Професионалното обучение в МВР преди и сега...

Re: как да изчистим "къщичката" си

Мнениеот dinkovm » 20 Юли 2011, 11:01

dakota_ написа:
Vladimirov написа:Служа в областна дирекция,която е пета по големина в Реп.България и съответно работя с много колеги завършили СМУ, от които съм научил много в работата.Сега по същество да напиша няколко реда,без да съм учил за зоотехник!Ако завършилите СМУ ще ме превъзхождат по предмети,като история на БКП или строева потготовка то почти се предавам...Въпреки,че за строевата няма да се дам лесно,защото служих,като граничар в Елхово и стоевата ми е като огневата/служилите като граничари знаят за какво говоря/!Все пак не е необходимо да се чувстваме виновни,че започвайки службата си, СМУ бе безвъзвратно погубено!И може би след закриването му няма други годни полицаи,които да са конкурентно способни на опеменатите!Закалката,реда,самоконтрола и дисциплината са едни от основните качества придобивани в СМУ,но и там има примери за "капацитети".Не разбирам завършването на училището в Пазарджик прави ли даден полицай по-добър по презумция от останалите,пък били и зоотехници?

Колега Владимиров,като завършил СМУ мога да ти кажа,че това в което сме по-добри е,че носим на майтап,чивиджии(бъзгачи) сме,държим на бой,добри пиячи,табладжии,ценители на женска хубост,но винаги верни на семействата си (преди 10.11.1989 год. и на БКП).Без бой не си казваме нищо,като ни бият забравяме всичко ;) Иначе всичко си ни е като на другите незавършили СМУ...Винаги уважаваме здрави и добре калени в боя колеги да ни опонират и показвайки по-добри качества от нашите,да се радваме,че учениците ни са надминали учителите си ;)

На почти всеки завършил СМУ му личи. Аз го наричам СМУ-синдром. Повече се хвалят, че са завършили там, пък рядко показват по-висок професионализъм от другите полицаи. Не рядко този синдром е вреден. Въздух под налягане в повечето случаи. В крайна сметка ущилището е било Милиционерско, а не Полицейско. Няма ли разлика между двете?
Далеч съм от мислълта, че днешната първоначална подготовка е по-качествена или пък дори, че въобще е качествена, но който има желание да се учи намира начин. Трябва да си го имаш от вътре. Полицейската работа не става само с ядене...
Въпреки това, си мисля че в днешни дни е уместно да има Средно професионално полицейско училище. В този вариант предполагам плявата ще изпадне през ситото, пък и разходите за КАЧЕСТВЕНО обучение на служителите е възможно да се поделят с образователното министрество.
Може да си добър човек и без да си полицай , но за да си добър полицай е задължително да си добър човек.

http://www.vbox7.com/play:ab83519d
Аватар
dinkovm
Инструктор

Re: Професионалното обучение в МВР преди и сега...

Мнениеот colonel » 04 Дек 2011, 10:46

Казва се "четъ", но се пише "чета".
colonel

Мнениеот pravo_09 » 04 Дек 2011, 10:59

От две седмици съм на курс за кат.Г в Пазарджик/поради ремонт на АМВР/. Наблюдавам, че много здраво набиват крак по сроева подготовка стажантите за кат.Е. Това е разбираемо и за мен донякъде правилно, тъй като повечето не са служили в казармата.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот colonel » 13 Яну 2012, 17:08

Едва сега прочетох в темата, че в АМВР никой не показвал как се пише ДЗ. Оттеглете си обратно думите и се извинете, защото аз повече от двадесет години показвах как се пише ДЗ и пишехме такава с всяка моя група. Попитайте който и да е курсант от последните по номер групи от курсовете от факултет "Полициия", завършили до 2009 г. Попитайте ги и кой ги е учил.
colonel

Предишна

Назад към Предложения и дискусии