Шенген-тука има тука няма

Re: Шенген-тука има тука няма

Мнениеот dakota_ » 19 Ное 2010, 22:34

Предполага,че каквото казаха на мен в понеделник,като си направих устата за четири автомобилни гуми... Шефа им рече "Хайде де, пари няма, действайте!...Така,че за Шнеген ми идва една приказка да кажа но ще злоупотребя с търпението на админите...
dakota_

Мнениеот лошия » 19 Ное 2010, 22:49

Тая цялата работа с шенген е един голям ......... !!!!
Когато вървяха проверките по шенген, всичко за пред евро комисарите беше 6!Всички проблеми бяха прикрити,бяха показани само знаещите и можещите/другите ги скриха кой в принудителен отпуск,кой му казаха да не идва 3 дни на работа/!!!Направо ги очаровахме!!
А елате да видите сега хората все още идея си нямат как се работи със системата,масово се кара на самотек,усвоиха се сумати пари а резултат е 0!!Уж ни убочаваха и изпитваха ама само на книга!Тя новата система едвам крета и работи и забива през ден,а ние ще пускаме шенгенската!!!!Боже, боже каква пародия сме само!!!!!!!!
лошия

Мнениеот odjata » 20 Ное 2010, 02:56

Проблема със Шенген не е дали един полицай знае какво е ШИС,ХИТ,ФЛАГ,СИРЕНЕ или чл.95–100КПСШ ;)! Проблема е хората слугували на престъпни и икономически групировки назначени на високи ръководни постове в МВР/от комисар нагоре/ ;)! Как Борисов или Цветанов ще ни убедят,че тези лица са се променили след заемането на тези високи и отговорни постове в МВР ;)! Как получиха достъп за работа със секретни материали ;)! КЪДЕ СА НИ СЛУЖБИТЕ ЗА СИГУРНОСТ ;)!
odjata

Мнениеот beybal » 20 Ное 2010, 12:34

paolon написа:Историята е следната.Идват двама от контролно венерическите и изпитват патрула.Колегите отговарят със собствени думи.Единият по-педант им казал ,че като доидат от Шенген ще искат точно и с точки и запетайки.Колегата по ербап ,казал ,че ние нямаме бензин ,дрехи и обуввки какъв Шенген.Отговора на педанта бил:Заради такива като теб няма да ни приемат,ти саботираш министерството.И веднага са отишли при секторния и са докладвали.Той извикал колегата и поставил ребром въпроса.Провеждам ти изпит ,ако отговориш те наказвам 6 месеца ,ако не една година.Резултата е 6 месеца мъмрене.А , основанието не го знам. :roll:

А секторния "шмиргела" ли е? Не се и учудвам че са го "пилнали "за 6 месеца.
POLICE LINE DO NOT CROSS
beybal

Мнениеот InfoInfo » 20 Ное 2010, 13:58

paolon написа: А относно секторния ,дълго е за разказване. На кратко.Тои отива със служебна кола да си върши частна работа т.е. да зарежда магазинчето на жена си ...

Ходи после разправяй, че бензина не стигал и как се дава личен пример! По едно време беше популярно някои от инспекторите да бъдат взимани от дома, а след работа да бъдат връщат пак там със служебните коли.
Предполагам, че човека е бил точно на проверка, а останалото са зловредни слухове. :lol:
InfoInfo

Мнениеот beybal » 20 Ное 2010, 15:05

InfoInfo написа:
paolon написа: А относно секторния ,дълго е за разказване. На кратко.Тои отива със служебна кола да си върши частна работа т.е. да зарежда магазинчето на жена си ...

Ходи после разправяй, че бензина не стигал и как се дава личен пример! По едно време беше популярно някои от инспекторите да бъдат взимани от дома, а след работа да бъдат връщат пак там със служебните коли.
Предполагам, че човека е бил точно на проверка, а останалото са зловредни слухове. :lol:

изобщо не са зловредни слухове и по мое време правеше така явно и сега продължава,но сега вече е голям началник-секторен е станал.
POLICE LINE DO NOT CROSS
beybal

Мнениеот ggeenn » 20 Ное 2010, 18:31

"paolon",не разбрах последно с какво точно са наказали служителя-"порицание" или "мъмрене"и какъв е мотива т.е. нарушението?
Аватар
ggeenn

Мнениеот stenka » 21 Ное 2010, 11:00

Отново се слага тигана преди рибата да е хваната - изпити,бланки и т.н глупости.Ние въвеждане системата от 05.11.без в Европа изобщо не ни искат.Всичката ни работа е такава.И какво ще работят колегите,назначени за тази дейност - само ще си четат вестници и ще си взимат заплатите.
stenka

Мнениеот m a x » 22 Ное 2010, 10:13

Саркози: София в Шенген, щом пребори корупцията

Президентът на Франция Никола Саркози постави условието България и Румъния да влязат в Шенгенското пространство, след като спрямо двете страни приключи процедурата на Еврокомисията за наблюдение как се справят с корупцията. "Нека изчакаме този процес да приключи, за да определим датата, на която Румъния и България ще влязат в Шенген", каза френският президент, цитиран от АФП. София и Букурещ са подложени на механизъм за наблюдение по напредъка им в областта на правосъдието и вътрешния ред, чиято продължителност не е фиксирана. Същевременно двете страни се надяват да бъдат приети в Шенген през март 2011 г., след като приключат последните проверки за техническата им готовност да опазват външните граници на ЕС.

Повод за изявлението на Никола Саркози, направено в Лисабон по време на натовската среща на високо равнище, стана въпрос на журналисти за отношенията му с румънския президент Траян Бъсеску. На кадри, заснети от телевизиите в петък, се виждаше как двамата разменят реплики, което бе изтълкувано като разпра. Саркози обясни, че се разбира много добре с Бъсеску и между тях няма никакви проблеми. "Говорих петнайсетина пъти с румънския президент, който е много качествен човек, аз го ценя високо", каза френският президент. "Позицията на Франция е, че Румъния и България със сигурност ще влязат в Шенгенското пространство. Когато тези две страни се присъединят към шенгенския процес, те ще станат пазители на границите на Европа. Следователно проблемите по техните граници трябва да са решени преди влизането им в Шенген", каза Саркози, визирайки слабия контрол по границата на Румъния с Молдова, твърди АФП. Германия и Холандия също смятат, че двете страни не са готови да влязат в Шенген идния март.

22.11.2010 г.
http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000702
m a x

Мнениеот erden » 22 Ное 2010, 11:47

Колегата е наказан с писмено предупреждение за шест месеца по чл.226 ал.1т.5 от прав.за прил. на ЗМВП
erden

Мнениеот ggeenn » 22 Ное 2010, 19:53

erden написа:Колегата е наказан с писмено предупреждение за шест месеца по чл.226 ал.1т.5 от прав.за прил. на ЗМВП

Без да съм запознат с "казуса"по същество,а само от неубедителните обяснения на "paolon",който се "луташе" м/у "мъмрене" и "писмено предупреждение "ми стана ясно ,че въпросния служител е бил наказан съвсем заслужено(дори в минимални срокове)имайки в предвид,че се проведоха два семинара за обучение на обучители ,които трябваше по изискване да проведат занятия в рамките на учебната година и накрая да извършат препитвания/изпит под формата на тест и ако след всичко това ако се е провело в съответното подразделение и въпросния "умник"се е изцепил по този просташки начин като по този начин е изложил преките си ръководители какво очаквате те да му "цепят басма".И не е работа на изпълнителния персонал визирам категория "Е"да прави глобални заключения и дава акъл за политиката на ръководството на МВР или правителството от гледна точка като служител(нека се опита да направи това в частна фирма).
Аватар
ggeenn

Мнениеот малкия » 23 Ное 2010, 02:14

ggeenn написа:
erden написа:Колегата е наказан с писмено предупреждение за шест месеца по чл.226 ал.1т.5 от прав.за прил. на ЗМВП

Без да съм запознат с "казуса"по същество,а само от неубедителните обяснения на "paolon",който се "луташе" м/у "мъмрене" и "писмено предупреждение "ми стана ясно ,че въпросния служител е бил наказан съвсем заслужено(дори в минимални срокове)имайки в предвид,че се проведоха два семинара за обучение на обучители ,които трябваше по изискване да проведат занятия в рамките на учебната година и накрая да извършат препитвания/изпит под формата на тест и ако след всичко това ако се е провело в съответното подразделение и въпросния "умник"се е изцепил по този просташки начин като по този начин е изложил преките си ръководители какво очаквате те да му "цепят басма".И не е работа на изпълнителния персонал визирам категория "Е"да прави глобални заключения и дава акъл за политиката на ръководството на МВР или правителството от гледна точка като служител(нека се опита да направи това в частна фирма).

Би ли обърнал малко повече внимание на условното наклонение, което използваш?
И, без и аз да съм запознат с казуса по същество, дали не е възможно някой да го е отнесъл защото е показал как преките му ръководители са си останали в условната част?
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот ggeenn » 23 Ное 2010, 20:07

малкия написа:
Би ли обърнал малко повече внимание на условното наклонение, което използваш?
И, без и аз да съм запознат с казуса по същество, дали не е възможно някой да го е отнесъл защото е показал как преките му ръководители са си останали в условната част?

Да допуснал съм го....
и ако след всичко това ако се е провело в съответното подразделение
....
Аватар
ggeenn

Мнениеот clearly » 24 Ное 2010, 16:41

Шенгенският нокдаун
24.11.2010
След броени дни ЕК ще направи своята последна, седма поред, оценка по приемането на България в Шенген. Доколко нейните констатации ще повлияят на окончателното решение и какво ще означава това за кабинета "Борисов"?
Коментар от Георги Папакочев:

Пет от оценъчните мисии на ЕК за Шенген бяха осъществени през 2009 година, а шестата, за „Сухоземните граници”, премина през този март. След две седмици започва оценката за Шенгенската информационна система и допълнителната проверка на сухоземните граници на двете съседни страни, чиято охрана може да се окаже основният технически препъни камък пред амбициите им да влязат догодина в европейската безвизова зона.
В средата на този месец мисията от експерти на десет Шенгенски държави инспектира две граждански летища в Румъния. Ако нейните заключения са незадоволителни и предстоящата проверка на охраната и паспортните режими по румънско-молдовската граница, по отцепилата се Приднестровска територия, както и по границата с Украйна, покаже недостатъчна готовност и бъде решено контролът да бъде повторен, мечтаният март догодина автоматично отпада за неопределено време като набелязан срок.

Дунавските сиамски близнаци

Дори да приемем, че България е изпълнила повечето технически условия за Шенген, доколкото концепцията на ЕС за разширяване на зоната е построена върху едновременното приемане на двете дунавски съседки, тяхната светла мечта за пътуване без граници бързо ще започне да се отдалечава в неясното бъдеще.

Това обаче е „малкият дявол” за амбициите на София и Букурещ, които въпреки спонтанния изблик на българския премиер Бойко Борисов през лятото за разграничаване на двете страни поради лошия доклад на ЕК за Румъния, са обречени да се движат в Европейското пространство като своеобразни балкански сиамски близнаци.

Големият им проблем беше формулиран миналата събота от френския президент Никола Саркози в Лисабон и той е успешното приключване на процедурата по наблюдение, упражнявана от ЕК спрямо двете страни. Продължителността на въпросния механизъм за мониторинг в областта на правосъдието и вътрешния ред не е фиксирана и по правило междинният доклад на Комисията се появява през февруари, а годишният - през лятото.

Я камилата, я камиларя...

Този период догодина обаче ще бъде твърде напрегнат както за Брюксел, така и за София. Предстоят сложни преговори около бюджета на ЕС, някои държави-членки, в това число и Франция, навлизат в предизборен период, а в България ще се състоят ключово важните за управлението на ГЕРБ общински и президентски избори.
Предвид продължаващата икономическа кризисна обстановка, претенциите на сегашните Шенгенски държави към разширяване на зоната ще бъдат особено високи, да не говорим за отдавна демонстрираната доста неприкрито неохота към този процес на редица влиятелни европейски страни, като Холандия, Дания, Финландия, а не само на Франция и Германия, които никак не са убедени нито от борбата срещу корупцията, нито от реформите в съдебната система в двете страни.

Евентуалният Шенгенски провал на сегашното управление в България вече влиза в политическия арсенал не само на опозицията, но и на някои от подкрепящите кабинета партии. Ако приемането на страната догодина бъде отложено за неопределен срок, това ще е тежък външнополитически „нокдаун” за кабинета, от който неизбежно ще се възползват неговите опоненти. Как точно - предстои да разберем.
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6260477,00.html

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот clearly » 01 Дек 2010, 19:12

Жозеф Дол не можа да даде на Цветанов потвърждение за Шенген
1 Декември 2010

Без категорично обещание за приемане на България в Шенген догодина приключи срещата на вицепремиера Цветан Цветанов с председателя на Групата на Европейската народна партия (ЕНП) в Европейския парламент Жозеф Дол.

Скоро в България ще пристигне комисия, която ще изготви доклад за готовността на страната да бъде приета в Шенгенското пространство. Нещата вървят. Що се отнася до България, за мен не съществува някакъв специфичен въпрос, заяви Жозеф Дол пред репортери след разговора си с Цветанов в сряда.

Министърът е в Брюксел за заседанието на Съвета по вътрешните работи и правосъдието на ЕС, но използва посещението и да потърси подкрепа в ЕП за приемането на България в Шенгенското пространство.

Въпреки че критериите за Шенген са отделни, приемането ни там явно ще зависи и от работата на съдебната система, каза Цветанов след разговорите си в Брюксел.

Жозеф Дол специално го е питал дали в България вече има осъдителни присъди. Цветанов каза, че не можем да избягаме от обвързването на влизането в Шенген с мониторинговия механизъм в областта на правосъдието и вътрешните работи.

"Част от външната сигурност, тя минава и част от реализираните политики във вътрешната сигурност, но пак говорим за две отделни досиета", коментира Цветанов.

Жозеф Дол не се ангажира с никакви оценки дали добавянето на допълнителни критерии за Шенген е справедливо.

"Често е по-лесно да се промени системата предварително, отколкото след това. И ако сега това се отнася за България и Румъния и има проблем за Шенген, значи трябва да го дискутираме предварително. За мен това е добрият начин", каза Жозеф Дол.

Според Цветанов не може и не трябва да има обвързване между приемането в Шенгенското пространство и мониторинга на ЕК спрямо България и Румъния.

Франция и Холандия се опитват да наложат такава връзка , за да се забави приемането на България и Румъния в Шенген.

Жозеф Дол също не съзира такава връзка, а ЕК заяви нееднократно напоследък, че членството в Шенгенското пространство и механизмите за контрол са два напълно различни въпроса.

"Според мен, влизането на България и Румъния ще бъде обвързано, така че трябва да се работи в тази насока. Аз съм французин, не крия това, но съм европейски политик. Разбира се, че Франция е скептично настроена след всичко, което се случи с ромите в страната, но по отношение на България не съществуват специфични въпроси, свързани с ромите. Това е съвсем ясно, обсъдихме и този проблем", заяви Жозеф Дол.

Той добави, че сега е най-добре да се изчака новата година, тъй като неговата най-голяма грижа сега е приемането на бюджета на ЕС. Казах на министъра да продължи работата във връзка със Шенген с министрите от другите страни, каза Жозеф Дол.

Цветан Цветанов уточни, че мисията за оценка на извършената подготовка за членство в Шенгенското пространство пристига на 6 декември. Той е уверил Жозеф Дол, че всичко изисквано около подготовката на България за членство е свършено и европейските пратеници се очакват без притеснения.

Според министър Цветанов по - голяма яснота около приемането на България в системата Шенген ще има след посещението на комисаря по вътрешните работи Сесилия Малмстрьом в страната ни през февруари другата година.

Запитан дали проблемите около румънските роми във Франция няма да забави приемането на България в Шенген, министър Цветан Цветанов заяви, че не очаква страната ни да бъде отделена от Румъния при решаването на този въпрос.

Той се срещна също със заместник-председателката на Групата на ЕНП в ЕП Кориен Ворман-Коол, с ръководителите на холандската и френската делегации в Групата Вим ван де Камп и Жан-Пиер Оди.
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=173233

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот vargo » 06 Дек 2010, 21:12

Бъкел не знам нищо за Шенген, а и в момента хич не ми е до такива неща ,за серенето ,краве или овче или пък от суроватка , шис -мис ,повече от сигурен съм ,че и шефа ми нищо не разбира ,шушумшгите които ходят по улиците и разпитват патрулите -също не са в час ,най много да са наизустили като стихотворението "Аз съм българче" няколко трудно смилаеми фрази и параграфи ,нооо у нас всичко се прави по този начин --урбулешката!!!Без идея ,без старание ,без мотивация,без нужно разбиране!!!Да се отчита някакъв напредък ,някаква дейност,а всъщност ...абе не ми се пише направо вече .
КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ МАКЕДОНЕЦ, КЕ МУ ГО ПРЕСЕЧАМ ЯЗИКОТ,
И КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ БЪЛГАРИН, КЕ МУ Я СКИНАМ ГЛАВТА“.....
Тодор Александров
Аватар
vargo

Мнениеот clearly » 06 Дек 2010, 21:19

Австрия иска мониторинг за България след влизането в Шенген
Франция, Германия и Холандия били най-разтревожени от бъдещото ни членство в зоната

02.12.2010 г.
Вътрешният министър на Австрия Мария Фектер иска България и Румъния да бъдат поставени под наблюдение след падането на граничния контрол следващата година, предава АПА, цитирана от портал "Европа". С оглед на планираното вдигане на граничния контрол за България и Румъния през март следващата година Мария Фектер пледира за клаузи за сигурност. Тя очаква подобен пасаж, както неотдавна при премахването на визите за Босна и Херцеговина и Албания, който предвижда съпровождащ мониторинг и възможно премахване на свободата на пътуване, заяви Фектер след среща на вътрешните министри по време на Форум Залцбург в сряда в Брюксел.

Форум Залцбург е създаден през 2000 г. по инициатива на Австрия като платформа за диалог и сътрудничество по въпроси на вътрешната сигурност на централноевропейските страни. Членове на форума са Австрия, България, Чехия, Унгария, Полша, Румъния, Словакия и Словения. Хърватия има статут на наблюдател.

Министър Фектер посочи, че Франция, Германия и Холандия имат "най-големи опасения" срещу влизането в Шенген на България и Румъния. С оглед на борбата с корупцията двете страни трябва да предприемат още по-големи усилия, смята вътрешният министър на Австрия.

Тя подчерта все пак, че Австрия не се съмнява в дългосрочното спазване на високите стандарти. "Австрия е за влизане на Румъния и България в Шенген, което да е много добре подготвено".

Няма съмнение също така, че Австрия ще бъде много строга при оценката, продължи Фектер. Борбата с престъпността в двете страни функционира отлично от австрийска гледна точка. Австрия помага и при изграждането на стандартите за Шенген. В момента в двете страни се намира експертна мисия на ЕС за Шенгенската полицейска база данни, като още през декември са планирани повторни посещения на експерти от ЕС за проверка на сухопътните граници в България и въздушните граници в Румъния.

"Условията за влизане в Шенген трябва да бъдат изпълнени. Не трябва да бъдат поставени допълнителни условия", подчерта словенският вътрешен министър Катарина Кресал, която в момента е председател на "Форум Залцбург". След разговорите на вътрешните министри с европейския комисар по вътрешните работи Сесилия Малстрьом Кресал каза, че досието ще бъде в Съвета на вътрешните министри на ЕС за решение през февруари. Известно е, че някои държави имат проблеми с присъединяването към Шенген на двете страни, добави тя. Предстоящото унгарско председателство на ЕС обаче ще работи много ефективно за решение.

-------------

КАНДИДАТИ

Българският вътрешен министър Цветан Цветанов увери, че "оценката, която досега сме видели, показва, че България и Румъния изпълняват техническите изисквания". От 5 ноември двете страни вече обменят данни през шенгенската информационна система. България и Румъния ще бъдат "сигурни части от Шенгенската зона", увери Цветанов. За Румъния влизането в Шенген е "топ приоритет" във външната политика на страната, каза румънският държавен секретар по вътрешните работи Мариан Тутилеску. "Ние сме предприели всички необходими усилия, за да следваме този приоритет", увери той.
http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000701
.............................
Шенгенията -мисия невъзможна заради крадливите цигани които ни ги връщат от Франция и други Западно-Европейски държави.

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения и дискусии