от вас да е толкова наивен и да мисли,че по отношение на доходите в МВР,нещо зависи от синдикатите ?

Изобщо не говорим за доходите в случая , ама пазарлъците, които се водят в момента от СФС без служителите да знаят нещо...закриват се служби преназначават се хора и т.н. но информация за срещата с министъра от понеделник, никй не я е споделил официално още. Защо ли?
Да не говорим, че предишното правителство беше подхванато още от началото за доходите, то не бяха ревове и сополи, а сега единстваната ни работа е да спасяваме суца :lol:

Няма лошо синдикати да се пазарят,лошо е когато някой се пазари и друг от същата " черга " да се навре и макар и той да е гладен и жаден да се подложи на другата страна в пазарлъка... Забелязал ли си колко синдиката има в МВР ,огледал ли си лидерите на част от тези синдикати... Почни с ИП и виж откъде е почнал,какво е свършил и какво върши сега... Вземи и недоразумението на природата ГГ,спомни си какви идиотии ръсеше във форума,спомни си как заедно с още един новобранец тичаха като изоглавени по разни студия и това бяха хора,които не знаеха нищо за МВР,единия неуспял КОС-аджия,другия изобщо не го знам какъв беше... Тия юнаци (ИП и ГГ ) спретнаха ЕООД - та и ги нарекоха синдикати...
Кажи ми ако си обявиш среща с к*рва да се договаряш за нещо или да вършиш работа,ще можеш ли да бъдеш спокоен и да се довериш на думата на доказала се к*рва...
В това положение е поставено СФСМВР... Направи една ретроспекция и постави лицата и поведението на ИП,ГГ и Вальо Попов...
Не съм адвокат на никой,но човек трябва да е кьорав,да е много бос и много зелен да не улови веднага разликата,че ако първите двама са лекета и лалугери,Вальо Попов има присъствие,мъжкар е и печели доверие с вид,дикция и поведение... Мен много трудно може да ме излъже някой и за мен е достатъчно само да видя един човек,да го огледам,да чуя как говори и мога да преценя за какъв човек става дума...
Имал съм забележки към СФС по отношение на някои изявления и по-точно към стила на поднасяне на нещата,но като знам и какво е нивото на голяма част от състава в МВР,май е необходимо да се пиши по такъв начин,че да могат да разбират за какво става дума...
Ще ти кажа нещо,което съм го казвал,за мен в МВР трябва да има само един полицейски синдикат - СФСМВР,един за огнеборците,те поне са железни в това отношение и евентуално един за ЛРТП, макар на тях да не им трябва синдикат,защото те са в МВР заради нас и ако ние сме добре и те ще са добре...
dakota_

Мнениеот gushtera » 27 Юни 2013, 19:21

Абсолютно съм съгласен с теб относно броя на синдикатите, защото е малоумно в МВР да има 6 броя и всички да се упражняват на наш гръб. Да не говорим и за тъй наречените им ръководители с малки изключения. Просто е нужно повече прозрачност, а да не се налага от 3-ти места да научаваме какви ги дробят синдикатие на срещите с министъра и как се закриват и разместват служби и се решават съдбите на хората.
gushtera

Мнениеот kuka5 » 27 Юни 2013, 19:34

gushtera написа:

Изобщо не говоря за доходите в случая , ами за пазарлъците, които се водят в момента от СФС без служителите да знаят нещо...закриват се служби, преназначават се хора, товори се за уволнения на служители и т.н., но никой не дава никаква информация. За срещата с министъра от понеделник, никой не е е споделил официално още, а е имало доста интересни неща... Защо ли?

Ако си член на "синдикатите" тогава си търси информация от тях, аз като членувам в такъв как имам информация.......
Аватар
kuka5

Мнениеот Pencho » 27 Юни 2013, 20:06

Простосмъртните, които не са членове на т.н. синдикати нямат ли право на информация?
Pencho

Мнениеот Borimechkata » 27 Юни 2013, 20:31

Това е от преди 20 дни - Любомир Еленков: Няма и не трябва да отстъпим от тези социални права и от този социален статус, който имат нашите служители. Това е задължително и изключително важно за синдиката и това е призванието на този синдикат. А това от есента- За тези пари и работата, която вършат всички момчета, рискувайки всеки ден живота, въобще не можем да говорим за адекватно заплащане. :lol:
Аватар
Borimechkata

Мнениеот dakota_ » 27 Юни 2013, 20:34

Pencho написа:Простосмъртните, които не са членове на т.н. синдикати нямат ли право на информация?

Пенчо,това е все едно да не си член на едно семейство,а да се интересуваш какво се случва вътре в семейството ;)
Простосмъртните,които искат да отстояват,защитават и търсят правата си се сдружават (правят синдикат) и избират ръководство,което да представлява техните интереси.
dakota_

Мнениеот dakota_ » 27 Юни 2013, 20:48

Borimechkata написа:Това е от преди 20 дни - Любомир Еленков: Няма и не трябва да отстъпим от тези социални права и от този социален статус, който имат нашите служители. Това е задължително и изключително важно за синдиката и това е призванието на този синдикат. А това от есента- За тези пари и работата, която вършат всички момчета, рискувайки всеки ден живота, въобще не можем да говорим за адекватно заплащане. :lol:

Не разбрах кое е смешното,но ако сега почваш служба в пожарната,трябва да знаеш,че Любо Еленков е пожарникар от кариерата,30 год. служба и води "Огнеборец" около 14 години.При тях няма роене като полицейските синдикати,Еленков е с много опит в пожарната,познава в детайли службата и полага много грижи за решаване на проблемите в пожарната...
dakota_

Мнениеот Borimechkata » 27 Юни 2013, 21:06

s:)) Да знам че г-н Еленков е голям професионалист и Човек ,но ми е смешно че до преди няколко месеца воденият от него синдикат се бореше за достойно заплащане и нормални условия на труд а сега по-важно било да запазим социалния статус който имаме към момента демек- мизерия .
Аватар
Borimechkata

Мнениеот kuka5 » 27 Юни 2013, 21:34

dakota_ написа:
Pencho написа:Простосмъртните, които не са членове на т.н. синдикати нямат ли право на информация?

Пенчо,това е все едно да не си член на едно семейство,а да се интересуваш какво се случва вътре в семейството ;)
Простосмъртните,които искат да отстояват,защитават и търсят правата си се сдружават (правят синдикат) и избират ръководство,което да представлява техните интереси.

Надявам се да те разберат, какво им казваш /между редовете/.
Аватар
kuka5

Мнениеот armed_phoneman » 28 Юни 2013, 15:33

Колега "gushtera", прочети следното:
Doklad sreshta MVR-24.06.2013.doc
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Ако некой ти лиже г*за, не бръзай да са радваш. Оти тва мое да е за смазка.
Аватар
armed_phoneman

Мнениеот dakota_ » 28 Юни 2013, 16:17

Borimechkata написа:s:)) Да знам че г-н Еленков е голям професионалист и Човек ,но ми е смешно че до преди няколко месеца воденият от него синдикат се бореше за достойно заплащане и нормални условия на труд а сега по-важно било да запазим социалния статус който имаме към момента демек- мизерия .

Преди няколко месеца никой не обсъждаше пожарната да се извади от МВР,сега това е тема по която се умува в МС и вероятно ще се случи... Под запазване на социалния статус Еленков има предвид при изваждане на пожарната извън МВР да се запази социалния статус на служителите от пожарната.Не знам знаеш ли какво е социален статус,но изваждайки пожарната от МВР,ако не се запазят придобивки,като ранно пенсиониране,обезщетение при пенсиониране,процент прослужено време,отпуски и т.н ...това значи обезкръвяване на пожарната... От много време витаят само слухове и нищо конкретно,това демотивира състава,създава се едно чувство за несигурност и притеснение какво ще се случи в утрешния ден... Така не се работи и работата под напрежение не върви...
Ти си младо момче с никаква служба в пожарната,за теб каквото и да се случи не губиш нищо и можеш по всяко време да се спасяваш...Има колеги,които заради нескончаемите промени в ЗМВР постоянно догонват стажа и постоянно броят дните и треперят дали ще могат да се пенсионират и да получат обезщетенията си при пенсиониране... За това Еленков преговаря и обсъжда различни варианти само и само да се запази социалния пакет на пожарникарите...
dakota_

Мнениеот gushtera » 28 Юни 2013, 16:40

armed_phoneman написа:Колега "gushtera", прочети следното:
Doklad sreshta MVR-24.06.2013.doc

Благодаря колега.
gushtera

Мнениеот kermit » 28 Юни 2013, 22:43

dakota_ написа:
Borimechkata написа:s:)) Да знам че г-н Еленков е голям професионалист и Човек ,но ми е смешно че до преди няколко месеца воденият от него синдикат се бореше за достойно заплащане и нормални условия на труд а сега по-важно било да запазим социалния статус който имаме към момента демек- мизерия .

Преди няколко месеца никой не обсъждаше пожарната да се извади от МВР,сега това е тема по която се умува в МС и вероятно ще се случи... Под запазване на социалния статус Еленков има предвид при изваждане на пожарната извън МВР да се запази социалния статус на служителите от пожарната.Не знам знаеш ли какво е социален статус,но изваждайки пожарната от МВР,ако не се запазят придобивки,като ранно пенсиониране,обезщетение при пенсиониране,процент прослужено време,отпуски и т.н ...това значи обезкръвяване на пожарната... От много време витаят само слухове и нищо конкретно,това демотивира състава,създава се едно чувство за несигурност и притеснение какво ще се случи в утрешния ден... Така не се работи и работата под напрежение не върви...
Ти си младо момче с никаква служба в пожарната,за теб каквото и да се случи не губиш нищо и можеш по всяко време да се спасяваш...Има колеги,които заради нескончаемите промени в ЗМВР постоянно догонват стажа и постоянно броят дните и треперят дали ще могат да се пенсионират и да получат обезщетенията си при пенсиониране... За това Еленков преговаря и обсъжда различни варианти само и само да се запази социалния пакет на пожарникарите...

Не знам защо пожарникарите се плашат,че ще ги извадят от МВР.НСС като ги извадиха от МВР и станаха ДАНС сега са много по-добре откъм заплащане и материална база.Същото ще стане и с пожарната ако е извън МВР.То ще е пълна подигравка ако танцьорите и шапкарите,които по цял ден си барат......да имат такива социални придобивки,а пък пожарникарите да нямат.Една от основните причини заплатите в МВР да са по-ниски от останалите ведомства в сектор"Сигурност"е прекалено брой личен състав.Така че колеги пожарникари трябва да сте доволни ако ви извадят от МВР и ви отделят в самостоятелно ведомство.
kermit

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност