Ще има ли почивни бази на МВР ?

Да бъдат ли закрити базите за отдих на МВР

Да
18
41%
Не
23
52%
Не мога да преценя
3
7%

Общо гласове : 44

Re: Ще има ли почивни бази на МВР ?

Мнениеот dakota_ » 13 Фев 2014, 15:18

Почивните бази на МВР не бива да бъдат закривани,защото това е най-евтината почивка за желаещите да почиват при сравнително добри условия на прилични цени.
Ползването на почивните бази на МВР не е задължително и взимайки карта за почивка всеки се съгласява да почива при условията,които се предлагат в почивните бази на МВР! Всеки е в правото си да не ползва почивните бази на МВР,ако прецени,че не му допадат условията и обслужването.
Сега е демокрация и всеки може да избира къде,как и с кого да прекара отпуската си.
Не ползвам почивна база на МВР,но нямам нищо против тяхното съществуване. Гледал съм големи комедии,като съм ходил при приятели почиващи на море в почивните бази на МВР...Случва се някои да заведат на почивка,сухи кифли,които се мислят за прясно опечени и ароматни кроасани... за такива няма угодия,защото те не знаят кой са,какви са и къде са попаднали... Съжалявам такива колеги,които не са преценили,какво са взели със себе си и къде са го завели да почива,но купона отстрани е голям :D
dakota_

Мнениеот dakota_ » 13 Фев 2014, 15:32

Sir Humphrey написа:В хотелите, за разлика от базите, няма дъх на соц. Ей затова предпочитам хотел.

По-голям социализъм от почивката в голям и реномиран хотел няма ;) Виждал ли си в големите хотели наредените шведски маси /някои стоят и чакат да дойдат шведите/ ;) ... В Турция чат-пат отсядам да почивам на хотел,като видя огромните шведски маси и първата ми мисъл е за социализма и изобилието на качествена храна по времето на др. Христов :D Такова изобилие и такова ядене и пиене като тогава,сега малко хора могат да си позволят...По социализма можем само сълзи да роним,защото до момента никой не успя да покаже нищо по-добро от него,за да може хората да видят по-доброто и да се хванат за него,а не да гледат назад и с носталгия да се сещат колко добре е било едно време и колко зле е сега!
dakota_

Мнениеот viktorios » 13 Фев 2014, 18:29

Колеги, аз съм с две ръце за закриване. В РУП всяка година изпращат 1 или мах 2 карти, за които се тегли жребий от около мин. 20 служители. За 10 години, в които участвам в жребия нито веднъж не ме изтеглиха. Щом при вас който желае ходи, значи всички карти изпращат във вашите РУП. Интересно ми е къде работите. При нас ръководни служители, когато поискат, се снабдяват с карти от "някои други служби", където картите са повече от желаещите явно. Съгласен съм с Министъра, че по-добре на всички служители по малко, отколкото за някои по много. Като ми дадат 200-250лв. + приготвените за почивната станция, може да ми стигнат и за 4 звезден хотел.
viktorios

Мнениеот СИГМА12 » 13 Фев 2014, 19:32

Кой ще ти даде 200-250 лв.???Що за наивен народ? Ако ги закрият,ще се разпродадат на "наши" хора,ще цъфнат 4 звездни хотелчета на мястото на базите и ще почиваме само на палатка.
При нас карти не идват.Отивам и пускам заявка,къде искам да почивам.Ако ме одобрят -отивам.До сега не е имало случай да не ме одобрят.Връзки,позиции и чичовци на отговорни длъжности нямам.До сега винаги е имало свободни места(липса на кандидати за почивка) ,само това лято ,дето мина нямаше в Костенец и то защото колеги решили да останат още 10 дена,което значи ,че де факто ,пак е имало по заявки свободни стаи.
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот gentleman » 13 Фев 2014, 19:47

Почивните станции са си доста сериозна социална придобивка на служителите. Аз се чудя как може да има служители които доброволно да се отказват от придобивките си! А, относно това,че щели да дадат по 250лв.......все пак сме служители на МВР и не ни отива да сме толкова наивни че да повярваме ;)
gentleman

Мнениеот ТРЕЗОР » 13 Фев 2014, 20:30

Според мен , тези бази трябва да се закрият и ще ви кажа , защо........около 19 години съм в тази полиция и карта съм ползвал два пъти .Първо през 2000 година , през септември и то с големи напъни , въпреки , че не е активен сезон.Втория път бе миналата година - август месец , но за до взема тази карта се наложи да ползвам много голям жокер "обади се на приятел" ....И двата пъти съм бил на Китен. Какво да ви кажа - първия път бе идеално , за разлика от миналата година - пълно разочарование .....храната беше ужасна / не че съм манаджия , но ../ , баните в ужасно състояние , недобро почистване на стайте , чаршафите се сменят само два пъти и добре че жената бе взела от къщи ,крушката в коридора нямаше кои да я смени четри дена въпреки напомнянено ни , асансьора през два-три дена бе повреден.....Плюсовете бяха охраняемия паркинг , близкия плаж и най-вече за малките деца прекрасната градина за игра. В края на смяната бях приятно изненадан , че трябва да доплатя някакви режийни пари , а на цялата сума и ДДС :roll: .....Въпреки , че картите за нашата дирекция са малко , прави впечатление , че почти всяка година едни и същи се уреждат с карти , като това са служители от кат.Г , както и шантонерките от администрацията от ;) Дирекцията........Прави впечатление , че като бях на плажа и погледна към станцията , се виждаше , че няколко стай от последните етажи видимо бяха свободни / пуснати пердета и без хавлии да съхнат / и когато попитах един от обслужващия персонал , защо тези стай не се пускат , той взе да мънка , че трябвало да имат и свободни стай , защото не се знае , кой големец от министерството може да дойде внезапно и как да го върнат ;) ......а такъв имаше на шестия етаж - един гъзар с млада жена , която съм сигурен , че не му беше жена бяха заели цял апартамент.....
ТРЕЗОР

Мнениеот dakota_ » 13 Фев 2014, 21:09

Получават се големи противоречия... станциите са лоши,храната е лоша,доплащат се някакви пари...и възниква резонния въпрос,защо се говори за уреждане с карти и защо се казва,че връзкари взимат карти за почивните станции на МВР...Кой е луд да търси връзки за нещо,което е лошо и не отговаря на изискванията му и защо да търси връзки да се сдобие с нещо лошо...
Защо при положение,че станциите са лоши се теглят жребии за разпределение на картите...Все абсурдни неща...Същото като службата в МВР,много лоша служба,голям стрес,големи неприятности,малки заплати,а обяви ли се конкурс за полицаи и за едно място по 20-30 човека "цъфтят" и търсят връзки да се вредят да станат полицаи :D
dakota_

Мнениеот лошия » 13 Фев 2014, 21:39

Станциите трябва да се затворят и да се разпродадат!!!!1.Факт неоспорим е че малцина са богопомазаните които ползват станциите на МВР,уж е социален пакет достъпен за всеки служител ,но уви до скъпоценните карти се стига трудно и то само определени хора и винаги едни и същи!!!Да не говорим че докато едни чакаме с години за да посетим една станция други ходят редовно и зима и лято!!Е как става за кучета и котки може а за прасета не?
2.Имате ли си на идея какъв огромен финансов ресурс е издръжката на персонала,поддръжката на зградния фонд,реиновации,модернизация??Това са милиони левове разходи само и само шепа богопомазани да почиват за без пари!!!!
Да бъдат закрити и да се измисли нов начин, сто пъти по-изгодно е да се подпишат договори за преференциални цени с различни комплекси и хотели и част от изразходваните пари от служителите да им се възтановяват от работодателя!!!
лошия

Мнениеот СИГМА12 » 13 Фев 2014, 22:05

Също така,трябва да се разпродадат колите,сградите и каквото е останало от министерството:)
Що реши,че е факт неоспорим,не знам....как аз всяка година си взимам карта и пак казвам без никакви връзки и позиции и съм бай х*й ,а при теб е зор неописуем?
Не знам и що си мислите,че като вземат нещо,ще дадат друго в замяна....
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот kermit » 13 Фев 2014, 22:12

Тази зима за пръв път ходих в почивна станция на МВР във Велинград и останах много доволен.Стаята беше сравнително добра,имаше вана в стаята.Храната беше много добра,а за цените няма какво да говорим.Жената като разбра за какви цени става въпрос направо ми вдигна скандал защо досега не сме ходили. :lol: Единствено ми направи лошо впечатление,че имаше малко действащи служители,а 90 процента от почиващите бяха пенсионери.И най-интересното е,че именно пенсионерите постоянно имаха някакви претенции към персонала.
kermit

Мнениеот dakota_ » 13 Фев 2014, 22:19

kermit написа:Тази зима за пръв път ходих в почивна станция на МВР във Велинград и останах много доволен.Стаята беше сравнително добра,имаше вана в стаята.Храната беше много добра,а за цените няма какво да говорим.Жената като разбра за какви цени става въпрос направо ми вдигна скандал защо досега не сме ходили. :lol: Единствено ми направи лошо впечатление,че имаше малко действащи служители,а 90 процента от почиващите бяха пенсионери.И най-интересното е,че именно пенсионерите постоянно имаха някакви претенции към персонала.

Тия недоволните по-горе от станциите на МВР всичките са все пенсионери и не може да им се угоди :D да си ловят пътя и като не им харесват станциите на МВР,никой не ги държи насила в МВР ;)
Признай си,че не си бил с жена си на станцията във Велинград,а си водил колежка да я обучаваш и после да задомиш някой новопостъпил РП с качествена "стока" :lol:
dakota_

Мнениеот kermit » 13 Фев 2014, 23:09

С жената си бях.Вече все по-рядко "обучавам" колежки. :lol: И в интерес на истината изобщо не очаквах такива прекрасни условия в станцията-както откъм настаняването в стаите,така и откъм храната.Имах опасения,защото съм ходил на санаториум на МВР във Варна и там условията бяха наистина много мизерни/такива бълвочи не бях ял и в казармата/.Е там имаше и едно предимство-ходих на санаториума сам да си лекувам болежките и там имаше доста колежки от цяла България,които също си лекуваха болежките.Та си ги лекувахме заедно. :D
kermit

Мнениеот dakota_ » 14 Фев 2014, 07:59

От тази работа с обученията няма отказване,щом си си хванал с този занаят,препоръчвам ти да посетиш и базата в Хисаря...Обученията ги провеждат в "Маймун дере".Хисаря е много добро място за почивка ;)
dakota_

Мнениеот MasterCop » 14 Фев 2014, 09:08

dakota_ написа:
Тия недоволните по-горе от станциите на МВР всичките са все пенсионери и не може да им се угоди :D да си ловят пътя и като не им харесват станциите на МВР,никой не ги държи насила в МВР ;)
Признай си,че не си бил с жена си на станцията във Велинград,а си водил колежка да я обучаваш и после да задомиш някой новопостъпил РП с качествена "стока" :lol:

Ти ако много милееш за това МВР, нямаше да искаш тези бази да останат. Ако си един инвеститор, ще купиш ли такава база и да я управляваш, като предлагаш на служителите същите тези цени? Или без да налива МВР милиони в тези бази няма да ти хареса сделката? Ти имаш разходи за заплати и поддръжка за цяла година и някакви мижави приходи за сезон от 3-4 месеца! Е къде ще ти излезе сметката?! Само за да кажем че имаме бази. То е като да купим едно куцо магаре и всички да му плащаме наем 100 хил лева, а то че е дърто, инатливо и работа не върши не е важно - по важното е да кажем че имаме магаре mm:)
По цял свят хората събират много пари през годината да идат на качествена почивка за една или две седмици и наистина си изкарват добре, само ние гледаме да сме на печалба и от почивката Как няма да се натискат за карти като там ще им излезе по-евтино от колкото ако си останат в къщи :lol:.... за чия сметка обаче su:)
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот dakota_ » 14 Фев 2014, 09:32

Поддръжката на тези бази е от държавата,не е от МВР /макар МВР да е държавата// Аз понеже милея за МВР не ми се иска да закриват базите,защото пари за почивка никой няма да даде,а сега поне има възможност,който вземе карта да си заведе семейството да почива при сравнително добри условия,за сравнително добра сума...
Не може да отидат всички,защото няма как всички служители да излязат в отпуск по едно и също време,но то виждаш,че и всички не искат да ползват базите на МВР.
Почива се по-евтино за сметка на работодателят /държавата/,според мен щом държавата те язди през цялата година,бълха я ухапало,ако почиваш малко по-евтино за сметка на това,че си бил язден през годината :D Навсякъде има такива почивни бази и навсякъде държавата подсигурява социален пакет на служителите си... При нас не е най-добрия соц. пакет,но все нещо има,не е добре да се отказваме и от малкото,което е останало.
Пак казвам,че това е мое лично мнение,на човек,който не ползва почивните бази на МВР.
dakota_

Мнениеот MasterCop » 14 Фев 2014, 09:59

Те ни питат за тези бази - синдикалните членове, и това което предлага форума като дискусия е много по-добро от събранията в отделните псд - не отнема време, всеки може да обмисли спокойно и да се включи в дискусията, всичко остава написано и т.н. Ние не се отказваме от придобивки и компенсации - разбира се че ще поискаме нещо насреща и то ще е действително за всички! Иначе нямаме сделка ;)
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот dakota_ » 14 Фев 2014, 10:44

Лошото е,че може да се сключи сделка без обезпечение по сделката.Ще се закрият базите,ще се обещаят по 200 лв. на калпак,може дори един път и пари да раздадат...След това,както често се случва ще се каже,че пари няма...предните оставили лошо наследство и толкова,както се казва в такива случай,ходете и се оплаквайте на майките и бащите си...Докато ги има базите поне е сигурно,че и карти за почивка ще има...Няма да има за всички,но почиващи ще има... Тези,които сега идват от ЦСПП ги изпращат с пет годишна гаранция,на тях карта за почивка не им трябва,гарантирано е,че ще работят неуморно,нямат право да боледуват,да се оплакват,могат да бъдат товарени с всичко и карти за почивка ще ползват след изтичане на гаранционния срок :) ... ЛРТП са помощен персонал,ако остане нещо за тях след разпределение на картите,може и те да ползват... така се прави разпределение на карти за почивка ;)
dakota_

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност