Кои са дирекциите със "чантаджииски" характер?

Re: Кои са дирекциите със "чантаджииски" характер?

Мнениеот toronto » 10 Дек 2011, 23:40

Добре де, каква била разликата, ми дай сега учителие да се вдигнат на стачка, защото има значение дали си учител в Строителния техникум или в някоя изискана гимназия. наистина вещевак от Тила няма място за сравнение с ОР, но нека тази реформа стане със решение за след няколко години, а не изведнъж. Абе и аз не съм този, който да оценя другите.
toronto

Мнениеот Sir Humphrey » 11 Дек 2011, 00:05

Няма чантаджийски дирекции. Има чантаджийски длъжности. Ако в дадени дирекции целият персонал заема чантаджийски длъжности, то те могат да се определят като чантаджийски, но пак ще е условно.
Затова трябва да се вземе класификаторът на длъжностите и една по една да се отмятат коя е административна и коя не. Това е работа на дирекция "Човешки ресурси" под надзора на неправителствена организация или пък на външен консултант, платен примерно по ОП "Административен капацитет" (http://www.eufunds.bg/bg/page/10).
Чувам разни работи за подобен консултант от Швейцария, който скоро щял да влиза в МВР и да върши тая работа, ама по каква линия ще му се плати и дали това изобщо е вярно - не знам.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот paolon » 11 Дек 2011, 16:12

kuka5 написа:А, каква е разликата между патрула от частен СОТ и СОД- МВР.

Заповядай в ОСОД-СДВР да видиш каква е разликата.
Аватар
paolon

Мнениеот kuka5 » 11 Дек 2011, 17:09

paolon написа:
kuka5 написа:А, каква е разликата между патрула от частен СОТ и СОД- МВР.

Заповядай в ОСОД-СДВР да видиш каква е разликата.

Аз, разликите ги знам, имах предвид, че ако се разсъждава по този начин и се търсят отъждествяване с граждански длъжности и професии, то тогава на дали ще остане някой за първа категория.....
п.п Не ме притеснява да отида където и да е...
Аватар
kuka5

Мнениеот bobbi66 » 12 Дек 2011, 13:24

Аз пък мисля ,че термини от този род целят да ни разделят и озлобят един срещу друг, да не сме единни срещу тях, управляващите и замислящите да ни го начукат.
Охранителна срещу Криминална, ЧР срещу ФРО и т.н
Ние сме колективен играч срещу общия враг ---престъпноста .
Ако футболистите в един ФК почнат да се питат кой е по важен със сигурност ще са на дъното на таблицата.
Който ни говори за чантаджии в МВР е враг за нас.
bobbi66

Мнениеот Lord » 12 Дек 2011, 14:16

Sir Humphrey написа:Няма чантаджийски дирекции. Има чантаджийски длъжности. Ако в дадени дирекции целият персонал заема чантаджийски длъжности, то те могат да се определят като чантаджийски, но пак ще е условно.
Затова трябва да се вземе класификаторът на длъжностите и една по една да се отмятат коя е административна и коя не.....

Да, напълно си прав! Спомням си, че преди време ти направи опит за подобно разграничение, който никак не беше лош, въпреки липсата на глобални познания и /не се сърди/ житейскки и професионален опит. Горе долу идеята ти беше следната:

Изображение

и

Изображение

Напълно съм съгласен, с уточнение, че има нужда от прецизация на определени, нетолкова популярни длъжности.
Имам предвид тези, чиито телефони не звънят денонощно, без значение празник ли е, делник ли е или обичаен почивен ден или нощ и ...готова ти е реформата, и би била правилна. Ако бяхме частна фирма - това отдавна щеше да е факт. Колкото по-бързо се сбъдне, толкова по-добре за служителите, гражданите, министерството и държавата.
Аватар
Lord

Мнениеот Agamemnon » 12 Дек 2011, 14:45

Колеги а за ОДЧ ??? До колкото знам ги водят администрация и защо попадат към втората Б група ???
Ако е така , синдиката трябва да обясни на командващите парада, че преди да са станали одч, тези хора са били най-малко 15 год по улиците, в студ, мраз и пек.
Никой няма да иска да стане ОДЧ и да мине в Б категория според таблицата, т.е 3 категория труд и 6 заплати. Това трябва да им се обясни. Защото те са дали много и са избрани да са в одч за да помагат на младите с опита си, иначе ще стане който от нищо не разбира ОДЧ ще избира :roll:
Agamemnon

