Висшето образование - качество и необходимост

Висшето образование - качество и необходимост

Мнениеот MasterCop » 22 Окт 2011, 09:37

То си е за смях - за какво може да ти трябват 2 висши?! Освен ако те влече нощният студентски живот ;) и те мързи да работиш, друга основателна причина не виждам... Как ще компенсираш финансовите разходи за всичките тези, за мен, загубени години, през които твоите връстници започнали работа са печелили опит, пари, стаж, инвестирали, създали семейства и т.н.?! Кога ще ги стигнеш и задминеш, че да може да се каже, че човек с 2 висши стои "по-горе" от другия със средно. С три висши образования вече не би трябвало да издържат психо-то :mrgreen:
Последна промяна MasterCop на 23 Окт 2011, 19:43, променена общо 2 пъти
Причина: Мненията са отделени в нова тема!
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Re: Искам да стана полицай

Мнениеот Lord » 22 Окт 2011, 12:27

Мастер, не съм съгласен с теб. Най-ценната персонална инвестиция е образованието. В същото време нищо не пречи, второ или трето висше да са задочно, да се създаде семейство и деца. Така мисля и мечтая, въпреки, че не съм го направил /Семейство и деца имам, говоря за образованието ;) /, за което укорявам само себе си...
Аватар
Lord

Мнениеот MasterCop » 23 Окт 2011, 15:29

Тя е ценна когато е добре обмислена и подсигурена с конкретен ангажимент на работодателя. На запад големите фирми избират своите работници още като студенти. Тук инвестирането в някакво висше не дава абсолютно никакви гаранции за работа по специалността, а още по-малко на 2 висши. Няма как да влязат в работа и двете заедно, така че едното, както казах, е загубено време!
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот To4eH » 23 Окт 2011, 17:11

MasterCop написа:То си е за смях - за какво може да ти трябват 2 висши?! Освен ако те влече нощният студентски живот ;) и те мързи да работиш, друга основателна причина не виждам... Как ще компенсираш финансовите разходи за всичките тези, за мен, загубени години, през които твоите връстници започнали работа са печелили опит, пари, стаж, инвестирали, създали семейства и т.н.?! Кога ще ги стигнеш и задминеш, че да може да се каже, че човек с 2 висши стои "по-горе" от другия със средно. С три висши образования вече не би трябвало да издържат психо-то :mrgreen:

Защо мислиш, че е по-трудно да станеш пожарникар?

За смях си ти приятел!Изключвайки случая,когато някой се е записал да учи висше само,за да гали каките в големия град и да ходи по купони,без дори да му пука дали ще го завърши,образованието винаги е (и трябва да бъде) най-ценната инвестиция!И от къде ти хрумна,че образован човек с 3 висши образования нямало да вземе психото,щях да падна от смях като го прочетох...Ами ония,който едвам е завършил средно и едвам пише и чете завалията,той по-грамотен и по-образован ли е,че и по-уравновесен психически,че да го вземе?
За жалост заради такива като теб,с такова мислене,които стоят на горните етажи на властта и не ценят образованието,сме на тоя хал...
To4eH

Мнениеот MasterCop » 23 Окт 2011, 18:06

Виждал съм повече некадърни писарушки-вишисти от колкото можещи и знаещи! Прекален оптимизъм е да мислиш, че образователната система в България образува знаещи и можещи! Това че си назубрил няколко тухли (които нямат нищо общо с това което ще работиш и които си побързал да забравиш за да освободиш място за следващите), как точно ще те направи кадърен и способен за работа в екип?! Или пък това че си си купил няколко изпита? Хайде не ме карай пак да се смея :lol: Надявах се поне, че там се учите да водите дискусия. От мнението на даден потребител, когото не познаваш, се опитваш да съдиш персонално за неговите качества и да обобщаваш за системата като цяло?!. Не си прав, което ако позволиш мога да преценя ;) - зная какво мога, колегите които ме познават също, докато ти си оставаш с неверни обобщения и предположения, което само затвърждава мнението ми за "хартиените специалисти"... приятел
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот To4eH » 23 Окт 2011, 18:33

MasterCop написа:Виждал съм повече некадърни писарушки-вишисти от колкото можещи и знаещи! Прекален оптимизъм е да мислиш, че образователната система в България образува знаещи и можещи! Това че си назубрил няколко тухли (които нямат нищо общо с това което ще работиш), как точно ще те направи кадърен и способен за работа в екип?! Или пък това че си си купил няколко изпита? Хайде не ме карай пак да се смея :lol: Надявах се поне, че там се учите да водите дискусия. От мнението на даден потребител, когото не познаваш, се опитваш да съдиш персонално за неговите качества и да обобщаваш за системата като цяло?!. Не си прав, което ако позволиш мога да преценя ;) - зная какво мога, колегите които ме познават също, докато ти си оставаш с неверни обобщения и предположения, което само затвърждава мнението ми за "хартиените специалисти"... приятел

Не те познавам и не ме интересува какво знаеш и можеш.Постът ми беше по повод карикатурното ти изказване,че да имаш 2 висши образования,било смешно.В този ред на мисли аз мога веднага да те контрирам-ами аз пък съм виждал в пъти повече необразовани хора от "писарушките-вишисти " ,които не стават за нищо и не могат да си напишат името без грешка.А сегашното ти изказване само затвърждава това,което съм написал.И напротив,прав съм-образованието ТРЯБВА да се цени.Човекът,който съвестно е учил и се е трудил,все някога ще успее.
Обаче едва ли ще е в България-точно заради хора с такива комплексарски изказвания и мнения като твоето,че видиш ли,образованието е нещо вредно,ами дай да го махнем тогава,и на училище да не ходим,а да хващаме баира...То затова младите и образовани хора бягат от България.
To4eH

Мнениеот MasterCop » 23 Окт 2011, 18:47

Да точно заради моето мнение ще да е... "Не ме интересува кой какво мисли, важното е да участвам в дискусията" :lol:
Ти правиш ли разлика между причина и следствие?! Не съм против образованието и не искам да слагам таван, но не и в стила: "Видяла жабата че подковават вола и тя вдигнала крак"... Когато човек знае какво иска и как да го постигне, мога да уважа стремежа му, но когато ми размахва дипломи от случайно избрани специалности щото кандидатствал за всичко пък където го вземат, тогава ми е смешно! После с тия хартийки той ще ми стане началник и ще станем за смях всички и ще се чудим и питаме пак "що сме та този хал"! Аз не съм против образованието, а против образователната системата в България! Дано правиш разлика, защото иначе дискусията ни е безпредметна...
Кажи ми колко от нещата които си учил ще ти помогнат в системата на МВР? Колко от тях мислиш, че биха могли да се заменят с далеч по-ценни и трябва ли въобще висшето да бъде критерии само като бройка?
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот kkarakashev » 23 Окт 2011, 18:53

Аз лично ако имам 2 висши полицията ще ми е най-далечната професия - Нито заплатата ще ми отговаря на образованието, нито работното място. Има образование и образование. Едно е да си полицай с 2 висши, друго е да си полицай и да учиш висше. Това, че имаш няколко висши показва само , че мястото не ти е на улицата, а някъде, където да пожънеш успех с това, което си учил. Това, че искаш държавна работа, не е гаранция, че тя е полицай.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот To4eH » 23 Окт 2011, 19:16

MasterCop написа:Да точно заради моето мнение ще да е... "Не ме интересува кой какво мисли, важното е да участвам в дискусията" :lol:
Ти правиш ли разлика между причина и следствие?! Не съм против образованието и не искам да слагам таван, но не и в стила: "Видяла жабата че подковават вола и тя вдигнала крак"... Когато човек знае какво иска и как да го постигне, мога да уважа стремежа му, но когато ми размахва дипломи от случайно избрани специалности щото кандидатствал за всичко пък където го вземат, тогава ми е смешно! После с тия хартийки той ще ми стане началник и ще станем за смях всички и ще се чудим и питаме пак "що сме та този хал"! Аз не съм против образованието, а против образователната системата в България! Дано правиш разлика, защото иначе дискусията ни е безпредметна...
Кажи ми колко от нещата които си учил ще ти помогнат в системата на МВР? Колко от тях мислиш, че биха могли да се заменят с далеч по-ценни и трябва ли въобще висшето да бъде критерии само като бройка?

Стига с това МВР и с тая полиция бе човек,живота не е само полиция и армия.Ти забеляза ли някъде в постовете ми да съм споменал МВР(полиция) ? Хайде кажи ми сега забеляза ли и да съм споменал за човек,който "си е купил дипломата", или който "размахва дипломи"?При всичките ми постове съвсем ясно личи,че имах в предвид човекът,който честно се е трудил и съвестно е учил!Аз също съм против сегашната ни образователна система,но ти в твоя пост не оплю нея,а цитирам" човек с две висшита".Ако това наистина ви се струва смешно,че някой е изкарал 2 висши образования-жалко ,много жалко.А сегашната ни образователна система е в следствие незаинтересоваността и недооценяването на образованието от най-високите етажи на властта.Защото ако не беше така,нашите висококвалифицирани кадри(учени,инженери,архитекти,компютърни специалисти и пр.),нямаше сега да работят за чужди държави и интереси,а щяха да дават своя принос за развитието на България.
Последна промяна To4eH на 23 Окт 2011, 19:26, променена общо 1 път
To4eH

Re: Висшето образование - качество и необходимост

Мнениеот MasterCop » 23 Окт 2011, 19:52

Предположих защото мисля, че кандидатстваш за МВР... и защото форума и темата са такива. Отделих мненията за да дискутираме темата според заглавието. Дори и да не е в МВР, не се ли иска в обявите за работа просто някакво висше образование?
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот To4eH » 23 Окт 2011, 19:59

Изисква се,но вече почти навсякъде (както е и в МВР) назначаването на работа е след протичане на конкурс.Точно това е целта и на конкурсите- да пресеят "некадърните писарушки-вишисти",както ти се изрази,и да останат тези с качества,които аз имах в предвид.Друг е въпросът обаче,как се провеждат дадените конкурси...
To4eH

Мнениеот dakota_ » 23 Окт 2011, 20:22

Не се ли изпростява с изискванията за магистратури...на кого е необходимо касиерка в банка да бъде назначавана с изискване за магистърска степен...Разбирам да е директор на банка да има изискване за магистърска степен,но за касиерка е смешно...Висшето образование се превърна в машина за пари...Във всеки университет и по всяка една специалност има по една банда софийски преподаватели,които обикалят из цяла България и да се правят на преподаватели и всичко това не от любов да преподават и да обучават студентите,а само и единствено да си напълнят гушите с пари...Какъв е смисъла от едно такова образование,като университетите се превърнаха в лицензирани магазини за легално закупуване на дипломи...
dakota_

Мнениеот To4eH » 23 Окт 2011, 20:27

Съгласен съм,че е така,това е защото както казах по-горе цялата система е объркана,като се започне от най-отгоре.Въпреки всичко обаче,който има желание и хъс да учи,ще успее...
To4eH

Мнениеот dakota_ » 23 Окт 2011, 20:37

Може и да успее,но само с желание не става...Трябва да намери кой да го обучава,да го учи и обучи...Такива хора почти няма...Ще ти кажа какво се случва с обучението по право..Точно както обясних,има една тумба професори и доценти от София,които тичат като ненормални по всички ВУЗ в България и изнасят лекции...По време на лекциите,тяхната гледна точна е най-вярна и най-точна,с тях в дискусия не може да се влезе,защото не търпят чуждо мнение и после набелязват този,който е опитал да им опонира и го спукват на изпитите.В книжарниците на съответните ВУЗ се продават техните учебници и при книжарката има списък кои студенти са си закупили техните учебници,не са ли ги закупили,ако ще да се съдерат от знания,изпит няма да вземат...Как и по какъв начин тези студенти,дори да имат огромно желание да се учат,ще успеят да се научат...Кой ще ги научи и не гледат ли на тях само и единствено като на хора носещи някакви пари за да се облагодетелстват тези,които са поели задължение да ги научат и им е платено за същото...Затова от ВУЗ излизат аутсайдери и по тази причина не обезцени висшето образование и качеството на образованието е сведено до нулата...
dakota_

Мнениеот To4eH » 23 Окт 2011, 20:44

Напротив,когато човек има желание и цел в живота всичко се постига!Дори и преподавателите да го "гърчат",ще се учи сам,сам ще си намира материал,ще ходи по библиотеките и пак ще успее,ако наистина има желание и стремеж към това.И абсолютно не съм съгласен,че от ВУЗ-овете излизали "аутсайдери"-да може и доста такива да излизат,но има и много кадърни момчета и момичета,които обаче се реализират в чужбина,защото както казах нашата държава не им предлага нищо добро и не цени образованието им,а от това ние губим!
To4eH

Мнениеот dakota_ » 23 Окт 2011, 20:55

To4eH написа:Напротив,когато човек има желание и цел в живота всичко се постига!Дори и преподавателите да го "гърчат",ще се учи сам,сам ще си намира материал,ще ходи по библиотеките и пак ще успее,ако наистина има желание и стремеж към това.И абсолютно не съм съгласен,че от ВУЗ-овете излизали "аутсайдери"-да може и доста такива да излизат,но има и много кадърни момчета и момичета,които обаче се реализират в чужбина,защото както казах нашата държава не им предлага нищо добро и не цени образованието им,а от това ние губим!

Ще бъда безкрайно честен с теб и ще ти кажа,че аз бера плодовете,които излизат от ВУЗ в това число и АМВР...Все търся и чакам тези,които се учат сами,ходят по библиотеките,четат,обогатяват се и са годни за реализация...Да ти кажа,практиката ми показва,че или се крият от нас,или заминават директно за чужбина или нещо друго се случва,но е факт,че при нас ги няма...Няма ги и на други места в производството и икономиката на страната ни...Говоря с приятели по фирми,работодатели,които плачат,че не могат да намерят годни специалисти да ги назначат на работа...казват,че няма...идват аутсайдери с огромно самочувствие,по няколко тапии за висше образование и не могат,не знаят...Последно мой приятел търсеше специалист инженер да знае английски и да притежава отлични умения за работа на Autocad...сменил няколко човека и все на камък удря...Друг приятел в шевната промишленост искаше да назначи за Н-к на кроялна текстилен инженер,не успя да намери такъв,който да знае и да може да крои...назначи човек със средно специално образование,защото се оказал грамотен и можел всичко...Къде ги тези кадърни и можещи,защо се крият...Къде е това качество на висшето образование...
dakota_

Мнениеот To4eH » 23 Окт 2011, 20:59

dakota_ ,или не четеш какво пиша,или говорим за едно и също нещо но на различни езици.Нали и аз досега в постовете ми това имах в предвид-няма да ги намериш,защото всичко що е кадърно бяга от тая държава.
To4eH

Следваща

Назад към Предложения и дискусии