Ще има ли почивни бази на МВР ?

Да бъдат ли закрити базите за отдих на МВР

Да
18
41%
Не
23
52%
Не мога да преценя
3
7%

Общо гласове : 44

Re: Ще има ли почивни бази на МВР ?

Мнениеот dakota_ » 27 Ное 2013, 16:20

Чета внимателно и прочетох,че според теб е по-добре ако няма за всички,да няма за никой... А според мен е по-добре дори да няма за всички,да има възможност,който вземе карта да отиде да почива във ведомствена почивна база на МВР...Има разлика между моето виждане и твоето...
Твоето е идеалния вариант,моето е компромисния вариант,защото не е тайна,че пари има много,но се разпределят неправилно,а и МВР не е чак толкова онеправдано,че да сме претенденти за пълното щастие :D
Сигурен съм,че дори на всички да дадат пари за почивка,пак няма да има угодия...ще има претендиращи,че не може всички да излязат в отпуск през юли и август и пак ще ударим на камък :lol:
dakota_

Мнениеот MasterCop » 12 Фев 2014, 16:12

Добавих анкета към темата във връзка с:

Изх.№ 29/05.02.2014 г.
ДО
ПРЕДСЕДАТЕЛИТЕ НА ПСД
УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ,
Изпращам Ви писмо Рег.№ І-11873/04.03.2014 г. на зам.-министър Васил Маринов относно размера на фонд СБКМ през 2014г.
Темата ще продължи да се обсъжда и на следващото заседание на Съвета за социално партньорство на 14.02.2014 г.
Моля до 12.02.2014 г. да изпратите Вашите становища по въпросите, свързани с фонд СБКМ, базите за отдих, барчета и столове.
РЪКОВОДИТЕЛ „СЕКРЕТАРИАТ”
НА НПС В БЪЛГАРИЯ
(Катя Ганева)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот nettle » 12 Фев 2014, 20:56

Струва ми се, че заглавието на темата (ще има ли бази) си противоречи с начина, по който е зададен въпросът (да бъдат ли закрити)...Ако не прочете внимателно въпроса, човек може да се обърка и да гласува обратното на това, което иска....Да не стане вместо да изпишем вежди, да извадим очи ! ;)
Аз току-що дадох отговор "не" на въпроса да бъдат ли закрити базите, като преди това видях, че имаше 6 отговора "не". С моя би трябвало да станат 7, а се оказаха 5...?
nettle

Мнениеот MasterCop » 13 Фев 2014, 09:16

Заглавието на темата е различно от въпроса на анкетата - има такава вероятност, някой да не знае за какво гласува.... :D
Смисъла от съществуването на такива бази е под въпрос - смисъла им за мен лично е никакъв. Познавам колеги, които редовно ходят на почивка - те никога не биха избрали тези бази за да изкарат една "незабравима" ваканция, както и познавам такива, които само за това че е по-евтинко, биха отишли някъде, където е дори по-зле от там където живеят su:) Познавам и такива, които никога не са ползвали тези бази и не мислят да ги ползват. И се питам чие е това благо и как едно общо благо може да е благо само за единици и всички да плащаме за него пък да го ползват единици - плащаме го да, вместо да получаваме приходи от него - лично мнение!
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот катюша » 13 Фев 2014, 09:32

Не може да стане объркване по въпроса,все пак четем какво пише ;) Гласувах против закриването на базите.Всяка година през лятото съм на почивка в почивните бази на МВР.Условията не са по-добри от условията у дома,но в това е тръпката,ако искам добри условия ще си стоя у дома.Нямам пари да си позволя 4 звезди,но и не съм сигурна какво ще получа там като обслужване.Нямам възможност да резервирам предварително през зимата за лятото,защото не съм сигурна дали ще ми дадат отпуска за резервираните дни.
Харесвам почивните бази на МВР,плащам по-евтино,не смятам,че ощетявам бюджета,защото това е социална придобивка и мисля,че я заслужавам.Преди време Лорд ми беше дал една оферта за планина и река,много ми хареса.Тишина,спокойствие,няма телефони и интернет и много евтино във ведомствена база на друго ведомство.Те също не си закриват ведомствените бази и не виждам,защо да закрият нашите почивни бази.
катюша

Мнениеот MasterCop » 13 Фев 2014, 09:46

Е ти я разбираш като сървайвър ли тази почивка :::) В къщи не е 4 звезди, за това като ще давам пари за нещо различно, защо да не бъде то 4 и повече звезди? Аз така го разбирам...
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот paolon » 13 Фев 2014, 11:50

Базите не са достъпни за всички,за това да ги закриват.
Аватар
paolon

Мнениеот катюша » 13 Фев 2014, 12:11

Гледайте си работата ;) базите са достъпни за всички,плащаш си картата и почиваш в базата. Който има пари да ходи в 4 звезден хотел,ние сме четирима,няма да оставя за 10 дни пари за една кола на някой,че съм била в 4 звездния му хотел :D Много са си добри базите,има си легла,телевизор,хладилник,тераса,баня,тоалетна,хранят ни добре,какво повече искате от ведомството :D
катюша

Мнениеот MasterCop » 13 Фев 2014, 12:28

Аз и на една звезда не ходя и пак не съм спестил за нова кола le:) Моята максима е "По-добре гладен, отколкото какво да е и по-добре сам, отколкото с кого да е"... така и за базите на МВР....
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот СИГМА12 » 13 Фев 2014, 12:42

Зависи кой,за какво ги използва.
Аз в базата се прибирам да се изкъпя и да спя. Баня има ,чисто легло има.Устройва ме от всякъде.
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот vesocop » 13 Фев 2014, 13:41

Разликата Катюша от 4 звездния хотел е че в него детето ми което е на 11 е безплатно все още,а в базата на полицията плащам троен размер от цената за мен .Казах го и в друга тема че имам право на един член от семейство което е безумие.Платих за 10 дена ,тръгнах си на 7 ,никаде го няма това да ти турят едно канче и да мине леличката да ти сипе един черпак чай,супа или др. :lol:
vesocop

Мнениеот катюша » 13 Фев 2014, 13:55

Весо,няма безплатен обяд ;) всичко се плаща в 4 звездния хотел.
Иначе твоята е най-лесно решима,няма да взимаш карта за почивна база на МВР и готово. Взимат такива като мен и както казва баба - вълка сит и агнето цяло :D
Лелката с черпака сипва на всички,ако ми е кеф си изпивам чая,ако не ми е кеф не го пия. Качваме се на колата и кеф ти Приморско,кеф ти Балчик :D кеф ти да пийнеш чай в базата от канче,кеф ти да пийнеш чай от костен порцелан в 4 звезден бар :D Който иска да яде,който иска да замезва ;)
Дано не пипат базите,че голяма грешка ще направят.
катюша

Мнениеот vesocop » 13 Фев 2014, 14:12

Аз и не искам повече такава почивка,не искам да се отнасят с мен като с животно.Колко е унизително да отидеш да ползваш басеина на базата на МО и да видиш как почиват те ,а как ти.Явно ние сме служители на друга страна от 3тия свят.Ако ще е в този си вид и ред на получаване на карти по добре да ги няма.Аз няма да забогатея с тези 200 лева но и ти няма да фалираш ако си платиш като всички нормални хора.
vesocop

Мнениеот СИГМА12 » 13 Фев 2014, 14:19

Къде са се отнасяли с теб,като с животно?
Ако си въобразяваш,че като махнат базите,някой ще ти даде пари за почивка,значи си голям наивник:)
Аватар
СИГМА12

Мнениеот vesocop » 13 Фев 2014, 14:56

Правото да почиваме на тези бази е на всички СИГМА12 ,наивно е да се мисли че тези 10% от служителите които ходят по тях ще продължават все така да усвояват парите на всички.
vesocop

Мнениеот СИГМА12 » 13 Фев 2014, 15:14

че кой твърди обратното?разбира се ,че са за всички-който иска да ходи,който не иска-не....какъв е зора?
Аватар
СИГМА12

Мнениеот Sir Humphrey » 13 Фев 2014, 15:14

В хотелите, за разлика от базите, няма дъх на соц. Ей затова предпочитам хотел.
Аватар
Sir Humphrey

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност