СФСМВР ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

Re: СФСМВР ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

Мнениеот dsuzunov » 16 Фев 2009, 12:29

kapandura написа:Уважаеми колеги, приятели.
Позволете да напиша няколко изречения, относно учредянането на СФСМВР.
На учредяването присъстваха 86 колеги от всички сруктури на МВР. Този ограничен брой колеги позволи навременното приемане на Устава, въпреки това ни отне повече от 8 часа дебатиране и гласуване. Преди време писах, че за създаването на нов синдикат не е нужно да присъстват 200 или 300 човека, защото е възможно разводняване и дори негативен резултат /представете си ако бяхме 300 човека, колко време щеше да е необходимо/.
След въпросното учредяване се избраха Управителен съвет и Контролна комисия, с действие, до учредяването на структури по места и КОНГРЕС, който ще бъде проведен в АМВР На въпросния Конгрес ще присъстват делегати от цялата страна и всички структури на МВР и там, чрез своя вот, ще изберат Управителен съвет и Контролна комисия, както и ще могат да променят създадения вече Устав, отново чрез гласуване/ запознайте се с Устава/. Не бива да се смята, че който и да е пренебрегнат. Много от дейните във форума и на протестите не присъстваха, за мое голямо съжаление, но се надявам да се видим на 15.03.2009г. в София, както и на горепосочения Конгрес.
Най-важното е сега, да се учредят структури по места, ако има такива изградени и още по-добре. Скоро необходимата документация ще бъде пусната по форумите, както и ще има отворена тема относно въпроси касаещи учредяването по места.
Цели и задачи на Управителния съвет:
1.Регистрация на СФСМВР
2. Приемане на правилник /които ще бъдае обсъден на горепосочения Конгрес/.
3. Защита на поставените от нас ИСКАНИЯ
4. Както и още много други въпроси касаещи СФСМВР, сграда и т.н.
Още веднъж добавям. Причина, за този формат и начина на учредяване беше продиктуван от спешноста за създаването на юридическо лице, както и посоченото по-горе, което да ни представлява и помага в решаването на проблемите ни. Не биваше, да се допуска и най-малката възможност, относно провал касаещ учредяването на СФСМВР.
Поздрави.

Към кого да се обърна в Пловдив за да членувам в СФСМВР?
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот ORTO » 16 Фев 2009, 12:50

След регистрацията в съда и изготвяне на Правилник ВСИКИ колеги ще бъдат уведомени.
Хо основен принцип ще бъде съдаването на Местни Дружества, където ще се подават заявленията за членство.
АЗ ОБИЧАМ БЪЛГАРИЯ И ЗАТОВА И СЛУЖА, А ЗАЩО ТЯ НЕ МЕ ОБИЧА ?!

Член на УС на СФСМВР
Аватар
ORTO

Мнениеот ORTO » 16 Фев 2009, 12:51

Ако желаеш можеш и да подаддеш заявление и в Дружеството на ГД БОП, няма да те върнем :D
АЗ ОБИЧАМ БЪЛГАРИЯ И ЗАТОВА И СЛУЖА, А ЗАЩО ТЯ НЕ МЕ ОБИЧА ?!

Член на УС на СФСМВР
Аватар
ORTO

Мнениеот sova13 » 16 Фев 2009, 12:52

КОЛЕГИ,ОСНОВНАТА ЦЕЛ НА ВСИЧКИ НИ Е ИЗПЪЛНЕНА,А ИМЕННО УЧРЕДЯВАНЕ НА СФСМВР.СЕГА ТРЯБВА ДА БЪДЕМ ОЩЕ ПО ЕДИННИ И СПЛОТЕНИ,А НЕ ДА СЕ ПРАВИМ НА ОЩИПАНИ МОМИ.НА ВСИЧКИ КОИТО СА БИЛИ В СТ.ЗАГОРА-ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ!
sova13

Мнениеот Грешен » 16 Фев 2009, 13:46

БРАВО МОМЧЕТА И МОМИЧЕТА. :D
УУУУУФФФФФФ !!!!
Грешен

Мнениеот байСпиро » 16 Фев 2009, 15:27

Някой, може ли да копира Устава на СФСМВР Р.България в този форум с цел максимален брой бъдещи членове да се запознаят ?
байСпиро

Мнениеот welliant » 16 Фев 2009, 16:06

Простете ме , но в този устав не намерих клауза в която да се споменава за участие на представители на федерацията в проекти по изготвянето на - закони , правилници , наредби и инструкции свързани с работата в системата на МВР.Има ли заложено подобно сътрудничество ?
Вярвай в себе си !
Аватар
welliant

Мнениеот байСпиро » 16 Фев 2009, 16:16

Нормотворческата процедура е строго законово регламентирана и не предполага участие на ЮЛ по ЗЮЛНЦ,нито като законодателна инициатива,нито по друг начин,това не пречи на СФСМВР да лобира и настоява за определени законодателни или оперативни решения от компетентните органи.Устава е обща регламентациа на дейноста на ЮЛ и не е необходимо да детайлизира всеки аспект.Бъдете сигурни,че в скоро време отговорните фактори сами ще ни канят за "експертно мнение"по всеки въпрос касаещ МВР.
байСпиро

Мнениеот байСпиро » 16 Фев 2009, 16:57

И още едно пояснение:СФСМВР е преди всичко мрежа от активни и взимно помагащи си колеги.Ако някой си мисли,че просто ще си плаща членския внос и ще си трае,греши.Ако някой си мисли,образно,че ако налника му се скара и ще извика председателя да го набие,греши.Все пак си избрахме за председетел човек започнал в МВР на 17 год. и на когото му е побеляла косата от МВР-простотии,а не например Емилианенко/има го във В-бокс ;) /
байСпиро

Мнениеот zorbas » 16 Фев 2009, 17:23

Браво колеги за новия синдикат.Един въпрос от мен за учредяването на местните структори.При нас имаме РУ и ГПУ и питам дали трябва от всяко управление по отделно да се избира председател и заместник или може примерно от РУ един и от ГПУ другия човек?
zorbas

Мнениеот байСпиро » 16 Фев 2009, 17:34

Формата на организация на синдикални клетки е свободна вж.Устава,ние в Кърджали ще го направим по териториален принцип,т.е.всички служители от населеното място.Може и по направление на дейност,но това е сегрегационнен принцип съществуващ в НПС,който искаме да избегнем.Прочее,учредяването на отделните синдикални клетки ще стане след съдебната регистрация /след около 1 мес./.
байСпиро

Мнениеот stoni » 16 Фев 2009, 17:45

Имам предложение за промяна в устава на СФС. Четейки го ми се струва, че раздел 4-ти Членство в чл.10 ал.2 е записано:

(2). Членове могат да бъдат дееспособни физически лица - служители на Министерство на вътрешните работи, наети по служебно или трудово правоотношение, както и юридически лица с нестопанска цел, осъществяващи синдикална дейност, които отговарят на изискванията на закона и на устройствените актове на Федерацията и приемат разпоредбите на устава.

http://www.de-zorata.de/forum/index.php ... w.html#new
Стоян Чонев

Изход от сложната ситуация..от тук
http://maps.google.ca/maps/ms?msa=0&msi ... e=UTF8&z=7
Ползвайте Explorer !
Една власт не се е предала докато не е предала своята агентура!
/ Бжежински /
....а новата лустрирала водачите и!
/ Стони /
Аватар
stoni

Мнениеот trojneca » 16 Фев 2009, 19:33

В МОЕТО РУМВР ВЕЧЕ ЗАПОЧНАХ ДА ЗАПОЗНАВАМ КОЛЕГИТЕ КОИТО ИЗЯВЯВАТ ЖЕЛАНИЕ ДА ВЛЯЗАТ В НОВОСФОРМИРАНАТА СФСМВР , И СЕ НАДЯВАМ НА 15.03.2009Г ПРЕД ЧЕШКОТО ПОСОЛСТВО НИЕ ОТ БУРГАСКА ОБЛАСТ ДА ОТСРАМИМ ОДМВР-БУРГАС , КОИТО НЕ БЛАГОВОЛИХА ДА ИЗПРАТЯТ ТЕХЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ В ГР.СТАРА ЗАГОРА.

_____________________________________________________________________________________________________________
ЕДИН ОТ УЧРУДИТЕЛИТЕ НА СФСМВР-Р.БЪЛГАРИЯ
Аватар
trojneca

Мнениеот gogi » 16 Фев 2009, 20:09

Благодарности на организаторите на СФСМВР.
Аватар
gogi

Мнениеот mitchel » 16 Фев 2009, 20:38

Троянец имаше хора от Бургаско , бяхме трима. Аз съм от ГП , двамата колеги от РУ Поморие! Така,че имаше хора от Бургаско!!!!!
Генади Киров - РДГП Бургас

Член на СФСМВР
Аватар
mitchel

Мнениеот stoni » 16 Фев 2009, 20:42

mitchel написа:Троянец имаше хора от Бургаско , бяхме трима. Аз съм от ГП , двамата колеги от РУ Поморие! Така,че имаше хора от Бургаско!!!!!

Още преди 3 месеца пуснах тема и предложение всеки да се регистрира пще когато бяха само никове по области и места. Но тогава умниците изтриха темата. Сега немогат хората да се намират и организират по местонахождение заради такива "умни" ходове на администрацията.
Стоян Чонев

Изход от сложната ситуация..от тук
http://maps.google.ca/maps/ms?msa=0&msi ... e=UTF8&z=7
Ползвайте Explorer !
Една власт не се е предала докато не е предала своята агентура!
/ Бжежински /
....а новата лустрирала водачите и!
/ Стони /
Аватар
stoni

Мнениеот 4engetoko » 16 Фев 2009, 20:50

браво момчета ,и на тебе стони.познава ме се и някои ден ще ти доида нагости...
ps.с вас съм в новата федерация.ще се видим пред посолството.
4engetoko

Следваща

Назад към Синдикална дейност