УС на СФСМВР да даде отчет за изразходваните средства

УС на СФСМВР да даде отчет за изразходваните средства

Мнениеот lyankata » 16 Мар 2011, 10:52

Колеги,
Вчера четох едни протоколи от ФКК и направо останах без думи.Моля някои други колеги, ако са ги чели да изкоментират какво мислят по въпроса
Илиан Георгиев - СТЗБД при ГПУ Златарево
lyankata

Re: УС на СФСМВР да даде отчет за изразходваните средства

Мнениеот katana1977 » 16 Мар 2011, 12:32

В неделя, 20.03.2011г. ще се проведе заседание на УС на СФСМВР, основна тема на което ще бъде приемане на становище на УС по същите протоколи на ФКК. По случая беше създадена комисия от УС, която изготви проект за становище, което ще бъде разгледано на същото заседание. Протоколите на ФКК, разпространени някакси, за които не мога да кажа дали съответстват на истинските протоколи, становището на УС, както и протоколът от УС ще бъдат разпространени веднага след заседанието неделя. Не мога да кажа със сигурност, но предполагам, че и ФКК ще излезе със заключително становище.
Причината да постъпим по този начин е, за да може да се даде цялата информация наведнъж, а не на части и по начин, който да допусне неправилни тълкувания, породени от непълнота на данните.
За съжаление, все още битува мисленето в част от членовете на Федерацията да се хвърлят ефектни "бомби" на момента под най-различни благовидни предлози, които после се оказват в по-голямата си част кьорфишеци. Лошото е, че така сами се вкарваме в ситуация да доказваме, че нямаме сестри.
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот lyankata » 16 Мар 2011, 13:35

katana1977 написа:За съжаление, все още битува мисленето в част от членовете на Федерацията да се хвърлят ефектни "бомби" на момента под най-различни благовидни предлози, които после се оказват в по-голямата си част кьорфишеци. Лошото е, че така сами се вкарваме в ситуация да доказваме, че нямаме сестри.

Не знам дали са бомби или какво са,но тези протоколи са единствените документи,които съм виждал до сега след "многото свършена работа" от новия УС и "големите постигнати успехи"
lyankata

Мнениеот opel_6311 » 19 Мар 2011, 21:22

Питайте, хора! Навремето изгониха и обвиниха 3-ма души за нищо. Какво се доказа.
opel_6311

Мнениеот GENTATSO » 21 Мар 2011, 10:56

opel_6311 написа:Питайте, хора! Навремето изгониха и обвиниха 3-ма души за нищо. Какво се доказа.

Всичко което е необходимо , изгонен бе само един , останалите решиха да го подкрепят и не дойдоха на ИНК.Впрочем ти беше ли там колега .
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот малкия » 22 Мар 2011, 18:29

lyankata написа:Колеги,
Вчера четох едни протоколи от ФКК и направо останах без думи.Моля някои други колеги, ако са ги чели да изкоментират какво мислят по въпроса

Аз съм ги чел.
Не смятам обаче за удачно да ги коментирам тук - не мисля, че тук е подходящото място.
На следващото събрание на вашето дружество ще разполагате с протоколите и със становището на УС по въпроса. Така че ще можете да ги коментирате, както и определите каква позиция да застъпва на ИНК вашият делегат. Смятам, че така е редно.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот lyankata » 23 Мар 2011, 21:33

малкия написа:

Аз съм ги чел.
Не смятам обаче за удачно да ги коментирам тук - не мисля, че тук е подходящото място.
На следващото събрание на вашето дружество ще разполагате с протоколите и със становището на УС по въпроса. Така че ще можете да ги коментирате, както и определите каква позиция да застъпва на ИНК вашият делегат. Смятам, че така е редно.

Ти щом си ги чел и не смяташ,че е удачно да ги коментираме тук ще дойдеш ли да обясниш на членовете на нашето дружество как председателя на УС харчи парите им и с какво е направил живота им по-добър,защото аз не мога,не знам какво да им кажа.Едно време като ходихме по стачки имахме едни искания,които всеки,който влезе в УС не знам защо забравя.А хората питат какво стана с това,какво стана с онова,защо вече няма стачки.......... Ела да им отговориш.
lyankata

Мнениеот osobeniq » 24 Мар 2011, 08:47

кажи им истината,ФКК и УС са констатирали и изпратили документи а за протести председателя на УС се е изказвал в интервюта че няма да има след негови еднолични решения.
osobeniq

Мнениеот малкия » 24 Мар 2011, 09:34

lyankata написа:
малкия написа:

Аз съм ги чел.

Ти щом си ги чел и не смяташ,че е удачно да ги коментираме тук ще дойдеш ли да обясниш на членовете на нашето дружество как председателя на УС харчи парите им и с какво е направил живота им по-добър,защото аз не мога,не знам какво да им кажа.Едно време като ходихме по стачки имахме едни искания,които всеки,който влезе в УС не знам защо забравя.А хората питат какво стана с това,какво стана с онова,защо вече няма стачки.......... Ела да им отговориш.

Колко от членовете на вашето дружество ще прочетат коментарите тук?
Защо мислиш, че отново отиваме на извънредна конференция?
И като си говорим за исканията от едно време, смяташ ли, че е реално и изпълнимо в момента искането за 50% увеличение на заплатите?
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот ТРЕЗОР » 24 Мар 2011, 12:56

Аз съм ги чел.
На следващото събрание на вашето дружество ще разполагате с протоколите и със становището на УС по въпроса. Така че ще можете да ги коментирате, както и определите каква позиция да застъпва на ИНК вашият делегат. Смятам, че така е редно.[/quote]
Ти щом си ги чел и не смяташ,че е удачно да ги коментираме тук ще дойдеш ли да обясниш на членовете на нашето дружество как председателя на УС харчи парите им и с какво е направил живота им по-добър,защото аз не мога,не знам какво да им кажа.Едно време като ходихме по стачки имахме едни искания,които всеки,който влезе в УС не знам защо забравя.А хората питат какво стана с това,какво стана с онова,защо вече няма стачки.......... Ела да им отговориш.[/quote]

И като си говорим за исканията от едно време, смяташ ли, че е реално и изпълнимо в момента искането за 50% увеличение на заплатите?[/quote]
Наистина 50 % е неизпълнимо към момента искане , ама.......то към момента и за 5 не е ставало дума , а имаше и други искания ....нещо и те зациклиха.Имам усещането , че " диалога " , между вас и управляващите / доколкото го има / е хвърляне на прах в очите на тълпата...
ТРЕЗОР

Мнениеот lyankata » 24 Мар 2011, 14:06

И като си говорим за исканията от едно време, смяташ ли, че е реално и изпълнимо в момента искането за 50% увеличение на заплатите?[/quote]
А ти докога мислиш,че членовете ни ще ни търпят да си играем на инзвънредни конференции и ми посочи,кое от исканията ни е изпълнено.От три години не сме получавали дрехи,отивам на работа с найлонови пликчета в обувките, заплатите не са мръднали със стотинка,а цените на всичко е с 30-40% нагоре
lyankata

Мнениеот Shadow » 02 Апр 2011, 13:12

lyankata написа:Колко от членовете на вашето дружество ще прочетат коментарите тук?
И като си говорим за исканията от едно време, смяташ ли, че е реално и изпълнимо в момента искането за 50% увеличение на заплатите?

А ти докога мислиш,че членовете ни ще ни търпят да си играем на извънредни конференции и ми посочи,кое от исканията ни е изпълнено.От три години не сме получавали дрехи,отивам на работа с найлонови пликчета в обувките, заплатите не са мръднали със стотинка,а цените на всичко е с 30-40% нагоре[/quote]

Точно и правилно!
Едва ли ще траят още дълго!
Но "стрина"сега ще се намеси да те пита -Ти беше ли на протеста?Какво направи Ти за СФС?Какво допринесе за СФС?
Споко. Нагледахме се и на такива форумни герои,които са смели и безстрашни в питанията си, а после замлъкват като...... /хайде да сме културни/.
Аман от такива на които все да се дават обяснения,а и какво да им доказваме на такива ?Това което всеки е свършил е видно,както и не е видно това което не е свършено.
Всяка случайност е скрита форма на необходимост!
http://www.vbox7.com/play:24bf8b79
Shadow

Мнениеот GENTATSO » 02 Апр 2011, 22:06

Shadow написа:Точно и правилно!
Едва ли ще траят още дълго!
Но "стрина"сега ще се намеси да те пита -Ти беше ли на протеста?Какво направи Ти за СФС?Какво допринесе за СФС?
Споко. Нагледахме се и на такива форумни герои,които са смели и безстрашни в питанията си, а после замлъкват като...... /хайде да сме културни/.
Аман от такива на които все да се дават обяснения,а и какво да им доказваме на такива ?Това което всеки е свършил е видно,както и не е видно това което не е свършено.

............................................................................................................................

Браво Г-н Анастасов много правилни и точни въпроси ! поздравявам Ви за смелостта.
Що се касае до подчертаното след това би ли уточнил какво точно имаш в предвид, че нещо си объркал правописа!!!,защото иначе няма логика .!?
По въпроса за смелостта и безстрашието, впрочем избягахте от една друга тема, искам да Ви попитам следното.
Защо първия доклад на ФКК /широко прокламиран от Вас но в същия момент Вие не сте подписал / е с общо 14 точки в които са изброени много нарушения на финансовата дисциплина от бившия и настоящ УС на СФСМВР , се появява във втори редактиран формат от 11 точки , а накрая на нашата поща се появи доклад на ФКК или там както го наричате вече, само с нарушенията на Г.Грозев??? Интересно ми е да споделите какво стана с останалите нарушения !?!? като това в никой случай не оневинява по какъвто и да е начин Г.Грозев.
Интересен е момента и със едно от посочените като "неправилни" плащания , а именно поставяне на скоба за паркиране - бихте ли споделил кой точно е този представител на УС който си е позволил да нарушава закона след което СФСМВР да плати глобата му?
Лека и ползотворна вечер Ви желая.
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Назад към Синдикална дейност