Много синдикати - "хилави" служители

Re: Много синдикати - "хилави" служители

Мнениеот kkarakashev » 30 Сеп 2012, 11:23

Не мога да знам дали съм прав или не. Просто така виждам нещата ОТ ВЪН. Много хора или да кажа Всички, който не са в МВР изказват мнение и определят поведението и това какво се случва в МВР по това което виждат,чуват и им се казва за МВР. Нека да опитам да кажа това което виждат хората според мен:
Увлечение на заплатата на служителите на МВР:
1- На кой ве, че те работа за една стинка не вършат. Чудат се къде да се скрият и кой само да спрат за да изкарат някой лев. Що не спрат някой баровец ми само простите хора, баровците не ги барат. Да има осъден някой баровец или мутра - за нищо не сатват (за 90% от хората за това, че престъпниците са на свобода са виновни полицията. Общо мнение.)
2- Да малко са парите който им плащат, но за толкова работа - толкова пари. Има и свестни полицай - е на този ..................................

Когато става дума за издънките на ваши колеги - ВСИЧКИ сте под знаменателя. Когато някой направи нещо което е КАКТО Е РЕДНО то това е "ИВАН ИВАНОВ ИВАНОВ", другите си остават под знаменателя.

Ето един пример, с който хората извън МВР не застават зад исканията ви. Не ги одобряват, няма и да ги подкрепят. Според мен един синдикат трябва да подкрепи своите "служители". Да няма "Колегиалност" към някой а към други да са "ОНИЯ"
Имате 6 синдиката - тоест 6 "Началника" седнете Вие, обсъдете със синдикалистите си какви са им проблемите - ВСИЧКИТЕ. Преценете към този момент какво може да се промени. Всичко няма как да е и това всеки го знае. Не е грешно да искаш всичко, смещно е да мислиш, че ще го постигнеш. Седнете всичките 6 човека обединете проблемите, премислете какво може да се иска към момента и какво за нататък. Преклонете глави и вземете решения кой да е "началник"
Не съм полицай, реално надали и ще бъда, но докато част от служителите на МВР със действията или бездействието си петнят името и професията полицай/пожарникар то хората няма да са с вас. МВР страда много от така наречената колегиалност. ДА ясно ми е, че е има и трябва да е има за някой неща, но някой който, да ме извините за израза, се из**ре на метеното, как да му кажеш колега?
Има и още нещо, което си мисля: На никой от "Горе" няма да му е удачно да се бори с един синдикат, синдикат, който ЗНАЕ какво да отстоява, КАК да го отстоява и ЗАЩО го иска. Може и да не съм прав, но така мисля. Това ми е мнението извън МВР, а мнението на хората Трябва да е важно за вас. Хората могат да бъдат най-големия враг и най-добрия приятел за определена кауза. Политиците най-добре знаят това и се възползват.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот neomornia822 » 30 Сеп 2012, 11:55

Заплатите трябва дасе плащат по коефицент за свършена работа,защото неможе полицаи в райони с население 4-5000,да взимат колкото столична дирекция и други с по-големи райони.Един пример,в Дирекция„Миграция“ -в дома за временно настаняване в гр.Любимец,вече има кнстатирано бягство на задържан,при такива издънки и несправяне със служебните задължения, за какво увеличение трябва да се говори,по-скоро за намаление или уволнение е правилната тема!!!
neomornia822

Мнениеот kermit » 30 Сеп 2012, 12:05

kkarakashev написа:Не мога да знам дали съм прав или не. Просто така виждам нещата ОТ ВЪН. Много хора или да кажа Всички, който не са в МВР изказват мнение и определят поведението и това какво се случва в МВР по това което виждат,чуват и им се казва за МВР. Нека да опитам да кажа това което виждат хората според мен:
Увлечение на заплатата на служителите на МВР:
1- На кой ве, че те работа за една стинка не вършат. Чудат се къде да се скрият и кой само да спрат за да изкарат някой лев. Що не спрат някой баровец ми само простите хора, баровците не ги барат. Да има осъден някой баровец или мутра - за нищо не сатват (за 90% от хората за това, че престъпниците са на свобода са виновни полицията. Общо мнение.)
2- Да малко са парите който им плащат, но за толкова работа - толкова пари. Има и свестни полицай - е на този ..................................

Когато става дума за издънките на ваши колеги - ВСИЧКИ сте под знаменателя. Когато някой направи нещо което е КАКТО Е РЕДНО то това е "ИВАН ИВАНОВ ИВАНОВ", другите си остават под знаменателя.

Ето един пример, с който хората извън МВР не застават зад исканията ви. Не ги одобряват, няма и да ги подкрепят. Според мен един синдикат трябва да подкрепи своите "служители". Да няма "Колегиалност" към някой а към други да са "ОНИЯ"
Имате 6 синдиката - тоест 6 "Началника" седнете Вие, обсъдете със синдикалистите си какви са им проблемите - ВСИЧКИТЕ. Преценете към този момент какво може да се промени. Всичко няма как да е и това всеки го знае. Не е грешно да искаш всичко, смещно е да мислиш, че ще го постигнеш. Седнете всичките 6 човека обединете проблемите, премислете какво може да се иска към момента и какво за нататък. Преклонете глави и вземете решения кой да е "началник"
Не съм полицай, реално надали и ще бъда, но докато част от служителите на МВР със действията или бездействието си петнят името и професията полицай/пожарникар то хората няма да са с вас. МВР страда много от така наречената колегиалност. ДА ясно ми е, че е има и трябва да е има за някой неща, но някой който, да ме извините за израза, се из**ре на метеното, как да му кажеш колега?
Има и още нещо, което си мисля: На никой от "Горе" няма да му е удачно да се бори с един синдикат, синдикат, който ЗНАЕ какво да отстоява, КАК да го отстоява и ЗАЩО го иска. Може и да не съм прав, но така мисля. Това ми е мнението извън МВР, а мнението на хората Трябва да е важно за вас. Хората могат да бъдат най-големия враг и най-добрия приятел за определена кауза. Политиците най-добре знаят това и се възползват.

Хората извън МВР няма да ни подкрепят никога.Аз и не очаквам такава подкрепа.И всичко е свързано с народопсихологията.Когато протестираха учителите коментарите по форумите бяха-тези имат големи отпуски,нищо не работят,дават частни уроци.Когато протестират лекарите-били вземали подкупи,били пълни некадърници.Когато протестират полицаите, сам знаеш какви са коментарите.Просто българите никога не сме имали усещането за солидарност с другите българи и всеки мрази другия и смята,че нищо не работи.Не случайно в чужбина българите рядко успяват да създадат единни общности,защото всеки сам се спасява индивидуално.Знаеш ли колко пъти съм разследвал дела за кражби от апартаменти,които са станали ,когато собствениците им са били в чужбина,или на почивка.И съседите въпреки,че знаят това не сигнализират полицията,когато чуят шум от този апартамент посред нощ.А после като оберат техния апартамент реват,че полицията нищо не правила.Ами как да направи,като никой не съдейства и всеки се крие като мишка.В редките случаи,когато някой стане свидетел на престъпление и свидетелства за това,после реве като вдовица за ....,че сме го били разкарвали в полицията и в съда.Ами на мен да не ми е приятно да го разпитвам,да правя разпознавания и тем подобни.Така че българите винаги ще се плюят един друг и няма да имат доверие в никоя институция.
kermit

Мнениеот kkarakashev » 30 Сеп 2012, 12:16

Съгласен съм с теб. Но няма ли истина в това?
1- Учителите какво дават на децата към момента? Образованието, което имам аз (завършил съм 1997) е поне 10 пъти по добро от това, което взимат като средно сега, а за тези завършили много преди мен няма да говоря за това какво са ги обучавали учителите и какво са получили учениците.
2- Лекарите също имат вина за мнението към тях. Лично аз съм се сблъсквал с проблемите - описани от теб. Да няма човек който да не работи и да не сгреши, но само там НЯМА наказана грешка.
3- Полиция - няма да е коментирам.

За всяко нещо има причина и последствие. Само че народопсихологията в България е тази която отърва - Търсим и гледаме създаденият проблем, а не търсим причината за това да се случи нещо. Много неща могат да се променят, но ще "падат глави". Говоря глобално не само за МВР. Всичко що е държавна машина работи по модел 1970-80-90.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот катюша » 30 Сеп 2012, 13:15

kkarakashev написа:Съгласен съм с теб. Но няма ли истина в това?
1- Учителите какво дават на децата към момента? Образованието, което имам аз (завършил съм 1997) е поне 10 пъти по добро от това, което взимат като средно сега, а за тези завършили много преди мен няма да говоря за това какво са ги обучавали учителите и какво са получили учениците.
2- Лекарите също имат вина за мнението към тях. Лично аз съм се сблъсквал с проблемите - описани от теб. Да няма човек който да не работи и да не сгреши, но само там НЯМА наказана грешка.

За всяко нещо има причина и последствие. Само че народопсихологията в България е тази която отърва - Търсим и гледаме създаденият проблем, а не търсим причината за това да се случи нещо. Много неща могат да се променят, но ще "падат глави". Говоря глобално не само за МВР. Всичко що е държавна машина работи по модел 1970-80-90.

Краси,зависи каква истина искаш да откриеш.
Учителите си вършат работата,но само с тяхната работа цикъла не може да се затвори.Семейството трябва да е водещото и там трябва да се работи,а учителите да допълват със знания.Сега си пускат децата и чакат учителя да свърши и работата по възпитанието което трябва да се получи в семейството.
Лекарите имат вина,но вина имат и пациентите на лекарите.Културата е много важна и превенцията,много хора търсят лекаря когато са паднали и са много зле,тогава искат да се случи чудото,а чудеса рядко се случват.Какво да наказват лекарите като няма лекар който умишлено да е увредил здравето на пациента си,има грешки,има и наказани.
Основно виновна е системата която направи от лекарите едно лични търговци,а болниците станаха търговски дружества.
Полицията какво да я коментираме,тя е като обществото на което служи,болно общество-болна полиция.
Ние не сме изолирана и затворена система,нали отвън влизат да работят хора при нас и влизат с качествата които имат и резултата е според това капацитета им.
Няма държавна,няма частна машина,има калпав материал които работи в държавния и частния сектори и за това и резултатите са такива повсеместно.
катюша

Мнениеот малкия » 30 Сеп 2012, 14:24

kermit написа:
Хората извън МВР няма да ни подкрепят никога.

Не съм съгласен.
И сега ни покрепят някои хора извън МВР.
Българският лекарски съюз подкрепи протеста на СФСМВР.
Хора извън системата ни казваха "С вас сме".

А всичко останало си зависи от нас. От всички българи.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот kermit » 30 Сеп 2012, 16:51

Че в полицията има много трески за дялане го виждаме най-добре тези,които сме в тази система.Но и че в медиите постоянно се изразява позиция,че видиш ли българската полиция е некадърна,мързелива и корумпирана ,също е факт.И постоянно се дават за пример полицаите от страните от Западна Европа и САЩ колко били компетентни.Ще ти дам няколко примера колко са компетентни.Според статистиката най-често били глобявани от пътната полиция в Ирландия поляци с имена Право Язди.И ирландските полицаи си мислели,че това е често срещано полско име.Само че Право Язди на полски означава-Свидетелство за управление на МПС/или право да се управлява МПС/.Само си представи,че български полицай напише акт на водач с такова име и медиите разберат ,какъв шум ще се вдигне до небесата и как ще се присмиват на българските полицаи.А в Ирландия случаите ,при които е написан акт на Право Язди са стотици.Няколко примера и от даваната за еталон полиция на САЩ.Преди години бившата звезда от американския футбол О Джей Симпсън уби жена си и любовника й.Съда обаче го оправда поради некадърно събрани доказателства.Тук се вдигна страхотен шум за делото Белнейски,но убиеца е осъден на две инстанции и най-вероятно ще лежи доживот.Преди няколко седмици при опит да се задържи престъпник на оживена улица в Ню Йорк американски полицаи раниха няколко случайни минувача.Само за момент си представи,че това стане в България.А и не е чак толкова високо нивото на престъпност у нас,колкото се тръби по медиите.В някои от развитите държави е в пъти по-високо.Погледни една статистика за броя на убийствата в България и САЩ и ще ти стане ясно.А за нивото на престъпността не е виновна само полицията,но играят роля много фактори-като бедността сред голяма част от населението,голям брой циганско население и не на последно място леките присъди,издавани от българските съдилища.Защото голяма част от престъпленията се вършат от хора,с по няколко присъди.И какво става-хванем боклука,дадем го на съд,съдът го осъди-значи сме събрали годни доказателства,но каква е присъдата-минималната предвидена в закона или условна.И се получава така,че има престъпници с по 30-40 присъди,които спокойно си разхождат на свобода и си вършат престъпления.Ако беше в САЩ такива още след втората присъда щяха да получат по 150 години затвор да си ги лежат със здраве.Миналата година осъдиха един българин на 10 години затвор в САЩ,че спал с 13 годишно момиче и то с нейно съгласие.А тук педофили,които насилват деца на по 3-4 години получават условни присъди.Но хората си знаят-полицията е некадърна,корумпирана и мързелива.
kermit

Мнениеот kkarakashev » 30 Сеп 2012, 21:08

kermit написа:

Че в полицията има много трески за дялане го виждаме най-добре тези,които сме в тази система.Но и че в медиите постоянно се изразява позиция,че видиш ли българската полиция е некадърна,мързелива и корумпирана ,също е факт.И постоянно се дават за пример полицаите от страните от Западна Европа и САЩ колко били компетентни.Ще ти дам няколко примера колко са компетентни.Според статистиката най-често били глобявани от пътната полиция в Ирландия поляци с имена Право Язди.И ирландските полицаи си мислели,че това е често срещано полско име.Само че Право Язди на полски означава-Свидетелство за управление на МПС/или право да се управлява МПС/.Само си представи,че български полицай напише акт на водач с такова име и медиите разберат ,какъв шум ще се вдигне до небесата и как ще се присмиват на българските полицаи.А в Ирландия случаите ,при които е написан акт на Право Язди са стотици.Няколко примера и от даваната за еталон полиция на САЩ.Преди години бившата звезда от американския футбол О Джей Симпсън уби жена си и любовника й.Съда обаче го оправда поради некадърно събрани доказателства.Тук се вдигна страхотен шум за делото Белнейски,но убиеца е осъден на две инстанции и най-вероятно ще лежи доживот.Преди няколко седмици при опит да се задържи престъпник на оживена улица в Ню Йорк американски полицаи раниха няколко случайни минувача.Само за момент си представи,че това стане в България.А и не е чак толкова високо нивото на престъпност у нас,колкото се тръби по медиите.В някои от развитите държави е в пъти по-високо.Погледни една статистика за броя на убийствата в България и САЩ и ще ти стане ясно.А за нивото на престъпността не е виновна само полицията,но играят роля много фактори-като бедността сред голяма част от населението,голям брой циганско население и не на последно място леките присъди,издавани от българските съдилища.Защото голяма част от престъпленията се вършат от хора,с по няколко присъди.И какво става-хванем боклука,дадем го на съд,съдът го осъди-значи сме събрали годни доказателства,но каква е присъдата-минималната предвидена в закона или условна.И се получава така,че има престъпници с по 30-40 присъди,които спокойно си разхождат на свобода и си вършат престъпления.Ако беше в САЩ такива още след втората присъда щяха да получат по 150 години затвор да си ги лежат със здраве.Миналата година осъдиха един българин на 10 години затвор в САЩ,че спал с 13 годишно момиче и то с нейно съгласие.А тук педофили,които насилват деца на по 3-4 години получават условни присъди.Но хората си знаят-полицията е некадърна,корумпирана и мързелива.

Отклоняваме се от темата НО:
Правата на полицай в САЩ са многократно повече от тези на полицай в Европа, да не говора в България. Полицай в Америка "тежи" много повече от колкото в България.
Полицията в България е виновна за това , че не са в затвора тези който трябва да са там ЗАЩОТО ТОЧНО ПОЛИЦАИТЕ СА ПРЕД ОЧИТЕ НА ХОРАТА.
ПРАВАТА НА ПОЛИЦАЙТЕ ТРЯБВА ДА СЕ НЕ ПО ТОВА КАК Е "ЕДИ КАДЕ СИ", А ПО ТОВА КАКВА Е ПРЕСТЪПНОСТТА В ДАДЕНАТА ДЪРЖАВА.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот ralisa » 30 Сеп 2012, 22:53

Според мен по-скоро имаме това, което сами си правим. Всеки се оплаква, но чака на другия - при протест: "А дано постигнат нещо... ". Няма ли обединение проблемът ще остане неразрешен. За мен обаче по-голямата част от представителите на тези синдикати се опитват да замажат очите на хората. Защо всички синдикати не се обединят? Защо не се организира един масов протест (на полицай, лекари, учители и всякакви други работници)? Конкретно за МВР - толкова ли им е трудно да стигнат до консенсус? Толкова ли различни виждания имат? Каузата не е ли една?
Това, което аз съм забелязала е, че българинът е изключително умен и в същото време хитър човек. Всяка една ситуация той анализира за секунди и отсява фактите, които са от негова полза, след което извърта нещата, използвайки свои аргументи и, ако човекът срещу него е малко по-бавен и не асимилира нещата толкова бързо, първият се явява един вид победител, защото вторият не може да защити своята позиция. Лошото обаче е, че този талант не сме го насочили в правилната посока. Когато спрем да делим хората на полицаи, лекари, чистачки и библиотекари примерно, а видим едно цяло, нещата ще потръгнат. Какъвто и да е един синдикат, каквито и цели да има, в момента основната задача на всичките или на по-голямата част от тях е увеличаване на заплатите. Нека се обединят и заедно да се борят за това. Когато се стигне до там да има увеличение (да се е постигнала целта) доходите на различните работници ще се повишат с необходимите проценти. Нека да има такъв масов протест в продължение на една седмица примерно, по-голямата част от населението да се надигне. За една седмица да няма никакво производство, никакъв износ или внос на стока, да замръзне търговията, а заедно с нея - по-голямата част от системите в страната... Не ви ли е любопитно какво ще стане тогава? Как ще се справят тогава българските министри? Какво ще е тяхното решение?
Има много по-крайни мерки, протестите не са част от тях ;)
“Независимо дали мислите, че можете или не можете, и в двата случая сте прави“ Хенри Форд
Аватар
ralisa

Мнениеот STO92 » 01 Окт 2012, 20:11

малкия написа:Краси, за много неща си прав. За някои - не съвсем.
Не е като да не сме опитвали да седнем на една маса. Ето ти един пример:
[url]
http://sfsmvr.org/index.php?id=press_conference_sfsmvr[/url]

Дотук добре.
Ето обаче какво се случва не повече от двайсетина дни по-късно:

http://sfsmvr.org/?id=Valentin_Popov_i_Ivan_Pavlov

Между излъчването на двата видеоматериала нищо, абсолютно нищо не се е променило. Освен позицията на един от синдикатите. За което останалите научиха от медиите.

Бих могъл да коментирам, но няма.
Както няма да коментирам писаното от STO92 - видеото говори само за себе си.

Между другото, тези видео материали са качвани и друг път в този форум - просто нямам време да потърся темата...

Хубавото е, че все пак сте разбрали същността на моя пост. Сигурен съм, че няма да коментирате нищо подобно г-н Попов, но пък е добре да се замислите. В крайна сметка никой не очаква от Вас да сте приятел с всички от МВР, но когато се говори и пише за обща кауза може да се преглътне това което Ви кара да действате по подобен начин. Никой не Ви кара да приемате чужди за Вас цели, защото целите на всички синдикални организации са еднообразни, но и никой не може да Ви наложи да застанете до така изглеждащите "ХИЛАВИ" служители членуващи в други синдикални организации. Никой не може да Ви накара да се съгласите с това да има обща позиция от шестте, но тя да бъде в еднакво време с еднаква цел. Или сега ще си помислите, че как НИЕ ще се съобразим с ТЕЗИ ........... което между другото вече се е случвало, но зад всички синдикални организации стои най-важното, това което е същността на всяка предприета крачка - служителите в МВР, не бройката, не името на синдиката, не дали са членове или не са а живите хора които подкрепят еднаквите по смисъл цели.
Не Ви ли е минавало поне малко през мисълта, че по подобен начин, един ПРОТЕСТ е в услуга на власт имащите, не мислите ли, че по този начин ставаме по лесни за манипулиране. Не мислите ли, че сякаш инерцията свършва и сега започва изкачването. И знаете ли защо..... защото ние самите избираме грешната посока........ ние самите тръгваме по стръмното вместо по отъпканата по наклона пътека. А как мислите, дали това се случва случайно или е предварително подготвено ?
Разбира се, че не очаквам отговори или поне не конкретно по въпросите, но ще се радвам ако съм успял поне за малко да върна чувството което накара шепа хора да учредят /създадат / една контактна група, тогава когато парите от синдикален внос и др. разни просто бяха мираж.. ;)
<< НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!! >>

http://policebg.free.bg/cgi-php/phpbb3/ ... &t=74#p633 -- Кой ни лъже ?
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=403728
Аватар
STO92
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 01 Окт 2012, 20:41

В крайна сметка кажи защо пишеш на Вие,така си пишат непознати хора,хора които работят в различни ведомства,имат различни цели и идеали и са на разнопосочни страни.
Не се ли познавате с Вальо Попов,не сте ли се виждали?
Не става ясно какво точно не ви хареса в СФС и кое наложи да сформирате друг синдикат,какво наложи да се създава след това още един от друга люспа...какво е това роене и с каква цел го правите?
Съвсем сериозно те питам,защото много колеги задават този въпрос и ти като създател и учредител на нов синдикат можеш да дадеш най-точния отговор.
dakota_

Мнениеот малкия » 01 Окт 2012, 20:46

STO92 написа: Хубавото е, че все пак сте разбрали същността на моя пост. Сигурен съм, че няма да коментирате нищо подобно г-н Попов, но пък е добре да се замислите. В крайна сметка никой не очаква от Вас да сте приятел с всички от МВР, но когато се говори и пише за обща кауза може да се преглътне това което Ви кара да действате по подобен начин.

Аз разбрах същността на постинга Ви, колега. Вие очевидно не сте разбрали същността на моя - или не Ви е изгодно.
На първото видео имахме обща кауза. На второто вече нямахме. Нашата позиция не се беше променила. Обстоятелствата - също.
Бих преглътнал много в името на обща кауза - но когато съм сигурен, че има такава. В случая, извинявайте, имам известни съмнения. Видеоматериалите доказват, че поне донякъде са основателни.
малкия

Мнениеот STO92 » 01 Окт 2012, 21:00

dakota_ написа:В крайна сметка кажи защо пишеш на Вие,така си пишат непознати хора,хора които работят в различни ведомства,имат различни цели и идеали и са на разнопосочни страни.
Не се ли познавате с Вальо Попов,не сте ли се виждали?
Не става ясно какво точно не ви хареса в СФС и кое наложи да сформирате друг синдикат,какво наложи да се създава след това още един от друга люспа...какво е това роене и с каква цел го правите?
Съвсем сериозно те питам,защото много колеги задават този въпрос и ти като създател и учредител на нов синдикат можеш да дадеш най-точния отговор.

Eто тук можете да се запознаете в детайли:

http://ssmvr.mvr.bg/default.htm ;)

Аватар
STO92
Изгонен

Мнениеот skitnika » 01 Окт 2012, 21:01

Хората си имат един синдикат ,но истински ССЗБ
skitnika

Мнениеот STO92 » 01 Окт 2012, 21:04

малкия написа:
STO92 написа: Хубавото е, че все пак сте разбрали същността на моя пост. Сигурен съм, че няма да коментирате нищо подобно г-н Попов, но пък е добре да се замислите. В крайна сметка никой не очаква от Вас да сте приятел с всички от МВР, но когато се говори и пише за обща кауза може да се преглътне това което Ви кара да действате по подобен начин.

Аз разбрах същността на постинга Ви, колега. Вие очевидно не сте разбрали същността на моя - или не Ви е изгодно.
На първото видео имахме обща кауза. На второто вече нямахме. Нашата позиция не се беше променила. Обстоятелствата - също.
Бих преглътнал много в името на обща кауза - но когато съм сигурен, че има такава. В случая, извинявайте, имам известни съмнения. Видеоматериалите доказват, че поне донякъде са основателни.

Между тези два видео материала, имаше ли някакво официално писмо ??? ;)
Сещате ли се за такова г-н Попов ??? ;)

И ми е чудно защо сте избрали само част от моя пост - останалото не Ви е интересно ли ???

Между другото, днес за първи път от няколко години синдикални организации като НСГА,САС,Огнеборец и ССМВР излизат с обща позиция за компенсирането доходите на служителите от МВР. ;) ;)
Последна промяна belyata на 05 Окт 2012, 11:39, променена общо 1 път
Причина: Сливане на поредни мнения!

Аватар
STO92
Изгонен

Мнениеот малкия » 01 Окт 2012, 21:37

STO92 написа:
малкия написа:

Между тези два видео материала, имаше ли някакво официално писмо ??? ;)
Сещате ли се за такова г-н Попов ??? ;)

И ми е чудно защо сте избрали само част от моя пост - останалото не Ви е интересно ли ???

Изглежда пак нещо не разбирате, колега.
Опитах се да покажа защо не вярваме на синдиката, чийто съучредител сте.
Искате да ни задължите да Ви вярваме? Няма как.
Доверието е нещо, което се гради с труд и процесът отнема време. Загубата му става обикновено по-лесно и по-бързо. Да уточня все пак, че доверие към ССМВР не сме изпитвали предвид обстоятелствата, наложили учредяването му. Положихме известни усилия да стигнем до обща позиция с повече синдикати от системата, разчитайки поне на известна почтеност. В момента не виждаме необходимост да полагаме подобни усилия защото смятаме, че са обречени на неуспех по дефиниция. Демонстрирах една (подчертавам - само една) от причините да сме на такова мнение. Не като да няма и други, но не смятам да задълбавам в тях...
Иначе, откровено казано, Вашият пост определено не ми е интересен - целият. Съжалявам за откровено изразеното мнение.
малкия

Мнениеот lasthero » 02 Окт 2012, 10:18

Публикувам настоящия текст , предвид обвиненията от някой лица , за предварителни договорки между СФСМВР и МВР.

"Днес 01.10.2012 година се проведе среща на представители на синдикалните организации в МВР. В срещата взеха участие представители на всички синдикални организации с изключение на СФСМВР (Синдикална федерация на служителите в МВР), които отказаха да участват в насочената среща.
Провеждането на такава среща бе провокирано от натрупалото се през последните месеци социално напрежение и пряко свързано със задочния диалог, който се води в медиите по отношение заплатите и социалните придобивки на служителите в МВР.
С оглед на предстоящото приемане на държавния бюджет на Република България за 2013 година и респективно бюджета на МВР петте синдикални организации взеха решение и внесоха в МВР общо предложение с което всички точки от дневния ред на предстоящото заседание на Съвета за социално партньорство в МВР (ССП-МВР) насрочено за 03.10.2012 г. да отпаднат и в дневния ред на заседанието да бъде включена една единствена точка в рамките на която да се обсъди и проведат преговори по въпроса за компенсиране доходите на служителите в МВР.
Предложението на синдикатите е доходите да бъдат компенсирани в размер идентичен с процента на натрупалата се инфлация в периода 01.01.2009 година – 31.12.2012 година.
Синдикалните организации заявяват, че евентуалното компенсиране на доходите е неприемливо да се обвързва с орязване на каквито и да е социални придобивки. Предложено е компенсирането на доходите на служителите от МВР да стане факт от 01.01.2013 година."

Надявам се сега разбирате кой с кого и как се е "договарял" ?
Но , аз като член на СФСМВР искам да задам няколко въпроса:
1. Не беше ли Иван Павлов човека, който настояваше през зимата на 2008-2009г. пред тогавашния министър на МВР М.Миков за 50% увеличение и отказа предложението на МВР за увеличение от 15% от 01.06.2009г. + 10% след изборите (т.е. капитализирано увеличение заплатите ) ? Какво накара същия Иван Павлов 4 години по-късно , при условие , че заплатите не са мръднали и с 1ст. да иска по-малко и да се съгласява на по-малко увеличение ?
2. С декларация до МВР от м.Август на ус на сасмвр ( Галентин Грозев) поиска увеличение на заплатите с 20% , и само месец по-късно сключва споразумение с останалите КАЗИОННИ синдикати в МВР за 1/2 по-нисък процент - при това даже не е посочен -
" Предложението на синдикатите е доходите да бъдат компенсирани в размер идентичен с процента на натрупалата се инфлация в периода 01.01.2009 година – 31.12.2012 година. "
Коментарите, мненията и позициите оставям на Вас, защото аз за себе си отдавна открих отговора !
Последна промяна belyata на 03 Окт 2012, 09:59, променена общо 1 път
Причина: Намаляване размера на шрифта
Аватар
lasthero
Администратор

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност