Кои са дирекциите със "чантаджииски" характер?

Re: Кои са дирекциите със "чантаджииски" характер?

Мнениеот dsuzunov » 10 Дек 2011, 20:42

Напълно съм съгласен, че в МВР има длъжности, които не покриват условията за I-ва категория труд. Даже не покриват и за II-ра категория.
Но не е моя работа да определям кои са те, най-малкото, че не искам да давам оценка за работата на никой. Има си хора за тази работа.
А когато настъпят промените в категоризацията и условията за пенсиониране, а те със сигурност ще настъпят, който не е съгласен с определената му категория труд да обжалва.
Да доказва с факти, че работата която върши или е вършил преди е изложена на съответния риск.
И нека съдът прецени.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот The Godfather » 10 Дек 2011, 20:57

Добре, и kuka5 и dsuzunov се хванахте за думите "възможно", "вероятно", не това дискутираме! Според вас риска в работата на експерт съизмерим ли е с риска в работата на ППД, ОР, ПИ ? Съгласен съм с това, че не винаги експерта може да се произнесе по категоричен начин! Знам обаче, че е по лесно да се произнесе по "условен" начин-"възможно", "вероятно"! На един експерт никой в края на отчетен период не му търси установени извършители на престъпления в следствие на работата му. Отчитат посетени местопроизшествия, брой експертизи, експертни справки, изготвени фотоалбуми и т.н. То и при "дознателите", така наречените разследващи полицаи е долу-горе същата работа. Много по-лесно е за един РП да спре ДП срещу НИ, отколкото да го работи срещу ИИ, та понякога стигаме до абсурдни ситуации! Системата е порочна! Измислена, изкуствена! Общо взето всеки гледа от камбанарията си! Преди години бях ППД! Понятие си нямах как е в Криминална! Вървят едни хора насам-нататък, какво става-не е ясно! Излъгах се, почнах МлР, ами друго е! После ОР. Сега им се радвам като идват от патрула и почват МлР! Как е, питам, като поработят 7-8 месеца! Пиете ли по цял ден кафета, мотаете ли се насам-нататък? Абе, казва аз ако знаех нямаше да почна! Ами.... така е :PS)
Аватар
The Godfather

Мнениеот kuka5 » 10 Дек 2011, 21:08

Точна формула за прекатегоризация няма, а ако се направи "машинално" със сигурност това ще доведе до проблеми. Ще те питам тогава, какво ти е мнението за това как да се оцени риска примерно на ОР в СДВР и ОР в ПУ- Катунци, там трябва ли да има разлика в категорията труд.......
Аватар
kuka5

Мнениеот dsuzunov » 10 Дек 2011, 21:21

Нека не сравняваме отделните длъжности.
Само във филмите, експертите издирват и задържат.
Какво да го правим онзи колега, изкарал 10 години на улицата и в последствие се преместил в ОДЧ например?
По всичките критерии, той е вече в категория "чантаджия". Трябва ли с лека ръка да затрием онези предишните 10 години.
Колегите, гасящи пожари, а в последствие преминали на по-лека работа, къде ги пращаме а?
Това, че ако не съм на оглед си стоя в стаята, прави ли ме канцеларски плъх?
Много е сложно...не е за нашите мозъци, това степенуване.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот ntvladimirov » 10 Дек 2011, 21:28

Не мога да разбера що се дрънкате за глупости. Всички Звена и Дирекции в МВР са създадени за да работи системата безупречно.Един вид помагат си за да може да са доволни гражданите.Ако има некои да е излишен това са Агенции които се създадохо на наш гръб.Имам впредвид че преди години наи вероятно взеха от бюджета на МВР за да създадат ДАНС примерно.Слава богу че това правителство са усети и ги пореза.Ще се радвам ако порежат и Правосъдната. Щото там е най големата Корупция а зимат и тринадесета и четиринадесета сигурно.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот kuka5 » 10 Дек 2011, 21:31

dsuzunov написа:Нека не сравняваме отделните длъжности.
Само във филмите, експертите издирват и задържат..

Не е само във филмите колега, аз мл. експерт и съм участвал в издирване и задържане, ежедневно участваме и в проверки с колегите от ППД, просто защото така се е налага, давам 12 часови дежурства, т.е на сменен режим на работа и не отказвам да поемам ангажименти, които не влизат в длъжностната ми характеристика. Навсякъде е толкова различно, че няма как да се обобщи....
Аватар
kuka5

Мнениеот The Godfather » 10 Дек 2011, 21:40

dsuzunov написа:Нека не сравняваме отделните длъжности.
Само във филмите, експертите издирват и задържат.
Какво да го правим онзи колега, изкарал 10 години на улицата и в последствие се преместил в ОДЧ например?
По всичките критерии, той е вече в категория "чантаджия". Трябва ли с лека ръка да затрием онези предишните 10 години.
Колегите, гасящи пожари, а в последствие преминали на по-лека работа, къде ги пращаме а?
Това, че ако не съм на оглед си стоя в стаята, прави ли ме канцеларски плъх?
Много е сложно...не е за нашите мозъци, това степенуване.

Ако е работил половината от трудовия стаж в рискови условия е другата половина на административна длъжност ще вземе половината от броя заплати полагащи се при пенсиониране. Съответно и годините прослужено време могат да се изчислят по подобен начин-примерно! Но, в никакъв случай не трябва да се приравняват всички длъжности на държавните служители в МВР, не е редно и справедливо! Няма как счетоводител да е равен на началник група!
Аватар
The Godfather

Мнениеот Ronin » 10 Дек 2011, 21:44

kuka5 написа:Точна формула за прекатегоризация няма, а ако се направи "машинално" със сигурност това ще доведе до проблеми.

Точна формула при нас верно няма, не знам как е в другите държави. Но отнякъде трябва да се почне и е нормално според мен да се почне именно със структурите, които не са съпричастни пряко към основната дейност на министерството. Защото се стига до абсурда един боец от СОБТ да се пенсионира при същите условия като един вещевак от тила. Един граничар на зелена граница - като един инспектор в "ЧР". Един оперативен от външното - като някой дето мести хартии в "Международни проекти" или ПНД. И т.н. в този дух.

Има един стар виц на тая тема :
Момче и момиче в леглото. И на двамата им е за първи път.
След кратичкият сеанс младежът с доволен вид пита момичето:
- Е, как е, как е ?
- А бе, как е - не знам. Ама ей така - не е :mrgreen:
Потребителят "clearly" трябва да се банне по IP за системно зафлудяване на форума.
Ronin

Мнениеот kuka5 » 10 Дек 2011, 21:47

А колегите от пост №1 и 2 и тн, коя категория ще бъдат, и тем подобни, няма как да има пълна справедливост и няма как да бъде реална оценката за всяка една длъжност....
Аватар
kuka5

Мнениеот The Godfather » 10 Дек 2011, 22:00

kuka5 написа:А колегите от пост №1 и 2 и тн, коя категория ще бъдат, и тем подобни, няма как да има пълна справедливост и няма как да бъде реална оценката за всяка една длъжност....

Каква е разликата между пост №1 и портиер /охрана / в банка?
Аватар
The Godfather

Мнениеот kuka5 » 10 Дек 2011, 22:07

The Godfather написа:Каква е разликата между пост №1 и портиер /охрана / в банка?

Това може да доведе, до въпрос от типа: А, каква е разликата между патрула от частен СОТ и СОД- МВР. Нещата не са толкова прости, тогава защо НГ и НРУП и тн. началнически длъжности да са 1-ва категория, не знам как е, ама и така не е.
Аватар
kuka5

Мнениеот Ronin » 10 Дек 2011, 22:11

kuka5 написа:А колегите от пост №1 и 2 и тн, коя категория ще бъдат, и тем подобни, няма как да има пълна справедливост и няма как да бъде реална оценката за всяка една длъжност....

