Искане на отчет от УС на СФСМВР

Re: Искане на отчет от УС на СФСМВР

Мнениеот kuka5 » 26 Фев 2011, 13:28

VENKO1979 написа:Имаше интервю по НТВ относно униформеното облекло и по-конкретно това на Гранична Полиция по програма ФАР.Там Сянката разказва за това какво се знае и че към момента са прибрани на склад и не се знае до кога ще е така /те между другото още ни се водят при домакините/ , за качеството им и т.н Подробно описан случая с тези " супер качествени дрехи" , но от УС казват на Пиара интервюто да не излъчва и до колкото знам не му е осребрено и пътуването.
Ето ти КУКА истина ти вси търсиш истини на ти ги.Излъга , че няма да си на конференцията а после се появи като делегат.Ти кажи някоя истина да прочетем ужким си по близо там.

Относно този въпрос за дрехите, сега вече след като е коректно зададен е редно да отговори някой от УС / но първо уточни, кой УС, старият или новия/.
Относно въпроса дали съм излъгал за НК, е редно да първо да се запознаеш, каква е причината да дойда, преди да ме наричаш лъжец, а именно в последния момент/ в 06ч/ бях уведомен, от избраният от събранието делегат, че няма възможност да пътува, защото имаше инцидент вкъщи, а аз дори бях нощна смяна в момента и се наложи да правя "гимнастики", за да мога да пътувам, надявам се сега вече да ти е ясно, преди да даваш определения... Сега вече съжалявам, че съм бил откровен с теб и съм бил съпричастен в някаква степен.
Аватар
kuka5

Мнениеот VENKO1979 » 26 Фев 2011, 13:32

сега като ги обясни така нещата е съвсем друго , но с тебе говорихме 2 дена преди това и ми каза , че няма да идваш и накрая се оказа в залата , така в мен се появи мисълта , че само си ме разпитвал.аз не съм си променял мнението нито възгледите относно федерацията.На другия ти въпрос от стария , но са и в новия
СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА
Венцислав Пешев Гпу-Варна
VENKO1979

Мнениеот kuka5 » 26 Фев 2011, 13:40

VENKO1979 написа:сега като ги обясни така нещата е съвсем друго , но с тебе говорихме 2 дена преди това и ми каза , че няма да идваш и накрая се оказа в залата , така в мен се появи мисълта , че само си ме разпитвал.аз не съм си променял мнението нито възгледите относно федерацията.На другия ти въпрос от стария , но са и в новия

След като се е появила мисълта е могло да се обадиш и да ме питаш директно и щеше да ти се изясни, но така е по лесно, във форума е по лесно да се сипят обвинения. Аз съм човек, който умее да си прави изводи и вече съм си взел поуки.......
Аватар
kuka5

Мнениеот Георги Михайлов » 27 Фев 2011, 15:45

Тук трябваше да говорят членовете на УС, а ние да четем... Уви, получи се тъкмо обратното: ние говорим, а те четат ли четат... Или някой може да каже, че сега подготвят ОТЧЕТИТЕ си... Ако не беше гадно, щеше да е даже весело и всички да се забавлява ме /за коя ли сметка обаче/...
Георги Михайлов

Мнениеот VENKO1979 » 27 Фев 2011, 23:51

Жоре не искат да казват нищо , пък и особено на някакви си председатели .Нали вече няма Федеративен Съвет , кой го е еня - важното е да съберем пари и да ги преведем по сметката на МВР .
СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА
Венцислав Пешев Гпу-Варна
VENKO1979

Мнениеот belyata » 28 Фев 2011, 00:06

В този случай можете да се позовете на чл. 13, т. 2 от Устава на СФСМВР, но е редно да поискате писмен отговор.

Чл. 13. (изм. - Извънр. Нац. конференция на 19 декември 2009 г). Всеки член на Федерацията има право:
(2) Да бъде информиран за нейната дейност.
Аватар
belyata

Мнениеот TT-33 » 10 Мар 2011, 16:15

Искам да попитам Г.Грозев, къде са и преведени ли са сумите от ЕКОПЕТРОЛЕУМ по сметките на децата на загиналите колеги?
Последна промяна MasterCop на 11 Мар 2011, 21:19, променена общо 1 път
Причина: Обидни квалификации
След Родината най-много обичам жената и децата :)
Аватар
TT-33

Мнениеот katana1977 » 10 Мар 2011, 19:49

***... достатъчно пъти сме пояснявали, че информация от финансов характер даваме по определен ред.
Последна промяна MasterCop на 11 Мар 2011, 21:21, променена общо 1 път
Причина: Офтопик
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот TT-33 » 11 Мар 2011, 21:11

Напротив,виждали сме се и даже говорихме на ИНК-2009г..Друг е въпроса,че не ме помниш попитай Краси Тодоров от НГЧИ ако не ми вярваш.Не искам точен финансов отчет,аз само питам защо не са преведени а не колко не са преведени.
След Родината най-много обичам жената и децата :)
Аватар
TT-33

Мнениеот Георги Михайлов » 12 Мар 2011, 20:11

След като вече се знае кой кое :lol:, може да се дават отговори... Ако има такива ...
Георги Михайлов

Мнениеот ТАЙФУН » 14 Мар 2011, 09:13

Здравейте!
Според мен,темата е много добра!
Но,като чета постовете на някои хора,усещам,че пак сме на път да повториме грешките от преди една година горе-доле!
Каво имам предвид:1.Платени хора в УС;2.Обичайните въпроси и нападки,към хора,които не са съгласни по един или друг начин с определени хора от УС;3.Разводняване и заяждане.това са основните констатации.
Предишния УС,беше избран и си беше поставил три задачи;1.Извеждане на СФСМВР от кризата и стабилизирането й; 2.Регистрирането в съда на решенията на ИНК 3.Позиционирането на СФСМВР на муждународно ниво.
Мисля,че избраните от Нас хора се справиха със тези задачи.
Тука обаче прави впечатление,че след ИНК-Трявна,взаимоотношенията в УС и СД в страната,тръгнаха надолу,лека по лека хората се успокоиха и се забрави златното правило,че прогреса е движение!Започа да ги избива хората от УС на "вождизъм",и тръгнаха едни нареждания....... без обаче да се иска мнението на движителите,тоест на председателите на СД,което доведе до неразбиране и разминаване на идейте на УС и осъществяването им,за да се тръгне нагоре по развитието на оргаанизацията.
Действително ми е чудно,как хора като Добрев,Анастасов, изведнъж станаха "лоши"започнаха непроверени и зловредни слухове за тях,че единия се бил "сдушил" със една личност в МВР,другият все бил недоволен,третият ......,четвъртият....... и така нататък докато накрая останаха "само наш.те"
Факт е обаче,че и предишната ФКК,не беше констатирала нередности,докато сегашната така като подочувам,намерила много слабости,ама прав е колегата Михайлов,че никой не ги знае освен сигурно някои избрани хора.
От сегашното положение едно ми стана ясно;1.започна израждане на идеята която ни събра и създаде СФСМВР
лек и успешен ден!
СФСМВР-FOREVER!
ТАЙФУН

Мнениеот Shadow » 14 Мар 2011, 13:49

Това ,че не е изнасяна информация е вярно!
Факт е и как се изнася информацията!
Дали съм "крив" или "прав" е въпрос на мнение.Аз за себе си съм прав.Работата която съм свършил за СФС е факт и едва ли някой "велик вожд" може да я оспори.Липсвали отчети,липсвало не знам си какво.Ама моля ви.То и други неща липсват.....
Нека наистина не се опорочава идеята и смисъла на СФС.
С нас и без нас тази организация е създадена с цел и нека тази цел се следва!!!
Бъдете здрави!
П.П.
На глупави и необосновани нападки няма да отговарям,както и на дребнави заяждания породени от "болни амбиции".
Всяка случайност е скрита форма на необходимост!
http://www.vbox7.com/play:24bf8b79
Shadow