Мнениеот bega4kata » 12 Дек 2011, 15:47

Според мен не е редно да се делим на "чантаджии" и "такива дето работели на улицата", защото така само се разделяме като колектив и ставаме лесни за манипулиране.
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот MasterCop » 12 Дек 2011, 19:39

Не е редно и защото ако имаше нормална система на израстване, всеки щеше да е минал по този път - 10 или 15 г на улицата и после да отстъпи място на младите! Защото както съм писал и преди - "улицата" изхабява неусетно и неизбежно. Няма как след тази "реформа" да гониш бандитите по същия начин, както когато си бил на 20-25 г...
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот morfei » 19 Мар 2012, 21:24

Здравейте Колеги, искам да кажа няколко думи на колегата Godfather моля те не подценявай вредните условия на труд в НИКК.Първо: сградата е построена от азбестови панели поради което немалко колеги си отидоха от този свят поради заболявания и то все до 40 годишни.Второ: във всички лаборатории се използват всички видове отровни химикали:сярна и азотна киселина,етер,ацетон,хлороформ и други.Дори и използването на маски не помага в повечето случай.Мога да ти разкажа в какви условия работят колегите от Токсикохимията /обработка на трупни части/,но засега ще го спестя.Да те не ловят пряко престъпници,живота им не е заплашен от дулото на пистолет,но вярвай ми и в НИКК има доста рискове.
morfei

Мнениеот The Godfather » 20 Мар 2012, 20:58

morfei написа:Здравейте Колеги, искам да кажа няколко думи на колегата Godfather моля те не подценявай вредните условия на труд в НИКК.Първо: сградата е построена от азбестови панели поради което немалко колеги си отидоха от този свят поради заболявания и то все до 40 годишни.Второ: във всички лаборатории се използват всички видове отровни химикали:сярна и азотна киселина,етер,ацетон,хлороформ и други.Дори и използването на маски не помага в повечето случай.Мога да ти разкажа в какви условия работят колегите от Токсикохимията /обработка на трупни части/,но засега ще го спестя.Да те не ловят пряко престъпници,живота им не е заплашен от дулото на пистолет,но вярвай ми и в НИКК има доста рискове.

Какъв е размера на месечната заплатата на колега в НИКК с примерно 10 годишен стаж в МВР ?
Аватар
The Godfather

Мнениеот Lord » 20 Мар 2012, 21:17

Виждам спор между колеги, което е нормално, но вече няма смисъл.
Миналата седмица на националното съвещание в Търново това е решено.
Аватар
Lord

Мнениеот The Godfather » 20 Мар 2012, 21:23

Lord написа:Виждам спор между колеги, което е нормално, но вече няма смисъл.

Какво е решено ?
Аватар
The Godfather

Мнениеот gushtera » 20 Мар 2012, 21:33

The Godfather написа:
Lord написа:Виждам спор между колеги, което е нормално, но вече няма смисъл.

Какво е решено ?

Доколкото съм запознат на този етап няма да има промени, но нека колегата Lord да каже ако знае нещо повече.
gushtera

Мнениеот Lord » 20 Мар 2012, 21:35

The Godfather написа:Какво е решено ?

Няма разграничение: Чантаджии, нечантаджии.
Министерската група поддържа 52 г. възраст за пенсиониране, а синдикатите - 50, което и ще се приеме. Няма да разграничават дирекции, служби и звена, т.е. пак имаме уравнивиловка и имитираме едно нищо. :evil:
Аватар
Lord

Мнениеот Sir Humphrey » 21 Мар 2012, 00:06

Lord написа: т.е. пак имаме уравнивиловка и имитираме едно нищо. :evil:

т. е. няма да има помръдване в никаква посока. Това е поведение на безволево политическо ръководство.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот paolon » 21 Мар 2012, 13:13

Lord написа:Миналата седмица на националното съвещание в Търново това е решено.

Ние що пак нищо не знаем?Въпроса ми не е към Lord..Да разбирам ли,че синдикатите са проспали нещо?
Lord написа:Министерската група поддържа 52 г. възраст за пенсиониране, а синдикатите - 50, което и ще се приеме. Няма да разграничават дирекции, служби и звена, т.е. пак имаме уравнивиловка и имитираме едно нищо.

Ще има уравниловка ,защото всичко се решава от т.н."чантаджии".Как ти се вижда,редови полицай на 50,а чантаджия на 60.
Първо ще приемат това за 50год. след това ще махнат компенсацията от 20 заплати.
Четох една стенограма от ССП.Та на това ССП,м-р Цветанов предложи точно 50 години.
Аватар
paolon

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения и дискусии