МВР прекратява споразумението с неудобната СФСМВР

МВР прекратява споразумението с неудобната СФСМВР

Мнениеот MasterCop » 09 Окт 2012, 16:57

14:18 09/10/2012 - Общество
СОФИЯ (PIA) — —

С писмо на министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов с едномесечно предизвестие се прекратява споразумението между ръководството на МВР и Синдикалната федерация на служителите в МВР (СФМВР), – съобщиха от пресцентъра на МВР. Сътрудничеството с останалите 5 синдикални организации ще продължи в рамките на Съвета за социално партньорство.

Припомняме, че СФСМВР бе единственият синдикат с ясни позиции и конкретни искания към ръководството на вътрешното министерство. Синдикатът бе и единственият, който се престраши да организира протести на полицаи, въпреки натиска и отправените индиректни заплахи към членовете на синдиката. Протестите бяха подкрепени от всевъзможни европейски и световни полицейски синдикати, както и от Синдиката на служителите в затворите в България (ССЗБ).

На извънредно заседание свое заседание днес Съвета за социално партньорство обсъди направените от синдикалните организации предложения за увеличение на възнагражденията на служителите. Беше постигнато консенсусно решение за повишаване на размера на левовата равностойност на храната съгласно чл. 204, ал.1 от Закона за МВР. Предвижда се средствата за това да дойдат от икономии в рамките на бюджета на министерството.

Очаквайте подробности.

http://pianews.eu/society/20121009/news-112761

Мога да кажа какво мисля лично аз по въпроса чрез два упрека:
1. към МВР - продължава да "решава" проблемите на служителите си на Сталинския принцип "Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы."
2. към СФС - липса на дипломатичност - някъде загубихте баланса колеги! :(
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Re: МВР прекратява споразумението с неудобната СФСМВР

Мнениеот dakota_ » 09 Окт 2012, 17:21

MasterCop написа:
14:18 09/10/2012 - Общество
СОФИЯ (PIA) — —

С писмо на министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов с едномесечно предизвестие се прекратява споразумението между ръководството на МВР и Синдикалната федерация на служителите в МВР (СФМВР), – съобщиха от пресцентъра на МВР. Сътрудничеството с останалите 5 синдикални организации ще продължи в рамките на Съвета за социално партньорство.

Припомняме, че СФСМВР бе единственият синдикат с ясни позиции и конкретни искания към ръководството на вътрешното министерство. Синдикатът бе и единственият, който се престраши да организира протести на полицаи, въпреки натиска и отправените индиректни заплахи към членовете на синдиката. Протестите бяха подкрепени от всевъзможни европейски и световни полицейски синдикати, както и от Синдиката на служителите в затворите в България (ССЗБ).

На извънредно заседание свое заседание днес Съвета за социално партньорство обсъди направените от синдикалните организации предложения за увеличение на възнагражденията на служителите. Беше постигнато консенсусно решение за повишаване на размера на левовата равностойност на храната съгласно чл. 204, ал.1 от Закона за МВР. Предвижда се средствата за това да дойдат от икономии в рамките на бюджета на министерството.

Очаквайте подробности.

http://pianews.eu/society/20121009/news-112761

Мога да кажа какво мисля лично аз по въпроса чрез два упрека:
1. към МВР - продължава да "решава" проблемите на служителите си на Сталинския принцип "Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы."

На МВР по никакъв начин не можеш да се сърдиш!
Постави се на мястото на човек,който държи ножа,ще се подадеш ли на натиск?
Абсолютно съм съгласен с второто.
Какво е това "Искаме 25 % увеличение на заплатите"...как да преговаряш в човек,който иска 25 % увеличение на заплатата и то безусловно и за всички.
Признавам си,че ако съм министър,по същия начин ще откажа да преговарям и няма да позволя по никакъв начин да ми се извиват ръцете.
Сядаме на една маса,поставяме приходи и разходи на масата и преговаряме,но без ултиматуми...
Къде в България дават толкова много пари на хора със средно образование? Къде в България охранител може да получава такава голяма заплата?
В крайна сметка ще се повторя за пореден път,на който не му харесват условията които предлага държавата и смята,че някой е длъжен на всяка цена да удовлетворява щенията му,защото виждаш ли предлагал услугата "сигурност",да си подава рапорта и да ходи там където ще платят толкова колкото иска.
Аз знам много добре какво е нивото на тази услуга и знам кои точно заслужават да получат повече и кои не заслужават да получават и това което взимат в момента.
Не може да даваме на всички по равно,това го няма никъде по света и не бива да се допуска!
dakota_

Мнениеот kermit » 09 Окт 2012, 17:51

Какви са твоите предложения?Как смяташ,че трябва да се диференцира заплащането на служителите в МВР?Кой ще има право да определя кой служител е работил добре,кой не чак толкова и кой зле?Не смяташ ли , че субективния фактор на оценяващия спрямо оценения ще има голямо значение?
kermit

Мнениеот dakota_ » 09 Окт 2012, 18:17

kermit написа:Какви са твоите предложения?Как смяташ,че трябва да се диференцира заплащането на служителите в МВР?Кой ще има право да определя кой служител е работил добре,кой не чак толкова и кой зле?Не смяташ ли , че субективния фактор на оценяващия спрямо оценения ще има голямо значение?

Моите предложения съм ги споделял и тук във форума.Определя се една база за съответната категория служители и заплащането да може да варира 25-30-35 % върху базата,без оглед на прослужено време,според постигнатите резултати!
Естествено,че ще има субективен фактор,няма измислена машина да оценява,а и при машината действа субективен фактор,защото изпълнява програма!
Ще оценяват ръководители на средно ниво,по определени критерии.
Това се случва в момента в някои други държавни ведомства,само при нас се разпределят пари на "калпак"...И за това като не може да се дава на всички на "калпак",на се дава на никой.По този начин са поощрени негодниците на които и така в момента им е добре,и са орязани и недооценени кадърните и работливите,които вършат работата и на негодните!
dakota_

Мнениеот lasthero » 09 Окт 2012, 18:44

dakota_, реално преговори с МВР въобще не е имало , макар ,че успяхме да наложим идеята за диференциране на заплащането ..., както се видя днес.
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот kermit » 09 Окт 2012, 18:49

До Дакота
Звучи много добре.И аз съм съгласен с такова диференциране на труда.Но според моите наблюдения субективизма ще играе голяма роля при оценяването.Доколкото съм опознал от мненията ти във форума съм убеден,че ще се постараеш да оценявам максимално обективно,но за съжаление не всички ръководители са като теб.И сега има хора,които ходят да доносничат на началниците срещу колегите само да им се усмихне,а си представям тогава какво ще настане.От друга страна много зависи и от характера на оценяващия.Има хора,които вечно са недоволни-дори и да се справяш перфектно.Други пък го дават по-лежерно и си затварят очите за сериозни пропуски в работата.
kermit

Мнениеот dakota_ » 09 Окт 2012, 18:58

lasthero написа:dakota_, реално преговори с МВР въобще не е имало , макар ,че успяхме да наложим идеята за диференциране на заплащането ..., както се видя днес.

Знам,че преговори не е имало,то кога е имало преговори с МВР?
Диференцираното заплащане трябва да стане факт,каквото и да обсъждаме и каквото и да роптаят някои срещу определяне на заплащането,няма начин да се раздават пари на всички наравно.
Това е огромна несправедливост.
Замисли се около теб колко негодника има и са се наредили на "коритото" да цуцат.
Прочетох това,което беше споделил в поста си до онзи лешпер от синдиката на ИП.
Ти си завършил АМВР,бил си ОР,завършил си право в Пловдивския университет,полагал си труд да се се образоваш и усъвършенстваш и на теб ти бият тавана и те секат да си наравно с лешпер,който се е докопал да влезе в МВР и кара службата през пръсти.
Това е нещото с което аз не мога да се съглася и ме боли,защото имам много кадърни колеги и не желая да се разделям с тях по причина само,че са намерили по-добро заплащане на друго място.
dakota_

Мнениеот lasthero » 09 Окт 2012, 19:11

Няма как да не се съглася с теб . Това е и моята позиция, но ... уви МВР не желае административна реформа. Днес в прав текст беше заявено , такива искания да се отправят към следващия политически кабинет. Ще го има записано в протокола от ССП , който ще се публикува в сайта на МВР. Тези вече са убедени, че си заминават. Лошото е , че сега започва голямото УХАААА... Като за последно ...
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот vargo » 09 Окт 2012, 19:17

Това за деференциране при заплащане е не само неприложимо в българските условия ,не само непригодно за българския манталитет и най -вече за такава тежка централизирана и бюрократична структура като МВР че направо не си струва да се обсъжда !Поне в близките 20г. до,като тази система се реформира на практика ,а не само на думи и с козметични промени !
КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ МАКЕДОНЕЦ, КЕ МУ ГО ПРЕСЕЧАМ ЯЗИКОТ,
И КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ БЪЛГАРИН, КЕ МУ Я СКИНАМ ГЛАВТА“.....
Тодор Александров
Аватар
vargo

Мнениеот lasthero » 09 Окт 2012, 19:27

Както вече беше заявено днес и от зам.м-р Вучков , реформи в този мандат и на това правителство не очаквайте.
Казано ни беше директно: "Говорете със следващите !"
Аватар
lasthero
Администратор

Мнениеот force68 » 09 Окт 2012, 19:33

...... Лошото е ,че на нас остава единствено да се надяваме, докато дойдат другите .......
force68

Мнениеот Lord » 09 Окт 2012, 19:36

MasterCop написа:Мога да кажа какво мисля лично аз по въпроса чрез два упрека:

Аз също имам лични впечатления и мнение и ще си позволя да опонирам на мнението на Мастър, когото имам за добър и разумен колега:

1. през октомври, 2009г. министър Цветанов направи един рейд през всички областни дирекции и обясни колко тежко е финансовото състояние, че ще стискаме зъби, но в края на мандата ще получим подобаващо финансово изражение. Това явно няма да бъде изпълнено, но за мен е ясно, че няма как да се е знаело колко дълбока е икономическата криза и че ще има и дългова такава.

2.пак тогава, г-н Цветанов обеща, че всички наши звена имат пълна оперативна свобода и можем да работим по всички лица, организации и институции, независимо от политическата им ориентация. Това се оказа вярно и беше изпълнено - убедих се лична, няколко пъти!

3. СФС МВР не са проявили и за момент липса на дипломатичност или диалогичност. Все пак това е синдикална организация и тя търси обещания на споразуменото. Попов ясно каза, че е проявена колегиалност и търпение в продължение на 3 години по искане на ръководството. Сега е нормално федерацията да поиска изпълнение на обещание, след като те са изпълнили своето. В смисъл - дума за дума. И са прави по принцип!
Аватар
Lord

Мнениеот MasterCop » 09 Окт 2012, 22:18

Lord написа:
MasterCop написа:Мога да кажа какво мисля лично аз по въпроса чрез два упрека:

Аз също имам лични впечатления и мнение и ще си позволя да опонирам на мнението на Мастър, когото имам за добър и разумен колега:

1. през октомври, 2009г. министър Цветанов направи един рейд през всички областни дирекции и обясни колко тежко е финансовото състояние, че ще стискаме зъби, но в края на мандата ще получим подобаващо финансово изражение. Това явно няма да бъде изпълнено, но за мен е ясно, че няма как да се е знаело колко дълбока е икономическата криза и че ще има и дългова такава.

2.пак тогава, г-н Цветанов обеща, че всички наши звена имат пълна оперативна свобода и можем да работим по всички лица, организации и институции, независимо от политическата им ориентация. Това се оказа вярно и беше изпълнено - убедих се лична, няколко пъти!

3. СФС МВР не са проявили и за момент липса на дипломатичност или диалогичност. Все пак това е синдикална организация и тя търси обещания на споразуменото. Попов ясно каза, че е проявена колегиалност и търпение в продължение на 3 години по искане на ръководството. Сега е нормално федерацията да поиска изпълнение на обещание, след като те са изпълнили своето. В смисъл - дума за дума. И са прави по принцип!

Така и трябва да прави - иначе ще бъде мъртъв и заспал синдикат... да не казвам като кой НО... винаги има едно но ;) Разбираемо е че когато ти се наложи да защитаваш някой, то е защото той има проблеми с някой по-силен от него, а може би по-силен от теб самия или от вас двамата взети заедно. Ясно е че "с рогата напред" няма да е най-сполучливата стратегия! Не всяка битка може да се спечели със сила, затова е измислена дипломацията - този термин предполага преговори или осъществяване на контакт между две или повече групи по даден повод. “Дипломатическото” поведение в случая е готовността да се направи компромис и желанието да се удовлетворят желанията и гледните точки на всяка от групите. Имам предвид "когато леда започне да пука" да се потърси по-здрава основа на която да се стъпи. В случая обсъждаме факти Не че не съм го мислил по-рано, но нямаше как да го изкажа само като предположение. Факт е че загубата на това споразумение приравнява организацията на този форум - ние споделяме тук проблемите си, но никой от ръководството не се задължава да ни отговаря (щеше да е прекалено хубаво и лесно, ама то ако е лесно на нас ли ще се случи :D ) Така си мисля аз - нямам практически опит в синдикалните дейности, но съм длъжен като кажа какво мисля, да поясня и защо...
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот ime8080 » 10 Окт 2012, 18:26

Аз мога да кажа само едно по-слабо, по-некомпетентно и по-лъжливо правителство България не е имала никога и независимо , че бяха избрани с гласове на служителите на МВР и техните семейства те се подиграха много жестоко с тях като 4 години не пипнаха заплатите им а си раздаваха бонуси по 50-60 хил. лв. Аз искрено се надявам догодина като дойдат изборите всички служители и техните семейства да си помислят много добре за кой ще гласуват
ime8080

Мнениеот MasterCop » 31 Мар 2013, 08:36

СФСМВР подписа споразумение с МВР, бавено от Цветанов 5 месеца

Синдикална федерация на служителите в МВР /СФСМВР/ подписа споразумение с МВР след повече от 5 месеца неспазване на задълженията вменени по силата на закона за МВР от страна на бившия министър Цветан Цветанов.

В деня на подписване /29 март/ на споразумението, представители на Федерацията проведоха и неформална среща със заместник-министър Филип Гунев, която имаше за цел да се установят възможностите за бъдещо сътрудничество и подобряване на диалога между социалните партньори - диалог, който беше едностранно прекратен от бившия министър Цветанов по начин, който не само бе определен като "неприемлив", но и като "прецедент" от партньорите на СФСМВР в Европейския полицейски съюз.
Именно поради създаването на прецедент с прекратеното споразумение, Герит Ван де Камп /президент на Европейски полицейски съюз/ сезира Росен Плевнелиев с категоричното искане да се предприемат всички необходими мерки за възстановяване на социалния диалог и подобряване на отношенията между МВР и СФСМВР.
Именно в тази връзка Президента на ЕПС беше поканен на среща с ген. Стоименов / съветник по националната сигурност на Президента/ и Васил Маринов /секретар на Президента на Република България по отбрана и сигурност/, която също се състоя на 29.03.2013г. и в която взе участие и Валентин Попов – председател на УС на СФСМВР. По време на срещата бяха обсъдени проблемите в сектор "Сигурност", ролята на синдикатите и най-вече на социалния диалог за запазване на социалния мир. /БГНЕС /
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Назад към Синдикална дейност