Мнениеот 4x4 » 14 Мар 2011, 14:44

Искам да стисна ръката на ТАЙФУН
4x4

Мнениеот GENTATSO » 16 Мар 2011, 12:46

E какво сега някой нещо на някого крив а пък друг някой на нещото прав .. колкото и Тайфуне да си прав , щом нямаме куража да говорим открито то нещата няма да се оправят . Аз поне досега не чух нищо конкретно нито едно име не е споменато никъде нито във протокола на фкк нито в написаното от Жоро Михайлов
Сянката и Добри , нека някой от тях да ме поправи . Аз лично също искам да попитам защо протокола на ФКК с тези 14 точки не е подписан от петия член на комисията? , не е присъствал?? , не е съгласен с него??? или има и друг мотив . И за да не стане така че пак някой не е разбрал протокола не е подписан/не фигурира името/ от Георги Анастасов. Добрев и Михайлов а пък и Анастасов едва ли са хора на които им трябва списък за да посочат с точните имена хората които визират като нарушители , а не когато попитах кой е нарушил да ми се казва те в УС си ги знаят да не ги защитават....? Това че лично съм изразил позицията си пред Добрев по отношение на неговите действия не ме прави съпричастен към нарушенията , не ги одобрявам ако ги има такива , но както му казах и на него не е мястото "бачката" да се изясняват проблеми между членове на УС и ФКК. защото времето на подвижния офис в служебната кола отдавна отмина . сега има заседания на УС които се обявяват предварително , те не са закрити , и който има претенции може да ги изрази там , може на НК или на ИНК ..
Колега "Тайфун" не е вярно че предната ФКК не е установила нарушения , напротив установила е и е направила необходимото част от проблемите да се решат защото мога да ти кажа като член на тази комисия че ние трябваше да проверяваме документи в кашони , а не както е сега подредени . което беше един от големите проблеми и според мен в момента офиса е подреден както трябва . Няма да влизам в детайли за други нарушения и възможности които са проверявани , но имаше конкретни действия от УС по отстраняването им и затова те не са станали достояние или поне не публично . за щастие нито едно от нарушенията не е повторено и не е рецидив. Което ме кара да мисля че е имало ефект от работата и на УС и на ФКК сега в момента този УС има и нова ФКК нормално е да се проверява по друг начин , нормално е и да се свърши работа която касае точно ФКК защото преди това ние отчасти се занимавахме и с далеч по-сериозни проблеми различни от естеството на задълженията на комисията .
А иначе си прав изражда се идеята но нека всеки потърси вината в себе си, да намери и назове собствените си грешки и тогава да съди. Защото повярвайте ми че дори и само един от членовете на УС да не е тъкъв къкъвто го представят то това е грозно и неправилно говорейки за колективност и за не знам какво си прикриване без съответните имена за мен е празнодумие .
Щях да забравя не е ли по-разумно финансовата ревизия да бъде направена от тези на които федерацията плаща пари и след ревизията да има основа за обсъждане кой точно и какво е направил.Иначе съм съгласен но няма как Аз с дипломата ми от СМУ да правя финансова ревизия и да огласявам финансови нарушения , така хем олекваме хем ако сме налучкали някое нарушение даваме възможност на провинилия се да ЗАМАЖЕ нещата и да не направим нищо .
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот STO92 » 16 Мар 2011, 21:19

GENTATSO написа:E какво сега .................................................................................................................................. и който има претенции може да ги изрази там , може на НК или на ИНК ..
Колега "Тайфун" не е вярно че предната ФКК не е установила нарушения , напротив установила е и е направила необходимото част от проблемите да се решат защото мога да ти кажа като член на тази комисия че ние трябваше да проверяваме документи в кашони , а не както е сега подредени . което беше един от големите проблеми и според мен в момента офиса е подреден както трябва . Няма да влизам в детайли за други нарушения и възможности които са проверявани , но имаше конкретни действия от УС по отстраняването им и затова те не са станали достояние или поне не публично . за щастие нито едно от нарушенията не е повторено и не е рецидив. ..................................
.............................................................................................

Здравей Гена, само едно не ми е ясно - имало нарушения, взети са мерки и решения, НО кой е запознат с тях за да се види дали тези решения и мерки са правилни, дали становищата на ФКК и УС са безпристрастно взети, кой знае колко и какви са сигналите към ФКК и тяхното развитие. Думата е ПРОЗРАЧНОСТ, колкото и да е омръзнала, а пък правилно решение е това с което са сагласни всички. ;) Другото е ИНК ...... ;)
<< НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!! >>

http://policebg.free.bg/cgi-php/phpbb3/ ... &t=74#p633 -- Кой ни лъже ?
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=403728
Аватар
STO92
Изгонен

