НОВИТЕ ЩАТОВЕ В МВР

Re: НОВИТЕ ЩАТОВЕ В МВР

Мнениеот martomax » 24 Юни 2009, 19:25

Колеги от три източника разбрах , демек от три различни РУ във Враца, се носят слухове за драстични съкращения с новия щат . Това е недопустимо на фона на недокомплекта!!! Това го чух случаино и от разговор между офицери на ръководни постове.
martomax

Мнениеот martomax » 24 Юни 2009, 19:34

Имам предвит РУ във област Враца .
martomax

Мнениеот KIM » 29 Юни 2009, 17:28

Въпроса е че там където служителите са в повече /според новия щат/ най-често кат. "Е", "Д" и по-малко катег."Д" няма яснота какво ще ги правят и в какъв срок, ако е до 01.01.09г. то тогава не се знае и следващите какво ще решат като дойдат на власт ....
Аватар
KIM

Мнениеот dakota_ » 29 Юни 2009, 17:57

KIM написа:Въпроса е че там където служителите са в повече /според новия щат/ най-често кат. "Е", "Д" и по-малко катег."Д" няма яснота какво ще ги правят и в какъв срок, ако е до 01.01.09г. то тогава не се знае и следващите какво ще решат като дойдат на власт ....

Това се нуждае от сериозна редакция за да се разбере за какво става дума?
dakota_

Мнениеот KIM » 29 Юни 2009, 18:41

ОК! Според новия щат числения състав се определя на базата на 15 критерия. И какво се оказва, че най-често в повече /един вид за съкращаване /са Мл.Р, МПИ, ООР, КАТ и по-рядко ПИ, Инспектори и гл.инспектори, защото особено последните са и по-малко.... /н-група, сектор или РУ/ Та от кои категории съкращенията ще са най-масови!? От тези които са на улицата, поне така излиза - оставено е на директорите да решават... Кого ли ще изберат директорите? А в какъв срок трябва да се извърши, на какъв принцип - никой не казва, директора ще реши .... Е ли възможно да се оставят своите хора, дори и да са почти на предела, как мислиш дакота?
Аватар
KIM

Мнениеот dakota_ » 29 Юни 2009, 19:02

Ще ти отговря директно така както ще го направя.
Длъжността ми е такава,че ми се налга да давам оценки и предложения за съкращения.
От тези на улицата както ги наричаш ще оставя тези които имат най-добра подготовка и които са показали,че искат да работят.
Имам набелязани хора за които само чакам удобен момент и веднага ги махам,става дума за мърлячи от тях 2-ма са ПИ , 4 МПИ , 2 КАТ и 6 ООР, последните са с по 2-3 години стаж абсолютни баламурници.Ако за нещо съжалявам това е,че закриха СМУ и няма училище за подготовка на полицаи.Закриха и задължителната военна служба и започнаха да назначават педалчета,които не стават за носене на военна служб и са абсолютно безполезни дори за самите себе си.
Не мога да си позволя да предложа за съкращение хора които дори да са на предела вършат работа,такива имам 2-ма в ОДЧ,това са хора кат.Е които спокойно могат да командват РУ,да вземат точни и безпогрешни решения по всяко време....Накратко критериите ще бъдат професионализъм,за съжаление все по-малко се забелязва при новоназначените,има и добри момчета от тях но трябва с фенера да ги търся,а за него трябват батерии а за тях спонсори да ги купят и така стана много сложна....
dakota_

Мнениеот куче » 29 Юни 2009, 19:07

Карат я май на проценти , тежко и горко на гражданите щом съкръщават районни и по старому квартални полицаи.Днес разбрах че и оперативни са под ножа :roll: Господа управляващи кой ще работи бре?.......А началниците сигурно ще излязат на улицата :lol:
куче

Мнениеот куче » 29 Юни 2009, 19:14

Дакота , с голямо желание искам да се видя с теб. Можем да поспорим по доста неща , за доста работи си прав но и за доста неща ме изнервяш. Може би си видял много неща в системата , или виждаш само повърхностно?. Скоро ще идвам в Търново , ако не си там къде да те намеря?
куче

Мнениеот dakota_ » 29 Юни 2009, 19:18

Аз съм готов за дебат,сподели с кое не си съгласен и с кое си съгласен от написато.Това е мое мнение и то е свързано с ежедневните проблеми които имам.Винаги съм готов да чуя и други мнения
dakota_

Мнениеот mite63 » 30 Юни 2009, 16:44

Дакота много си прав за много неща. Жалко, че закриха СМУ а сега вземат момчета от улицата, не ходили войници без никакво познание за оръжие. Свидетел съм на случка от която се смея още. Един новоназначен със триста мъки раязглоби пистолета и като го погледнах, че го чисти с мокра кърпичка направо паднах. А е ходил 9 месеца на школа незнам на какво ги учат там но както казваш той е опасен за себеси и околните.
mite63

Мнениеот osata » 30 Юни 2009, 18:12

Дакота - дано за тези млади момчета имаш лично наблюдения, а не донесени, защото обикновено някои "стари пушки" много обичат да казват как другия не става, а той е незаменим, кадърен и т.н.
По този случай знаеш ли историята с първата смяна като полицай на един служител, който се паднал със "стара пушка" около 130кг, който се различавал от дядо Коледа по облеклото и липсата на брада? - та старият му казал - млад си, як си, ако има нещо - ти ще бягаш, аз не мога. Ако се паднат чужденци - ти ще говориш, аз не мога. Ако.. ако.... всичко на младия служител. Мръкнало се и изведнъж бяга насреща им някакъв и пищи - чужденец, иска помощ, младия веднага попитал какво става, превел всичко, хукнал да гони престъпника, стигнал го сборичкали се, борили се, борили се, стария го няма, на края със сетни сили закопчал бандита. На другия ден началника наградил старшия на патрула.
А иначе е ясно - дебелака с 15 години стаж дето освен да кара ПМГ-то или да стои на поста е крайно нужен, поради причината, че едно време когато шефа е бил "лейтенант" са почнали заедно, докато някой си младок на 25-30 години с физика, грамотност и чужд език е за оптимизиране.
За съжаление в МВР батака е пълен, кой награждаван а не става за нищо, кой наказван щото работил и настъпил котето и т.н., надявам се ако се наложи да се съкращават реални бройки, то да се прави с умисъл.

