Предложение относно израстването в категория

Предложение относно израстването в категория

Мнениеот conko » 26 Сеп 2011, 07:13

искам да споделя вашите мнения относно израстването в категория от г към в в мвр
според вас има ли такава възможност да се обявяват конкурси за израстване в категория от г към в само за категорията - без това да налага заемането на по -висока длъжност
заемането на по високата длъжност да се определя по усмотрение на ръководството на структурната единица след като кандидатите за нея вече са покрили установен от изпитна комисия критерии на база проведена конкурсна процедура
знам че това е свързано със законодателна промяна в змвр
но според вас може ли да се получи и какви са възможностите
Последна промяна MasterCop на 26 Сеп 2011, 21:21, променена общо 1 път
Причина: Тема с неясно заглавие!
conko

Re: предложение

Мнениеот pravo_09 » 26 Сеп 2011, 17:11

Това е все едно да израстнеш от кат.Е в кат.Д без да си КО, МлПИ или Мл.КР. Конкурсите се провеждат за длъжности, а по-високите длъжности по принцип вървят заедно с по-високата категорията./има и изключения/
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот малкия » 26 Сеп 2011, 20:48

И да си имаме районен инспектор - старши комисар?
Не мисля, че е добра идея.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот Lord » 26 Сеп 2011, 21:13

conko написа:знам че това е свързано със законодателна промяна в змвр
но според вас може ли да се получи и какви са възможностите

Намирам го за неразумно предложение, в смисъл шуробаджанащината и връзкарството ще процъфтеят. Сегашното положение е значително по-добро, но това е личното ми мнение и не ангажирам никой друг с него.
Аватар
Lord

Re: Предложение относно израстването в категория

Мнениеот conko » 27 Сеп 2011, 14:37

точно тук е борбата срещу шурободжанащината.
значили че като има една вакантна длъжност определена точно за даден човек
другите трябва да го чакат да се пенсионира и едва тогава евентуално ако още не им е минал мерака и се имат с ръководството да се явят на конкурс за да се развиват
борбата тук е срещу субективната предценка в конкурсните процедури.
оформям други предложения
ще ги пусна и тях.
че нема съвсем да изкореним шуробаджанащината нема - ама поне малко да я ограничим
conko

Мнениеот litex » 27 Сеп 2011, 15:09

И как точно протича тази борба с шуробаджанащината,че не става ясно...Като няма да заема по-висока длъжност за какво му е да израства в категория и какво развитие е това?За каква конкурсна процедура пишеш,като си писал,че си против конкурсите...Звучиш несериозно с това предложение!
litex

Мнениеот ntvladimirov » 27 Сеп 2011, 15:38

А стига сме го променяли този закон. Аман. За двадесетина години само го променяме и се на некои не му харесва. Аз и на друго място съм писал.На началниците най лесно им е да се правят на Катаджии.Секи си мисли че като има шофьорска книжка и хоп той е наи големия разбирач . Почват се едни промени , едни дозабръкванки .Ужас.Същото е и с тези израстванки в категории. Като са издигне некои Интернет Полицай в кариерата по бързичко и започва да дава предложения. Аре не забръквайте се ми работете за намаляване на престъпността че нали видите кво става.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот conko » 27 Сеп 2011, 20:15

ще прочетеш малко от кодекса на труда и системата за точкообразуване при пенсиониране и ако си внимавал ще ти просветне защо е важна категорията
относно конкурсите --изобщо не сам против тях---против сам досегашната система на провеждане на конкурсна процедура и по точно в начина на оценяване на кандидатите
conko

Мнениеот Lord » 27 Сеп 2011, 20:27

conko написа:ще прочетеш малко от кодекса на труда и системата за точкообразуване при пенсиониране и ако си внимавал ще ти просветне защо е важна категорията...........

Стига с тази пенсия, хубавото в живота е доста преди да се пенсионираш! Започвам да си мисля, че има колеги, за които целта на живота им е ранно пенсиониране и висок размер на пенсията, ама как изобщо може да се разсъждава така?!
Живота е прекрасен, независимо от много материални неща, стига да го осъзнае човек и да го цени и изживява, всеки миг е незаменим и единствен! Категории, матегории...суета...
Аватар
Lord

Мнениеот dakota_ » 27 Сеп 2011, 21:10

conko написа:ще прочетеш малко от кодекса на труда и системата за точкообразуване при пенсиониране и ако си внимавал ще ти просветне защо е важна категорията
относно конкурсите --изобщо не сам против тях---против сам досегашната система на провеждане на конкурсна процедура и по точно в начина на оценяване на кандидатите

Ти голямата буква и точката в изречението ги нямаш за нищо...Тия неща за КТ и за точкообразуването при пенсиониране не са нещо което е константа и не подлежи на промяна във времето...За пенсия и размер на пенсия мислят хора като мен,ако си на моите години и моята служба мога да те разбера,но бих ти казал,че си закъснял с тези мисли...
Това което може да се помисли е във връзка с провеждането на конкурсите и системата на провеждането на конкурсите,но в никакъв случай не мога да се съглася,че някой може да израства в категория и да запазва длъжността си...Така може наистина да се получи както е споделил Вальо Попов,районен инспектор да е комисар или старши комисар...което е смешно...
По мое мнение,ако нещо може да се промени(споделял съм го и друг път) е служители кат.Д да израстват в кат.Г без задължителното висше образование...МлПИ кат.Д,да може спокойно да става ПИ кат.Г,както и МлР да става ОР и не повече с това образование...
dakota_

Мнениеот малкия » 28 Сеп 2011, 07:52

dakota_ написа:По мое мнение,ако нещо може да се промени(споделял съм го и друг път) е служители кат.Д да израстват в кат.Г без задължителното висше образование...МлПИ кат.Д,да може спокойно да става ПИ кат.Г,както и МлР да става ОР и не повече с това образование...

В това има логика, стига човекът да е читав, да си разбира работата и да има желание да я върши.
Висшето образование прави оперативния работник или районния инспектор толкова, колкото и калимявката прави попа. Особено пък ако говорим за нашето си висше образование. Още в далечните времена, когато учех, в повечето ВУЗ-ове се искаше наистина силна воля и сериозни усилия за да не завършиш след като веднъж са те приели. Това обаче е друга бира, извинявам се за отклонението.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот paolon » 28 Сеп 2011, 10:27

dakota_ написа:По мое мнение,ако нещо може да се промени(споделял съм го и друг път) е служители кат.Д да израстват в кат.Г без задължителното висше образование
И кой ще го решава това?На база на какво?Шура,баджанак,кум или сват,или на булката брат.Имаме един такъв екземпляр при нас.Майко мила,ма и тя не може да помогне.
Аватар
paolon

Мнениеот litex » 28 Сеп 2011, 10:49

За кое да помага майка ти?Наплашен ли си от кат.Г или има нещо друго...Аз не намирам голяма разлика между служители кат.Д и кат.Г каквото е МлПИ такова е и ПИ,все гарга едното малко по-рошава.Ако си познаваш службата не може да имаш никакви проблеми.Споделям,че не е необходимо висше образование за да се израсне от кат.Д в кат.Г,висшето образование така се обезцени и такива тиквеници станаха висшисти,че на мен не ми пука има ли висше образование или няма,важно е да си върши работата.
litex

Мнениеот paolon » 28 Сеп 2011, 12:09

litex написа:За кое да помага майка ти?Наплашен ли си от кат.Г или има нещо друго...
Наплашен съм от простотията,не от друго.А и нещо не си ме разбрал.Имах в предвид това.
paolon написа:И кой ще го решава това?На база на какво?Шура,баджанак,кум или сват,или на булката брат
Демек израстването.
Аватар
paolon

Мнениеот litex » 28 Сеп 2011, 12:40

Нали знаеш,че простотията ходи по хората...Решенията могат да се взимат от Н-ците на структурните звена,те си познават хората,знаят кой върши работа и могат да го предложат за повишение.Така си спестяват назначение на някой парашутист появил се след конкурс или кацнал направо от АМВР без да знае нищо за службата.
litex

Мнениеот paolon » 28 Сеп 2011, 12:48

litex написа:знаят кой върши работа и
Много е важно каква и на кого.Другото е чесане на езици.Не искаш или се правиш,че не разбираш?Май второто.Редно ли е кат.Д да е по незнаещ от кат.Е.И как тогава е станал кат.Д?Редно ли е служител на 9 год.служба да пита ,ваденето на пистолет, употреба ли е?
Аватар
paolon

Мнениеот litex » 28 Сеп 2011, 12:57

Всичко е до човека,неграмотността е във всички категории,има неграмотни кат.Б и В,има и кат.Г и Д и без изключения...Имам предвид в една нормална ситуация,че няма лошо колеги кат.Д да може да израстват в кат.Г при показани качества...Иначе знам за много такива случаи каквито посочваш...Не са нормални,даже не е нормално да са на работа при нас.
litex

Следваща

Назад към Предложения и дискусии