Искане на отчет от УС на СФСМВР

Re: Искане на отчет от УС на СФСМВР

Мнениеот ntvladimirov » 23 Мар 2011, 15:06

Защо ли в последно време имам чувството че в системата се вля свежа кръв която изцяло е грешка на Кадри.На новопостъпилите след опорочените конкурси им се ще да вземат само пари но не и да работят. Това се отразява и на форума. Само за отчети и пари започна да се говори. Яд ме е само че са намесени и колеги завършили СМУ. Там ни учеха как да работим а не как да водим сплетни или да разнасяме клюки. И друг прът съм ви казвал.Решавайте се проблемите по вашите форуми.Не опорочавайте този!
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот GENTATSO » 23 Мар 2011, 18:05

Преди няколко години , един възрастен сатирик,, поет от Кюстендил преобърна вярата в поговорките и всичко останало което чуваме от мъдри и премъдри хора . А то е една проста истина която няма спор прави на пух и прах правилото че " По-Умния винаги трябва да отстъпва" . Е тогава този човек ме попита " Ако по-умния винаги отстъпва, кога ще стигнем до истината? - Замислих се и прецених че този човек е прав, оттогава насам взирайки се във всякакви мисли и пр. откривам винаги по нещо по-различно от впечатлението което прави първия им прочит .
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот grafmontekristo » 26 Мар 2011, 10:14

Преди време се борихме с Иван Павлов , сега както виждам ще има люта битка май месец да се пребориме и с Галентин Грозев. Как няма да му писне на човек от тази мръсотия.Лично мое мнение е , че СФСМВР за мое огромно съжаление ще се причисли към останалите синдикати в МВР по "постигнати успехи" - щях да пропусна Големият Успех който СФСМВР постигна за водолазите. Дори и да отстраниме Галентин на хоризонта ще се появи следващия председател и зядължително групичка от членове на УС ,който ще има една едничка цел - да източват целенасочено Централната сметка. А пък редовите членове на СФСМВР да са живи и здрави и да духат супата. Да ви кажа честно, само за да не правя кефа на шефа няма да разтурям Дружеството ,което ме е избрало за Председател.Но на събрание лично ще ги уведомя за това което за пореден път се случва в СФСМВР.
grafmontekristo

Мнениеот velkov_1914 » 26 Мар 2011, 17:13

grafmontekristo написа:Преди време се борихме с Иван Павлов , сега както виждам ще има люта битка май месец да се пребориме и с Галентин Грозев. Как няма да му писне на човек от тази мръсотия.Лично мое мнение е , че СФСМВР за мое огромно съжаление ще се причисли към останалите синдикати в МВР по "постигнати успехи" - щях да пропусна Големият Успех който СФСМВР постигна за водолазите. Дори и да отстраниме Галентин на хоризонта ще се появи следващия председател и зядължително групичка от членове на УС ,който ще има една едничка цел - да източват целенасочено Централната сметка. А пък редовите членове на СФСМВР да са живи и здрави и да духат супата. Да ви кажа честно, само за да не правя кефа на шефа няма да разтурям Дружеството ,което ме е избрало за Председател.Но на събрание лично ще ги уведомя за това което за пореден път се случва в СФСМВР.

Сведците носят вносни дрехи, поповете вонят на ром, въпроси никой не задава.....
http://vbox7.com/play:50dbd77f
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот belyata » 05 Апр 2011, 15:44

УС на СФСМВР все още не са отговорили на зададените въпроси от СД №71 в писмо с вх.№79 /в офиса/ от 16.03.2011г.
Човек може да се докаже и чрез свършената работа като член на УС, а не като "активен борец" във форумите и стаите на скайп.Очакваме някой да ни удостои с отговор по надлежния ред.
Аватар
belyata

Мнениеот madcop » 06 Апр 2011, 20:18

Брей, Грозев ще ме разплачате с този дневен ред. Само че имам питане, колко пъти започнахме УС по начина по който сега искате да премине? Ей така на ... ясно точно и организирано? Колко пъти през изтеклия период поставихте конкретна задача на някой, за да може той да я отчете така както се иска в настоящото предложение за дневен ред на УС. Между другото тактиката която сте избрали ти и дупетата около теб е добра, само че за едно не сте си направили сметка- прекалено сте омазани за да се избършете. Но няма нищо това е добър опит да замажете нещата!

[+/-] Авторски права за това мнение

Hrisimov
Младши

Имена: Илия Хрисимов
СД към СФСМВР: СД №116 АМВР
Върнете се в началото
Re: Предстоящо заседание на УС
от ilia » 05.04.2011 г., 10:12:03 сек.

"..Моля докладите /с изкл. на т. 7/ да бъдат изпратени на ел. поща на СФСМВР не по-късно от 07.04.2011г., за да бъдат изпратени до всички членове на УС за сведение. Моля докладите да съдържат точна и конкретна информация за съответната точка от дневния ред. Отчетите по т. 3 и 5 да са до дата 07.04.2011г..."

На база Устава това се прави на НК:
Член 28. Правомощия на Управителния съвет -УС ръководи дейността на Федерацията и решава всички въпроси, свързани с дейността й, с изключение на тези, които са от компетентността на НК:
.......
.......
.........
...............
Подготвя и внася в НК отчет за дейността на Федерацията;
Такава ще има на 14.05.2011г.-само напомняне

Пак на база Устава:

Раздел ІІ
ПРАВА
(Нов- Изв. Нац. конференция на 19 декември 2009 г)

Член 13. Всеки член на Федерацията има право:
......................................................
Да бъде информиран за нейната дейност.

В тази връзка всеки заинтересован от моята дейност има право да я знае.И аз съм длъжен да му я дам.Моля от офиса имейлът ми да бъде разпространен.Телефонът ми също.Ще отговоря на всяко писмено запитване за дейността ми.Държа да Ви уведомя, че досега такова не е постъпвало.
Никъде не пише , че Председателя има право да ми изисква доклади, ако за това няма решение на УС на СФСМВР.
Първият член , който ми я иска е г-н Грозев.На НЕГО, В ЛИЧНОТО МУ КАЧЕСТВО НА ЧЛЕН, ЩЕ ИЗПРАТЯ СЪОТВЕТНИЯ ОТГОВОР.
Сигнатура:
Илия Димитров Кузманов,ЧЛЕН на СД на СФСМВР при 05 РУ СДВР,
член на УС на СФСМВР
Kогато животът ти поднесе палячовци, направи си....цирк!

ilia
Администратор

Имена: Илия Кузманов
СД към СФСМВР: СД при 05 РУ СДВР

Върнете се в началото
от katana » 06.04.2011 г., 18:27:08 сек.

Hrisimov написа:
Брей, Грозев ще ме разплачате с този дневен ред. Само че имам питане, колко пъти започнахме УС по начина по който сега искате да премине? Ей така на ... ясно точно и организирано? Колко пъти през изтеклия период поставихте конкретна задача на някой, за да може той да я отчете така както се иска в настоящото предложение за дневен ред на УС. Между другото тактиката която сте избрали ти и дупетата около теб е добра, само че за едно не сте си направили сметка- прекалено сте омазани за да се избършете. Но няма нищо това е добър опит да замажете нещата!

Ей, Хрисимов, стани се разходи извън АМВР, да видиш как т. нар. от теб "дупета" вършат истинската работа в МВР, докато ти си стоиш на топличко в уютното кабинетче и задяваш курсантките по коридорите! Тези "дупета" работиха за Федерацията, докато ти се ослушваше дали няма да ти изстине местенцето, ако вземеш да се обадиш. Тези "дупета" не влязоха в УС, защото нямаха семейни приятели в УС да ги предложат, нито роднини в същия УС. Знаем ги ние много добре такива шуробаджанаци като теб без един ден стаж на улицата. Просташкото ти невъзпитано поведение към колегите е напълно достатъчно, за да започне следващата ИНК с твоето изключване от Федерацията. Само че ти не си бил, не си и няма да бъдеш достоен да ги наречеш колеги.
Що се отнася до задачите, те се вършат независимо от жалките опити от теб и още няколко члена на УС да саботирате и да пречите на работата на Федерацията. Тази Федерация се е преборила с далеч по-умни и опитни противници от теб, и ще те сдъвче много скоро.
Сигнатура:
Един за всички, всички за един
Галентин Грозев
05 РУ - СДВР - СД № 73

katana
Администратор

Имена: Галентин Грозев
СД към СФСМВР: СД 073 - 05 РУП - СДВР
Върнете се в началото
от katana » 06.04.2011 г., 18:39:05 сек.

В един от протоколите на СПСД от Североизточна България има специално искане за отчет за извършената дейност от всеки член на УС, което е отправено точно от членове на СФСМВР и е подписано от тях. Така че, дерзайте, другарю Кузманов, и отговорете на колегите, телефоните и мейлите им ги има в офиса, макар да мисля, че нещо много бързо загубихте връзката с "масите" и си повярвахте, че сте велик.
Освен това малко сте се объркал, че някой ми плаща за 8-часов работен ден, нали вие лично /и още няколко души от УС/ ми спряхте месечното възнаграждение, така че в момента нито вие, нито някой друг ми плаща каквато и да е заплата.
Господи, пази ме от пишман "Приятелите", с враговете сам ще се справя...
Синдикалната работа, както сам казахте официално, не се ограничава до постоянно стоене в офиса, така ли беше?
Освен това предайте на близките Ви съратници, че синдикалната работа не се състои в интриганстване, обиди, клевети и опити за разцепване на организацията, и най-вече не се изчерпва с подготовката и провеждането на национални конференции на кръгъл час за сметка на членовете на Федерацията по прищявката на неколцина "велики синдикалисти".
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот madcop » 06 Апр 2011, 20:40

Сега да уточня, този разговор е във форума на страницата на Федерацията и се води между трима от членовете на УС. До тук нищо фрапиращо естествено, даже бих казал прекрасно. Обсъжда се дневния ред на следващото заседание на УС като колегите Хрисимов и Кузманов си позволяват да не се съгласят с Грозев. Сами можете да прочетете как той отвръща и по какъв начин се отнася с останалите, само защото те не са на неговото мнение. Правя това не за друго а заради крайното ми отвращение от езика и поведението на човека, който стана председател на настоящия УС благодарение на моя глас и с моето доверие. Правя това защото уважавам останалите двама колеги и не смятам че заслужават това просташко отношение. Дано поне този път бъда разбран, а що се отнася до отчет за дейността ми като член на УС ще го има в пълен формат на ИНК.
madcop

Мнениеот lasthero » 06 Апр 2011, 20:56

ГРОЗЕВ ДА ВЪРНЕШ ПАРИТЕ КОИТО СИ ПРИСВОИЛ ОТ СФСМВР !!! ПРОЧЕТИ ПРОТОКОЛА НА СПСД И ПРОТОКОЛА НА УС ОТ 20.03.2011Г. И ИЗПЪЛНЯВАЙ РЕШЕНИЯТА , "ДРУГАРЮ"! НАЛИ ТОВА СИ ОБЕЩАЛ НА ХОРАТА В СЕВЕРОИЗТОЧНА БЪЛГАРИЯ , НАЛИ ТОВА ОБЕЩА ПРЕД УС НА 20.03.2011Г.
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот madcop » 06 Апр 2011, 21:03

От днес нататък всички изцепки на вожда ще пускам тук, утре ви обещавам няколко лични мейла от него за мен, от месец февруари, когато си позволих волността да го критикувам и да му дам съвет за един проблем с личностното му отношение спрямо Герит Ван де Камп по време на посещението му.
madcop

Мнениеот grafmontekristo » 06 Апр 2011, 23:17

от madcop » Сря Апр 06, 2011 9:03 pm
От днес нататък всички изцепки на вожда ще пускам тук, утре ви обещавам няколко лични мейла от него за мен, от месец февруари, когато си позволих волността да го критикувам и да му дам съвет за един проблем с личностното му отношение спрямо Герит Ван де Камп по време на посещението му.

Аз си знаех, че има не само керливи ризи ,но и гащи посрани ,ама все се надявах да излезе някой смел и доблестен мъж ,който е член на УС /запознат с вонята от кухнята на СФСМВР /и да ги покаже ,та да се види точно на Грозев ли са въпросните оцапани горни и долни дрехи или на групичката около него. Само не искам да чувам изтъркани локуми някой да ми разтяга ,че тук във форума не било мястото за тези неща.Така, че чакам и се надявам по скоро да дойде "Видов ден" за мен и за всички членове на СФСМВР.
grafmontekristo

Мнениеот madcop » 07 Апр 2011, 09:11

Само не искам да чувам изтъркани локуми някой да ми разтяга ,че тук във форума не било мястото за тези неща.Така, че чакам и се надявам по скоро да дойде "Видов ден" за мен и за всички членове на СФСМВР.[/quote]
Принципно точно това е целта, до сега се стремяхме да пазим кухненските простотии заради имиджа и редица други фактори, но това вече преля чашата. Не може един човек, който тази федерация и в частност колегите от СПСД София, изградихме и направихме някой, да си позволява такова каруцарско държание и отношение към околните. Аз самия в предишни периоди съм си изпускал нервите особено по адрес на Иван Павлов, но в момента съм направо зашеметен от размера на простотията. А околните нему сега са същите, които бяха и около Павлов, странно нали :idea: Въпроса е кой кого манипулира, той тях или те него.
madcop

Мнениеот grafmontekristo » 07 Апр 2011, 15:16

от madcop » Чет Апр 07, 2011 9:11 am

Принципно точно това е целта, до сега се стремяхме да пазим кухненските простотии заради имиджа и редица други фактори, но това вече преля чашата. Не може един човек, който тази федерация и в частност колегите от СПСД София, изградихме и направихме някой, да си позволява такова каруцарско държание и отношение към околните. Аз самия в предишни периоди съм си изпускал нервите особено по адрес на Иван Павлов, но в момента съм направо зашеметен от размера на простотията. А околните нему сега са същите, които бяха и около Павлов, странно нали . Въпроса е кой кого манипулира, той тях или те него.

Този председател на УС ,ако няма подкрепа на толкова членове на УС, които биха му дали възможността при гласуването на всяко предложение да се приема, нищо няма да може да направи.Сиреч той самия не е единствено виновен , а и групата членове на УС,които гласуват на всяко негово предложение "ЗА", са му съучастници и помагачи в тези "дела" или ако щете и деяния. Просто въпрос на взаимни користни интереси.
Да спомена като един нагледен пример офертата на Виваком,колко нескопосано е организирана и колко неудобства създава тя на членовете на СФСМВР , които си взеха такива карти при плащането не в офиси на Виваком , а в ДСК и то по банкова сметка на СФСМВР. Един член на нашето СД още от миналото лято си чака телефона,който му се полага с отстъпка за 40лв, и то при многократно проведени разговори с кого ли не. И ако работещите жени в офиса или в УС някой смята ,че председателите на СД са техни секретарки много лошо са се объркали.
Ми сега да кажа ,че пратих един протокол до УС някъде преди Коледа беше,не че получих необходимото съдействие,ами дори и не получих никакъв отговор.Просто съм отвратен и разочарован повторно.Каквато ние държавицата измислена,такъв ние и синдиката с гръмкото име Федерация.
grafmontekristo

Мнениеот paolon » 07 Апр 2011, 19:37

Някой, все пак ,ще каже ли на нас простосмъртните,какво става?Или ще си подхвърляте разни обвинения.
Аватар
paolon

Мнениеот madcop » 07 Апр 2011, 20:51

Всички ние сме простосмъртни, такива каквито сме. Просто някои от нас в един момент решават че са над останалите, и господствайки над тях могат да си правят каквото щат. Като цяло това е , аааа има и едни 6500 лева плюс две по 1200 от надвзети две заплати въпреки решение на УС. Това е, и отново тези дето много ни знае устата и си позволяваме да говорим против вожда сме лоши. Нека ме разберете, не пиша това толкова заради личната ми погнуса и яд, а по-скоро за да се знае и другата гледна точка. Времето във Федерацията за мен свършва, давам си срок до ИНК през май и се отдръпвам-писна ми от интриганти и подмолни игри. Идеята ми е колегите, членове и дай боже делегати на ИНК да са на ясно и всеки да си направи сметката готов ли е да поеме щафетата, защото моето оттегляне няма да е единствено, а както знаете кадрите решават всичко. Искам да кажа и нещо друго, този случай не е по никакъв начин уникален или изолиран, за нещастие там, където има парични потоци винаги се случват Павловци или Грозевци. Смея да твърдя обаче че са много малко тези от нас, които биха удържали на изкушението, за жалост...........
madcop

Мнениеот The Godfather » 08 Апр 2011, 18:06

Re: Дискусия в хотел "Родина" на 16.09.2010г.

Мнениеот The Godfather » 27 Сеп 2010, 23:17

Първо под стадо не съм имал предвид УС на СФСМВР, прекалено сте малко, за да сте стадо. Нямал съм предвид и членовете на СФСМВР, а служителите на МВР. Мисля, че процента нечленуващи в СФСМВР е повече от членовете, пък излизате по интервюта от името на служителите на МВР, не от членовете на СФСМВР...., но това е друга тема , която изтриха от форума. Третото, което си посочил е, че водите хората, които са ви избрали, пък уж сами решаваха и се справяха.......изобщо що не издадеш сборник с мисли и разсъждения и да го раздавате на членовете си да го учат, като Корана. Това което започна с "Времето е в нас, и ние сме във времето то нас обръща и ние него обръщаме" МНОГО ДОБРО, само че да беше написал, че е мисъл на Левски или се отъждествяваш с него? Един ден ще отговаряте пред хората, които сте заблуждавали! Не знам дали помниш прадядо си, но помни ТОВА!

Това е мое мнение към Галентинчо от тукhttp://police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=6&t=2759&start=68

Да взема да пусна едно тото ли? :mrgreen:
Това момче що така замлъкна, преди и дума не даваше да се каже против него, сега се скатава, не се обажда......май ми липсва вече! :P
Аватар
The Godfather

Мнениеот ТАЙФУН » 20 Апр 2011, 07:27

Добро утро!
Чета в тази тема и извода ми е,че страстите се разгорещяват!Много "кирливи ризи" имало в това СФСМВР!
Като говорят някои за морал,та се сещам да попитам ,морално ли е да внасяш интриги?Защото така като гледам в този УС,след като липсват някои членове от предишния УС,се вижда,че капацитета на работа рязко намаля,да не кажа спря!На редовната НК,кой предложи сегашните членове?Отговор:Грозев. Въпрос:Кои гласуваха за този УС?Отговор:Делегатите.
След като делегатите са имали информация,че има интриганти и некадърници в така предложените за УС хора,защо са гласували за тях?Извода които си правя е следния:Във СФСМВР членуват хора,които не могат да мислят самостоятелно,членовете на УС се избират по некомпетентност и некадърност!Тоест СФСМВР е огледало на системата!
Тези които могат и знаят се игнорират,на преден план излизат другите!
Както казва един мой познат"Помислете върху това ,уважаеми дами и господа,преди да започнете да гласувате на ИНК за нов УС!
Успешен ден!
СФСМВР-FOREVER!
ТАЙФУН

Мнениеот Shadow » 20 Апр 2011, 07:42

"Един ден ще отговаряте пред хората, които сте заблуждавали! Не знам дали помниш прадядо си, но помни ТОВА!"The Godfather

"На редовната НК,кой предложи сегашните членове?Отговор:Грозев. Въпрос:Кои гласуваха за този УС?Отговор:Делегатите.
След като делегатите са имали информация,че има интриганти и некадърници в така предложените за УС хора,защо са гласували за тях?Извода които си правя е следния:Във СФСМВР членуват хора,които не могат да мислят самостоятелно,членовете на УС се избират по некомпетентност и некадърност!Тоест СФСМВР е огледало на системата!
Тези които могат и знаят се игнорират,на преден план излизат другите!"
"Помислете върху това ,уважаеми дами и господа,преди да започнете да гласувате на ИНК за нов УС!
Успешен ден!"ТАЙФУН

Тези два коментара изчерпват всичко по темата май....... ;)!
Всяка случайност е скрита форма на необходимост!
http://www.vbox7.com/play:24bf8b79
Shadow

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност