Кои са дирекциите със "чантаджииски" характер?

Re: Кои са дирекциите със "чантаджииски" характер?

Мнениеот малкия » 06 Юли 2013, 19:14

Pencho написа:Не знам защо никой не обръща внимание на една от най чантаджийските дирекции, УССД, защото там всичко се прави за да се назначават наши хора, отделно всички комисионни за дрехи, техника, горива и т.н. се разпределят в тази дирекция, където някой ако се поинтересува каква е численноста и , ще го заболи глава. Има толкова много странни сектори от рода на контрол на качеството и други секторчета, карат нови автомобили, не се оплакват от лимити, не вършат работа и за 5 стотинки. Отделно са и дирекции като киад, пресцентър, международно, кадри, правна, кис и т.н. и т.н.

Виж сега, Пенчо. Понеже наистина взе да ми писва от хейтърски изцепки, да питам едно-две неща.
Че като пишеш "кадри" имаш предвед "човешки ресурси" става ясно и не е проблем. Ама коя точно дирекция е "международно"? И сигурен ли си, ама наистина ли си сигурен, че всички изброени от теб не вършат работа и за 5 стотинки? Ама наистина сигурен?

Извинявай, че се нахвърлям така персонално. Маса народ в тоя форум освен теб очевидно също е на мнение, че "чантаджиите" са излишни. Да, ама не - както обича да казва дядо ви Петко Бочаров. Няма система за сигурност в света - да не говорим от типа на нашето Министерство на всичките работи - която да може да работи без администрация. Без тези, които така любезно, с благословията на един голям "полицай", наричаме "чантаджии". Дали и колко работа вършат е въпрос, на който едва ли може да се отговори еднозначно.
Съвсем отделна тема е какъв трябва да е процентът на тази администрация, как трябва да е структурирана и дали не доста раздута като щатове.

Другото, което ми е страшно интересно, е защо съсредоточаваме вниманието си върху - да я наречем така - официалната администрация и пропускаме една недотам явна. Я вземете се огледайте около себе си и вижте колко началници има, дето и сами не знаят на какво точно са началници. И колко инспектори прекарват работния си ден, управлявайки бюро. Пък се поинтересувайте и как стоят нещата в главните дирекции...Някои от тези хора също вършат работа. Без някои от тях също не може. Ама дали не са множко?

Та толкова по въпроса за "чантаджиите". Дайте да не разсъждаваме чак толкова глобално.
Само още нещичко. Този път не визирам лично теб, Пенчо, говоря и аз малко на едро и малко обобщено. Кой знае защо поне в една част от постингите, насочени срещу "чантаджиите", ми намирисва лееекичко на най-обикновена човешка завист - виж ги гадовете, как са се уредили, а аз трябва да се напъвам да бачкам... И като стана дума за бачкане, огледайте се колко пък от "бачкаторите" наистина бачкат съвестно. Ама това вече е друга бира...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот dsuzunov » 06 Юли 2013, 19:56

Има дейности, управлявани точно от тези "чантаджииски" дирекции, които са излишни и според мен нямат място в МВР.
Но не всички. Имам в предвид онези, които се занимават с дейности, обслужващи Министерството. Авторемонтните бази, в сегашното им състояние не се справят с поддръжката на автомобилите. Поради недостиг на средства за резервни части и консумативи и не на последно место, слабата квалификация и липсата на специализирано оборудване в сервизите. Мисля си, че не е необходимо същите тези монтьори да се ползват от привилегията на категорията труд. Същото се отнася и за почивните бази, санаториумите и лечебните заведения. Столовете се ползват от малка част от служителите и също може да се окажат излишни. В някои фирми е въведена практиката, при излизане в платен годишен отпуск, на служителя се изплаща еднократно определена сума, един вид като финансиране на отпуската. Вместо да се поддържат почивните бази, да се плаща на персонала в тях, може да се въведе и в МВР това финансиране на отпуска.
Това е радикалното решение, което ще изпрати много хора в бюрата по труда.
Но големите умове в Министерството, за това са там, за намерят най-безболезнения начин.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот MasterCop » 07 Юли 2013, 07:33

Има нещо ама няма нищо :D Тази тема се коментира всяка година, защото всеки път се намират "майстори" които да "оптимизират" МВР - една създадена да работи при всякакви условия машина. Толкова години тя доказа че може да работи и имаше ред и законност и хората не си заключваха домовете, сега изведнъж "Ще я правим на газ, щото не можем да я издържаме" - Ааа това вече е друг въпрос - че не може правителството да си я позволи!
Не е проблема в машината май...ами в задкормилното (те) устройство (а) Машината както е създадена ще издържи още много правителства - стига да не се опитват да я поправят и ние като елементи от нея да не си хвърляме пясък в зъбчатките ....
Ако проследим пътя на един айдук от момента на залавянето му до изправянето му пред съда ще видим много ясно че в този дълъг процес "работата на улицата" с него е 20-30 мин. и то ако се дърпа, докато влезе в "клетката" - а после? Целия процес натам се движи не от правостоящи и все някой трябва да я свърши...
... но да не се повтарям - viewtopic.php?f=7&t=3732#p86292
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот paolon » 07 Юли 2013, 12:13

MasterCop написа: Целия процес натам се движи не от правостоящи и все някой трябва да я свърши...

Кои по-точно не са правостоящи?Или коя дирекция? МВР-болница,почивни станции ,технически сътрудници?Можеш още да добавиш.
Аватар
paolon

Предишна

Назад към Предложения и дискусии