Минимална пределна възрaст при пенсиониране

Минимална пределна възрaст при пенсиониране

Мнениеот TORLAKA » 20 Фев 2012, 21:01

Минимална пределна възраст при пенсиониране на служителите в МВР да е 50 години искат да го вкарат в ЗМВР.
Не би ли било редно да се направи първо реформа и категоризация на службите и тогава да се определи кой колко години да му е минималната възраст за пенсионирането?
ТОВА МОЖЕ ДА ИМ ПОМОГНЕ ДА ВИДЯТ, КОИ СА РИСКОВИТЕ ПРОФЕСИИ В МВР http://www.vbox7.com/play:7f4f0694
TORLAKA

Re: Минимална пределна възръст при пенсиониране

Мнениеот Lord » 20 Фев 2012, 21:18

TORLAKA написа:Минимална пределна възраст при пенсиониране на служителите в МВР да е 50 години искат да го вкарат в ЗМВР.

Кой го казва и къде е предложено?
Аватар
Lord

Мнениеот kuka5 » 20 Фев 2012, 21:28

Lord написа:Кой го казва и къде е предложено?

Предложено е от МВР, за разглеждане на ССП...
Аватар
kuka5

Мнениеот TORLAKA » 21 Фев 2012, 17:29

Колеги, както виждам не Ви интересува тази тема, е тогава не се сърдете и не търсете вина в синдикатите.Утре ще се разглежда на ССП в заседателната зала на МВР.
TORLAKA

Мнениеот Lord » 21 Фев 2012, 19:36

TORLAKA написа:Колеги, както виждам не Ви интересува тази тема, е тогава не се сърдете и не търсете вина в синдикатите.Утре ще се разглежда на ССП в заседателната зала на МВР.

Колега, как да коментираме нещо, за което няма никаква информация.

Единственото, което гледах и прочетох по въпроса е следното:

Президентът на КНСБ Пламен Димитров добави, че вицепремиерът Симеон Дянков се е ангажирал да представи анализ за подобряване на осигурителния баланс на силовите ведомства - МВР, Министерството на отбраната и Държавната агенция "Национална сигурност" (ДАНС). Осигуровките на тези сектори не съответстват на разходите за пенсии, които генерират те в НОИ. По сметки на бизнеса и синдикатите вноските им трябва да се вдигнат с 15%, за да покриват разходите за пенсии на полицаите и военните. "Освен това при някои категории служители все още няма пенсионна възраст, нещо, което трябва да бъде променено", каза още Димитров - при военните има фиксиран само трудов стаж за пенсия, поясни той. Днес обаче не е било постигнато съгласие за въвеждане на възраст при тях.

Ето източника: http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/02/ ... i/?ref=rss

За мен обаче изобщо няма тежест и значение какво искали КНСБ, Подкрепа или КРИБ, затова не коментирам. А пък това за 50-те години или друга граница съвсем не знам кой ги пуска.

Доколкото съм чел мисля, че следващото заседание на ССП е на 28-ми, а не утре, но може и да греша, защото не съм синдикален член. Одвен това, за да коментирам нещо, пък било и само идея или предложение бих искал да чуя поне дума за него от политическото и професионалното ми ръководство.

Аз затова и попитах кой и къде го е предложил. Иначе разбира се, че ме вълнуват и интересуват подобни теми и проблеми.
Аватар
Lord

Мнениеот 4x4 » 21 Фев 2012, 21:44

Утре ще се обсъждат размерите на отпуските и минимална възраст за придобиване право на пенсия за ДС в МВР.
4x4

Мнениеот jonson » 22 Фев 2012, 21:12

Колеги, ако имате достоверна и нова информация по този проблем, моля споделете. Аз също официално не съм чул и видял предложение за въвеждане на възраст при пенсиониране, било от наши синдикати, било от страна на правителството.
jonson

Мнениеот dsuzunov » 22 Фев 2012, 21:25

Днес е имало ССП с участието на представители на МВР и синдикатите.
От министерството са предложили да се въведе минимална възраст от 50 години за пенсиониране
Категорично отхвърлено от синдикатите.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот The Godfather » 22 Фев 2012, 22:07

dsuzunov написа:Днес е имало ССП с участието на представители на МВР и синдикатите.
От министерството са предложили да се въведе минимална възраст от 50 години за пенсиониране

Браво ! Напоследък им "тежи" думата и сигурно ще се съобразят с тях! Защото, като щракнат с пръсти и мобилизират 100% от членската си маса в три автобуса и ги закарат в София на протест? Какво ще стане.....дет се вика има няма стотина души ще се съберат......Не са малко ей!..........
Аватар
The Godfather

Мнениеот kuka5 » 23 Фев 2012, 13:25

The Godfather написа:Браво ! Напоследък им "тежи" думата и сигурно ще се съобразят с тях! Защото, като щракнат с пръсти и мобилизират 100% от членската си маса в три автобуса и ги закарат в София на протест? Какво ще стане.....дет се вика има няма стотина души ще се съберат......Не са малко ей!..........

Ако и ти си от тези 100 души, ще се съглася с теб, но ако не си, няма как да те разбера...
Аватар
kuka5

Мнениеот qqpipi » 23 Фев 2012, 15:52

dsuzunov написа:Днес е имало ССП с участието на представители на МВР и синдикатите.

Аз като се замисля, не виждам голям проблем за 50 години. 28 години изискван стаж за пенсия /за сега/ - малко са тези които почват преди 22 годишна възраст в МВР. А ако увеличат след година-две изисквания стаж, защото на политиците не може да се вярва че това ще е последното увеличаване на годините, то човек и да иска, няма да може да се пенсионира по-млад.
qqpipi

Мнениеот inkognito » 23 Фев 2012, 16:25

На всички е ясно,че тази възраст ще се вдига...Сега ще стане 50 години,но със сигурност това няма да остане така и възрастта ще се повиши още.Очаквам след 2014 год. да се вдигне поне на 53 год. възраст...
inkognito

Мнениеот Sir Humphrey » 23 Фев 2012, 18:40

qqpipi написа:малко са тези които почват преди 22 годишна възраст в МВР

Тези със средно образование, които кандидатстват веднага след гимназия, на 18-19 г., не са ли доста?
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот TORLAKA » 23 Фев 2012, 20:09

Не 28 години е стажа за пенсионирането ,ами 27.Не може на всички работещи в системата на МВР да са еднакви условията за пенсиониране, както не им е еднаква и работата и условията на труд.Трябва да се направи реформата и тогава да се разпредели,кой на колко години стаж ще може да се пенсионира.
TORLAKA

Мнениеот pravo_09 » 23 Фев 2012, 20:15

TORLAKA написа:Не 28 години е стажа за пенсионирането ,ами 27.Не може на всички работещи в системата на МВР да са еднакви условията за пенсиониране, както не им е еднаква и работата и условията на труд.Трябва да се направи реформата и тогава да се разпредели,кой на колко години стаж ще може да се пенсионира.

Да си дойдем на думата.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Назад към Предложения и дискусии