Бихте ли се отказали от компенсациите си в замяна на правото

Бихте ли се отказали от компенсациите си в замяна на правото да стачкувате?

Да
44
60%
Не
21
29%
Не мога да преценя
8
11%

Общо гласове : 73

Re: Бихте ли се отказали от компенсациите си в замяна на пра

Мнениеот Прокопи » 18 Сеп 2012, 18:45

А ако се откажем ще работим ли по Кодекса на труда? ;)
Когато стане напечено, оцеляват само печените!
Аватар
Прокопи

ВНИМАНИЕ!!! Мечка в двора на комшиите!

Мнениеот batiboy » 28 Сеп 2012, 17:14

Това какво Ви говори?

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/09/ ... onirane_v/

То не било компенсация то било привилегия да се пенсионираш на база осигурителен стаж без необходимост да навършиш определена възраст.
Обявява се една компенсация за привилегия лансира се като такава и после понеже не била компенсация по добре да се отреже.
Тоя направо реже глави от кръста.
Небиваше!
batiboy

Re: ВНИМАНИЕ!!! Мечка в двора на комшиите!

Мнениеот Lord » 28 Сеп 2012, 18:05

Не разбирам защо толкова си изненадан и възмутен?! Това се обсъжда от много месеци и ще се случи със сигурност, като единствената неизвестна е колко точно ще бъде прага. Впрочем вдига се и възрастта за пенсиониране на всички граждани извън МВР и МО, такава е и тенденцията в цяла Европа. МВР не е някакъв остров, а ведомство в държавата и няма как поставяне на условие и за конкретна възраст да бъде избегнато.
Аватар
Lord

Мнениеот batiboy » 28 Сеп 2012, 19:17

Не съм изненадан. Принципно не съм против но трябва да се имат предвид всички човешки съдби и да има някаква справедливост.
Не бива да става по този начин.
Беше 20 г., малко преди края стана 25 г., след това отново за малко стана 27, сега отново за малко може да стане 33 г. в системата / в зависимост от това колко възраст сложат/, кой може да издържи на тази несигурност и как да се съглася с това.
Айде първия път ставаше въпрос за две години, понесохме го нормално още бяхме млади, но втория път ставаше въпрос за два месеца, сега ако сложат 52 г. и го вкарат от 01.01 2013 г. , става въпрос за четири месеца, как може човек да го преживее.
Не може така, постоянно и когато им е удобно да променят условията, трябва да има някаква защита.Като са променили закона с две години увеличение две години закона да не се пипа.
Какво повече да ти кажа, сигурен съм че ако не ти предстои пенсиониране до 3-4 години тебе тази тема не те интересува, но като послужиш още малко ще разбереш какво съм имал предвид.
Проблема засяга всички само , че някои не го знаят.
batiboy

Мнениеот div » 04 Окт 2012, 22:18

Защо трябва да се отказваш от нещо което като гражданин на тази ръководена от нескопосници държава ти се полага а те ти го забраняват,че наз ни имат за някакви боклуци а и семействата ни също имам две деца и не взимам детски щото ми била голяма заплатата а що не взема да забода голямата си заплата на на теа тъпанари някъде,нашите деца не са никакви а циганчетата давай да им даваме всичко та нали са те бъдещето на тае държава,та мисълта ми е да заведем дело срещу държавата че ни дискриминират децата до кога ще търпим да ни клатят някакви п........................ли и да си вземеме това което ни се полага
div

Мнениеот катюша » 05 Окт 2012, 14:41

Никой не ти забранява нищо!Сам си си наложил забрана,като се се съгласил да работиш по ЗМВР!На сила никой не те е задължил да ставаш полицай!
Не само ти не получаваш детски надбавки,има хора работещи в други ведомства и те не получават такива надбавки.
Заплатата можеш да си я забодеш където пожелаеш,стига да ти разрешат тези на който искаш да я забодеш!
Кой те е спрял да водиш дела,просто не се газирай излишно,води дела,спечели ги и се радвай на живота.
катюша

Мнениеот Lord » 05 Окт 2012, 20:57

div написа:Защо трябва да се отказваш от нещо което като гражданин на тази ръководена от нескопосници държава ти се полага а те ти го забраняват,че наз ни имат за някакви боклуци а и семействата ни също имам две деца и не взимам детски щото ми била голяма заплатата а що не взема да забода голямата си заплата на на теа тъпанари някъде,нашите деца не са никакви а циганчетата давай да им даваме всичко та нали са те бъдещето на тае държава,та мисълта ми е да заведем дело срещу държавата че ни дискриминират децата до кога ще търпим да ни клатят някакви п........................ли и да си вземеме това което ни се полага

Заради такива "колеги" - изключения, има вицове за нас, останалите. Ти как си завършил каквото и да е образование?! Темата в която пишеш е ясна, пиши по нея, тук не е бгмама, а полицейски форум!
Аватар
Lord

Мнениеот dsuzunov » 05 Окт 2012, 21:52

Не го укорявайте "колегата".
Той, толкова си може, човека.
За укоряване е онзи, с чиято помощ е постъпил в МВР.
Сега сигурно ще се оправдае, че видите ли, пишел много бързо, нямал кирилица на компа и в края на краищата, това да не е литературен форум, че да му правите забележки....лоши хора сте ей?
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот div » 05 Окт 2012, 22:09

катюша написа:Никой не ти забранява нищо!Сам си си наложил забрана,като се се съгласил да работиш по ЗМВР!На сила никой не те е задължил да ставаш полицай!
Не само ти не получаваш детски надбавки,има хора работещи в други ведомства и те не получават такива надбавки.
Заплатата можеш да си я забодеш където пожелаеш,стига да ти разрешат тези на който искаш да я забодеш!
Кой те е спрял да водиш дела,просто не се газирай излишно,води дела,спечели ги и се радвай на живота.

Моме аз съм постъпил в полицията през 1992г.и съм се подписал на съвсем други условия когато един полицай се пенсионираше след 20 годишна служба,тогава бяхме под пагон и имахме много привилегии,а сега са ни принизили до някакви училищни чистачки или баничарки и ти отнемат всичко и това е заради такива ли***и като теб и други в тази система ако въобще си в системата или си на два петъка служба където се съгласяват на всичко и нямат собствено мнение, които чакат на готово някой да направи нещо и вие да облажите,когато аз взимах 200евро заплата един немски полицай взимаше 2800евро да не те да работят повече от нас,разходи се из европа и погледни как живеят тамошните колеги,днес ще се откажеш от едно утре от друго и накрая ще ходиш с памперс на работа,но това се получава така защото има такива като теб.
Последна промяна belyata на 05 Окт 2012, 23:14, променена общо 1 път
Причина: Обидна квалификация!
div

Мнениеот dakota_ » 06 Окт 2012, 07:44

div написа:
катюша написа:Никой не ти забранява нищо!Сам си си наложил забрана,като се се съгласил да работиш по ЗМВР!На сила никой не те е задължил да ставаш полицай!

Моме аз съм постъпил в полицията през 1992г.и съм се подписал на съвсем други условия когато един полицай се пенсионираше след 20 годишна служба,тогава бяхме под пагон и имахме много привилегии,а сега са ни принизили до някакви училищни чистачки или баничарки и ти отнемат всичко и това е заради такива ли***и като теб и други в тази система ако въобще си в системата или си на два петъка служба където се съгласяват на всичко и нямат собствено мнение, които чакат на готово някой да направи нещо и вие да облажите,когато аз взимах 200евро заплата един немски полицай взимаше 2800евро да не те да работят повече от нас,разходи се из европа и погледни как живеят тамошните колеги,днес ще се откажеш от едно утре от друго и накрая ще ходиш с памперс на работа,но това се получава така защото има такива като теб.

Момко,аз съм постъпил в МВР преди около 30 години.
Когато постъпвах съм го направил по свое собствено желание и съм се съгласил с всички условия на службата.
Както тогава,така и сега служим под пагони и клетвата която полагаме е да служим!
Подписал си се под едни условия и си започнал да служиш под тях,но се чудя защо си преподписвал всеки път когато условията са се променяли и си се съгласявал с новите условия?
Защо не си отказал да полагаш подписа си под новите условия,ами съвсем доброволно си се съгласявал да служиш по свирката на тези които едностранно променят условията?
Кой ти е крив,че си останал да служиш и заплатата не ти стига?
Кой ти е виновен,че се съгласяваш на всичко само и само да си в МВР?
Заплатата на немски полицай изобщо не ме вълнува колко е,ако искаш да си немски полицай,бий си камшика и заминавай!
dakota_

Мнениеот катюша » 06 Окт 2012, 09:06

div написа:

Постъпила съм няколко години след теб на работа,завършила съм ВИПОНД.Не съм свикнала да се оплаквам,още повече за пари!
При нас ревльовците и новобранците се оплакват като теб,провери сам от коя група си.
Като си се подписал при едни условия,както ти се казва по-горе да не си се подписвал,че приемаш нови условия.
Оплаквай се на майка си или във форума на оплаквачките,там дори можеш да намериш някой да ти бърше сълзите.
Аман от ревльовци в панталони,дошъл в МВР да се пенсионира рано,детски му се приискали,на циганите завидял,ами върви при циганите какво правиш в МВР.
катюша

Мнениеот zodiac » 06 Окт 2012, 09:22

dakota_ написа:
div написа:

Момко,аз съм постъпил в МВР преди около 30 години.
Когато постъпвах съм го направил по свое собствено желание и съм се съгласил с всички условия на службата.
Както тогава,така и сега служим под пагони и клетвата която полагаме е да служим!
Подписал си се под едни условия и си започнал да служиш под тях,но се чудя защо си преподписвал всеки път когато условията са се променяли и си се съгласявал с новите условия?
Защо не си отказал да полагаш подписа си под новите условия,ами съвсем доброволно си се съгласявал да служиш по свирката на тези които едностранно променят условията?
Кой ти е крив,че си останал да служиш и заплатата не ти стига?
Кой ти е виновен,че се съгласяваш на всичко само и само да си в МВР?
Заплатата на немски полицай изобщо не ме вълнува колко е,ако искаш да си немски полицай,бий си камшика и заминавай!

"Момко" -големи приказки за нищо ? От каде намирате пари да си изхранвате домочадието ? На малко служители в МВР им стигат заплатите , а защо ли ? Има само една дума Корупция !!! На времето когато полагахме клетва за пагона беше друго. Сега нямаме пагони , и нищо друго. Имаме си хора доволни в момента............. а защо ли ?...........Корупцията е сладко нещо........ Да му мислим другите , с мизерна заплата се опитваме да си храним децата..................и живеем в илюзий
zodiac

Мнениеот катюша » 06 Окт 2012, 09:48

zodiac написа:От каде намирате пари да си изхранвате домочадието ? На малко служители в МВР им стигат заплатите , а защо ли ? Има само една дума Корупция !!! На времето когато полагахме клетва за пагона беше друго. Сега нямаме пагони , и нищо друго. Имаме си хора доволни в момента............. а защо ли ?...........Корупцията е сладко нещо........ Да му мислим другите , с мизерна заплата се опитваме да си храним децата..................и живеем в илюзий

Аз намирам пари да се изхранвам семейството си от заплата.Може да не стига,но е моята заплата и аз решавам как да си харча парите.Не се оплаквам от заплатата си,защото сама съм избрала какво да уча и след това съм знаела какво ще работя.
За корупцията ти го казваш от теб чувам,че е сладко нещо :roll: Никога не съм взимала подкупи и нямам намерение да го правя.Нямаш място при нас щом ти се е усладила корупцията и си корумпиран.Никога няма да ти стигнат парите щом си свикнал да се продаваш.
катюша

Мнениеот dakota_ » 06 Окт 2012, 15:47

zodiac написа:"Момко" -големи приказки за нищо ? От каде намирате пари да си изхранвате домочадието ? На малко служители в МВР им стигат заплатите , а защо ли ? Има само една дума Корупция !!! На времето когато полагахме клетва за пагона беше друго. Сега нямаме пагони , и нищо друго. Имаме си хора доволни в момента............. а защо ли ?...........Корупцията е сладко нещо........ Да му мислим другите , с мизерна заплата се опитваме да си храним децата..................и живеем в илюзий

Нещо ми се струва,че си объркал рейса
Изхранвам се от заплатата си,отгледал съм си децата,изучил съм ги и всеки е поел по своя път.Напълно ми е достатъчна заплатата която получавам и парите които изкарва съпругата ми.
Не знам за кое време говориш,аз и навремето и сега все служа под пагон,явно служим в различни ведомства и различни клетви сме полагали,защото аз не знам колко сладка е корупцията,а на теб сигурно са ти спрели "кранчето" и сега ти е терсене...
Мизерни заплати в МВР няма,но се е напълнило с мизерници плачещи за заплати и това е гнус.
dakota_

Мнениеот MasterCop » 29 Сеп 2014, 22:15

ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот MasterCop » 31 Окт 2015, 13:12

dakota_ написа:Винаги съм харесвал чувството за хумор на администраторите,ама не всички разбират от шега :D
Майтапа си е майтап,ама в структурите на МВР е Национална система тел.112,Пожарната и Гражданска защита...

Дали беше шега тогава или сега вече няма какво да предложим в замяна kl) :?:
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Предишна

Назад към Синдикална дейност