СФСМВР ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

Re: СФСМВР ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

Мнениеот velkov_1914 » 02 Яну 2011, 18:28

kuka5 написа:
velkov_1914 написа:Да прави сте, аз направих толкова за Наоми колкото и синдиката за мен, когато имах нужда (и бях член). Отговора бе, че има юрист и там да питам! ;)! Хайде сега кажете нещо конкретно и постигнато (резултати) или ..........както колегата по-горе е писал "бла бла". Аз съм написал фамилията си, ако трябва ЕГН кажете?

Не знам какъв е бил проблемът ти, но ако е бил юридически разрешим е нормално да се обърнеш към юрист, има много дела които са платени от СФС и са спечелени, така че и това е помощ. Иначе е много плоско това питане, какво конкретно е постигнато, защото самото поставяне на проблемите на масата е постижение, защото никой друг не го прави, а решението е в други ръце.........
Между другото има и много колеги, на които е помогнато финансово за разрешаването на здравословни проблеми, ако и това е нищо .................

Самото поставяне на проблемите на масата, не е решение и ако искаш го сложи за вечеря на семейството си. Предполагам няма да останат доволни. Естестевнно, че всеки проблем е юридически, иначе ТЕМИДА нямаше да я има. Отностно подпомагането парично на колеги за здравословни проблеми, имаше го и преди СФСМВР. Нещо реално кажете и не ме разбирайте, че съм против Вас, но няма реални резултати! Цитирате поговорки, ето една "кучето си лае, кервана си върви".
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот kuka5 » 02 Яну 2011, 18:37

velkov_1914 написа:Самото поставяне на проблемите на масата, не е решение и ако искаш го сложи за вечеря на семейството си. Предполагам няма да останат доволни. Естестевнно, че всеки проблем е юридически, иначе ТЕМИДА нямаше да я има. Отностно подпомагането парично на колеги за здравословни проблеми, имаше го и преди СФСМВР. Нещо реално кажете и не ме разбирайте, че съм против Вас, но няма реални резултати! Цитирате поговорки, ето една "кучето си лае, кервана си върви".

Нашият дебат загуби смисъл, защото е трудно и безмислено да доказваш нещо на човек, който не иска да те разбере и си е навил на пръста нещо, а ето ти и от мен една поговорка: "едно си баба знае, едно си бае". Щом си рекъл, значи е така, че СФС не е постигнала нищо, но и ти не си постигнал нищо, но никой не ти укорява, а ти както сам каза не си член, така че не укорявай нещо от което не зависиш и даже не си свързан с него...........
Аватар
kuka5

Мнениеот velkov_1914 » 02 Яну 2011, 18:55

Освен медийни изяви, не видях нищо и Вие нищо не казвате за резултати. Естестевенно, че не съм зависим от СФС и от когото и да е било, зависимият човек е РОБ. Не съм член но съм бивш, тема за размисъл! Стига с биенето в гърдите........!!?? Нямам нищо против Вас, пожелавам успех на организацията, искренно!
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот GENTATSO » 02 Яну 2011, 19:04

velkov_1914 написа:Да прави сте, аз направих толкова за Наоми колкото и синдиката за мен, когато имах нужда (и бях член). Отговора бе, че има юрист и там да питам! ;)! Хайде сега кажете нещо конкретно и постигнато (резултати) или ..........както колегата по-горе е писал "бла бла". Аз съм написал фамилията си, ако трябва ЕГН кажете?

E Определено си баеш празни приказки но аз лично имам отговор защо е така . ти сам си го написал ...не ти е помогнато на теб . ти на кого помогна !?!?!?!?!? или идеята ти бе само на теб да се помага ....ако е така си прав че не си за СФСМВР това не е идеята .
Сега за постигнатото само ще ти споделя едно нещо ..... цяла Областна дирекция пожарна , и също цяла дирекция на ГП започнаха да отчитат реално изработеното време от хората на дежурства, тоест работиш 24ч. отчитат ти се 24ч. и това е само един факт който е налице но ти няма да го видиш а част от колегите за първи път започнаха да получават освен полагащите им се почивки и заплащане на извънредно положения труд. Ако това за теб е нищо , или малко го считай както искаш но това са неща постигнати от членове на СФСМВР , и ако е било толкова лесно защо никой не го е направил досега !?!? Говоря само за един регион за останалите хората сами преценяват .Нямам никакво желание да споменавам каквото и да е повече ако искаш сам можеш да видиш какво е постигнато и как.
Нещо си сгрешил за ЕГН не е към теб,, пиши каквото си искаш ?
Сравнението за Наоми е защото ти искаше коментар.
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот GENTATSO » 02 Яну 2011, 19:09

........................Самото поставяне на проблемите на масата, не е решение и ако искаш го сложи за вечеря на семейството си. ...................... Защо си мислиш че откриваш нещо ново и непознато . Да не е решение но е началото и ако ти стиска и можеш да удържиш, ще има и решение ако се предадеш и станеш независим така че нищо да не зависи от теб няма да има решение .
И по повод на поговорката дето си написал само за размисъл, защо във всеки керван има кучета !?!?!? щом само си лаят .
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот kuka5 » 02 Яну 2011, 19:14

velkov_1914 написа:Освен медийни изяви, не видях нищо и Вие нищо не казвате за резултати. Естестевенно, че не съм зависим от СФС и от когото и да е било, зависимият човек е РОБ. Не съм член но съм бивш, тема за размисъл! Стига с биенето в гърдите........!!?? Нямам нищо против Вас, пожелавам успех на организацията, искренно!

Резултати има, но не виждам смисъл да ги пиша тук и сега, защото не виждам смисъл от това, защото СФС не е секта, която да зарибява този и онзи, това е идея. За постигнатото, ще ти кажа само, че лично по мое искане бяха поставени на масата две незаконосъобразни заповеди, които съответно отпаднаха, а има и много други, но нали се сещаш, че от само себе си това няма да стане, така че......... Само ме е яд, че УС на СФС се опитва да направи нещо, в замяна на което получава само "българска благодарност", а иначе "в механата" всички сме силни. Друго ми е много интересно, всички критици казвате: "кучето си лае, керванът си върви", но защо тогава биете кучето, а керванът, къде е керванът в схемата, ето ти тема за размисъл или така е по лесно- бий кучето. То на кучето това му е работата, но според критикарите не е...........
Аватар
kuka5

Мнениеот GENTATSO » 02 Яну 2011, 23:16

от velkov_1914 » ........................... Не съм член но съм бивш, тема за размисъл!...........................

И какво от това, защо си мислиш че ти или аз сме тема на размисъл на СФСМВР и двамата сме достатъчно малки за да искаме вниманието на организация от този тип .Както вече ти казах объркал си се явно. СФСМВР е организация в която влизаш с идеята ТИ да помогнеш на другите , ако търсиш обратната връзка си загубен предварително .Дано си ме разбрал не искам да те обиждам по този начин, но както не веднъж съм споменал СФСМВР не е нито на ПАВЛОВ, нито на САВОВ нито на Крумов или Велков . това е една идея където всеки от нас сам по себеси е дребен но всички заедно сме достатъчно голяма сила . Който разбрал разбрал, който не е приятно изкарване . qq:) демек прав му път. :lol:

Благодаря на админа за почистването :idea:
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот belyata » 03 Яну 2011, 00:39

Синдиката е движещата сила, която защитава (отстоява) нормалните условия на работа, правата и интересите на своите членове.Резултатността от работата на синдиката не зависи само от активността на УС, а преди всичко от активната позиция на всеки член.Синдикалните членове не трябва да имат пасивно поведение и да се ръководят от принципа: "Ние сме ви избрали, а вие сте длъжни да ни защитавате, защото плащаме членски внос".Реални резултати се получават чрез активната подкрепа от страна на всички служителите в МВР, а не чрез делене на членуващи (в този или друг синдикат) и нечленуващи.Създаване на конфронтация между самите служители няма да доведе до изпълнение на исканията от професионалното и политическо ръководство.При постигане на реални резултати са облагодетелствани и тези, които не членуват.
Аватар
belyata

Мнениеот martomax » 03 Фев 2011, 21:08

velkov_1914 написа:Освен медийни изяви, не видях нищо и Вие нищо не казвате за резултати. Естестевенно, че не съм зависим от СФС и от когото и да е било, зависимият човек е РОБ. Не съм член но съм бивш, тема за размисъл! Стига с биенето в гърдите........!!?? Нямам нищо против Вас, пожелавам успех на организацията, искренно!

Колега,щом не си видял нищо,значи малко си се интересувал." Естестевенно, че не съм зависим от СФС и от когото и да е било, зависимият човек е РОБ."Това е смешно и не се нуждае от коментар!!"Не съм член но съм бивш, тема за размисъл"По скоро ти трябва да размислиш! " Стига с биенето в гърдите........!!"Ако постигнатото от СФСМВР е биене в гърдите!!?Май пак нещо бъркаш.По скоро трябваше да помислиш,ако го нямаше СФСМВР?!!!Благодаря за последното.
martomax

Мнениеот The Godfather » 03 Фев 2011, 22:31

По скоро трябваше да помислиш,ако го нямаше СФСМВР?!!!

Какво щеше да е, ако го нямаше СФСМВР??
Аватар
The Godfather

Мнениеот martomax » 03 Фев 2011, 22:38

The Godfather написа:
По скоро трябваше да помислиш,ако го нямаше СФСМВР?!!!

Какво щеше да е, ако го нямаше СФСМВР??

Започваме да си задаваме отговори!Става" спам".
martomax

Мнениеот velkov_1914 » 04 Фев 2011, 22:01

Съжалявам за вас и мен момчета/ичета, че искате/ме да постигнете/ме нещо, с което съм съгласен. И аз съжалявам, че няма оправия. Но и организацията куца, факт е все пак......има човек, има..и проблем...
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот GENTATSO » 05 Фев 2011, 10:20

velkov_1914 написа:Съжалявам за вас и мен момчета/ичета, че искате/ме да постигнете/ме нещо, с което съм съгласен. И аз съжалявам, че няма оправия. Но и организацията куца, факт е все пак......има човек, има..и проблем...

Единственото което куца в организацията е това че се захванахме с много натрупани с години проблеми а искаме да решим за нула време . Това е ясно че няма как да се случи. Друг проблем са мрънкащите кадри /във Федерацията/ коти само критикуват но не дават предложения за решаване на проблемите , защото е много лесно да кажеш оооо ето това с дрехите е проблем ....но как да се реши този проблем???? - това е важно, а определено хората което се наемот по един или дрег начин с директното решение на проблема са много малко . Въпреки всичко дълбоко съм убеден, че именно федеративния принцип на организиране синдикатите в МВР е единствения успешен , другите начини с "отраслови " синдикати видяхме че не свършиха никакава работа , затова формулата СФСМВР е правилната , със сигурност ще има много пречки но с времето ще се преодолеят.
Аз лично необичам да се съжалявам затова ще продължа да правя всичко което е по силите и възможностите ми СФСМВР да съществува и да се развива като решава постепенно натрупаните проблеми в МВР касаещи синдикализма.
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот velkov_1914 » 05 Фев 2011, 11:04

GENTATSO написа:
velkov_1914 написа:Съжалявам за вас и мен момчета/ичета, че искате/ме да постигнете/ме нещо, с което съм съгласен. И аз съжалявам, че няма оправия. Но и организацията куца, факт е все пак......има човек, има..и проблем...

Единственото което куца в организацията е това че се захванахме с много натрупани с години проблеми а искаме да решим за нула време . Това е ясно че няма как да се случи. Друг проблем са мрънкащите кадри /във Федерацията/ коти само критикуват но не дават предложения за решаване на проблемите , защото е много лесно да кажеш оооо ето това с дрехите е проблем ....но как да се реши този проблем???? - това е важно, а определено хората което се наемот по един или дрег начин с директното решение на проблема са много малко . Въпреки всичко дълбоко съм убеден, че именно федеративния принцип на организиране синдикатите в МВР е единствения успешен , другите начини с "отраслови " синдикати видяхме че не свършиха никакава работа , затова формулата СФСМВР е правилната , със сигурност ще има много пречки но с времето ще се преодолеят.
Аз лично необичам да се съжалявам затова ще продължа да правя всичко което е по силите и възможностите ми СФСМВР да съществува и да се развива като решава постепенно натрупаните проблеми в МВР касаещи синдикализма.

Федерация е държава или организация, съставена от самоуправляващи се звена, обединени от централно правителство. Целта на една такава форма на управление е да бъде дадена относително голяма независимост на звената, като в същото време има единодействие в области от стратегическо значение.
Не случайно върхът на цивилизацията САЩ, не е федерация!
Там е проблема, липсва ли единачалие топката е в другото поле!
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот GENTATSO » 05 Фев 2011, 11:56

и ти какво предлагаш? нали вече имаме НПС - Рашев докъде я докара при това за 20 г.????? няма нищо общо между федерация - държава , и федеративен принцип на организация на синдикат . А иначе много правилно си посочил основните характеристики остава само да се добави и СОЛИДАРНОСТ когато тя се появи като спояващ елемент на отделните "самоуправляващи се звена то успеха е гарантиран.
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот velkov_1914 » 05 Фев 2011, 12:54

GENTATSO написа:и ти какво предлагаш? нали вече имаме НПС - Рашев докъде я докара при това за 20 г.????? няма нищо общо между федерация - държава , и федеративен принцип на организация на синдикат . А иначе много правилно си посочил основните характеристики остава само да се добави и СОЛИДАРНОСТ когато тя се появи като спояващ елемент на отделните "самоуправляващи се звена то успеха е гарантиран.

Колега принципа на управление на федерацията е един и същ! Не зависимо дали е държава или СФСМВР!
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот inkognito » 05 Фев 2011, 13:32

Държавата понякога прилага методи и принципи на принудително изпълнение,в синдиката няма принуда и никой не членува по задължение в него за да го управляват!Държавата може да няма как да си избереш но синдикат може да избираш и да се насочиш там където може да бъдещ полезен за всички с действията си!
inkognito

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност