Кои са дирекциите със "чантаджииски" характер?

Re: Кои са дирекциите със "чантаджииски" характер?

Мнениеот dakota_ » 21 Мар 2012, 17:31

paolon написа:
Lord написа:Миналата седмица на националното съвещание в Търново това е решено.

Ние що пак нищо не знаем?Въпроса ми не е към Lord..Да разбирам ли,че синдикатите са проспали нещо?
Lord написа:Министерската група поддържа 52 г. възраст за пенсиониране, а синдикатите - 50, което и ще се приеме. Няма да разграничават дирекции, служби и звена, т.е. пак имаме уравнивиловка и имитираме едно нищо.

Ще има уравниловка ,защото всичко се решава от т.н."чантаджии".Как ти се вижда,редови полицай на 50,а чантаджия на 60.
Първо ще приемат това за 50год. след това ще махнат компенсацията от 20 заплати.
Четох една стенограма от ССП.Та на това ССП,м-р Цветанов предложи точно 50 години.

При нас има двама редови полицаи на 50 години,не искат да се пенсионират...С единият си бяха правили майтап,че се изготвя списък на тези навършили 50 год. възраст и имащи необходимият стаж да ги пенсионират,беше продънил телефоните да разпитва,как и защо се правят такива списъци :D
Възрастта ако остане 50 год. ще е повод за радост,но ми се струва,че след 2-3 години може да стане 53-55 годишна възраст...
dakota_

Мнениеот morfei » 21 Мар 2012, 18:14

The Godfather написа:
morfei написа:Здравейте Колеги, искам да кажа няколко думи на колегата Godfather моля те не подценявай вредните условия на труд в НИКК.Първо: сградата е построена от азбестови панели поради което немалко колеги си отидоха от този свят поради заболявания и то все до 40 годишни.Второ: във всички лаборатории се използват всички видове отровни химикали:сярна и азотна киселина,етер,ацетон,хлороформ и други.Дори и използването на маски не помага в повечето случай.Мога да ти разкажа в какви условия работят колегите от Токсикохимията /обработка на трупни части/,но засега ще го спестя.Да те не ловят пряко престъпници,живота им не е заплашен от дулото на пистолет,но вярвай ми и в НИКК има доста рискове.

Какъв е размера на месечната заплатата на колега в НИКК с примерно 10 годишен стаж в МВР ?

Доколкото ми е известно експертите с категория Г от 1 до 6та степен получават между 800 и 1100 лева,но имай напредвид че всеки месец ходят на минимум две отдалечени дела например Варна и Бургас,за което си плащат от джоба пътни дневни и квартирни пари и после чакат съдът да им ги възстанови.Понякога минават месеци,е ако не са семейни добре но 90 процента са семейни и нали се сещаш от какво лишават фамилията за да идат на дело защото глобите за неявяване започват от 300 лева.
morfei

Мнениеот pravo_09 » 21 Мар 2012, 18:25

paolon написа:
Lord написа:Миналата седмица на националното съвещание в Търново това е решено.

Ние що пак нищо не знаем?Въпроса ми не е към Lord..Да разбирам ли,че синдикатите са проспали нещо?
Lord написа:Министерската група поддържа 52 г. възраст за пенсиониране, а синдикатите - 50, което и ще се приеме. Няма да разграничават дирекции, служби и звена, т.е. пак имаме уравнивиловка и имитираме едно нищо.

Ще има уравниловка ,защото всичко се решава от т.н."чантаджии".Как ти се вижда,редови полицай на 50,а чантаджия на 60.
Първо ще приемат това за 50год. след това ще махнат компенсацията от 20 заплати.
Четох една стенограма от ССП.Та на това ССП,м-р Цветанов предложи точно 50 години.

Именно. Как искаш да отрежат клона на който стоят.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот marin1 » 23 Апр 2012, 11:36

Здравейте, искам да взема отношение по тази тема защото ми е много интересна и според мен много важна. Винаги в системата е имало чантаджий. Според мен те са два вида такива които работят в самата админстрация на министерството и такива които работят в полицейските структори. В администрацията на министерството има напълно ненужни структори с много голям щат, но те се ползват за назначавено на "наши хора" синове дъщери, любовници и т.н. Вие просто нямате представа за какви хора и длъжности става въпрос и с какви привилегии се ползват-жилища, почивки, обучения, командировки в чужбина и т.н.. Но има и едни други за които аз не мога да се премиря. Това са чантаджиите от полицейските структори. Пример- Охранителна полиция СДВР. Ако ги питаш - без тях полицията ще се самозакрие. Чудат се какво да измислят за да си оправдаят заплатата. Главна дирекция ОП. Ами тия какво работят. И там са щатове и заплати- много добри. и т.н. и т.н. Според мен заплати при пенсиониране трябва да вземат само тези които са пряко ангажирани с полицейска работа охранителна , криминална и икономическа в РПУ и ГДБОП. Давам пример 19 години патрул после се мести на друга работа в МВР - да вземе 19 заплати. За административна работа да не се дават заплати и привилегии. Имам състудент от школата който директо след завършването беше назначен в тогавашната ДНП. Цял живот чиновник-на него защо да му се дават заплати. Да го пенсионират като държавен служител - 6 заплати. Истината е че не трябва да се мълчи и постоянно да се подвига този въпрос
marin1

Мнениеот paolon » 23 Апр 2012, 13:29

marin1 написа:В администрацията на министерството има напълно ненужни структори с много голям щат, но те се ползват за назначавено на "наши хора" синове дъщери, любовници и т.н. Вие просто нямате представа за какви хора и длъжности става въпрос и с какви привилегии се ползват-жилища, почивки, обучения, командировки в чужбина и т.н..

Разкажи и на нас ,да знаем.
marin1 написа:Но има и едни други за които аз не мога да се премиря. Това са чантаджиите от полицейските структори.

Значи с тия по-горните "наши хора " се примиряваш,а с тези не щеш.Защо ,ми те са еднакви .
Аватар
paolon

Мнениеот dakota_ » 23 Апр 2012, 13:58

marin1 написа:Здравейте, искам да взема отношение по тази тема защото ми е много интересна и според мен много важна. Винаги в системата е имало чантаджий. Според мен те са два вида такива които работят в самата админстрация на министерството и такива които работят в полицейските структори. В администрацията на министерството има напълно ненужни структори с много голям щат, но те се ползват за назначавено на "наши хора" синове дъщери, любовници и т.н. Вие просто нямате представа за какви хора и длъжности става въпрос и с какви привилегии се ползват-жилища, почивки, обучения, командировки в чужбина и т.н.. Но има и едни други за които аз не мога да се премиря. Това са чантаджиите от полицейските структори. Пример- Охранителна полиция СДВР. Ако ги питаш - без тях полицията ще се самозакрие. Чудат се какво да измислят за да си оправдаят заплатата. Главна дирекция ОП. Ами тия какво работят. И там са щатове и заплати- много добри. и т.н. и т.н. Според мен заплати при пенсиониране трябва да вземат само тези които са пряко ангажирани с полицейска работа охранителна , криминална и икономическа в РПУ и ГДБОП. Давам пример 19 години патрул после се мести на друга работа в МВР - да вземе 19 заплати. За административна работа да не се дават заплати и привилегии. Имам състудент от школата който директо след завършването беше назначен в тогавашната ДНП. Цял живот чиновник-на него защо да му се дават заплати. Да го пенсионират като държавен служител - 6 заплати. Истината е че не трябва да се мълчи и постоянно да се подвига този въпрос

Маринчо,не познаваш системата и си се изказал много неподготвен..."Чантаджии" има и в ППД,даже там е пълно с чатнтаджии,които чакат да си отбият смяната,да го преместят от единият в другият крачол и да се прибират да почиват...Ден да мине друг да дойде...Това е чантаджия за мен...Примера,който даваш е несериозен...15 год. или 19 год. патрул,после се мести в ОДЧ и става чантаджия така ли? Това е много нелепо...Работил 15 год. като ППД,увредил си здравето,преназначили го в ОДЧ и край...на този човек му зачеркваме всички социални придобивки...
Имаш ли представа,че тези заплати не са никакъв бонус или привилегия,а са обезщетение....Според теб на тези на които след определен момент трябва да се отрежат обезщетенията,трябва ли да им се разреши да работят на допълнителна работа,трябва ли да им се разреши да откриват фирми и да стават акционери в търговски дружества,защото обезщетението се дава и заради едни такива ограничения по време на службата...
На експерт-криминалистите да отрежат ли получаването на обезщетение при пенсиониране,те чантаджии ли са или не са...В коя категория ги слагаш тях...
dakota_

Мнениеот marin1 » 23 Апр 2012, 14:27

Не се примирявам с "нашите хора" дори напротив. Трябва да им махнат всички привилегии. Не говоря и за ОДЧ и криминалисти. Говоря за административна работа. Щом си администратор и носиш папки от кабинет в кабинет не може да си на едно ниво с постовия или криминалиста. Мъча се да отговоря на две мнения едновременно и затова стана малко объркано. А по повод на искането дажа нещо за хората от министерството ще дам само един пример: Знаете ли как новоназначен служител в администрацията на министерството получава веднага жилище в центъра на София и го закупува? Но си има причина-дъщеря на зам.министър от квотата на ДПС. Идеята ми е че трябва да има ясно и категорично разделение.
marin1

Мнениеот gushtera » 23 Апр 2012, 19:59

marin1 написа: Знаете ли как новоназначен служител в администрацията на министерството получава веднага жилище в центъра на София и го закупува? Но си има причина-дъщеря на зам.министър от квотата на ДПС. Идеята ми е че трябва да има ясно и категорично разделение.

Не, не знаем, затова ще ни е интересно да разберем.
gushtera

Мнениеот mchilikov » 22 Юни 2012, 22:33

Ето едно мнение от един пенсионер- от 1 година- от КИАД. Прави сте - примерно моята работа ,никога не бих казал ,че е за 1 категория.Винаги сме били с хубави коли ,климатици- сравнително високи заплати . Може би тези чантаджийски дирекции -които изброявате ,трябва да са 2 категория труд или 3-та- не знам.....Но колеги имайте предвид ,че примерно в САЩ- може да се пенсионираш след 20 години стаж от Полицията - но не получаваш пълна пенсия- а само ако се пенсионираш на 60 -вземаш пълна пенсия...
mchilikov

Мнениеот NSJ » 02 Авг 2012, 23:45

Прочетох темата с интерес. Искам малко да ви дам тема за размисъл. Д"СПС" я преместиха в новата сграда на ГД"НП " като там се премести униформеният състав без администрация ( чантаджий ) като същата беше съкратена. Поинтересувайте се как върви работата без въпросните чантаджий.Като не ви е идвало до главата трудно се стига до истината.
NSJ

Мнениеот Инспектор » 15 Авг 2012, 19:21

от всички мнения дотук най-близо до моето са на марин 1 и на годфадър.
Инспектор

Мнениеот paolon » 15 Авг 2012, 21:50

Инспектор написа:от всички мнения дотук най-близо до моето са на марин 1 и на годфадър.

Ти собствено мнение нямаш ли?Хайде изокай се да те прочетем Г-н Инспектор.
Аватар
paolon

Мнениеот belyata » 06 Юли 2013, 10:54

Цветлин Йовчев: Всеки трети в МВР е чантаджия

Над 30 процента от състава на МВР е администрация, която не се занимава със задачите на министерството. Това обяви вчера вицепремиерът и вътрешен министър Цветлин Йовчев и представи плана си за реформи.
58 255 са щатните бройки в МВР към 31 май тази година, към 19 000 от тях са на чиновници. Йовчев даде няколко примера - само в централната сграда на МВР на ул. "Шести септември" №29 имало 11 деловодства, което обърквало потока от влизащи и излизащи документи. "Това са заплати, осигуровки, отпуски, болнични и т.н. С моя заповед деловодството вече е едно", каза министърът.
Вторият пример бе от Областна дирекция на МВР в Северозападна България, където администрацията била 46% от състава. Йовчев не посочи града, само уточни, че вече е сменил местния шеф. Преди месец - на 3 юни, бяха махнати полицейските началници и на Монтана, и на Видин.
"Заварих и една дирекция, която се състои от общо 27 служители, седем от които са деловодители и един е домакин" - бе третият пример на МВР шефа. Той отбеляза още, че при цялата тази администрация една седмица чакал чиновниците да му направят списък с имотите на министерството.
Аватар
belyata

Мнениеот Кубанеца » 06 Юли 2013, 11:19

belyata написа:Цветлин Йовчев: Всеки трети в МВР е чантаджия

Над 30 процента от състава на МВР е администрация, която не се занимава със задачите на министерството. Това обяви вчера вицепремиерът и вътрешен министър Цветлин Йовчев и представи плана си за реформи.
58 255 са щатните бройки в МВР към 31 май тази година, към 19 000 от тях са на чиновници. Йовчев даде няколко примера - само в централната сграда на МВР на ул. "Шести септември" №29 имало 11 деловодства, което обърквало потока от влизащи и излизащи документи. "Това са заплати, осигуровки, отпуски, болнични и т.н. С моя заповед деловодството вече е едно", каза министърът.
Вторият пример бе от Областна дирекция на МВР в Северозападна България, където администрацията била 46% от състава. Йовчев не посочи града, само уточни, че вече е сменил местния шеф. Преди месец - на 3 юни, бяха махнати полицейските началници и на Монтана, и на Видин.
"Заварих и една дирекция, която се състои от общо 27 служители, седем от които са деловодители и един е домакин" - бе третият пример на МВР шефа. Той отбеляза още, че при цялата тази администрация една седмица чакал чиновниците да му направят списък с имотите на министерството.

В Монтана бяха поставили за Директор на ОДМВР една "Калинка" , 30 годишен п*кльо назначен за Директор,като преди това тази "Калинка"е бил Н-к на РУП :lol:
Кубанеца

Мнениеот Pencho » 06 Юли 2013, 13:08

Не знам защо никой не обръща внимание на една от най чантаджийските дирекции, УССД, защото там всичко се прави за да се назначават наши хора, отделно всички комисионни за дрехи, техника, горива и т.н. се разпределят в тази дирекция, където някой ако се поинтересува каква е численноста и , ще го заболи глава. Има толкова много странни сектори от рода на контрол на качеството и други секторчета, карат нови автомобили, не се оплакват от лимити, не вършат работа и за 5 стотинки. Отделно са и дирекции като киад, пресцентър, международно, кадри, правна, кис и т.н. и т.н.
Pencho

Мнениеот Sir Humphrey » 06 Юли 2013, 15:07

Pencho написа:Не знам защо никой не обръща внимание на една от най чантаджийските дирекции, УССД, ...., където някой ако се поинтересува каква е численноста и , ще го заболи глава.

http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/6BD3DAC6 ... /DUSSD.pdf
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот Pencho » 06 Юли 2013, 16:38

Sir Humphrey написа:
Pencho написа:Не знам защо никой не обръща внимание на една от най чантаджийските дирекции, УССД, ...., където някой ако се поинтересува каква е численноста и , ще го заболи глава.

http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/6BD3DAC6 ... /DUSSD.pdf

По страната колега пропускаш, по страната, но няма нужда да навлизаме в конкретика, едно от най интересното е да се погледне отдел доставки, които се скъсват от доставки особено на униформено облекло на много ниски цени :lol: .
Pencho

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения и дискусии