Велчев иска военни прокурори да разследват полицаи

Велчев иска военни прокурори да разследват полицаи

Мнениеот vargo » 03 Юни 2011, 19:14

Велчев иска военни прокурори да разследват полицаи!!
„Когато се измени подследствеността и вече наблюдаващите прокурори по тези дела са прокурори от съответните граждански прокуратури, които работят с колегите от МВР по други дела, това като че ли създаде проблем“, коментира Велчев.

Той ще постави пред Народното събрание въпроса да се върне старата практика и делата за полицейско насилие да поемат военни обвинители.

Изображение

Не съм особенно компетентен по въпроса ,но ми се струва че и този фигурант не е !!
До колко е оправдано девоенизираната полиция да се разследва от военни прокурори и отново да бъде подсъдна на военен съд????
И не търси ли същия този фигурант работа на останалите без такава и явно скучаещи (а може и с отънели джобове) колеги от военна прокуратура ???
И не беше ли едно от условията за прием на България в ЕС -девоенизацията на МВР??
И до кога на гърба на тази система ще се правят опити приличащи на танцовите стъпки -две напред -една назад??
Колкото за въпросния фигурант -сигурен съм че не би възразил и би подкрепил с две ръце и трансформацията на полицията в Народна Милиция -особенно ако си е взел дневната дажба от ободряващи напитки ...... ;)
КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ МАКЕДОНЕЦ, КЕ МУ ГО ПРЕСЕЧАМ ЯЗИКОТ,
И КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ БЪЛГАРИН, КЕ МУ Я СКИНАМ ГЛАВТА“.....
Тодор Александров
Аватар
vargo

Re: Велчев иска военни прокурори да разследват полицаи

Мнениеот MasterCop » 03 Юни 2011, 20:17

Велчев и той си мисли, че щом има звездички на пищовите на полицаи и военни, значи няма разлика между тях :D ! Той единствен до сега заслужи и двата ми подписа наведнъж с това изказване :lol:
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот bega4kata » 03 Юни 2011, 22:34

Познавам много хора, които възлагаха надежди когато го сложиха на този пост, че този главен прокурор ще промени нещо към по- добро, но уви той се оказа голямо разочарование :?
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот litex » 04 Юни 2011, 07:50

Не познавам нито един трезвомислещ човек,който да е помислял за миг,че човек,който никога не е бил магистрат и не познава работата на съдебната система ще може да изпълнява успешно длъжността Главен Прокурор на РБ!
litex

Мнениеот СИГМА12 » 04 Юни 2011, 08:27

Има логика да го иска,като нямаме армия,все трябва да работят тези хора :mrgreen:
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот bega4kata » 04 Юни 2011, 09:31

Да ги назначат във временната заетост, да чистят улиците заедно с циганите, нали преди години заради тях изгониха колегата от Бояджик, който спаси българския флаг, от тогава толкова са ми паднали в очите и военния съд и военна прокуратура, че няма повече накъде.
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот zoro77 » 09 Юни 2011, 12:42

ми като няма армия да ги махат военните прокурори ще спестят някой лев пък дай боже да ни оправят и заплатите преди изборите
zoro77

Мнениеот pravo_09 » 09 Юни 2011, 15:11

По две-три хиляди лева заплати вземат, търсят им работа все пак.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот negramoten » 09 Юни 2011, 22:04

военните прокурори станаха като следователите - скъпоплатени безработни, а сега явно им търсят работа
ами ако нямат работа да ги съкратят - елементарно е!!!
negramoten

Мнениеот спартанец » 16 Юли 2011, 13:46

Може би г-н Главният прокурор счита, че така разследването ще е по обективно, всестранно, пълно и спаведливо :lol: :lol: :lol: .
А пък и сгурно не е имало нещо по-важно на дневен ред.Това че полицията няма горива, техника и служителите стрелят по един пълнител веднъж годишно на учебни стрелби, не е толкова важно.
Оптимистите учат английски ,песимистите-турски ,аз изучавам автомат калашников.
Липсата на отговор, понякога Е отговор.
Аватар
спартанец

Назад към Предложения и дискусии