Защо се появи САСМВР?

Re: Защо се появи САСМВР?

Мнениеот belyata » 06 Окт 2012, 10:35

И от САСМВР се появиха на хоризонта. :D

Галентин Грозев пред LIVENEWS: Служителите на МВР докарват 250 млн. лева на бюджета (ВИДЕО)

Лидерът на полицейския синдикат поясни, че исканията са за 20% увеличение на заплатите

Преговорите на 3 октомври бяха изключително дълги на, сега във вторник ще говорим за компенсиране на доходите на служителите на МВР. Това заяви ръководителят на синдикален алианс „Сигурност“ Галентин Грозев „В епицентъра“ при Светла Петрова.
„Съгласихме се с МВР, че този проблем касае всички синдикални организации. 20% увеличение на заплатите е нашето искане. Като цяло сме доволни и приемаме, че МВР няма да засегне 20-те заплати при пенсиониране, 2% за прослужено време за година и сегашния пакет от отпуски“, уточни Грозев.
„Служителите на МВР докарват на бюджета до 250 млн. лева. Ние като министерство сме си изкарали сами заплатите“, допълни той.
„Когато един полицай работи за двама е нормално ефективността да е по-малко. Въпреки това сме работили и продължаваме да работим. Не виждам нагласа сред колегите да напускат службата. От 2009 г. нямаме лев увеличение на заплатата. Тогава минималната беше 240 лева, а сега ще стане 310“, каза лидерът на полицейския синдикат.
„Има време, в което работиш и не ти се плаща, нито пък се компенсира. Това е като по тоталитарно време“, каза Грозев.
„Не желая да работя на втора работа, а да работя на едно и да имам осигуровки. Аз съм разследващ полицай, за мен службата е престижна, въпреки че е опасна и през ситото на конкурсите влизат некомпетентни хора“, поясни той.
„Протестът е една активна изява на гражданското общество. Това е висша форма на изява на чувството на гражданска съпричастност“, каза в заключение Галентин Грозев.
livenews
Аватар
belyata

Мнениеот катюша » 06 Окт 2012, 11:26

Някаква далавера ще да се е задала щом и те се появиха на хоризонта.Може пък да е решил да върне откраднатите пари на СФСМВР :D
За едно е прав ГГ и това са конкурсите в МВР,ако не беше такава калпава процедурата по приема и него да го няма в МВР :mrgreen:
катюша

Мнениеот ТРЕЗОР » 06 Окт 2012, 14:22

„Не желая да работя на втора работа, а да работя на едно и да имам осигуровки. “, поясни той.
Аз съм разследващ полицай, за мен службата е престижна, въпреки че е опасна и през ситото на конкурсите влизат некомпетентни хора„Протестът е една активна изява на гражданското общество. Това е висша форма на изява на чувството на гражданска съпричастност“, каза в заключение Галентин Грозев.
livenews[/quote]
И къде ли е опасността в работата на РП.........
ТРЕЗОР

Мнениеот dakota_ » 06 Окт 2012, 16:12

Попитали радио "Ереван":
Какво върши РП на МП ?
Радиото отговорило:
Нищо,само пречи на ОР и експерта да си свършат работата.
В този ред на мисли,доста опасна е работата на РП...
dakota_

Мнениеот kermit » 07 Окт 2012, 08:15

dakota_ написа:Попитали радио "Ереван":
Какво върши РП на МП ?
Радиото отговорило:

Тъй като явно разследващите полицаи пречат на експерта и оперативния работник да си вършат работата на местопроизшествията,предполагам,че когато на територията на районното управление,където си началник трябва се извършва оглед,претърсване и изземване,то те се извършват от оперативни работници.Но при положение,че такива процесуално-следствени действия се извършват от разследващи полицаи,явно си човек,който не не желае да се извършва качествено разследване-тъй като разследващите полицаи само пречат.При положение,че огледите и претърсванията и изземванията се извършват от ОР-мога само да те поздравя като добър ръководител и човек,който е заинтересуван работата да се върши качествено.Но при положение,че се извършват от РП-т.е от хора ,които само пречат и ти допускаш това,значи си слаб ръководител и допускаш некомпетентни хора да извършват процесуално-следствени действия на местопроизшествията.Във такъв случай мога да ти препоръчам да излезеш в заслужена пенсия-явно допускаш грешки.
kermit

Мнениеот катюша » 07 Окт 2012, 10:01

kermit написа:
dakota_ написа:Попитали радио "Ереван":
Какво върши РП на МП ?
Радиото отговорило:

Тъй като явно разследващите полицаи пречат на експерта и оперативния работник да си вършат работата на местопроизшествията,предполагам,че когато на територията на районното управление,където си началник трябва се извършва оглед,претърсване и изземване,то те се извършват от оперативни работници.Но при положение,че такива процесуално-следствени действия се извършват от разследващи полицаи,явно си човек,който не не желае да се извършва качествено разследване-тъй като разследващите полицаи само пречат.При положение,че огледите и претърсванията и изземванията се извършват от ОР-мога само да те поздравя като добър ръководител и човек,който е заинтересуван работата да се върши качествено.Но при положение,че се извършват от РП-т.е от хора ,които само пречат и ти допускаш това,значи си слаб ръководител и допускаш некомпетентни хора да извършват процесуално-следствени действия на местопроизшествията.Във такъв случай мога да ти препоръчам да излезеш в заслужена пенсия-явно допускаш грешки.

Колега Кермит,извинявай за намесата,извинявам се и на админите,че не е по темата и е за "Освободи напрежението",но не нямаш ли чувство за хумор :D
В др.Дакота това най-много ме кефи,че е земен човек и с голямо чувство за хумор.Не си ли чувал вициове и за ОР и за "слушалките" в ОДЧ ;)
Вица според мен беше адресиран към един недоносен РП,учредител на САСМВР.
Това е моето мнение,ако знаеш някой интересен виц за полицаи,давай в "Освободи напрежението",аз ще ти разкажа още няколко за РП :D
катюша

Мнениеот kermit » 07 Окт 2012, 14:34

Колежке-мнението ми за въпросния синдикален лидер не се различава от твоето.Просто му нямам доверие.Нямам никакво намерение да го защитавам,поради факта,че е на същата длъжност като моята.Но тъй като Дакота прави обобщение за всички разследващи полицаи-около 2000 човека и аз си казвам мнението по въпроса.Щом има такова мнение за РП-а именно,че се пречкат на местопроизшествията е редно да направи така,че огледите и претърсванията и изземванията да не се извършват от РП.НПК дава такава възможност.И ако тези процесуално-следствени действия на територията на РУП,където Дакота е началник,не се извършват от РП и това е допринесло за по-качествено разследване ,наистина го поздравявам,че е добър ръководител.Но ако такива действия се извършват от хора,които само се пречкат на местопроизшествието и той допуска това,значи е слаб ръководител и е редно да излезе в заслужен отдих.Смятам втората хипотеза за малко вероятна,защото считам Дакота за добър ръководител и съм сигурен,че няма да допусне хора,които само се пречкат ,да извършват такива важни процесуално-следствени действия.
kermit

Мнениеот dakota_ » 07 Окт 2012, 15:21

kermit написа:Колежке-мнението ми за въпросния синдикален лидер не се различава от твоето.Просто му нямам доверие.Нямам никакво намерение да го защитавам,поради факта,че е на същата длъжност като моята.Но тъй като Дакота прави обобщение за всички разследващи полицаи-около 2000 човека и аз си казвам мнението по въпроса.Щом има такова мнение за РП-а именно,че се пречкат на местопроизшествията е редно да направи така,че огледите и претърсванията и изземванията да не се извършват от РП.НПК дава такава възможност.И ако тези процесуално-следствени действия на територията на РУП,където Дакота е началник,не се извършват от РП и това е допринесло за по-качествено разследване ,наистина го поздравявам,че е добър ръководител.Но ако такива действия се извършват от хора,които само се пречкат на местопроизшествието и той допуска това,значи е слаб ръководител и е редно да излезе в заслужен отдих.Смятам втората хипотеза за малко вероятна,защото считам Дакота за добър ръководител и съм сигурен,че няма да допусне хора,които само се пречкат ,да извършват такива важни процесуално-следствени действия.

Нямам мнение за въпросния човек като синдикален лидер,знам от колеги какъв головодник е като РП и в тази разказах вица.Самата тема е за САСМВР /каквото и да означава абревиатурата/ и вица беше по повод на Председателя на абревиатурата...
Не познавам всички РП и като цяло никога не говоря за всички.
Не съм началник на РП,но същите са длъжни да спазват реда които съм създал в РУП!
dakota_

Мнениеот kermit » 07 Окт 2012, 15:48

Хубаво е като се уточняват нещата.Наистина се отклонихме от темата.Не знам как си изпълнява професионалните задължения въпросния господин,но по отношение на синдикалната дейност му нямам доверие.Не желая да влизам в подробности защо.Но от друга страна, като му чета изказването ми се струва доста смислено.Ако се приемат предложенията му мисля,че ще е добре дошло за всички служители/както е казал един мъдър китаец-"Не е важно дали котката е бяла или черна,важното е да лови мишки"/.Синдикалното дружество,на което съм член издигна искане за 25 процентно увеличение на заплатите-САСМВР за 20 процента.Както се вика ще сме съгласни и на 22,5 процента.Що се отнася до искането за право на втора работа-според не е редно полицаите да работят нещо друго освен това да са полицаи.Ти сам каза-да си полицай е призвание.Трябва да си на разположение по всяко време.Да не говорим,че ще има конфликт на интереси-днес един ти плаща заплата,а утре ще трябва да го разследваш или проверяваш.Честно казано не виждам пък и кога ще имат свободно време колегите да работят втора работа-аз като се прибера съм скапан от работа,камо ли да тръгна да работя друга работа.Ами за 2-3 месеца и ще ритна камбаната.
kermit

Мнениеот dakota_ » 07 Окт 2012, 16:01

Според мен и 15 % увеличение никой няма да откаже ;). За човека важи това,което е казано в Евангелието на Матея "По делата им ще ги познаете. Не всички,които ми казват: Боже,Боже,ще дойдат в царството небесно,а само тези които изпълняват волята."
Ако прочетеш в архива на сайта какви думи реди въпросния синдикален лидер,ще ти се прииска с мед да го намажеш,като погледнеш назад делата му,ти идва да си събуеш обувката и да я скъсаш в главата му...
Както казват старите хора "Хубав коч,ама не мърля..."
dakota_

Предишна

Назад към Синдикална дейност