Искане на отчет от УС на СФСМВР

Искане на отчет от УС на СФСМВР

Мнениеот Георги Михайлов » 23 Фев 2011, 13:08

Колеги, спомняли си някой от вас да е получавал ОТЧЕТ за свършена и несвършена работа през изминалата година от УС на СФСМВР. Аз лично НЕ, нищо, че пожелах да получа. Ако все пак някой е имал късмета и благоволението да е получил, МОЛЯ да ме запознае с него. Благодаря предварително ако има на кой де.
Георги Михайлов

Re: Искане на отчет от УС на СФСМВР

Мнениеот GENTATSO » 23 Фев 2011, 14:13

Георги Михайлов написа:Колеги, спомняли си някой от вас да е получавал ОТЧЕТ за свършена и несвършена работа през изминалата година от УС на СФСМВР. Аз лично НЕ, нищо, че пожелах да получа. Ако все пак някой е имал късмета и благоволението да е получил, МОЛЯ да ме запознае с него. Благодаря предварително ако има на кой де.

Въпреки че не съм сигурен дали искам да чета този отчет , но ми хрумна една идея за което благодаря . Нека УС предвиди изготвянето на следващия отчет да стане преди НК и да бъде разпратен на СД за да може да се има представа от това какво и как ще бъде прочетено на НК . Вярно е че , който дойде там ще чуе но ми се струва добре нещата да са ясни предварително за да може колегите да се подготвят с въпроси и забележки а не да реагират спонтанно на момента ,което неминуемо превръща прочитането и след това коментарите в една безплодна говорилня.
Като разбира се следва да се споменат комисиите в УС и кой какво е свършил . ;)
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот belyata » 23 Фев 2011, 14:23

Жоро, предложил съм на членове от УС да се качва информация свързана с дейността на СФСМВР в раздела, който е само за членове.По този начин членуващите ще могат да се информират от сайта на СФСМВР, а не да очакват да получат такава от председателите на СД или от членовете на УС.Надявам се това предложение да стане реалност.
Аватар
belyata

Мнениеот GENTATSO » 23 Фев 2011, 14:26

belyata написа:Жоро, предложил съм на членове от УС да се качва информация свързана с дейността на СФСМВР в раздела, който е само за членове.По този начин членуващите ще могат да се информират от сайта на СФСМВР, а не да очакват да получат такава от председателите на СД или от членовете на УС.Надявам се това предложение да стане реалност.

Да това е добре но небива да отменя изпращането на информацията на ел. пощата на СД.
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот Георги Михайлов » 23 Фев 2011, 14:40

Проблема не е в изпращането, а във ФИЛТРИРАНЕТО ...
Георги Михайлов

Мнениеот belyata » 23 Фев 2011, 15:21

GENTATSO написа:Да това е добре но небива да отменя изпращането на информацията на ел. пощата на СД.

Не съм имал в предвид да се прекрати съществуващия начин за получаване на информация.Това предложение
беше направено с цел, всеки член на СФСМВР да има достъп до тази информация, която получават председателите на СД.Има председатели, които не информират членовете на СД и такива, които членуват в друг град.Тогава същите остават не информирани и зависими.
При качване на информация в сайта на СФСМВР всеки член, който се интересува от дейността ще може да се запознае самостоятелно и няма да има оправдание, че не е информиран.
Аватар
belyata

Мнениеот GENTATSO » 23 Фев 2011, 15:44

belyata написа:
GENTATSO написа:Да това е добре но небива да отменя изпращането на информацията на ел. пощата на СД.

Не съм имал в предвид да се прекрати съществуващия начин за получаване на информация.Това предложение
беше направено с цел, всеки член на СФСМВР да има достъп до тази информация, която получават председателите на СД.Има председатели, които не информират членовете на СД и такива, които членуват в друг град.Тогава същите остават не информирани и зависими.
При качване на информация в сайта на СФСМВР всеки член, който се интересува от дейността ще може да се запознае самостоятелно и няма да има оправдание, че не е информиран.

Ами то това е една от основните причини изобщо да има сайт .
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот katana1977 » 23 Фев 2011, 15:51

През изминалата година са изготвени два шестмесечни отчетни доклада за дейността на УС, всеки един от които разделен на отчет за дейността и отчет за финансите, които са представени на ИНК-Трявна и на 2-ра НК - София. Постарахме се максимално подробно да опишем какво сме свършили за съответните периоди, но както се оказа, възникнаха допълнителни въпроси и претенции по отношение пълнотата на изнесените данни в докладите. Мисля, че е очевидно, че такива доклади пишем за първи път, нямаме готови модели, по които да работим и е напълно възможно да има разминаване по отношение на това какво е изписано в докладите и какво очакват делгатите. През тази година ще сме благодарни за всяка помощ и за всяко предварително изявено желание за информация или за виждане как да бъде структуриран отчетният доклад и какво да съдържа, преди се постарахме докладите да са готови предварително и да бъдат разпратени на дружествата, сега се надяваме да се справим по-добре. Това е първият тип отчитане на УС, докладите са предоставени на делегатите на НК и са налични в офиса на Федерацията.
Вторият начин е чрез сайта, където публикуваме информация за текущата дейност на Федерацията.
Освен това се стремим на пощите на синдикалните дружества да се изпраща всичко, което касае дейността на Федерацията.
Също така отчет за дейността на УС се дава от регионалните координатори и другите членове на УС при срещи с членове на дружествата.
Не на последно място за всякаква информация за дейността ни можете да ни откриете чрез мобилните телефони в групата на СФСМВР.
Пак казвам, стремим се да правим най-многото, на което сме способни, като не отказваме помощ от никого. Естествено, хора сме и възможностите ни са ограничени, разбираме че всички искат нещата да се случат тук и сега и особено нещата, които според тях са най-приоритетни, ние искаме същото и работим според силите си да го направим. УС е орган на Федерацията, но не и орган, който действа вместо Федерацията. Работим екипно и доколкото допускаме грешки, си носим отговорността за тях, като се стремим да не ги повтаряме.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот Георги Михайлов » 23 Фев 2011, 16:38

Желая да получа информация за свършената работа/ако има такава/ от всеки член на УС поотделно и от комисиите които бяха създадени. Но отново се насочваме към колективната ..... или по скоро прикриваме някой/някои който/които неработи/неработят!
Георги Михайлов

Мнениеот kuka5 » 23 Фев 2011, 17:10

Според мен този, който иска да знае нещо намира начин да се осведоми, до този извод съм стигнал, след като направихме поща на дружеството, на която се препраща абсолютно всичко, което пристига до председателя и зам. председателя и всеки член има достъп до нея, но се оказа, че повечето НЕ ИСКАТ ДА ЗНАЯТ, защото има няколоко десетки неотворени писма. Това с неинформираността е една "стара дъвка", която започва да се дъвчи, когато на някой нещу не му изнася.
Аватар
kuka5

Мнениеот Георги Михайлов » 23 Фев 2011, 17:33

Колкото до желанието има го в повече... И все пак направи си трудът да провериш... По-скоро нежелаеш да свалиш розовите очила, или си предан на някого, или задължен, но пък може само и фен да си... ;)
Георги Михайлов

Мнениеот kuka5 » 23 Фев 2011, 17:42

Георги Михайлов написа:Колкото до желанието има го в повече... И все пак направи си трудът да провериш... По-скоро нежелаеш да свалиш розовите очила, или си предан на някого, или задължен, но пък може само и фен да си... ;)

Предан и задължен съм само и единствено на семейството си и не е редно ти да ми даваш оценка и квалификации, просто изразих мнение, което е изградено от експеримента с пощата.
п.п Не е нужно винаги да си на въпреки...
Аватар
kuka5

Мнениеот Георги Михайлов » 23 Фев 2011, 18:02

Ако нямаш нищо против бих желал да ме информираш дали си получил инфо на пощата за резултата от доклада на ФКК...
Георги Михайлов

Мнениеот katana1977 » 23 Фев 2011, 18:03

Георги Михайлов написа:Желая да получа информация за свършената работа/ако има такава/ от всеки член на УС поотделно и от комисиите които бяха създадени. Но отново се насочваме към колективната ..... или по скоро прикриваме някой/някои който/които неработи/неработят!

Наистина е добре това да се случи, даже мога да предложа такъв отчет да дадат и председателите на дружества, защото има много неща на местно ниво, които са успехи или добри практики, но остават неизвестни за останалите. Единствено трябва да имаме мярка в големината на отчетите, че се вижда ясно какво става в МВР - безкрайно големи отчети, а за колко работа - отделен въпрос.
Мога да кажа за юридическата комисия, че напоследък излязоха доста решения на съда и в момента правим правен анализ и обобщаваме информацията, както за да представим успешните дела /почти 100% !!!/, така и да набележим къде да продължим да натискаме.
Воденето на дела е приоритет за 2011г., приет от делегатите на втората редовна НК, така че ще направим всичко необходимо да го изпълним. :twisted:
Що се отнася до мен, по-голямата част от мероприятията и дейностите, в които съм участвал, са качени на сайта или има отчети за направеното, всеки може да ги чете.
Правим каквото ни е по силите в УС, за да може всеки член да бъде натоварен с максималното количество работа, което може да поеме. Разбира се, оценката е на членовете и на делегатите на НК.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот Георги Михайлов » 23 Фев 2011, 18:10

Освен теб в УС има още 14 члена, и още комисии ... Къде са те?
Георги Михайлов

Мнениеот katana1977 » 23 Фев 2011, 18:11

Георги Михайлов написа:Ако нямаш нищо против бих желал да ме информираш дали си получил инфо на пощата за резултата от доклада на ФКК...

Нямам нищо на пощата от последния им доклад /което означава, че не са го пратили и на пощата на Федерацията/, предоставиха ни го разпечатан, като държа да уточня две неща - по характера си докладът е направен, преди да приключи финансовата ревизия и след като проверим това, което е написано в него, ще направим съответния отговор, за което имаме 28 дни срок след заседанието на УС. Мога да кажа, лично аз нямам за цел да прикривам нещо или да бягам от отговорност, не се притеснявам, направил съм всичко възможно всички налични документи да бъдат предоставени на ФКК. След изготвянето на отговора от УС ще го изпратим на всички дружества и естествено - на ФКК.
Аз не мога да забраня на ФКК да предостави документите си на дружествата, но и не мога да ги задължа да го направят - ФКК е независим от УС орган, който докладва пред УС и се отчита пред НК.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот katana1977 » 23 Фев 2011, 18:19

Георги Михайлов написа:Освен теб в УС има още 14 члена, и още комисии ... Къде са те?

Работим, все пак екипът е на по-малко от три месеца, а от вписването - два месеца. На последното заседание на УС имаше специална точка - отчет за дейността между две заседания от всеки член на УС, така че всеки, който имаше какво да каже го направи. На следващите заседания ще има същите точки. Естествено, имаме сайт и форум за членове, където може да предоставим повече информация.
Прочее, добре е, че се интересуваш какво се прави в УС, така би следвало да правят много повече членове. Ползите са очевидни.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Следваща

Назад към Синдикална дейност