МлПИ и ПИ

МлПИ и ПИ

Мнениеот inkognito » 18 Ное 2011, 09:53

inkognito написа:...Тя тази държава не е грохнала за един ден,от много години се разграбва,а милицията и после полицията почти нищо не направиха това да спре!Да ти благодаря за поздрава и да ти кажа,че си изпуснал като не си откликнал на поканата за банкет от данъчните,защото нашите банкети не са така скучни като вашите ;)

MasterCop написа:Бъркаш властите нещо...

Да,така съм объркала властите,че сега ще се разбере за коя власт става дума :D Заради бездействието на тази власт селата се обезлюдиха и на много хора се наложи да си продадат къщите и дворовете по селата само и само да се спасят от набезите на циганите,които без да бъдат обезпокоявани от властта на която е възложен контрола,влизат по къщите и дворовете и омитат всичко след себе си...Никой не може да засее нищо на полето,защото циганите го обират и труда на хората отива на вятъра.Вече всички се сещат за коя власт става дума...Има едни хора на които длъжността е МлПИ и са служители кат.Д,носят сини ризки,панталонче,запасват и коланче,като ги погледне човек да не може поглед да свали от тях :D хубави,милички,добрички,като им погледнат свършената работа,тя само на хартия отчетена,документирана и резултата на практика никакъв,но по документи са барнали всичко както си му е реда...Сутрин отиват на оперативка,след това към 10.00-10.30 часа се появяват по селата и почват да се побарват където ги сърби и където не ги сърби...ръчкат си колите,напишат някое предупредително протоколче и като стане 16.00 ч. качват се и заминават да се отчитат :D
Като ги видя и се сещам за една песен в която се пее "@едераст,@едераст,но облечен с власт..." за какво им е дадена власт и за какво са представители на една власт,като работата им "Не ти е мамо работа..."
За да съм още по-ясна ще споделя,че ходя в едно Русенско село Сандрово,там се краде на лудо,селото е в района на 2-ро РУП,даже в Мартен направиха УП,но кражбите не спират...Същото е в района на "Хаджитеновата чешма" на "Батмиш" и "Над езерото",вилни зони,които се тарашат ежедевно и оправия няма защото няма власт която да озапти развилнелите се крадци.Какво е това чудо МлПИ да се появява за няколко часа и след това да се осигурява покой и икой да не обезпокоява крадците в кражбите им...Тия неща също водят до демографски срив и обезлюдяване на цели населени места в държавата!
Последна промяна MasterCop на 19 Ное 2011, 21:29, променена общо 3 пъти
Причина: Мненията са отделени в нова тема!
inkognito

Re: В демографски грохнала България изборът е ..............

Мнениеот thanatos » 18 Ное 2011, 11:05

inkognito, сподели тези свои мисли и с новия началник на 02 РУП, Русе, може пък да разбере човека за какво иде реч. Сигурен съм, че ще ти обърне внимание, а и ще предприеме нещо.
thanatos

Мнениеот pravo_09 » 18 Ное 2011, 11:36

inkognito написа:

Да,така съм объркала властите,че сега ще се разбере за коя власт става дума :D Заради бездействието на тази власт селата се обезлюдиха и на много хора се наложи да си продадат къщите и дворовете по селата само и само да се спасят от набезите на циганите,които без да бъдат обезпокоявани от властта на която е възложен контрола,влизат по къщите и дворовете и омитат всичко след себе си...Никой не може да засее нищо на полето,защото циганите го обират и труда на хората отива на вятъра.Вече всички се сещат за коя власт става дума...Има едни хора на които длъжността е МлПИ и са служители кат.Д,носят сини ризки,панталонче,запасват и коланче,като ги погледне човек да не може поглед да свали от тях :D хубави,милички,добрички,като им погледнат свършената работа,тя само на хартия отчетена,документирана и резултата на практика никакъв,но по документи са барнали всичко както си му е реда...Сутрин отиват на оперативка,след това към 10.00-10.30 часа се появяват по селата и почват да се побарват където ги сърби и където не ги сърби...ръчкат си колите,напишат някое предупредително протоколче и като стане 16.00 ч. качват се и заминават да се отчитат :D
Като ги видя и се сещам за една песен в която се пее "@едераст,@едераст,но облечен с власт..." за какво им е дадена власт и за какво са представители на една власт,като работата им "Не ти е мамо работа..."
За да съм още по-ясна ще споделя,че ходя в едно Русенско село Сандрово,там се краде на лудо,селото е в района на 2-ро РУП,даже в Мартен направиха УП,но кражбите не спират...Същото е в района на "Хаджитеновата чешма" на "Батмиш" и "Над езерото",вилни зони,които се тарашат ежедевно и оправия няма защото няма власт която да озапти развилнелите се крадци.Какво е това чудо МлПИ да се появява за няколко часа и след това да се осигурява покой и икой да не обезпокоява крадците в кражбите им...Тия неща също водят до демографски срив и обезлюдяване на цели населени места в държавата!

Нещо много яко грешиш за Мл.полицейския инспектор. Аз по принцип обслужвам градска част. След оперативка си получавам входящи преписки, ЗМ-та и други водящи материали за работа. След като посвърша писмена работа излизам в района и обхождам предимно местата, където се събират криминално проявени лица и където се извършват нарушения по ЗДП. След няколко проверки, съставени АУАН и Фиш и други задачи се прибирам в районното за приемният ми ден с граждани, където предимно приемам жалби и молби от граждани, докато свърша и тая работа, поглеждам, че станало 17.30ч и се приготвям да си тръгна. Понякога ако има работа не си тръгвам и оставам няколко часа след работно време и когато попитам кога ще ме компенсират ми се отговаря: ''на пенсия''. За последните два месеца са ме викали два пъти по среднощ за работа по извънредни МП. Колегите, които обслужват селския район извършват почти същите тия работи само, че поради липса на гориво ходят един път в седмицата за по един час в едното село връват призовки, ел.фишове, приемат жалби и други задачи. Ако някой е останал с убеждението, че ПИ не си обхожда района ще му кажа, че повечето от причините са: липса на гориво, а понякога и автомобил, и нарастващият брой писменна работа.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот inkognito » 18 Ное 2011, 11:56

Къде точно сгреших,че не успях да разбера!?Дали сгреших като казах,че циганите обраха реколтата на хората по селата и почти няма къща по селата в която да не е тарашена от цигани,ако греша,моля да бъда поправена.Ако на някой друг е възложено опазването на имуществото и собствеността на гражданите,кажете кой е той за да се знае и да се обръщат към него...Нима греша,че селата се обезлюдиха както заради липсата на работа,така и заради масовите кражби от цигани именно заради слабата работа на МлПИ по селата.Да не съм виждала как се побарват МлПИ по селата и бездействат,да ми отваряш очите и да ми обясняваш,ами то всичко е пред очите на хората от село!Щом работата на МлПи ще е да попълва и събира бланки,бланкети,жалби и друга бумащина,по-добре да бъдат деловодители и да им се плаща за деловодители,не да взимат пари на вятъра...така поне ще се знае,че по селата полиция няма,има деловодител за събиране на жалби,раздаване на фишове и НП...
inkognito

Мнениеот pravo_09 » 18 Ное 2011, 12:31

Твоите наблюдения не могат да произведат генерални изводи за работата на ПИ като цяло. Не ми е приятно така да се говори по този начин за опреден кръг служители. Скатавки има навсякъде и дори в твоето ведомство. Ако имаш неприятни наблюдения за определени служители подай сигнал на Началникът им и съм сигурен,че ще бъде взето отношение при допуснати нарушения.
Аватар
pravo_09

Мнениеот inkognito » 18 Ное 2011, 12:50

Ако се замислиш,ще установиш,че изводите са генерални,защото описаните проблеми не са локални,а са повсеместни.Хората по селата коленичиха пред циганските кражби.Да се стигне до положение да пишат писма и търсят срещи лично с Министъра на вътрешните работи,защото няма кой да им реши проблемите с кражбите и набезите на циганите,това не е локален проблем и проблема е масов и навсякъде из страната!
Не може човек да направи всичко по силите си за да се защити от крадци,да блиндира врати и прозорци,да не смее да се покаже като се мръкне и пак да крадат и да няма кой да го пази.В същото време на щат се водят "селски шерифи" с работно време до 17.30 часа...Това което го описвам не е с цел да опетня някой,това е огромен проблем и това е в ресора на полицията и то точно на тези МлПи и ПИ и то предимно по селата и вилните зони около градовете.Лично аз не мога да се оплача от работата на МлПИ и ПИ по местоживеене в града,но по селата е малък ад,полицията е абдикирала от тези райони и е неспособна да си върши работата.Това нещо смазва допълнително и без това смазаните по други причини селски хора!
inkognito

Мнениеот clearly » 18 Ное 2011, 12:52

Изображение
Във Франция , Италия, Швейцария ,Чехия ,Словакия Унгария, що не ги траят такива??

В цяла България се краде по селата и вилните зони .Причината да не се предприемат никакви дейстивя с/у циганите не се крие в ЕС и разните му организацийки ,а че същите си ги позлват за изборите .Другата причина е гепенето на пари по разните му европрограми ,не без помоща на управляващите които са били на власт през всичките тия години .Мнозинството от хората нямат представа, че Цецо е начело на Националният съвет за сътрудничество по етническите и интеграционните въпроси /НССЕИВ/ към Министерския съвет.Като министър и витце и със своя другар Бойко ,ако са имали желание , за две години щяха да предприемат нещо за да спрат тия кражби . Да сте ги чували същите да са потърсили съдействие от страна на Борката Велчев за разследване на изчезналите стотици милиони по различни европейски и световни програми за интеграция на циганското малцинство?Аз поне не съм .Ей ви на да видите какви пари ще се отпуснат в държавите членки на ЕС http://paper.standartnews.com/en/articl ... icle=37696 Колко ли ще потънат в нечии джобове......???Ако ще и сто стратегии за интеграция на циганите да ни афишират ,докато политиците ни ги изпозлват за собствени облаги ,никога в България няма получим необходимия резултат, а именно да ги интегрират .Ще продължава увеличаването на броя на циганите и превръщането им в мнозинството от населението ни. И като станем един ден ние малцинство ,избора за нас е следния: тези, които не искат да се циганизират просто напускат страната ни , останалите ако искат да оцелеят трябва да ползват поведението и похватите на бай Мангал.

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

МлПИ и ПИ

Мнениеот clearly » 18 Ное 2011, 13:03

thanatos написа:inkognito, сподели тези свои мисли и с новия началник на 02 РУП, Русе, може пък да разбере човека за какво иде реч. Сигурен съм, че ще ти обърне внимание, а и ще предприеме нещо.

"thanatos"едно въпросче в движения.Като се има предвид ,че Русенска област не е като Софийска с толкова много население що ми се струва ,че тука http://www.ruse.mvr.bg/ODMVR/RUP/default.htm визираните РПУ + УП са май малко множко?Как по времето на Тошо без 4 те РПУ се справяха момчетата, а сега не могат??пп И нещо друго ме интересува :начина на водене на отчетността за битовите престъпления както по времето на Тошо ли е или е не е ?
Последна промяна MasterCop на 19 Ное 2011, 21:16, променена общо 1 път

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот pravo_09 » 18 Ное 2011, 13:09

inkognito написа:Ако се замислиш,ще установиш,че изводите са генерални,защото описаните проблеми не са локални,а са повсеместни.Хората по селата коленичиха пред циганските кражби.Да се стигне до положение да пишат писма и търсят срещи лично с Министъра на вътрешните работи,защото няма кой да им реши проблемите с кражбите и набезите на циганите,това не е локален проблем и проблема е масов и навсякъде из страната!
Не може човек да направи всичко по силите си за да се защити от крадци,да блиндира врати и прозорци,да не смее да се покаже като се мръкне и пак да крадат и да няма кой да го пази.В същото време на щат се водят "селски шерифи" с работно време до 17.30 часа...Това което го описвам не е с цел да опетня някой,това е огромен проблем и това е в ресора на полицията и то точно на тези МлПи и ПИ и то предимно по селата и вилните зони около градовете.Лично аз не мога да се оплача от работата на МлПИ и ПИ по местоживеене в града,но по селата е малък ад,полицията е абдикирала от тези райони и е неспособна да си върши работата.Това нещо смазва допълнително и без това смазаните по други причини селски хора!

Според мен няма как двама или трима ПИ да обслужват денонощно 10-20 села. Денонощната охрана на ОР се осъществява от ППД, но за съжаление поради липса на щат, гориво и автомобили за сега е мираж. Голяма част от работата на ПИ е проверка по жалби за извършено престъпление и заема голям дял от работното време.Има много други функции и задачи ама няма ми стигне седмицата да обяснявам.
Аватар
pravo_09

Мнениеот Макаров » 18 Ное 2011, 13:12

clearly написа: "thanatos"едно въпросче в движения.Като се има предвид ,че Русенаска област не е като Софийска с толкова много население що ми се струва ,че тука http://www.ruse.mvr.bg/ODMVR/RUP/default.htm визираните РПУ + УП са май малко множко?Как по времето на Тошо без 4 те РПУ се справяха момчетата, а сега не могат??пп И нещо друго ме интересува :начина на водене на отчетността за битовите престъпления както по времето на Тошо ли е или е не е ?

Само малко инфо! По онова време имаше работа за всички! Никъде нямаше решетки по прозорци и тераси! Нощем хората ходеха спокойно по улиците! Сега като разказвам на децата си, че тогава не сме заключвали входната врата на апартамента, те не ми вярват!
Аватар
Макаров

Мнениеот thanatos » 18 Ное 2011, 13:26

clearly, напиши "полицейска статистика" в Гугъл и чети, чети...., иначе Макаров ти е обяснил някои неща.
Все пак държа да чуя, дали inkognito ще проведе срещата, която й препоръчах.
thanatos

Мнениеот inkognito » 18 Ное 2011, 14:17

thanatos написа:Все пак държа да чуя, дали inkognito ще проведе срещата, която й препоръчах.

С новият началник на 2-ро РУП в Русе не сме разговаряли и не сме се срещали (пиша разговаряли в м.ч,защото ако не аз,ще разговаря някой от родителите ми),но имаме кореспонденция с предният Н-к на РУП и нещата не се променят...Потърпевши са много хора от споменатите райони,краде се всичко каквото може да се измъкне...помпи за пръскане на лозе,телена мрежа,кабели,инвентар...да не изброявам и въпреки,че има здрави прегради (решетки,железни врати и здрави ключалки) няма спиране...При всички положения ще се търсят контакти с РУП,но е съм оптимистично настроена...
inkognito

Мнениеот pravo_09 » 18 Ное 2011, 14:31

И най-вероятно ще продължава тежката оперативна обстановка в тези райони. За нашето РУП има един патрулен автомобил на смяна, обслужващ четири квартала и девет местности с литър и половина бензин за 12часова смяна. Направете си сами извода :!:
Аватар
pravo_09

Мнениеот inkognito » 18 Ное 2011, 14:44

Това,че няма бензин не е проблем на гражданите,тук става въпрос за лоша организация и лошо вършене на работата...Споменах Русе и 2-ро РУП,ще спомена Русе и 1-во РУП,защото родителите ми имат жилище в района на това РУП,там имаше Н-к на РУП който познавам лично ще напиша само инициалите Н.Д тогава също не е бъкало от пари и автомобилите са били същите,но имаше организация и човека си вършеше работата както трябва..Ще се размотава полицай като муха без глава през работно време ама някой друг път,имаше респект,уважение и работата вървеше...Всичко може да е различно,когато на някой му се търси отговорност за това което не върши и се следи за изпълнение на поставените задачи.Няма ли това нещо ако ще да потъне в бензин и автомобили пак нищо няма да се върши и всичко ще отива по дяволите...
inkognito

Мнениеот Vladimirov » 18 Ное 2011, 15:03

Не разбирам,защо трябва да има кореспонденция директно с Началник РПУ,като тя може да се води с Мл.П-И или с ПИ.Посещението директно при началник РПУ е един вид топене на местните полицаи!Има си началник на "Териториална Полиция",Началник сектор "Охранителна"към РПУ и така нататък.Не съм работил,като Мл.ПИ,но понеже Инкогнито спомена две населени места,а именно с.Сандрово и гр.Мартен ще споделя моите лични впечатления.Не е вярно,че колегите обслужващи двата района са по-скоро манекени,отколкото полицаи и че в Сандрово се краде,като за последно.Тук най-малко може да се говори за ромска престъпност,защото в село Сандрово няма роми,а малкото такива в Мартен не се проявяват поради спецификата на местното население :D .Както се казва "в чуждо село и керемидите бият" :D ...Няма бум на кражбите,а голяма част от извършителите на такива вече минаха през следствения арест и очакват включване към местата за изтърпяване на наказанията...Това все пак не се получава от самосебе си...
Vladimirov

Мнениеот Lord » 18 Ное 2011, 19:44

inkognito, всеки има право на мнение. Приемам твоето право на мнение, но не и верността му.
По отношение на Н.Д., като н-к на 01-во, ми човека си носеше врътовръзките, ходеше да играе тенис на корт 3 пъти в седмицата със служебен а-л, в работно време, а подопечните му пътуваха на стоп до селата, които обслужват или по заплатено време го правеха с лични МПС.
По отношение на споменатите проблеми в Сандрово и Мартен - силно преувеличени са. Има пресцентър и всеки може да види колко престъпления има в този регион. Там цигански набези почти няма. Вярно е, че има голям проблем с мутренските простотии в Мартен, има няколко групи /български/, които тормозят централна северна България с набезите си по източване на нафта от аварирали леки и товарни автомобили по републиканските пътища, хващаме ги, ту са в панделата, ту излязат и пак почнат, но такъв е животът. Има в Мартен и няколко малоумника, контингент по линия ПЗО, и с тях е като с нафтаджиите.

Танатос дава не лош съвет за новия началник на 02-ро, но моят съвет е за една среща с началника на ПУ-Мартен, един от най-опитните полицаи в областта с мнооого инфо от целия град и района. ;)
Аватар
Lord

Мнениеот dakota_ » 18 Ное 2011, 20:35

inkognito написа:

Прочетох всичките ти мнения по темата и да ти кажа,че разбрах причината да бягат мъжете от теб....Имам чувството,че ти е цепнат езика ;) Млада жена си,защо се държиш като пенсионерка...Почвам от началото и се надявам да ме разбереш правилно...Ти повдигаш въпроси за услугата "Сигурност",тази услуга е много скъпа и на този свят няма нищо което да се случва безплатно или пък да е качествено и на ниска цена...На този етап и с тези пари отпускани ни за услугата "Сигурност",получаваш повече от колкото струва самата услуга и това е благодарение на големите усилия на колегите,както МлПИ и ПИ,така и от ППД и другите служби на МВР ангажирани със услугата "Сигурност"...Не ти прилича да кажеш,че като видиш МлПИ се сещаш за песента "@едераст,@едераст,но облечен с власт..." тези хора нямат власт,те имат само задължения и тяхната работа може да ти прилича на това,че се побарват,но нито ти си отишла да свършиш тяхната работа,нито те ще свършат твоята работа...Нека всяка жаба да си знае гьола..и аз имам претенции,че заради лошата ви работа,@бахте мамата на валутният борд,но не съм седнал да ти извадя очите,че се побарвате по столовете по цял ден и като видите човек дошъл да ви плати заплатите го гледате на кръв и се чудите за какво да го върнете само и само да не се разтропате да свършите нещо полезно...
Нали виждаш,че така всеки може да намери кусур на работата на всеки...Приказките на ангро не вършат никаква работа...Посочила си инициалите на един бивш Н-к на РУП,който аз също като теб познавам,ако говорим за един и същи човек,сега трябва да е адвокат...Правилно си се ориентирала,но това е човек от старата генерация,уважаван и кадърен човек с голям авторитет и при него нещата се случваха,защото служителите го уважаваха,имаха респект и си вършеха работата както трябва...
Другият фактор,който хората пропускат,че сега е вече демокрация...Забрави за това което е било преди 10-ти ноември 1989 год. тогава нещата бяха други и имаше ред и дисциплина...Това го напомни и на татко ти и майка ти...това време го няма и няма да го има,тази сигурност която беше тогава никога повече няма да я има и недей да слушаш какво е било едно време,защото на едно врерме му е минало времето и няма връщане назад...Сега ако искаш да се чувстваш сигурна и да си опазиш имуществото не е достатъчно само да си заключиш вратата...научете се да застраховате имуществото си и се научете,че без блиндирани врати,прозорци и СОТ,няма ефективна охрана на имущество...Никой няма да ти подсигури на теб и на родителите ти специална охрана на дома и имуществото,освен ако не си платиш лично за такава охрана...няма такова положение да легнеш да спиш без да си се подсигурил и някой да стои диван чапраз да те пази,ние не сме слънце да огреем навсякъде...Разчитам да си ме разбрала правилно какво искам да ти кажа...
dakota_

Следваща

Назад към Предложения и дискусии