Мнениеот ТАЙФУН » 16 Мар 2011, 23:58

Това че имаш диплома от СМУ,Гена,не те прави по-глупав от другите,напротив,трябва да се гордееш и да даваш пример!
но,както казваш,да се види вината в себе си!умно си го казал! само че,това дали еподписван протокола от някой член дето не е присъствал,го има и в други протоколи напредишните УС и ФКК.Прегледах пощата и си направих необходимите изводи.Те са:1.Предната ФКК,не е отправяла забележки към УС,касаещи финансовата дисциплина и документацията на дружествата и офиса,доколкото си спомням имаше "проблемни"дружества,но не видях препоръки или че ФКК се е занимавала със тях,за да се отстранят нередностите.Като пример мога да дам Балчик,мисля че беше.Предната ФКК е правила ревизия на сдаването и приемането на документацията от Павлов,това е вярно и че сте направили необходимите протоколи е вярно,но след това не видях препоръки към УС!
Другото което ми направи впечатление е,че идеята за среща с омбудсмана е дадена от Добрев,но както виждам,това май никой никъде не споменава.
2.Идеята да се правят обучения по сут,е на Анастасов ,дадена на заседание комисията по сут!и това малко хора го знаят!
3.идеята да се иска отчет за работата на местните комисии по ССП и СУТ е на Тенев,но както виждам май е преминала покрай ушите на УС.
4.Чест прави на Анастасов,че не участва в тази ревизия,защото до вчера е бил един от УС и сега да прави ревизия на довчерашните си колеги,просто не е етично!
Пропуски е имало и ще има,няма страшно,но тука говорим за Идея,която някой се опитва да впрегне за субективни Цели!
Щом самия УС или ФКК не изпълнява взетите от тях решения,за какво говорим тогава?
Становища,становища,становища,само становища се пишат и резултат никакъв!факт!
Идеята нанякои членове на предния УС,че трябва да се жали всичко което може,като за целта се наемат юристи по ТПО,е срещнала отпор от по-голямата част от предния УС,защото нямало финансови средства,но както каза един мой познат имате средства да си назначите платени синдикалисти!
Ето това ме наведе на мисълта,че идеята ни се изражда!
Лека и успешна вечер!
СФСМВР-FOREVER!
ТАЙФУН

Мнениеот GENTATSO » 17 Мар 2011, 09:37

STO92 написа:
GENTATSO написа:E какво сега .................................................................................................................................. и който има претенции може да ги изрази там , може на НК или на ИНК ..
Колега "Тайфун" не е вярно че предната ФКК не е установила нарушения , напротив установила е и е направила необходимото част от проблемите да се решат защото мога да ти кажа като член на тази комисия че ние трябваше да проверяваме документи в кашони , а не както е сега подредени . което беше един от големите проблеми и според мен в момента офиса е подреден както трябва . Няма да влизам в детайли за други нарушения и възможности които са проверявани , но имаше конкретни действия от УС по отстраняването им и затова те не са станали достояние или поне не публично . за щастие нито едно от нарушенията не е повторено и не е рецидив. ..................................
.............................................................................................

Здравей Гена, само едно не ми е ясно - имало нарушения, взети са мерки и решения, НО кой е запознат с тях за да се види дали тези решения и мерки са правилни, дали становищата на ФКК и УС са безпристрастно взети, кой знае колко и какви са сигналите към ФКК и тяхното развитие. Думата е ПРОЗРАЧНОСТ, колкото и да е омръзнала, а пък правилно решение е това с което са сагласни всички. ;) Другото е ИНК ...... ;)

Здрасти Стояне, трогнат съм от загрижеността ти но не спомена ли че, не си член на СФСМВР определено съм останал с такова впечатление. което ме навява на мисълта че не е твоя работа какво става в СФСМВР . Въпреки това ще ти отговоря с два реда.
Това което аз съм получил в моята поща като член на ФКК съм направил всичко необходимо да дам гласност и да се свърши това което трябва по устав , така че колко и какви сигнали е имало и дали всички са проверени може да ти даде единствено председателя на тази комисия защото той би трябвало да има всички сигнали пристигнали по различни пътища при него .
Това дали и какви мерки е взел УС е негов проблем , и той следва да дава отчет за тази си дейност .
Становищата на ФКК и на който и да е орган не могат да са безпристрастни, те се взимат от хора така че винаги ще са субективни , според мен те трябва да бъдат първо честни и точни съгласно устава, а пристрастност винаги ще има , точно както го е написал и колегата тайфун.
Прозрачност е хубава дума но е много близка до показност аз съм бил там така съм сметнал за правилно и така съм действал , сега са други , те действат по различен начин ,както те смятат за правилно , това което остава в документите то ще се оценява .
Ти ми кажи по кое решение ще са съгласни "ВСИЧКИ" и аз веднага ще го обявя за правилно !?!?!? Ето ти сам си го казал, аз не съм съгласен с решението на Добрев , това веднага прави това решение неправилно ????-така ли е или бъркам нещо!!!!!
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност