Ще протестират ли служителите на МВР ?

Ще протестират ли служителите на МВР ?

Мнениеот qqpipi » 26 Ное 2011, 23:26

въпреки че мен почти не ме засяга дали ще бъде вдигната пенсионната възраст сега или по-късно, защото имам поне още 5-6 години служба но като чета новинарските сайтове се изненадвам че тук няма нищо
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/11/26/1213260_policaite_sushto_shte_protestirat/?ref=rss
Последна промяна belyata на 27 Ное 2011, 13:47, променена общо 1 път
Причина: Сменено заглавие!
qqpipi

Re: ще има ли стачка

Мнениеот MasterCop » 27 Ное 2011, 09:58

ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот thanatos » 27 Ное 2011, 11:53

Както писах и във Фйесбук по повод Решенията от Хисаря и с риск да се повторя ще кажа:
1. Няма да протестирам, защото няма за какво, нямам от какво да се оплача.
2. Напълно подкрепям повишаването с 30% примерно, увеличението на заплатите, но само на хората ПРЯКО застрашени при изпълнение на служебните си задължения. Знаем кои са те.
3. Запазване размера на възнагражденията на останалия състав.
4. Прочетете и коментарите на хората, "фенове на МВР" в медиите, хич не са розови колеги, трябва да се помисли и в тая посока.
5. Протестни действия, според мен, няма да постигнат целите НИ. Преди да ме охрачите за това, помислете колко хора ще излязат... ?
6. Подкрепям увеличаването на стажа, защото така трябва, както е в Европа, а ние не сме изолиран остров.
Толкоз от мен. ;)
thanatos

Re: Ще протестират ли служителите на МВР ?

Мнениеот belyata » 27 Ное 2011, 11:57

Формите на протест не включват единствено "екскурзии" до София и "разходки" по главните улици на града. Изображение
Аватар
belyata

Мнениеот ТРЕЗОР » 27 Ное 2011, 17:34

thanatos написа:Както писах и във Фйесбук по повод Решенията от Хисаря и с риск да се повторя ще кажа:
1. Няма да протестирам, защото няма за какво, нямам от какво да се оплача.
2. Напълно подкрепям повишаването с 30% примерно, увеличението на заплатите, но само на хората ПРЯКО застрашени при изпълнение на служебните си задължения. Знаем кои са те.
3. Запазване размера на възнагражденията на останалия състав.
4. Прочетете и коментарите на хората, "фенове на МВР" в медиите, хич не са розови колеги, трябва да се помисли и в тая посока.5. Протестни действия, според мен, няма да постигнат целите НИ. Преди да ме охрачите за това, помислете колко хора ще излязат... ?
6. Подкрепям увеличаването на стажа, защото така трябва, както е в Европа, а ние не сме изолиран остров.
Толкоз от мен. ;)

Колега - по т.1 ......След , като няма от какво да се оплачеш , оправяш само на една заплата и всичко в службата ти е тип-топ , поне не бъди егоист и кажи на нам грешните , как да се оправим и ние като теб.......по т.2 МВР е силово министерсто , а не Министерство на културата за да ни обичат и целуват по улиците разни " форумни фенове на МВР "......такива расъждения подхождат на полицаи със две-три години стаж.......
ТРЕЗОР

Мнениеот thanatos » 27 Ное 2011, 17:55

ТРЕЗОР, няма да влизам в излишна полемика, Но си сложи ръка на сърцето и "виж" вината и в себе си, а не само в околните.
Хич не ми разправяй, че взимаме малки заплати.
Отношението на гражданите към нас ще е функция на нашия статус - тук няма да ти обяснявам.
Годинките са ми пълни 20, от най-ниското ниво, до сега.
thanatos

Мнениеот InfoInfo » 27 Ное 2011, 18:08

thanatos написа:Хич не ми разправяй, че взимаме малки заплати.

Това за коя категория служители се отнася?
"А" или "Б"?
InfoInfo

Мнениеот thanatos » 27 Ное 2011, 18:27

InfoInfo написа:
thanatos написа:Хич не ми разправяй, че взимаме малки заплати.

Това за коя категория служители се отнася?
"А" или "Б"?

Това не е предмет на полемиката, но на фона на стандарта на живот на повечото от живеещи в България, възнаграждението не е малко.
Желая ти да станеш една от тези две категории, НО, проблема е в една друга катагория, това е "В". Така наречения "среден ръководен състав", преките ни началници. Ако се извърши цялостна преоценка на способностите и качествата на ТЕЗИ служители и Правителство и МВР поеме този ангажимент, Аз ще съм първият, който ще застане до колегите си, излезли или демонстрирали протесни действия.
thanatos

Мнениеот dakota_ » 27 Ное 2011, 19:58

thanatos написа:Това не е предмет на полемиката, но на фона на стандарта на живот на повечото от живеещи в България, възнаграждението не е малко.
Желая ти да станеш една от тези две категории, НО, проблема е в една друга катагория, това е "В". Така наречения "среден ръководен състав", преките ни началници. Ако се извърши цялостна преоценка на способностите и качествата на ТЕЗИ служители и Правителство и МВР поеме този ангажимент, Аз ще съм първият, който ще застане до колегите си, излезли или демонстрирали протесни действия.

Това което пишеш е вярно и аз се присъединявам към него,както за заплащането,така и за посочената от теб категория служители в която попадам и аз...
Според теб,трябва ли след това да се направи преоценка на служители кат.Г,Д и Е,защото при мен има служители кат.Г,които нямат подготовка дори за служители кат.Е,имам служители кат.Д,които спокойно могат да заемат длъжности кат.Г и служители кат.Е,които могат да заемат длъжности кат.Д и Г и да се справят успешно със служебните си задължения...До момента не е поставян такъв въпрос на никой от протестите и при протест,като цяло все за пари се говори и покрай тях за да се замаже,че нещата не са свързани само с пари се прокарва и искане за материално осигуряване...Не се поставя въпроса за проблеми с човешкият ресурс,не се поставя като искане преоценка (оценка) на качествата на служителите заемащи различни категории в МВР,както и проблемите с подготовката и последващото назначение на тези,които идват от ЦСПП...
dakota_

Мнениеот thanatos » 27 Ное 2011, 20:08

dakota_ написа:
thanatos написа:Това не е предмет на полемиката, но на фона на стандарта на живот на повечото от живеещи в България, възнаграждението не е малко.

Това което пишеш е вярно и аз се присъединявам към него,както за заплащането,така и за посочената от теб категория служители в която попадам и аз...
Според теб,трябва ли след това да се направи преоценка на служители кат.Г,Д и Е,защото при мен има служители кат.Г,които нямат подготовка дори за служители кат.Е,имам служители кат.Д,които спокойно могат да заемат длъжности кат.Г и служители кат.Е,които могат да заемат длъжности кат.Д и Г и да се справят успешно със служебните си задължения...До момента не е поставян такъв въпрос на никой от протестите и при протест,като цяло все за пари се говори и покрай тях за да се замаже,че нещата не са свързани само с пари се прокарва и искане за материално осигуряване...Не се поставя въпроса за проблеми с човешкият ресурс,не се поставя като искане преоценка (оценка) на качествата на служителите заемащи различни категории в МВР,както и проблемите с подготовката и последващото назначение на тези,които идват от ЦСПП...

Поздлавления Дакота_(колега), тук е разковничето, но т.н. синдикати не виждат по-далеч от носа си, а той е ГОЛЯМ. Управлението на системата е много по-важно от всички материални и духовни в някои случаи истини и придобидки. Постигне ли се това на средния ешалон, "долу"(изпълнителски състав) и "А" и "Б", "ще пеят", но все пак ще са "под натиск". Поздравления за Дакота_, дано и синдикатите четат...... :?:
thanatos

Мнениеот vezece » 27 Ное 2011, 20:44

thanatos написа:
dakota_ написа:

Поздлавления Дакота_(колега), тук е разковничето, но т.н. синдикати не виждат по-далеч от носа си, а той е ГОЛЯМ. Управлението на системата е много по-важно от всички материални и духовни в някои случаи истини и придобидки. Постигне ли се това на средния ешалон, "долу"(изпълнителски състав) и "А" и "Б", "ще пеят", но все пак ще са "под натиск". Поздравления за Дакота_, дано и синдикатите четат...... :?:

Аз също на 100% подкрепям казаното от колегата "Дакота_".Даже ще отида и по-далеч относно кадровата политика.Според мен трябва да се преустанови практиката да се назначават с външни конкурси служители кат."Г" -причините за това мое мнение "Дакота_ " ги е описал по-горе...
vezece

Мнениеот GKrIvan » 28 Ное 2011, 08:32

Всеки гледа на нещата от собствената си камбанария и е естествено да има различия във вижданията,но когато става въпрос за права на служителите синдикатите са в правото си да защитават тези права защото това и е работата.Защо никой не постави въпроса,че става дума за право а не за задължително пенсиониране.Защо не се поиска справка от МВР колко хора сами са се пенсионирали по собствено желание при навършване на 25 г.,колко хора са оптимизирани от МВР и защо е така.Сега един път искат да вдигнат трудовият стаж на 27 г.и то обвързано с 52 г. възраст,а самото МВР освобождава хора по на 45 г.Как става така,че един път искат да вдигат стажа и в същото време самите те освобождават хора-извратена логика или абсурда на управлението ни-има човек има проблем,няма човек няма проблем.Забравя се в същото време,че за да имат МВР и МО правото на по-ранно пенсиониране тези служители са го заслужили с работата си,с повишените рискове за живота и,с разрушените семейства,с лишаването си от право на придвижване когато и където си поискаш защото трябва да уведомиш началника си за това,да не можеш да работиш и на друго място за да помогнеш на семейството си,с доскоро а и до сега на места не плащане на извънредният труд който реално си изработил,с правото ти на стачка при нарушаване на трудовите ти права,с възможността във всеки един момент да бъдеш вкаран в ареста при боклуците които сам си задържан заради политиката на министъра ти - справка задържаните в Бяла Слатина ,един от тях отдавна го върнаха на работа за другите се чакат делата,та има още доста какво да се реди по този въпрос но място няма.Та заради всичко това си заслужава да излезеш на улицата и да протестираш.След като от МВР не искат да променят другите неща поне да не лишават хората от Правото на по-ранно пенсиониране и нека оставят хората сами да преценят дали да се възползват от това право или не.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
Аватар
GKrIvan

Мнениеот kuka5 » 28 Ное 2011, 10:29

thanatos написа:Поздлавления Дакота_(колега), тук е разковничето, но т.н. синдикати не виждат по-далеч от носа си, а той е ГОЛЯМ. Управлението на системата е много по-важно от всички материални и духовни в някои случаи истини и придобидки. Постигне ли се това на средния ешалон, "долу"(изпълнителски състав) и "А" и "Б", "ще пеят", но все пак ще са "под натиск". Поздравления за Дакота_, дано и синдикатите четат...... :?:

За това, колко е голям носът на синдикатите не знам, но знам, че същите нямат право да се месят в кадровата политика на МВР и в управлението на същото......
Аватар
kuka5

Мнениеот clearly » 28 Ное 2011, 15:59

Полицаите се включват в синдикалните протести на 30 ноември.Най-големият профсъюз на униформените настоява за оставка на Симеон Дянков
15:20 | 28.11.2011 | 303 прочитания | Борис Митов

Полицаите се включват в планирания за 30 ноември национален протест на синдикатите срещу готвената пенсионна реформа.

Това обявиха в понеделник от Синдикалната федерация на служителите на МВР (СФСМВР) с уточнението, че подкрепят всички искания на КНСБ и КТ "Подкрепа" и настояват за оставката на финансовия министър Симеон Дянков.

Първоначално полицаите ще декларират подкрепата си за синдикатите, като сложат на ревера си по една трикольорна лентичка, докато са на работа. Дали впоследствие това ще прерасне и в поредните масови събирания на служители на реда пред МВР, Министерския съвет или Народното събрание, не се съобщава.

"От федерацията не приемат увеличаването на общия осигурителен стаж, необходим за придобиване право на пенсия от държавните служители в МВР, с две години от 1 януари 2012 г. и остро възразяват срещу начина, по който е взето това решение – при отсъствие на какъвто и да е диалог със служителите, чиито социални права са засегнати, и с техните синдикални организации", се казва в официално съобщение на най-големия полицейски профсъюз.

Цитирано е и становището на синдикалния лидер Валентин Попов, според когото е изключително важно по време на икономическа криза правителството да води активен социален диалог, вместо "еднолично и без никакви дискусии да взима решения, които ще се отразят негативно на всички български граждани".

Той анонсира протестните нагласи на колегите още в събота след национално съвещание на СФСМВР. Тогава обаче не бе ясна датата и начина, по който полицаите ще изразят подкрепата си към стачките.

Синдикалният лидер разказа и за писмо от вътрешния министър Цветан Цветанов до състава в министерството:

"В него между другото се казва, че социалният диалог в МВР продължава да съществува и да се води, само че политическото ръководство на МВР научава в последния момент за промени, които касаят негови служители. Значи е прекъснат социалният диалог някъде на по-високо ниво."

По думите на Попов, цитирани в съобщението на профсъюза в понеделник, колегите му са решени да защитават позицията си с всички средства, разрешени им от Закона за МВР. Както е известно полицаите нямат право на ефективни стачни действия, но не им е забранено "спонтанно" да се събират в извънработно време, за да "беседват" по професионални и социални теми.

Именно по този начин униформените организираха серия от протести през 2008 и 2009 г., когато последователно организираха масово пушене на цигари и пиене на вода пред МВР срещу мизерната материална база във ведомството, ниските си заплати и липсата на социален диалог с ръководството на полицията.

Протестните им действия завършиха след идването на ГЕРБ на власт, след като получиха поредните уверения от ведомственото ръководство, че ще бъдат взети всички възможни мерки за подобряването на социалния им статус. Засега управляващите са изпълнили само исканията на полицаите, които визираха приемането на по-тежки наказания в НК за посегателство срещу униформен.
http://www.mediapool.bg/%D0%BF%D0%BE%D0 ... 86836.html
...............
пп.Между другото днес в отсъствието на синдикатите държавата и бизнесът са се договорили за пенсиите.Става ясно ,че цитирам
..,,Заради прилагането на тази мярка през 2012 г. няма да могат да се пенсионират около 15 хил. души от трета категория труд, а засегнатите сред военните и полицаите ще са 1000 души. Работещите първа и втора категория труд, които при новите условия няма да излязат в пенсия, са 1800 души...
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/11/ ... znesut_se/

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот InfoInfo » 28 Ное 2011, 16:39

Добре, ако ще засегне 1 000 души, предполагам, че два пъти повече ще са хвърлили рапортите заради несигурността и непридвидимостта при вземането на решенията. Интересно каква ще е равносметката в началото на следващата година.
InfoInfo

Мнениеот vj_petkova » 28 Ное 2011, 22:28

GKrIvan написа:Всеки гледа на нещата от собствената си камбанария и е естествено да има различия във вижданията,но когато става въпрос за права на служителите синдикатите са в правото си да защитават тези права защото това им е работата.

Бих добавила. че Синдикатите са ДЛЪЖНИ да защитават правата на всички трудещи се, независимо от това дали са работници или служители. И да не допускат работодатели и правителство да се подиграват с техния труд, с техните заслуги.
Да, аз ще бъда в сряда на протеста, организиран от КНСБ и "Подкрепа". И се радвам, че този протест ще бъде подкрепен и от СФС МВР. Само ако сме единни в отстояване на правата си, ще можем да постигнем резултати. И се радвам, че Синдикатите се обединяват и не се поддават (поне в случая) на политиката на Правителството "разделяй и владей". Ако сме обединени, тогава ще бъдем силни!
Аватар
vj_petkova

Мнениеот MasterCop » 29 Ное 2011, 07:32

ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Следваща

Назад към Синдикална дейност