Боят като средство за възпитание

Боят като средство за възпитание

Мнениеот bega4kata » 07 Ное 2011, 12:19

minavasht написа:Не е ли разрешено да се шамаросват децата в БГ?

За един шамар преспокойно можеш да изхвърчиш от работа, достатъчно е да са те цъкнали с някой ГСМ. И това е най- малкото зло...
Последна промяна MasterCop на 08 Ное 2011, 19:18, променена общо 1 път
Причина: Мненията са преместени от друга тема!
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Re: "Градски ченгета" - ТВ шоу

Мнениеот minavasht » 07 Ное 2011, 18:24

bega4kata написа:За един шамар преспокойно можеш да изхвърчиш от работа, достатъчно е да са те цъкнали с някой ГСМ. И това е най- малкото зло...

Сина ми съм го удрял 3 пъти за 7 години, но още помни и знае какво става като направи нещо лошо. Имах клиентка преди време, искаше да и снимам портфолио на детето за да участва в реклами - не се спря гадинката, изнерви ме много, очаквах да му изсъска или направо да му извърти един зад врата, а тя през цялото време - 'Хайде миличко, ако спреш ще ти купя сладолед с ягоди; ако спреш ще ти купя колело, ако спреш ще ти купя...."
Как си възпитавате децата?
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот clearly » 07 Ное 2011, 18:31

minavasht написа:
bega4kata написа:За един шамар преспокойно можеш да изхвърчиш от работа, достатъчно е да са те цъкнали с някой ГСМ. И това е най- малкото зло...

Сина ми съм го удрял 3 пъти за 7 години, но още помни и знае какво става като направи нещо лошо. Имах клиентка преди време, искаше да и снимам портфолио на детето за да участва в реклами - не се спря гадинката, изнерви ме много, очаквах да му изсъска или направо да му извърти един зад врата, а тя през цялото време - 'Хайде миличко, ако спреш ще ти купя сладолед с ягоди; ако спреш ще ти купя колело, ако спреш ще ти купя...."
Как си възпитавате децата?

Не съм съгласна с това ,че видите ли ако се шамаросват децата ни ,ще ги вкараме в релси.Аз или моя като не сме прилагали тоя метод ,сино не е разглезен и мога да претендирам ,че е възпитан..Нито пуши ,нито пие ,въпреки ,че е в такава гимназия в която учат деца на пачкаджии и са доста разюздени и задоволени.

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот minavasht » 07 Ное 2011, 18:51

clearly написа:Не съм съгласна с това ,че видите ли ако се шамаросват децата ни ,ще ги вкараме в релси.Аз или моя като не сме прилагали тоя метод ,сино не е разглезен и мога да претендирам ,че е възпитан..Нито пуши ,нито пие ,въпреки ,че е в такава гимназия в която учат деца на пачкаджии и са доста разюздени и задоволени.

Опция е, която върши работа. Като я няма какво предлагаш да я замести?
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот clearly » 07 Ное 2011, 19:40

minavasht написа:
clearly написа:Не съм съгласна с това ,че видите ли ако се шамаросват децата ни ,ще ги вкараме в релси.Аз или моя като не сме прилагали тоя метод ,сино не е разглезен и мога да претендирам ,че е възпитан..Нито пуши ,нито пие ,въпреки ,че е в такава гимназия в която учат деца на пачкаджии и са доста разюздени и задоволени.

Опция е, която върши работа. Като я няма какво предлагаш да я замести?

Нали ти казах ,че аз без бой съм си възпитавала детето и се чудя вие как не можете да го постигнете и ми прибягвате до шамаросване?Явно нещо подходът ви е грешен към децата .Може би защото в отношението никога не съм издигала стена м/у мен и детенце ,а ме е приемало като приятел, поради това не съм имала проблеми.Винаги ми споделя това което го вълнува ,дори и сега макар ,че е вече на 19 години.Друго което според мен е важно никога родителите не трябва да се карат пред децата си и не трябва на тях да си изкарват яда

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот Lord » 08 Ное 2011, 18:48

clearly, един дружески съвет: изчакай да се реализира детето ти, и професионално, и семейно, едва тогава можеш да правиш генерални заключения, доколко сте успешни родители. ;)
Аватар
Lord

Мнениеот clearly » 08 Ное 2011, 19:05

Lord написа: clearly, един дружески съвет: изчакай да се реализира детето ти, и професионално, и семейно, едва тогава можеш да правиш генерални заключения, доколко сте успешни родители. ;)

"Lord"прав си ,но макар и на 19 години си има поставена цел която е решило да си я изпълни.На база на това което ми е казвало детенце ,съм дала преценка.А аз съм убедена ,че ако котка не му мине път, ще си продължи обучението в чужбина и там ще се реализира след време.

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Re: Боят като средство за възпитание

Мнениеот vezece » 08 Ное 2011, 19:27

Присъединявам се към мнението на колегата Lord.Само ще добавя,че така , както говориш за сина си,в среден род/то,детенце/ми се стурва,че май го глезиш малко а? ;) Какво детенце,на неговите години служехме в армията...
vezece

Мнениеот MasterCop » 08 Ное 2011, 19:40

То когато нещо си е наред е безсмислено да го "поправяш"... НО понякога се налага като крайна мярка и тя е по-добра от оставянето да се носи по течението и бягането от отговорност при възпитанието!
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот clearly » 08 Ное 2011, 19:59

MasterCop написа:

То когато нещо си е наред е безсмислено да го "поправяш"... НО понякога се налага като крайна мярка и тя е по-добра от оставянето да се носи по течението и бягането от отговорност при възпитанието!

"MasterCop" за мен средата в която расте детето е на първо място като значени .След това най-важни са първите седем години.Изтървем ли ги , по -трудничко е да се почне от там да възпитаваме .Има една приказка ,че ние родителите сме огледало за децата си.Ето ви една добра статийка http://babysling-bg.com/2010/09/29/%D0% ... BE%D1%82o/

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот Vladimirov » 10 Ное 2011, 21:06

Във форума има колеги,които на 19год.са носили службата в МВР.Такива,като мен на 19год.охраняваха държавните граници на Република България,а някои други споделят в наши дни проблемите си с родителите ;) .Хайде да не е бой,но шамарите си ги ядях,като топъл хляб в късен следобед.Расъл съм без баща и не съм имал време да споделям проблемите си с мама,защото приоритетите бяха други.Сега нещата са други и способите за възпитание също.Сега децата не трябва да бъдат бити за да не се наранява крехката им психика ;) .В днешно време,като родител на две дъщери все още съм привърженик на методите от едно време и не рядко съм ги шамаросвал...Аман от лигльовци на 16-21год.,които при първия шамар заплашват родителите си с напускане на семейното жилище :evil: .Именно боя и наказанията липсват на сегашното деформирано и поощрявано от родителите поколение...
Vladimirov

Мнениеот clearly » 10 Ное 2011, 21:14

Vladimirov написа:Във форума има колеги,които на 19год.са носили службата в МВР.Такива,като мен на 19год.охраняваха държавните граници на Република България,а някои други споделят в наши дни проблемите си с родителите ;) .Хайде да не е бой,но шамарите си ги ядях,като топъл хляб в късен следобед.Расъл съм без баща и не съм имал време да споделям проблемите си с мама,защото приоритетите бяха други.Сега нещата са други и способите за възпитание също.Сега децата не трябва да бъдат бити за да не се наранява крехката им психика ;) .В днешно време,като родител на две дъщери все още съм привърженик на методите от едно време и не рядко съм ги шамаросвал...Аман от лигльовци на 16-21год.,които при първия шамар заплашват родителите си с напускане на семейното жилище :evil: .Именно боя и наказанията липсват на сегашното деформирано и поощрявано от родителите поколение...

Vladimirov"а не ти ли се струва ,че с благи думи по ще постигнеш целта си, отколкото прилагането на някой шамар от което както чета следвало да напуснели домът ви коконките?

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот Lord » 10 Ное 2011, 22:27

Един шамар или няколко, имат смисъл, ако са навреме и никакви думи, дебати или беседи не могат да ги заменят, но навреме!
Аватар
Lord

Мнениеот dakota_ » 10 Ное 2011, 22:55

"С добра дума и пистолет в ръка можеш да постигнеш далеч повече,отколкото само с добра дума."
Баща съм на момиче и момче,дъщерята е семейна с дете,сина вече завърши образованието си...възпитавани са почти изцяло от съпругата ми,защото семейството ми не се е местило с мен в различните градове в които съм служел...Съпругата ми когато се е налагало винаги е шамаросвала без да се замисля и на мен и през ум не ми е минавало да се намесвам,защото не виждам нищо лошо в това на някой навреме да му просветне в главата и да се осефери,че нещо бърка и трябва да се спре и да влезе в пътя...Двамата и до момента имат респект от нея и се съобразяват в поведението си...Дъщерята съм я шамаросвал 2-3 пъти и то като ученичка последните години в гимназията,било е заради безобразно поведение и лигавщина...Има ли лигавене и несериозно отношение,само с бой се оправя с нищо друго... Бой съм ял и аз,ако някой си мисли,че в сержантско училище не се бие се лъже,даже в школата в Симеоново коменданта ни е шамаросвал и то с пълно основание заради безобразия които сме правили...Сега разни психолози и психотерапевти ми пробутват лекции за благата дума,за дипломатично отношение,приятелски разговори и т.н,това не е лошо,но понякога само с това не става и се налага наред с добрата дума да усети и здравата ръка...Ако някой реши да прочете нещо за Макаренко ще разбере какво означава "осъзната дисциплина" и ако се замисли ще разбере,че демокрацията е свързана с осъзнатата дисциплина...Няма да навлизам в тази насока за да не се отклоним от темата,но боят не бива да се изключва при възпитанието и да се заклеймява като нещо пагубно и лошо...
dakota_

Мнениеот vezece » 11 Ное 2011, 00:40

Едно време,когато бях дете и направех някоя пакост в училище,веднага учителите своевременно ми показваха ,че така не може ;) ...след като в училището ми налееха акъл в главата викаха някой от родителите ми.Та родителят/без значение кой/също вземаше на момента необходимите мерки :lol:.Естествено и думите му към учителите бяха:"-Щом не слуша-Бой" :lol: Та в училище бой,като се прибереш в къщи пак бой... :lol:Не мисля,че боят с нещо ми е навредил,даже напротив... Сега и аз съм родител,имам дъщеря на 13 години.Старая се да я възпитавам,както и мен са ме възпитавали моите родители.Случва се е и да отнесе някой шамар,когато си е заслужила.. Смятам това за напълно нормално.Когато детето знае,че за всяко провинение го очаква реципрочно наказание ще се замисли малко преди да направи нещо нередно...
vezece

Мнениеот Vladimirov » 11 Ное 2011, 16:53

clearli,ако визираш под "коконки" двете ми щерки,позна,такива са действително :D .Коконки не е като глезанки и по-добре шамари,като "крайна необходимост",отколкото след години като "неизбежна отбрана"/погледни определенията в наказателният кодекс,колегите ги знаят/...Напускането на дома от момичетата/коконките/ е въпрос на време,което не мога да избегна,но за сега не се притеснявам,защото съм доста млад и "коконките" още имат нужда от мен ;) .Нищо против благата дума,но след изчерпването и следват други по-твърди мерки :D
Vladimirov

Мнениеот bega4kata » 11 Ное 2011, 18:25

clearly написа:сино не е разглезен и мога да претендирам ,че е възпитан..Нито пуши ,нито пие ,

Такива съм ги слушал, слушал....Като цяло доста изтървана е днешната младеж. То възрастните вече станахме с някаква сбъркана ценностна система, а какво остава за децата. Вече и учителите са с вързани ръце, не могат да ги шамаросват, не могат да ги изгонят от час, понеже ще им се нарушат правата, изобщо и там нещата са донякъде като при нас.
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Следваща

Назад към Предложения и дискусии