Тия от първи пост едва ли въртят смени само на него, макар че на повечето места за тоя пост са абонирани издънкаджиите. А на тях е поверена охраната на звеното и пропускателния режим, на които по традиция на повечето места се гледа доволно лежерно. А справедливост няма никъде, живота не е справедлив. Само че не се наблюдава миграция на човешките ресурси от скатаните длъжности в дирекциите към районните, а в обратна посока. И това е нормално - на всеки му се иска да избяга от "забоя" на място където за същите или повече пари работиш по-ненатоварена работа в по-добри условия при същата категория труд. А е много просто - ако искаш пенсиониране при условията на първа категория, то заповядай в звената , в които се "създава" основният продукт на МВР.
Потребителят "clearly" трябва да се банне по IP за системно зафлудяване на форума.
Ronin

Мнениеот The Godfather » 10 Дек 2011, 22:14

kuka5 написа:Точна формула за прекатегоризация няма, а ако се направи "машинално" със сигурност това ще доведе до проблеми. Ще те питам тогава, какво ти е мнението за това как да се оцени риска примерно на ОР в СДВР и ОР в ПУ- Катунци, там трябва ли да има разлика в категорията труд.......

Не, разбира се! Разликата в заплатите, която е към момента е достатъчна! Пък, който смята, че е ощетен от това че работи в СДВР, може да отиде да работи в "Провинцията". Места много, работа "малко"! Добри училища за децата му! Добри болници! Работа за съпругата му-долу-горе 200лв., като шивачка, абе -идилия!
Аватар
The Godfather

Мнениеот vezece » 10 Дек 2011, 22:22

Ами разликата е,че постоваците ходят на всички други мероприятия,като мачове,трасета,протести и т.н.наравно с другите.
vezece

Мнениеот vezece » 10 Дек 2011, 22:39

The Godfather

Не, разбира се! Разликата в заплатите, която е към момента е достатъчна! Пък, който смята, че е ощетен от това че работи в СДВР, може да отиде да работи в "Провинцията". Места много, работа "малко"! Добри училища за децата му! Добри болници! Работа за съпругата му-долу-горе 200лв., като шивачка, абе -идилия![/quote]

:twisted: :lol: Ти ме разби колега!Ти разказа живота ми... ,на жената и на детето ми...Преди 4г.се преместих от СДВР в "Провинцията" ,само с уточнението,че причините за това бяха други,не че съм се чуствал ощетен.За всичко друго си прав,даже повече...Преди седмица жената отново остана без работа...така че, вече ги няма и тези 200 лв от заплатата и като шивачка... :twisted:
vezece

Мнениеот kuka5 » 10 Дек 2011, 22:44

vezece написа:Ами разликата е,че постоваците ходят на всички други мероприятия,като мачове,трасета,протести и т.н.наравно с другите.

Нямам предвид омаловажаване на работата на "постоваците", напротив, а идеята ми е, че няма как да ти се смята само времето когато си на "първа линия", за това казвам че няма точна формула.
Аватар
kuka5

Мнениеот The Godfather » 10 Дек 2011, 22:51

kuka5 написа:
vezece написа:Ами разликата е,че постоваците ходят на всички други мероприятия,като мачове,трасета,протести и т.н.наравно с другите.

Нямам предвид омаловажаване на работата на "постоваците", напротив, а идеята ми е, че няма как да ти се смята само времето когато си на "първа линия", за това казвам че няма точна формула.

Не знам, ама все си мисля, че в нормалните държави наказват полицай, като го сложат зад бюро! Тук е обратно, колкото си по-настрани от полицейската работа, толкова си по-добре в "Системата".
Аватар
The Godfather

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения и дискусии