Зам.-шефът на полицейския синдикат осъди МВР

Зам.-шефът на полицейския синдикат осъди МВР

Мнениеот chvarci » 19 Окт 2011, 08:53

Зам.-шефът на Синдикалната федерация на служителите в МВР (СФСМВР) Борислав Мазнев успя да спечели дело срещу министерството. Върховният административен съд окончателно обяви за нищожна заповедта на директора на Областната дирекция на МВР в Пловдив Тодор Чонов от 20 октомври м.г., с която Мазнев е преместен от Пловдив в Първомай, съобщиха от синдиката.Преместването на Мазнев е официално оправдано със служебна необходимост. То обаче подозрително съвпада с протестите, организирани от синдиката срещу ръководството на министерството и участието на младшия разследващ полицай в телевизионно предаване, където коментира отказа на политическото ръководство на МВР от социален диалог и липсата на прозрачност в изразходването на бюджета за социално осигуряване на МВР."Много колеги се почувстваха застрашени за бъдещето си и работата си в МВР, след като спрямо мен се предприеха подобни репресивни мерки. Много служители решиха, че след като могат по този брутален начин да се саморазправят с мен, при условие че аз съм зам.-председател на най-голямата синдикална организация в МВР и имам някаква минимална защита, то те не са защитени по никакъв начин", разказва Мазнев. Той се закани да сезира прокуратурата заради действията на Чонов и да търси и обезщетение за причинените вреди - на него и синдиката. По думите му в цялата страна има случаи на подобен натиск върху активистите на организацията. След преместването му активността на организацията отслабна и тя прие линията на ръководството на МВР.
Първото решение срещу заповедта на Чонов е от 11 февруари т.г. Взето е от Йордан Русев от Административния съд в Пловдив. Той приема, че по закон единствено министърът на вътрешните работи може да премества служители за срок до една година. Заповедта за Мазнев обаче е подписана от Чонов, който не е компетентен орган. Съдията обаче отхвърля иска на Мазнев за 10 хил. лв. неимуществени вреди и 1700 лв. за имуществени вреди, които е изхарчил, за да се придвижва до Първомай всеки ден.Трима върховни съдии - Диана Добрева, Мариета Милева и Албена Радославова, потвърждават решението на първата инстанция. ВАС осъжда и ОД на МВР в Пловдив да плати на Мазнев 400 лв., които той е похарчил за адвокат.

http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000401
Аватар
chvarci

Re: Зам.-шефът на полицейския синдикат осъди МВР

Мнениеот pravo_09 » 19 Окт 2011, 09:16

Малка стъпка за човек и голяма стъпка за служителите на МВР.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Назад към Синдикална дейност