Дакота - ти дори и да дадеш реалните оценки, дори да съобразиш и финансовитве възможности, семейните положения на служителите и др., нали не забравяш, че този който разписва решава. А той има телефон, телефон на който често му звънят. Ей това ще се случи - ще чуеш репликата "нямаше как да откажа" !
Аватар
osata

Мнениеот dakota_ » 30 Юни 2009, 20:15

mite63 написа:Дакота много си прав за много неща. Жалко, че закриха СМУ а сега вземат момчета от улицата, не ходили войници без никакво познание за оръжие. Свидетел съм на случка от която се смея още. Един новоназначен със триста мъки раязглоби пистолета и като го погледнах, че го чисти с мокра кърпичка направо паднах. А е ходил 9 месеца на школа незнам на какво ги учат там но както казваш той е опасен за себеси и околните.

В моят случай става дума за такива хора,не съм забелязал как си чистят оръжието,но имаха проблеми със сглобяването.В школата не ги учат на нищо...а и много е важен материала попаднал в школата.Преди в СМУ за 4 години се получаваше добро пресяване и лабилните физически и психически отпадаха.Сега за 9 месеца нищо не се получава...но претенциите на новозначените са огромни може да помисли човек,че цял живот са работили в системата...
dakota_

Мнениеот dakota_ » 30 Юни 2009, 20:27

@ Osa,
До момента не се е случвало да предложа нещо и да не е подписано,поне що се касае до личният състав...
Моите впечатления никога не се създават от разкази на "стари пушки",аз обичам преките впечатления,нощем много често излизам и обикалям по улиците на целият град..създавам си прекрасни впечатления.Нощес около 04.30 се прибирах от имен ден-Петровден,засякох 2-ма от моите които не успяха да ми кажат какво правят на това място и кой и е казал да правят проверки там,когато от тях се очакваше да са на съвсем друго място с друга задача....
Аз днес наградих прекият и началник и очаквам предложения от него за да си получат и те наградата...
dakota_

Мнениеот Nabora » 30 Юни 2009, 21:36

Едно нормално ръководствно на едно нормално ведомство ще си направи труда да съгласува щатните необходимости с представените нормални синдикални организации (СО). А СО да реагират нормално при нередности. Е пита се - има ли нещо нормално ?!?!? В този форум се коментираха нещата за нормалност, а именно - съкращения да, но не и джаста -праста. Какво се получава, тези с по на 30 и няколко години стаж в МВР ще са на един кантар с тези по на едва навършили с приравнявки 25 :idea: :idea: Я да се вземем в ръце и да сложим ред в нещата :arrow: :arrow:
Аватар
Nabora

Мнениеот batiboy » 05 Юли 2009, 11:04

Възможно ли е министъра ММ /да го е .а/да подпише нови щатове в петък на 04.07.2009 г., с което да ни разкаже играта! Дали подписа му е валиден? Какво става със синдиката нещо май като нищо.
batiboy

Мнениеот ntvladimirov » 05 Юли 2009, 11:28

Какво да става със синдиката? В МВР все още няма независими синдикати и затова ръководството ги е страх още от пинсиониране, индексиране, преместване , натискане затова в медиите все още го наричат " ТАКА НАРЕЧЕНИЯ НОВОСФОРМИРАН СИНДИКАТ".НАЛИ ВСИЧКИ ВИДЯХМЕ ЧЕ СЕ СЪГЛАСИХА С М.М. И ЗАМЕСТНИЧКАТА МУ , ДА НЕ КАЖА ЧЕ ТЕ ПРЕДЛОЖИХА НА М.М. МАСОВОТО ПИНСИОНИРАНЕ ИЛИ ИНДЕКСИРАНЕ КАКТО ГО НАРЕЧЕШ СЕ Е ПРОСТОТИЯ.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот nqmabivshi » 05 Юли 2009, 11:37

ntvladimirov написа:Какво да става със синдиката? В МВР все още няма независими синдикати и затова ръководството ги е страх още от пинсиониране, индексиране, преместване , натискане затова в медиите все още го наричат " ТАКА НАРЕЧЕНИЯ НОВОСФОРМИРАН СИНДИКАТ".НАЛИ ВСИЧКИ ВИДЯХМЕ ЧЕ СЕ СЪГЛАСИХА С М.М. И ЗАМЕСТНИЧКАТА МУ , ДА НЕ КАЖА ЧЕ ТЕ ПРЕДЛОЖИХА НА М.М. МАСОВОТО ПИНСИОНИРАНЕ ИЛИ ИНДЕКСИРАНЕ КАКТО ГО НАРЕЧЕШ СЕ Е ПРОСТОТИЯ.

Не можах много да схвана мисълта ти. Какво значи "съгласили се", "предложили"... Нали не говориш за СФСМВР, защото те не са се съгласявали и не са "предлагали" индексация и оптимизация. За другите... ама те синдикати ли са? Или са придатък на ръководството?
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения и дискусии