Бихте ли се отказали от компенсациите си в замяна на правото

Бихте ли се отказали от компенсациите си в замяна на правото да стачкувате?

Да
44
60%
Не
21
29%
Не мога да преценя
8
11%

Общо гласове : 73

Бихте ли се отказали от компенсациите си в замяна на правото

Мнениеот MasterCop » 04 Сеп 2012, 17:02

Според синдикалисти-полицаи Симеон Дянков няма базисни знания за разграничаване на съдържателно ниво на „привилегии”, „преференции” и „компенсации” .
В писмо до медиите Синдикалната федерация на служителите в МВР заявява по повод последните изказвания на министъра на финансите Симеон Дянков, че те са “откровена спекулация”.

"Ако министър Дянков събере смелост да се срещне с представителите на синдикалната организация, ние вероятно бихме били склонни да се откажем от всички свои „привилегии” и „преференции” в замяна на отпадане на забраната за провеждане на стачка в МВР”, се казва още в писмото.
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Re: Бихте ли се отказали от компенсациите си в замяна на пра

Мнениеот lasthero » 04 Сеп 2012, 17:22

Преди да гласувам прецених всички плюсове и минуси и най-отговорно и с голямо удоволствие съм готов да се откажа от някой "компенсации" , стига да имам право на ефективна стачка :)
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот dakota_ » 04 Сеп 2012, 18:29

Винаги съм харесвал чувството за хумор на администраторите,ама не всички разбират от шега :D
Майтапа си е майтап,ама в структурите на МВР е Национална система тел.112,Пожарната и Гражданска защита...
dakota_

Мнениеот MasterCop » 04 Сеп 2012, 18:35

Редно е да мине и тук на дискусия, защото може не всички колеги да членуват в синдиката, но взетите решения ще засегнат всички!
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот малкия » 04 Сеп 2012, 21:55

dakota_ написа:Винаги съм харесвал чувството за хумор на администраторите,ама не всички разбират от шега :D
Майтапа си е майтап,ама в структурите на МВР е Национална система тел.112,Пожарната и Гражданска защита...

Шега ли? Че кой се шегува?
Виж сега, аз наистина бих оценил правото на стачка доста по-високо от почти всички така наречени "привилегии".
Друга тема е, че на практика няма как да стане. Сериозният въпрос е ценно ли е наистина това право. И трябва ли лишаването от него даа бъде компенсирано по някакъв начин. Ето това трябва да му светне в главата на Дянков...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот dakota_ » 04 Сеп 2012, 22:17

малкия написа:
dakota_ написа:Винаги съм харесвал чувството за хумор на администраторите,ама не всички разбират от шега :D

Шега ли? Че кой се шегува?
Виж сега, аз наистина бих оценил правото на стачка доста по-високо от почти всички така наречени "привилегии".
Друга тема е, че на практика няма как да стане. Сериозният въпрос е ценно ли е наистина това право. И трябва ли лишаването от него даа бъде компенсирано по някакъв начин. Ето това трябва да му светне в главата на Дянков...

Разбира се,че е ценно това право,но имаме ли хора дорасли да оценят такова право? Къде в Европа полицията има право да стачкува ?
Нима някой е лишен от правото да избира къде да работи? Всеки път при промяна на ЗМВР с подписа си всеки декларира,че се съгласява с новите условия,защо подписалите искат нещо което не го е имало когато са се подписвали,защо не са отказали да подпишат след като смятат,че са ограничени правата им и не могат да служат при тези условия? Ти поне знаеш какво е служба (слугуване) няма как когато човек слугува всичко да е ОК и никой не е обещавал на държавните слуги всичко да е ОК...
Вальо,всичко зависи от нас,защо в МВР има толкова много синдикати? Няма да споменавам колко са,че ще сбъркам,но може ли човек да преговаря с толкова много вожд?
Защо не се обединят синдикатите в един за да може синдиката да има тежест като синдикат?
Може ли да се нароят толкова "еднолични търговци" и всеки да иска да преговарят с него,ти ако си на мястото на управляващите няма ли да се гъбаркаш с тези срещу теб като виждаш срещу себе си лицата на един лицемер,на един крадец и само ти и Любо Еленков сте хора и може да се говори сериозно с вас...
dakota_

Мнениеот GMSh-vo » 04 Сеп 2012, 22:46

ДА бих се отказал.
GMSh-vo

Мнениеот лошия » 10 Сеп 2012, 11:06

СФС е обявило дата за събитие!!!!А тук ни вест ни кост!!!!!Ние дето не сме ви членове,но желаем да Ви подкрепим,свише ли ще получим информация или някой ще се сети да пусне тема тук !!!!!!!!Хайде ако искате посещаемост , трябва да информирате МАСОВО !!!!!!
лошия

Мнениеот belyata » 10 Сеп 2012, 11:13

А това какво е??? Мнението е написано в 20:17 часа на 09.09.2012 г.
Аватар
belyata

Мнениеот Кубанеца » 10 Сеп 2012, 11:25

лошия написа:СФС е обявило дата за събитие!!!!А тук ни вест ни кост!!!!!Ние дето не сме ви членове,но желаем да Ви подкрепим,свише ли ще получим информация или някой ще се сети да пусне тема тук !!!!!!!!Хайде ако искате посещаемост , трябва да информирате МАСОВО !!!!!!

Кои са тия да искат посещаемост и кои са тия където ще осигурят подкрепа и посещаемост.
В МВР голямо делене става,голямо роене и за това нещата стигат все до под кривата круша.
Не съм член на никой синдикат,но като прочетох съобщението на СФС и се почувствах поканен.Да ме поправи някой ако греша,но поканата за протестни действия е към всички.
Ако на някой не му се иска да отиде на протеста спокойно може да каже,че ръководството на СФС не е дало достатъчно гласност по въпроса :D
Оправданието е като задника,всеки го носи със себе си ;)
Желая успех на всички колеги!
Кубанеца

Мнениеот mago de oz » 10 Сеп 2012, 17:05

Да, стига да имам право на реален , ефективен протест !
"От нас се иска да търпим, кретенски подъл смях зад гърба си
а почнем ли да се гневим, ни казват с леден глас
"Май забрави, че си смъртен !"

Тази мъдрост писна ни, днес не можем да мълчим
Светците носят вносни дрехи, поповете вонят на ром
Въпроси никой не задва, мълчанието е закон. "

АХАТ - "БРАДВАТА"
Аватар
mago de oz

Мнениеот койота » 10 Сеп 2012, 20:40

Да готов да се откажа от някой "компенсации" , стига да имам правото на ефективна стачка
ЧЛЕН НА СФС-МВР
койота

Мнениеот ime8080 » 11 Сеп 2012, 12:23

Аз също бих се отказал от т.нар. "привилегии" за да можем да стачкуваме ефективно но като казвам ефективно значи наистина ефективно както беше в Румъния когато се обслужваха от полицията само спешни сигнали такива като "високи музики" и темп подобни въобще не ги обслужваха колегите от Румъния да видим тогава дали цялото общество колко ще издържи защото ние станахме за подигравка на цялото общество
ime8080

Мнениеот batiboy » 12 Сеп 2012, 21:02

На повечето служители е ясно че това няма кака да стане. Но и да можеше не бих се съгласил.Защото правото си е право, но най правилно е който при каквито условия е започнал "играта" /имам предвид е постъпил на работата/ при такива условия да я завърши. Защото когато постъпваш на работа се съгласяваш с поставените условия към момента.
Някой пак ще каже при промяна в закона се подписваш което значи , че се съгласяваш с тези промени. Ами тези промени не се знае до къде ще стигнат.
Ами като си изиграл почти цялата "игра" и ти остава още съвсем малко какво ще направиш? Ще зарежеш всичко и ще кажеш ,че не си съгласен. И всички усилия и лишения да отидат на вятъра. Който може да го направи е пълен глупак.
Мисля, че тези неща трябва да се имат предвид и да се внимава какви ангажименти се поемат /при премахване на компенсации/.
batiboy

Мнениеот drandu » 17 Сеп 2012, 11:44

ДА.Бих се отказал.
drandu

Мнениеот ШУМКАРА » 18 Сеп 2012, 17:35

Според мен ,това е най-ценното право от което сме лишени...коментара е излишен!Роби,бели роби в 21век без права ,но с мнооого привилегии ,халал да им са! Дайте ни право на ефективна стачка и всичко бързо ще се нареди.
СФСМВР!-"Това е невъзможно-казала причината.Това е безразсъдство-отбелязъл опитът.Това е безполезно-отсякла гордостта.Опитай....-прошепнала мечтата!!!"
Аватар
ШУМКАРА

Мнениеот dakota_ » 18 Сеп 2012, 18:08

ШУМКАРА написа:Според мен ,това е най-ценното право от което сме лишени...коментара е излишен!Роби,бели роби в 21век без права ,но с мнооого привилегии ,халал да им са! Дайте ни право на ефективна стачка и всичко бързо ще се нареди.

Никой не те е лишил от нищо!
Никога и никой в МВР не е имал право да стачкува.Като си постъпвал на работа в МВР не си бил кьорав,глух и неграмотен,да си се осведомил и като не ти е харесва да не си започвал държавна служба в МВР!
Не може никой да изнудва никого от позиция на силата да заплашва със стачка и да се заканва какво би направил ако имал право да стачкува ефективно!
Това е присъщо за плашипутарнци,неграмотници и безотговорни хора.
МВР трябва да се изчисти от интересчии,мадуристи и всякакви мързеливи и алчни твари и който остане да служи да служи така както е поел задължението си и е положил подписа си,че ще служи!
На всеки който не му харесва държавната служба и му тежи пагона,да си взима обходния лист и да заминава!
Робство няма,роби при нас няма и ако някой се чувства роб нека си подаде рапорта да види,че никой на сила не го задържа в МВР и МВР ще го има и без него!
Нека всички да си спомнят клетвата която са положили и знамето в което са се клели!
dakota_

Следваща

Назад към Синдикална дейност