Как да си докарваме допълнителни доходи !

Как да си докарваме допълнителни доходи !

Мнениеот байСпиро » 16 Окт 2011, 18:55

Не съм писал повече от година,поради разачорованието ,което изпитах от повсеместния синидикален онанизъм обвзел СФСМВР в чието създаване участвах.Отварям тази тема с предварителната уговорка да не се приема на сериозно.Предлагам да ползваме челния опит на тези велики хуманисти лекарите /които също като нас са се клели или иначе казано са си дали задниците в полза роду/ ,а именно "Избор на екип".Всеки български гражданин да има право срещу законорегламентирано заплащане да избира на кой полицай да ползва услугите.Например да може да избира кой полицай от ППД да охранява квартала му,кой служител от КАТ да се грижи за безопасноста на движението по маршрутите по които пътува или не дай Боже да обрабова ПТП в което е участвал,кой оперативен работник да разкрива престъплението на което е станал жертва и кой разследващ полицай да събира доказателства за пред съда...и т.н.т.В крайна сметка да се разболееш или да станеш жертва на престъпление е все нещо неприятно в живота на човек и защо в единия случай срещу заплащане да имаш право да избереш кой да ти помогне,а в другия не.Разбира се от тази услуга да нямат право да се ползват закононарушителите,а само гражданите,които са жертва на закононарушение.Очаквам Вашите остроумни коментари!
байСпиро

Re: Как да си докарваме допълнителни доходи !

Мнениеот clearly » 16 Окт 2011, 19:15

байСпиро написа:Не съм писал повече от година,поради разачорованието ,което изпитах от повсеместния синидикален онанизъм обвзел СФСМВР в чието създаване участвах.Отварям тази тема с предварителната уговорка да не се приема на сериозно.Предлагам да ползваме челния опит на тези велики хуманисти лекарите /които също като нас са се клели или иначе казано са си дали задниците в полза роду/ ,а именно "Избор на екип".Всеки български гражданин да има право срещу законорегламентирано заплащане да избира на кой полицай да ползва услугите.Например да може да избира кой полицай от ППД да охранява квартала му,кой служител от КАТ да се грижи за безопасноста на движението по маршрутите по които пътува или не дай Боже да обрабова ПТП в което е участвал,кой оперативен работник да разкрива престъплението на което е станал жертва и кой разследващ полицай да събира доказателства за пред съда...и т.н.т.В крайна сметка да се разболееш или да станеш жертва на престъпление е все нещо неприятно в живота на човек и защо в единия случай срещу заплащане да имаш право да избереш кой да ти помогне,а в другия не.Разбира се от тази услуга да нямат право да се ползват закононарушителите,а само гражданите,които са жертва на закононарушение.Очаквам Вашите остроумни коментари!

байСпиро не съм в системата ви ,но доколкото знам според законът ви, нямате право на това де го предлагаш, а именно ,,Избор на екип''.Ако питаш мен ,по- добре е да се закрие цялото МВР и да се направи частно или поне към общините да е .Командване от един шериф .Ние ще ви плащаме.Аз съм съгласна всеки месец да се събират пари и да се обслужва даден район .Не мисля,че ще ви е зле,като се има в предвид ,че заплатките на работещите полицаи ще са от труда примерно стартова 5 хилки ;)

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот ime8080 » 02 Дек 2011, 15:14

Скоро по телевизията казаха ,че лекарите искат да бъдат защитени когато са на работа така както са защитени полицаите. Аз съм съгласен няма проблем но когато има лекарска грешка и е починал пациент да ги съдят така както биха осъдили полицай който отвръща на огъня на въоръжен престъпник и някой заблуден куршум улучва невинен гражданин и в двата случая ще има невинен човек мъртъв но само, че аз досега лекар в затвора за лекарска грешка не съм видял но полицаи поради предизвикана смърт по непредпазливост има а и също така за корупция лекарите само ги наказват административно но полицаите ги уволняват така, че лекарите да си помислят нямам нищо против тях
ime8080

Мнениеот надяващ се » 14 Ное 2012, 18:54

Много добре казано!
О,мой боже,правий боже!
Не ти,що си в небесата,
а ти,що си в мене,боже —
мен в сърцето и в душата…

Ботев
Аватар
надяващ се

Мнениеот Lord » 14 Ное 2012, 21:58

ime8080 написа:Скоро по телевизията казаха ,че лекарите искат да бъдат защитени когато са на работа така както са защитени полицаите. Аз съм съгласен няма проблем но когато има лекарска грешка и е починал пациент да ги съдят така както биха осъдили полицай който отвръща на огъня на въоръжен престъпник и някой заблуден куршум улучва невинен гражданин и в двата случая ще има невинен човек мъртъв но само, че аз досега лекар в затвора за лекарска грешка не съм видял но полицаи поради предизвикана смърт по непредпазливост има а и също така за корупция лекарите само ги наказват административно но полицаите ги уволняват така, че лекарите да си помислят нямам нищо против тях

Не знам по коя ТВ и кога са го казали, но не е вярно. При всеки починал в здравно заведение ходим и образуваме ДП, трупът отива на аутопсия и в зависимост от СМЕ се търси и намира виновния/виновните медик и се повдига обвинение.

От друга страна не разбирам, а и не приемам, че е възможно полицай при или по повод на службата си да изстреля "заблуден куршум улучващ невинен гражданин". Такъв филм няма. Едно е да сгрешиш анализ на изследвания и да поставиш грешна диагноза, в резултат да се направи неправилна интервенция на спешен пациент, а съвсем друго е да застрелям случаен минувач, мерейки се в предполагаем престъпник.

Пък и темата е съвсем друга, лекарите имат право на частни кабинети и съвсем законно си докарват допълнителни доходи, което е невъзможно при нас, освен, ако не оседлаем родата. ;)
Аватар
Lord

Назад към Предложения и дискусии