Ще има ли почивни бази на МВР ?

Да бъдат ли закрити базите за отдих на МВР

Да
18
41%
Не
23
52%
Не мога да преценя
3
7%

Общо гласове : 44

Re: Ще има ли почивни бази на МВР ?

Мнениеот катюша » 14 Фев 2014, 11:05

dakota_ написа:Лошото е,че може да се сключи сделка без обезпечение по сделката.Ще се закрият базите,ще се обещаят по 200 лв. на калпак,може дори един път и пари да раздадат...След това,както често се случва ще се каже,че пари няма...предните оставили лошо наследство и толкова,както се казва в такива случай,ходете и се оплаквайте на майките и бащите си...Докато ги има базите поне е сигурно,че и карти за почивка ще има...Няма да има за всички,но почиващи ще има... Тези,които сега идват от ЦСПП ги изпращат с пет годишна гаранция,на тях карта за почивка не им трябва,гарантирано е,че ще работят неуморно,нямат право да боледуват,да се оплакват,могат да бъдат товарени с всичко и карти за почивка ще ползват след изтичане на гаранционния срок :) ... ЛРТП са помощен персонал,ако остане нещо за тях след разпределение на картите,може и те да ползват... така се прави разпределение на карти за почивка ;)

Не мога да пропусна шанса да те допълня :) На тези отговарящи на условията за пенсиониране по ЗМВР също карти за почивка не им трябват,ако искат да почиват да излизат в пенсия да почиват :mrgreen: На служители кат."В" и нагоре също карти за почивка не им трябват,от какво да се изморят,че да почиват :lol: По тая схема ако се подходи карти за почивка ще артисват всяка година :lol:
катюша

Мнениеот dakota_ » 14 Фев 2014, 12:10

катюша написа:
dakota_ написа:Лошото е,че може да се сключи сделка без обезпечение по сделката.Ще се закрият базите,ще се обещаят по 200 лв. на калпак,може дори един път и пари да раздадат...След това,както често се случва ще се каже,че пари няма...предните оставили лошо наследство и толкова,както се казва в такива случай,ходете и се оплаквайте на майките и бащите си...Докато ги има базите поне е сигурно,че и карти за почивка ще има...Няма да има за всички,но почиващи ще има... Тези,които сега идват от ЦСПП ги изпращат с пет годишна гаранция,на тях карта за почивка не им трябва,гарантирано е,че ще работят неуморно,нямат право да боледуват,да се оплакват,могат да бъдат товарени с всичко и карти за почивка ще ползват след изтичане на гаранционния срок :) ... ЛРТП са помощен персонал,ако остане нещо за тях след разпределение на картите,може и те да ползват... така се прави разпределение на карти за почивка

Не мога да пропусна шанса да те допълня На тези отговарящи на условията за пенсиониране по ЗМВР също карти за почивка не им трябват,ако искат да почиват да излизат в пенсия да почиват :mrgreen: На служители кат."В" и нагоре също карти за почивка не им трябват,от какво да се изморят,че да почиват :lol: По тая схема ако се подходи карти за почивка ще артисват всяка година :lol:

Това се казва социален диалог ;) Другаря Попов от СФСМВР само да препише предложенията ни и да ги сложи на масата на преговорите :D
dakota_

Мнениеот paolon » 15 Фев 2014, 13:45

dakota_ написа:Тези,които сега идват от ЦСПП ги изпращат с пет годишна гаранция,на тях карта за почивка не им трябва,гарантирано е,че ще работят неуморно,нямат право да боледуват,да се оплакват,могат да бъдат товарени с всичко и карти за почивка ще ползват след изтичане на гаранционния срок ... ЛРТП са помощен персонал,ако остане нещо за тях след разпределение на картите,може и те да ползват...

По някога си мисля ,че не работиш в МВР.
Аватар
paolon

Мнениеот dakota_ » 15 Фев 2014, 14:22

paolon написа:
dakota_ написа:Тези,които сега идват от ЦСПП ги изпращат с пет годишна гаранция,на тях карта за почивка не им трябва,гарантирано е,че ще работят неуморно,нямат право да боледуват,да се оплакват,могат да бъдат товарени с всичко и карти за почивка ще ползват след изтичане на гаранционния срок ... ЛРТП са помощен персонал,ако остане нещо за тях след разпределение на картите,може и те да ползват...

По някога си мисля ,че не работиш в МВР.

Понякога,когато искам да се лаская и аз така си казвам :) Преди над 25 години,още милиционер и съм седнал в една кръчма в Хисаря /бях на санаториум на "лечение"/,заговорих се с човека срещу мен на масата,почерпихме се по една ракия...като му казах,че съм милиционер,човек се огледа встрани и каза,че става и заминава,да не го види някой,че си пие пиенето с милиционер :mrgreen:
Друг случай,бях млада бичкия,на почивка съм във Варна с още двама колеги...седнали сме в един ресторант да се черпим,хвърлихме око на едни момичета...поръчахме питиета,стана приказката,но нещата се очертаваха,че и до утре да седим...нямаше да ни огрее... Единия колега /хитър капанец/ каза - Момчета,да допиваме и да вървим,че утре имаме скокове и трябва да почиваме ;) Очите им светнаха на момите,попитаха какви сме и какво работим... обяснихме,че сме "офицери-десантчици" ;)... ти да видиш,как се промениха нещата... каквото искахме получихме... ако бяхме казали,че сме милиционери,щяхме само гърба им да видим... :lol:
dakota_

Мнениеот nettle » 15 Фев 2014, 17:47

Не бяхме ходили по най-южното ни Черноморие, затова решихме с “половинката” през лятото на 2012 да почиваме в Синеморец. След търсене по интернет, доста по-рано си резервирахме стая на “преференциални цени” в малък тризвезден хотел, с включена закуска. Цената на стая на нощ беше 84 лева (!), съответно нашите осем нощувки ни струваха 672 лева. Закуската – тя обикновено беше сирене и кашкавал с растителни мазнини, разпадащи се още преди да ги сложиш в чинията, парчета варени кремвирши или салам от неустановен вид, които не ставаха за ядене. Понякога имаше пържени филии. Яйца или мляко не се предлагаха, а кафето трябваше да се заплаща допълнително! (едно обикновено еспресо беше около 1.20).

Храненето през останалото време беше на случаен принцип, предимно в закусвални, като често прескачахме обеда. По-читавите ресторанти за повече от две-три посещения някак не пасваха на джоба...С ходенето до Резово и Малко Търново, биричката и чат-пат някоя сладоледена глезотийка, цената на кратката почивка мина 1500 лева.

През 2013 г. почивахме в една от нашите станции на морето. Десетте нощувки, добрата храна и посещенията до интересни места наоколо ни излязоха не повече от 500- 600 лева. Както се казва, преценете сами...

Не мога да се съглася и с твърденията, че карти взимали само “богоизбрани”. В момента колега е на почивка в една от планинските станции. За целта, без да познава никого, направи запитване по телефона в съответния отдел на ДУССД, след което отиде на място да си избере дати.

Знаем за ведомства, които са запазили почивните си станции и дори са ги реновирали така, че повече приличат на хотели. Но може би не всички знаят, че и има и други държави членки на ЕС, в които министерството на вътрешните работи има почивни бази за своите служители. С някои от тях дори имаме споразумения и можем да почиваме в техни станции...Колежка беше със съпруга си в Словакия на лятна почивка и остана много доволна...
nettle

Мнениеот gentleman » 15 Фев 2014, 18:36

nettle написа:
Не мога да се съглася и с твърденията, че карти взимали само “богоизбрани”. В момента колега е на почивка в една от планинските станции. За целта, без да познава никого, направи запитване по телефона в съответния отдел на ДУССД, след което отиде на място да си избере дати.

Знаем за ведомства, които са запазили почивните си станции и дори са ги реновирали така, че повече приличат на хотели. Но може би не всички знаят, че и има и други държави членки на ЕС, в които министерството на вътрешните работи има почивни бази за своите служители. С някои от тях дори имаме споразумения и можем да почиваме в техни станции...Колежка беше със съпруга си в Словакия на лятна почивка и остана много доволна...

Да, но колегата си е направил труда да се обади... ;)
Не е чакал някой да го помаже :D
Наистина за август месец не може всяка година да се вземе карта. Но то така и трябва да бъде. Пък и поне аз не мога да изляза всяка година през август отпуска. Почивните станции са голяма придобивка, а според мен трябва да си защитаваме придобивките. А, не по метода - на мен като не ми харесва, никой да не ходи....
gentleman

Мнениеот катюша » 20 Фев 2014, 11:42

nettle написа:Знаем за ведомства, които са запазили почивните си станции и дори са ги реновирали така, че повече приличат на хотели. Но може би не всички знаят, че и има и други държави членки на ЕС, в които министерството на вътрешните работи има почивни бази за своите служители. С някои от тях дори имаме споразумения и можем да почиваме в техни станции...Колежка беше със съпруга си в Словакия на лятна почивка и остана много доволна...

За тази година имам оферта за почивка в Словакия в курорта "Пиещени".Никога не съм ходила в Словакия,ще споделя впечатления след почивката ;)
Дано не пипат почивните бази на МВР,а да търсят начин как на разменни начала да почиваме из Европа в станции на колеги от други държави.
катюша

Мнениеот MasterCop » 20 Фев 2014, 12:09

По-добре да не се излагаме и пред чужденците :lol:
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот катюша » 20 Фев 2014, 12:18

Те си ни знаят,нали братята цигани са ударили отдавна тъпана и славата ни се носи из цяла Европа :D По-добре,ако може да видим нещо хубаво и ние от Европа и ако е по-евтино,още по-добре :D
катюша

Мнениеот paolon » 20 Фев 2014, 12:58

MasterCop написа: как на разменни начала да почиваме из Европа в станции на колеги от други държави.

Това и сега го има,но ние не го знаем ;) .
Аватар
paolon

Мнениеот ТРЕЗОР » 20 Фев 2014, 13:28

paolon написа:
MasterCop написа: как на разменни начала да почиваме из Европа в станции на колеги от други държави.

Миналата година на таблото в ОД бе поставена оферта за почивка в Словакия за 30 бр.карти , доколкото си спомням.Лошото е ,че тези карти са за цялото министерство.......кои ли са късметлиите от 60 000 служители , които ще могат да вземат карта...... ;)
ТРЕЗОР

Мнениеот катюша » 20 Фев 2014, 13:55

ТРЕЗОР написа:
paolon написа:
катюша написа: как на разменни начала да почиваме из Европа в станции на колеги от други държави.

Миналата година на таблото в ОД бе поставена оферта за почивка в Словакия за 30 бр.карти , доколкото си спомням.Лошото е ,че тези карти са за цялото министерство.......кои ли са късметлиите от 60 000 служители , които ще могат да вземат карта...... ;)

Словаците идват в България и почиват примерно в "Лазур" - Несебър,там съм засичала словаци,от тук отиват колеги и почиват в Словакия.Който иска се обажда в ДУССД и пита за карта.В момента колега почива на балкан с карта от МВР,беше се обадил в ДУССД и без никакви връзки са му предложили карта за почивка.
Сега чувам,че почивните бази в Стрелча и Костенец през тази година няма да функционират,но не разбрах по каква причина и дали е напълно сигурно.
катюша

Мнениеот lupo_93 » 20 Фев 2014, 21:40

Колеги някой ходил ли е скоро на почивка в станция на Костенец.Какви са условията там?
lupo_93

Мнениеот lupo_93 » 20 Фев 2014, 22:07

Вярно няма да работят! http://ssmvr.mvr.bg/NR/rdonlyres/20D357 ... 022014.pdf
lupo_93

Мнениеот gushtera » 20 Фев 2014, 23:03

Само на мен ли ми се струва, или датата на рег. номера още не е настъпила :lol:
gushtera

Мнениеот paolon » 20 Фев 2014, 23:12

lupo_93 написа:Вярно няма да работят! http://ssmvr.mvr.bg/NR/rdonlyres/20D357 ... 022014.pdf

Те тук са споменати Унгария ,Чехия и Македония.
Аватар
paolon

Мнениеот лошия » 21 Фев 2014, 20:59

http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%D1% ... 02180.html
Нещо сметките в тая статия не излизат!!!Аз до колкото съм запознат нощувка за служител е 7.70 на вечер!!!
И тази себестойност от къде я сметнаха:
Сега себестойността на нощувката в почивна станция на ведомството варира от 16 до 144 лв.
Тия 144 лв даже в 4 звезден хотел ги няма :lol: :lol: :lol: !
лошия

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикална дейност