Какво прави синдиката за мен като служител?!

Re: Какво прави синдиката за мен като служител?!

Мнениеот малкия » 01 Юли 2013, 11:16

Pencho написа:Простосмъртните, които не са членове на т.н. синдикати нямат ли право на информация?

Некa и aз ти кaжa нещо, колегa. "Т.н." синдикaти се вписвaт от съдa кaто юридически лицa. Чaст от необходимите доккументи е Устaвът, a в него обикновено пише, че оргaнизaциятa зaщитaвa прaвa нa членовете си. (Фaкт е обaче, че когaто синдикaт в МВР се пребори зa нещо, от него се ползвaт всички служители.) В същото време членовте нa синдикaтите освен прaвa имaт и известни зaдължения. С изпълнението им дaвaт възможност нa синдикaтa дa си върши рaботaтa - доколкото синдикaтът не е шепa богоизбрaни, a всичките му членове.
И изведнъж някой питa зa прaвa нa нечленувaщите в синдикaт... Звучи ми, меко кaзaно, стрaнно. Искaме прaвa, aмa без зaдължения? Готино. Но в нaшия несъвърфшен свят обикновено когaто искaш дa получиш нщо, трябвa нещо дa дaдеш. Членовете ни получaвaт информaция. Aко им се стори мaлко, имaт мехaнизми дa потърсят сметкa от избрaните от сaмите тях ръководни оргaни. Споделяме информaция и с колегите, които не сa нaши членове. Но ние решaвaме когa и в кaкъв обем. И тук мехaнизми зa въздействие от стрaнa нa тези,които не сa нaши членове, не сa предвидени - нито от зaконa, нито от морaлa.
Товa е, нолегa. Същото - но по-крaтко и може би по-ясно - сa кaзaли dakota_ и kuka5. Дaно си рaзбрaл...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот койота » 04 Юли 2013, 15:19

Ало какво прави синдиката??? Това е едно от нещата за който се пребори!!!
С писмо рег.№ I-15483 /04.07.2013г. на МВР са стопирани за 6 месеца уволненията по 78а от НК, като през това време се очаква да има промяна в ЗМВР и това изискаване да отпадне или да важи само за новоназначените ДС в МВР.

Може да продължавате да питате, но не забравяите първо да станете членове :idea:
ЧЛЕН НА СФС-МВР
койота

Мнениеот gushtera » 04 Юли 2013, 19:37

койота написа:Ало какво прави синдиката??? Това е едно от нещата за който се пребори!!!
С писмо рег.№ I-15483 /04.07.2013г. на МВР са стопирани за 6 месеца уволненията по 78а от НК, като през това време се очаква да има промяна в ЗМВР и това изискаване да отпадне или да важи само за новоназначените ДС в МВР.

Може да продължавате да питате, но не забравяите първо да станете членове :idea:

Хаха, някакво си писмо, айде стига глупости...преди четири години заплашвахте със стачки за увеличение на заплатите, сега се молите да няма уволнения. Щеше да е смешно, ако не е трагично.
gushtera

Мнениеот Кубанеца » 04 Юли 2013, 20:47

койота написа:Ало какво прави синдиката??? Това е едно от нещата за който се пребори!!!

Не знам дали разбираш колко нелепо е това писмо ? Не знам разбираш ли,че с това писмо няма как да се спре действие на закон ?
Не знам разбираш ли какъв хаос се получава от това,че не са вкарали в действие този член от ЗМВР още с приемането му?
Не знам разбираш ли какво е това да ти води разследващ полицай ДП и той да не отговаря на условията за работа в МВР,защото по някаква причина попада под ударите на ЗМВР?
Не знам разбираш ли какво е това да ти прави ОР обиск и да те задържа и лишава от свобода,а ОР да не отговаря на условията по ЗМВР и всички негови действия да са под въпрос ?
Разбираш ли какво е това някой да ти съставя АУАН,а той да е на работа само,защото някой не е изпълнил ЗМВР и не го е освободил от длъжност поради попадане под ударите на ЗМВР...
Синдикатите трябва да настояват или незабавно да се промени ЗМВР или незабавно да започне прилагане на ЗМВР и попадащите под ударите на закона да се освобождават от работа или да не им се възлагат задачи,защото това противоречи на закона!
Кубанеца

Мнениеот малкия » 05 Юли 2013, 10:31

gushtera написа:

Хаха, някакво си писмо, айде стига глупости...преди четири години заплашвахте със стачки за увеличение на заплатите, сега се молите да няма уволнения. Щеше да е смешно, ако не е трагично.

Хайде да сме коректни. Би ли посочил кога и къде сме заплашвали със стачки. Защото аз такъв спомен нямам.
А когато миналаата есен излязохме на протест точно за увеличение на заплатите и останалите пет синдиката в МВР просто се покриха, ТИ къде беше и какво правеше?
Та, както казваш, айде стига глупости...
малкия

Мнениеот малкия » 05 Юли 2013, 10:35

Кубанеца написа:...
Синдикатите трябва да настояват или незабавно да се промени ЗМВР или незабавно да започне прилагане на ЗМВР и попадащите под ударите на закона да се освобождават от работа или да не им се възлагат задачи,защото това противоречи на закона!

Ами точно това правим - настояваме да се промени ЗМВР. Надявам се, "незабавно" не означава "утре". Иначе работната група по изготвяне на проект за нов ЗМВР се събира в понеделник.

За всичко останало - разбирам. Надявам се и ти да разбираш от какво са продиктувани някои неща...
малкия

Мнениеот dog » 05 Юли 2013, 11:07

Иначе работната група по изготвяне на проект за нов ЗМВР се събира в понеделник.

Попов, поканени ли са и хора от синдиката?
Лошото е винаги добре организирано,
а доброто се кара помежду си.
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот Кубанеца » 05 Юли 2013, 13:20

малкия написа:
Кубанеца написа:...

Ами точно това правим - настояваме да се промени ЗМВР. Надявам се, "незабавно" не означава "утре". Иначе работната група по изготвяне на проект за нов ЗМВР се събира в понеделник.

За всичко останало - разбирам. Надявам се и ти да разбираш от какво са продиктувани някои неща...

Вярвам в действията ви и професионализма ви.Сериозни лица виждам в СФСМВР за разлика от останалите синдикати /от неудобство не ползвам ЕТ и ЕООД /
Опитайте да обясните на представителите от страна на МВР,че с това отлагане поставят под съмнение действията на МВР служителите.Може да последват дела срещу МВР и провалена работа на много хора във връзка с разследванията... Колегите нямат вина,че ги държат на работа,но и адвокатите не са глупави да не се възползват от тези бакии в МВР.
Все ми се струва,че отмяната на члена може да стане за няколко седмици и да се реши въпроса,а ако не може,да се дадат указания потърпевшите по въпросния член да ги пуснем отпуска или да ги освобождаваме,защото работата ни не може да спре и не може да си позволим да търпим провали от това,че МВР не си изпълнява задълженията по закон.
Кубанеца

Мнениеот малкия » 05 Юли 2013, 13:37

dog написа:
Иначе работната група по изготвяне на проект за нов ЗМВР се събира в понеделник.

От всички синдикати.
малкия

Мнениеот dog » 05 Юли 2013, 14:06

малкия написа:
dog написа:

От всички синдикати.

Сигурен съм, разбираш каква отговорност поемате ! Сещаш се, какви упреци ще последват после ! УСПЕХ !!!
Лошото е винаги добре организирано,
а доброто се кара помежду си.
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот gushtera » 05 Юли 2013, 18:35

малкия написа:
gushtera написа:

Хайде да сме коректни. Би ли посочил кога и къде сме заплашвали със стачки. Защото аз такъв спомен нямам.
А когато миналаата есен излязохме на протест точно за увеличение на заплатите и останалите пет синдиката в МВР просто се покриха, ТИ къде беше и какво правеше?
Та, както казваш, айде стига глупости...

Не се хващай за думата стачка, като знаеш, че това е образно казано ;) , но имаше доста ултиматуми, които сега нещо не ги виждам. По повод това, къде бях аз, бях там където трябваше до момента в който видях, че нещата се политизират...но както и да е,явно сега се обърна палачинката, синдикатите омекнаха и борбата е да не се уволнят хора, а тези които не се уволнят ще ги пратим на детектора :lol:
gushtera

Мнениеот zerber » 05 Юли 2013, 18:53

В пожарната масово се изваждат хора от оперативно дежурство, за да не им се плаща извънреден труд и по този начин се сваля нивото на готовност на самите екипи и ги поставят в невъзможност да изпълняват задълженията си.Стигна се до там че сам боец да е на оперативно,а водача на домашно дежурство . Каква адекватна намеса при сигнал ще окажем. :?: За какви екипи говорим като направо ни разпердушиха ,а послушковците от ,,Огнеборец,, са заети с новите реформи нали и ще сме в ,,АГЕНЦИЯ,, и там ще процъфтим. ;)!
zerber

Мнениеот Pencho » 05 Юли 2013, 18:55

Бил съм член на 3 от т.н. синдикати, ходил съм на мероприятия организирани от тях, но съм се разочаровал от всички .Всеки дърпа чергата към себе си, някои залитат политически, други явно има икономически или служебни интереси, но основния въпрос е че не се прави нищо съществено. Докато не остане 1 синдикат с читави ръководители, който да отстоява до край исканията си ако се наложи и с по крайни мерки положението ще си остане все същото. Само обещания и обещания и накрая някое писъмце за замазване на очите.
Pencho

Мнениеот малкия » 05 Юли 2013, 18:58

gushtera написа:...
Не се хващай за думата стачка, като знаеш, че това е образно казано ;) , но имаше доста ултиматуми, които сега нещо не ги виждам. По повод това, къде бях аз, бях там където трябваше до момента в който видях, че нещата се политизират...но както и да е,явно сега се обърна палачинката, синдикатите омекнаха и борбата е да не се уволнят хора, а тези които не се уволнят ще ги пратим на детектора :lol:

Нещата се били политизирали?
Един бивш министър много обичаше да използва тези приказки. Но това си бяха приказки. А ти си го видял? Ама наистина ли го видя? Не зная и не отговарям за други, но в СФСМВР нещата никога не са били политизирани. Ако продължаваш да твърдиш, че си видял нещо такова и не подкрепиш твърденията си с някакви аргументи, ще те считам просто за лъжец.

Колкото до другото...
Синдикатите били омекнали? Нашият не е, а някои други са си меки по дефиниция - което е жалко, но нито мога, нито искам да направя нещо по въпроса.
На детектора нито сме пращали, нито имаме желание. А да не се уволняват свестни хора си е задача достойна за всеки синдикат.
малкия

Мнениеот малкия » 05 Юли 2013, 19:04

Pencho написа:Бил съм член на 3 от т.н. синдикати, ходил съм на мероприятия организирани от тях, но съм се разочаровал от всички .Всеки дърпа чергата към себе си, някои залитат политически, други явно има икономически или служебни интереси, но основния въпрос е че не се прави нищо съществено. Докато не остане 1 синдикат с читави ръководители, който да отстоява до край исканията си ако се наложи и с по крайни мерки положението ще си остане все същото. Само обещания и обещания и накрая някое писъмце за замазване на очите.

Много общи приказки, колега, много общи...
Кой накъде залита, кой какви интереси има?
Крайни мерки? Какви например? Държавен преврат? Спиране на работа?

И още нещо. Ти може да си видял само "някое писъмце...". Аз смятам да почакам месец - да видя поне проекта за нов ЗМВР. После може и да говоря. Дано си тук да чуеш...
малкия

Мнениеот gushtera » 05 Юли 2013, 19:08

малкия написа:
gushtera написа:...

Нещата се били политизирали?
Един бивш министър много обичаше да използва тези приказки. Но това си бяха приказки. А ти си го видял? Ама наистина ли го видя? Не зная и не отговарям за други, но в СФСМВР нещата никога не са били политизирани. Ако продължаваш да твърдиш, че си видял нещо такова и не подкрепиш твърденията си с някакви аргументи, ще те считам просто за лъжец.

Колкото до другото...
Синдикатите били омекнали? Нашият не е, а някои други са си меки по дефиниция - което е жалко, но нито мога, нито искам да направя нещо по въпроса.
На детектора нито сме пращали, нито имаме желание. А да не се уволняват свестни хора си е задача достойна за всеки синдикат.

Наистина ще се радвам ако това което пишеш/казваш го мислиш, но вчера точно министъра спомена за полиграфа ;) Отделно както е написал колегата по нагоре тези хиляди синдикати е..ват мамата на синдикалната дейност в МВР с различното си говорене и подвеждане на служителите. Но като гледам как се развиват нещата, скоро ще стане ясно да ли въобще някой взима под внимание синдикатите, особено сега с промените в закона и другите готвени щуротии. Освен да пожелая успех на този етап и дано да успеете да промените негативното ми мнение за синдикалната дейност в МВР.
gushtera

Мнениеот малкия » 05 Юли 2013, 19:19

Радвай се - имам навика да казвам това, което мисля.
Че са много синдикатите - много са. При 50 000 служители синдикат с 500 члена...
От друга страна, това може също повече или по-малко да се регулира със Закона. И точно тук съм съгласен с тебе. Нека видим що за проект ще излезе и кой и как ще ни чуе...
малкия

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност