Ще има ли почивни бази на МВР ?

Да бъдат ли закрити базите за отдих на МВР

Да
18
41%
Не
23
52%
Не мога да преценя
3
7%

Общо гласове : 44

Re: Съкращения в МВР

Мнениеот dakota_ » 18 Ное 2013, 07:56

staro_ku4e написа:Колеги сякаш покрай протестите и обстановката на границата се отбягва темата за предстоящите съращения в МВР. В отделните ОД се съкращават различен брой служители основно ЛРТП. Засега е така, но дали ще се размине само с това? Между другуто не се ли взе решение да не се закриват столовете? При нас целия персонал т.е. 5 ЛРТП ще ги съкратят т.е. стола затваря. Веднага уточнявам, не ми е толкова за евтената храна и топла закуска на патрулите и кооллегите, но ми се струва, че има в много други служби лица, които не допринасят чак толкова за добруването на колегите.

Защо да не ти е до по-евтината храна и топлата закуска за патрула? За какво друго да има ведомствена столова,ако не за по-евтината храна за служителите ? За какво друго да има почивни бази в МВР,ако не за по-евтината почивка в тях... ?
Кой би отишъл във ведомствената столова ако цената на храната е същата или по-висока на заведенията навън и кой би отишъл да почива в почивна база на МВР, ако не е по-евтината цена на почивката... ?
Кой и къде е казал,че в МВР службите трябва да са само за "добруването на колегите"... ?
dakota_

Re: Съкращения

Мнениеот pensionera65 » 18 Ное 2013, 18:34

Съкращения на държавната администрация- Мара готвачката k:)) Стефка чистачката k:)) Иван дърводелеца :roll: Пешо пазача и мноооо
други :?: ;)!
pensionera65

Мнениеот mav » 25 Ное 2013, 19:37

Това е мислене "на мравката" ... Естествено че е абсурдно съществуването на почивни бази, столове и други преферинциални "услуги" .
Нормалното мислене е - да имаш такава заплата, че не да удряш коляно да се "уредиш на почивка някъде" , а като бял човек да избереш черноморие, турско, италианско или кое ти душа иска крайбрежие за почивка.
А и ако не се лъжа по света има нещо като международен полицейски синдикат, където ти оказват съдействие и отстъпки независимо къде си. Но не съм запознат
Не прав тот кто прав, а у кого больше прав
Аватар
mav

Мнениеот катюша » 26 Ное 2013, 11:02

Абсурдно е хора голи и боси да искат да се закриват почивните бази на МВР и ведомствените столови.
Такива бленувания за почивки в чужбина,за международен синдикат и големи заплати да можем да си позволим почивки в чужбина са за хората,които вярват в илюзии.
Докато тези илюзии не станат факт не бива да се закриват нито ведомствените столови,нито почивните бази в МВР!
На който не му харесва храната в стола да не ходи и да се храни там.На който не му харесват условията в почивните бази на МВР,да не си взима карта за почивна база на МВР.Всяка година ползвам карта за почивка в базите на МВР и никога не съм ползвала връзки да се сдобия с карта за почивна база на МВР!
катюша

Мнениеот mashina4 » 26 Ное 2013, 12:09

катюша написа:Абсурдно е хора голи и боси да искат да се закриват почивните бази на МВР и ведомствените столови.
Такива бленувания за почивки в чужбина,за международен синдикат и големи заплати да можем да си позволим почивки в чужбина са за хората,които вярват в илюзии.
Докато тези илюзии не станат факт не бива да се закриват нито ведомствените столови,нито почивните бази в МВР!
На който не му харесва храната в стола да не ходи и да се храни там.На който не му харесват условията в почивните бази на МВР,да не си взима карта за почивна база на МВР.Всяка година ползвам карта за почивка в базите на МВР и никога не съм ползвала връзки да се сдобия с карта за почивна база на МВР!

И как става точно номера,при наличие,че по районите отпускат по 3 карти за цялото РУП които се разиграват на томбола.Повечето колеги,включително и аз повече от 10 години не сме успели да се класираме.А има колеги точно като теб "случйно всяка година успяват без връзки" да са сдобият с такава карта. В един цирк играем,номерата си ги знаем!Базите трябва да се закрият и да се отпуска всяка година еднократно парична сума за почивка,за да могат да се възползват всички.
Аватар
mashina4

Мнениеот катюша » 26 Ное 2013, 12:21

mashina4 написа:
катюша написа:Абсурдно е хора голи и боси да искат да се закриват почивните бази на МВР и ведомствените столови.

И как става точно номера,при наличие,че по районите отпускат по 3 карти за цялото РУП които се разиграват на томбола.Повечето колеги,включително и аз повече от 10 години не сме успели да се класираме.А има колеги точно като теб "случйно всяка година успяват без връзки" да са сдобият с такава карта. В един цирк играем,номерата си ги знаем!Базите трябва да се закрият и да се отпуска всяка година еднократно парична сума за почивка,за да могат да се възползват всички.

Това с томболата съм го чувала от колегата Узунов от Пловдив.При нас картите бяха осем и без никакъв проблем си взех карта за почивка на море.Има колеги,които намират кусури на почивните бази на МВР и не искат да взимат карти от МВР.Има колеги,които живеят на семейни начала и трябва да доплащат за други член на семейството,те също не се интересуват от такива карти...Базите категорично не трябва да се закриват,защото никой няма да ни даде пари за почивка...парите никога не достигат,а най-лесното е да се съсипя нещо градено с години и добро за ползване.
катюша

Мнениеот mashina4 » 26 Ное 2013, 12:41

Дори и 10 да са картите и 20 да са,в едно РУП и 20 човека да се откажат заради кусуру,пак желаещите да се сдобият с карта са в пъти повече от отпуснатите.И пак повечето колеги не могат с години да се възползват от това,. Министъра правилно каза,че само 10% от служителите се възползват от такива карти и е много прав. Като от тези 10% поне 7% са едни и същи всяка година.Другите просто не могат да се докопат до тези карти.
Последна промяна mashina4 на 26 Ное 2013, 12:44, променена общо 1 път
Аватар
mashina4

Мнениеот dsuzunov » 26 Ное 2013, 12:43

Още през 2007 година заявих в службата, че няма да ползвам карта през активния сезон, по лични причини (жената ме ядоса :x ).
И въпреки това, всяка година ме питат дали ще участвам. (Май ще трябва да се откажа писмено! :lol: )
При нас в БНТЛ, всеки може да вземе карта за почивка без да се съобразява с отпуснатите бройки, но за периоди извън сезона.
За юли-август се отпускат няколко, записват се желаещите и се тегли "чоп". На който се падне - почива евтино.
Верно, че сме 35-40 човека, но досега никой не е проплакал, че не се е вредил.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот mashina4 » 26 Ное 2013, 12:49

То остава и за това да се оплакваме.Мисълта ми е,че след като не може всеки служител да се възползва от тези бази по добре да се затворят и всички да се компенсират по друг начин.Не може да работят все за едни и същи. Да не говоря,че картите в по хубавите бази в активния период въобще не стигат до редовите служители.
Аватар
mashina4

Мнениеот катюша » 26 Ное 2013, 12:51

Изобщо не е нужно министъра да казва колко процента служители се ползват от отпуснатите карти за почивка.Всички знаем,че от карти се ползват тези,които вземат карти за почивка.Дали са едни и същи не е моя работа да следя,аз отговарям за себе си.При нас остана незаета карта за море в началото на септември.Ходила съм и септември на море и юни и през август. Съжалявам за тези,които за толкова много години 10-20 години не са успели да вземат карта за почивка,но както казва един прочут пловдивчанин "Който играе пИчели,който не играе не пИчели " :lol: Добри са ни почивните бази,може да станат още по-добри и е хубаво да ги има докато не се подсигурят пари да се отпускат на всички за почивка.Няма заради претенциите на едни да лишим всички,че някой не е успял да се дореди в активния сезон да вземе карта за море.
катюша

Мнениеот dakota_ » 26 Ное 2013, 16:20

Най-лесното е да се ликвидира нещо,много по-трудно е да се съгради и запази...Прочетох,че се цитира какво казва един прочут пловдивчанин и се сетих какво направи преди доста години в началото на демокрацията един друг прочут пловдивчанин Стефан Стоянов...тогава под негово ръководство и на други такива като него бяха ликвидирани ТКЗС-тата... Съгласни или не,хората бяха принудени да приемат ликвидационните съвети.Нищо добро не доведе тази ликвидация,всичко се разграби и погуби...Тези,които не бяха съгласни и решиха да не допускат ликвидаторите,бяха принудени с полиция да се подчинят... В Дирекцията в Пловдив имаше един много читав човек с който съм приятел Димитър Маринчешки,сърцето му се късаше,че ликвидатори разсипват селското стопанство и на полицията се налагаше да застава срещу хора,които цял живот са градили и бяха против разсипията и ликвидирането на селското стопанство.... Добре е хора,които нищо не са градили да не бързат с лека ръка да казват какво да се ликвидира и какво се закрива...
dakota_

Мнениеот mashina4 » 26 Ное 2013, 16:48

Дакота,от теб не съм и очаквал друго мнение. Всчки заемащия твоят пост "незнайно" как всяка година се сдобиват с карта за най хубавите бази,в най хубавия сезон.Така,че ако ще е,нека е за всички,ако ли не по-добре да го няма.
Аватар
mashina4

Мнениеот dakota_ » 26 Ное 2013, 17:27

mashina4 написа:Дакота,от теб не съм и очаквал друго мнение. Всчки заемащия твоят пост "незнайно" как всяка година се сдобиват с карта за най хубавите бази,в най хубавия сезон.Така,че ако ще е,нека е за всички,ако ли не по-добре да го няма.

Не ползвам карти за почивните бази на МВР! Понеже се познаваме в Дирекцията,мога да ти кажа,че такива "заемащия моя пост" много рядко взимат карти за почивка в бази на МВР...Казваш,че не си ходил на почивка в бази на МВР,съветвам те да отидеш и ще се убедиш,че големите началници почиващи в базите на МВР са масово служители кат."Г","Д" и "Е"...Вярно,че за някои служители,кат. "Г" са големи началници,но лично аз не ги броя за началници...тук-там някои служител кат."В" н-к на група може да има,но и те не са чак такива началници :D
Думата "всички" е неподходяща... не допускаш ли,че някои не желаят да посещават почивни бази на МВР...насила ли да ги караме да взимат карти и да ходят да почиват в бази на МВР ? Според теб,има ли вариант всички както ти искаш,да излязат отпуск през м.август и да отидат всички вкупом и заедно на почивка на море ? Не трябва ли някои да останат да работят или всичко ще е "И бре курорте" и МВР е на почивка във ведомствените си бази? Някои не желаят да ходят на море,искат да ходят на ски... трябва ли да ги задължим,искат или не,да взимат карти и да заминават на море... :D
Добър вариант е да определят дадена сума за почивка и да я изплащат на всички,но докато този вариант не се появи,според мен ще е голям грях да се закрият ведомствените почивни бази... Това е като да завидиш на едното око на кьоравия...
dakota_

Re: Ще има ли почивни бази на МВР ?

Мнениеот ovenen » 26 Ное 2013, 19:51

ВПД-та не са соцотживелица. Такива ведомствени станции има в цяла Европа - аз лично съм посещавал подобни в Испания, Италия и Турция. Нивото е поне три звезди + или четири. Идеята е военни/жандармерия/карабинери/полицаи да имат място да се видят с приятели и колеги, но на затворено за външни хора и посетиели места. Защо - щото всички знаем, че в добра компания и алкохолец се започват едни истории, дето не са за всички уши. Самите чужденци си казват - две неща са важни - създаваме чувство за общност и сме малко по-сигурни, че неща дето не трябва да се виждат и чуват от цивилните ще си останат при нас. Имат ресторант/столова, басейни, детски кът. Германските също били много добри. Полша и Унгария също имат. Тука съм доволен от Пампорово, Варна, Хисаря (само дето ред не остава от всякакви външни) и сега и Боровец е ок.
ovenen

Мнениеот dakota_ » 26 Ное 2013, 21:02

Като прочетох ВПД и помислих,че става дума за военно превозни документи - ВПД по БДЖ,ама ти тия неща няма как да ги помниш ;)
На военните много ви се развързват езиците под въздействие на алкохола,защото не можете да пиете...минавате за кур@ри,но това пак е илюзия,защото ви ползват да плащате аборти предизвикани от полицаите :mrgreen: Истината е,че ВПД са ви хубави...имам впечатления от Хисаря и Пампорово,наистина условията за почивка са добри... Преди години,когато сигурно си бил курсант имахте един министър,който обичаше да ходи в Хисаря да почива... карти и алкохол,това беше основното му занимание и много вицове... Сутрин като му се налагаше да тръгва за София пилота на вертолета не можеше да го събуди... Явно по тази причина тези места трябва да са отделени от външно присъствие :D
dakota_

Мнениеот ovenen » 26 Ное 2013, 22:35

Абе да ти кажа не съм сигурен, че точно полицаи преорават нашата нива, щото миналата година един от криминалната му избега жената с детето при едно капитанче и бяха едни заплахи, едни преследвания на булката, едни предупредителни ... познай накрая с кого си остана жената?
Станциите ги оправи всичките онзи министър, дето уж го проснаха във ВМА по очи, а накрая се оказа, че печели всичките си дела и сега ще осъди държавата в страсбург за 100 000 лева. А Хисаря е любимо място и сега на едни големци от МВР, дето си карат "масажистките" с тях, ама ги записват като отделни лица, при това диспансеризирани. Аз не се оплаквам, сега и Боровец е доста модернизиран, дано Рибарица да остане, щото и за там има големи напъни за "приватизация".
ovenen

Мнениеот mashina4 » 27 Ное 2013, 16:09

dakota_ написа:Добър вариант е да определят дадена сума за почивка и да я изплащат на всички,но докато този вариант не се появи,според мен ще е голям грях да се закрият ведомствените почивни бази... Това е като да завидиш на едното око на кьоравия...

Ако четеш внимателно ще видиш,че малко по нагоре написах същото.Споделям мнението ти,защото според мен точно това е правилния начин,и няма да има ощетени.
Аватар
mashina4

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност