Пенсионните неволи на един млад пенсионер

Пенсионните неволи на един млад пенсионер

Мнениеот bobbi66 » 02 Апр 2012, 21:34

Здравейте, уважаеми служители на МВР !
На 01.11.2011 година ми омръзна повече да бъда роб до гроб и с едномесечно предизвестие си дадох направление към Цивилизацията.
Роден съм през 1966 година, а от 01.09.1986 година след 3 години в СМУ в Пазарджик/ първи випуск по новата програма след 10 клас/ започнах работа като мл.РИ в ІV РУ ОУ на МВР Пловдив, след една година в СОТ, СОД, ВИ - МВР задочно, от взводен командир до Началник сектор "СОД" при ОД МВР София. Въобще всичко както си му е редът.
Омръзна ми да работя в състояние на кадрови шок и колапс, на постоянно нямане на технически средства и същевременно на повишена взискателност от страна на Директора на ОД МВР - София и при най-малката грешка или пропуск. Работил съм в Сектор "СОД" Пловдив, когато думата "НЯМА" не съществуваше. Работихме много, бяхме построили капитализма.През 1999 г. Богомил Бонев ни върна в социализма, като ни одържави с една негова Заповед. Чисто в МВР съм прослужил 26,2 години. Чак през месец март 2012 г. ми излезе решението от НОИ за размера на пенсията- 625.00 лв.
Размера е важен, както казват колежките, но на друго искам да Ви обърна внимание.Тя-Пенсията ми била 730.00 лв, но видите ли с някаква си Наредба или Инструкция към Кодекса за социалното осигуряване от всички млади пенсионери от МВР и МО режат по 100 лв и ги вкарват в някакъв фонд. Осигорителното право не ми е било най-любимото, но съм се записал при едни специалисти в тази област и ще я видя тази наредбичка каква е и как така става работата.Тази инквизиция щяла да продължи до навършване на 63 или 65 години на пенсиониралия се млад служител. В моя случай това са 20 години Х 12 месеца са 240 месеца Х 100 лв = 24000.00 лв. Значи дават ти обезщетение при раздялата и след това си ги взимат.В тримесечен срок имам право пред НОИ да обжалвам размера, след това пред Административен съд, след това ................Ще проверя случая и ще Ви докладвам пак във форума.
Тази тема трябва да се разнищи от нашите многобройни синдикати-защитници, защото е много важна. Пък и ние пенсионерите имаме повече време.
Да сте живи и здрави Вие и семействата Ви.
Борислав Караиванов
bobbi66

Re: Пенсионните неволи на един млад пенсионер

Мнениеот paolon » 03 Апр 2012, 13:05

bobbi66 написа:Тя-Пенсията ми била 730.00 лв, но видите ли с някаква си Наредба или Инструкция към Кодекса за социалното осигуряване от всички млади пенсионери от МВР и МО режат по 100 лв и ги вкарват в някакъв фонд.

Това 1 априлска шега ли е ?За пръв път чувам такова нещо.Наистина не съм пенсионер ,но колеги се пенсионираха ,никой не споменава такова нещо.
Аватар
paolon

Мнениеот InfoInfo » 03 Апр 2012, 13:33

Да не би да е ставало дума за допълнителното пенсионно осигуряване, сумите от които не могат да се получат преди навършване на въпросната възраст?
InfoInfo

Мнениеот малкия » 08 Апр 2012, 02:12

bobbi66 написа:Тази тема трябва да се разнищи от нашите многобройни синдикати-защитници, защото е много важна.

Някой пенсионерски синдикат ли имаш предвид, г-н Караиванов?
Преди да ти "омръзне да бъдеш роб" в кой синдикат членуваше?
Преди месец март 2012 пукаше ли ти с какъв размер на пенсията си отиват бившите ти колеги?
И с какво показа, че ти пука?
Нищо конкретно против СОД, против началниците на сектори и против теб лично, но ако не отгоовориш на тези въпроси, не мисля, че имаш моралното право да питаш за каквото и да е "многобройните синдикати-защитници".
Използвай пълноценно времето, с което разполагаш като пенсионер. И да дава Господ дълги години да си получаваш пенсията.
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот bobbi66 » 08 Апр 2012, 16:36

Здравейте, служещи!
Не е първо априлска шега, нито парите са за втората пенсия. Намерих си компетентни хора, ще обжалвам решението на НОИ и тогава ще Ви кажа.
Дали съм бил член в синдикат? Не съм бил и мисля ,че не съм загубил нищо.Иначе, на големия протест в София бях и се почувствах добре тогава, рамо до рамо с колегите по улиците. Но какво стана след този митинг, господа синдикалисти?
Нищо, ония дето ги освиркахме ни повишиха за последно заплатите с 5 %.
А тия кога ще го сторят това? Когато си ги поискате. Поговорките ги знаете за поискването.
bobbi66

Мнениеот gushtera » 08 Апр 2012, 17:02

Караиванов, вземи се скрий с глупостите си, защото простотийте, които вършиш след като напусна системата са меко казано грозни...това да изпращаш анонимни сигнали срещу бивши колеги, които са ти изкарвали началническата заплата толкова години никак не е мъжкарско, но ти, кога ли си бил мъж...Радвай се, че изобщо взимаш пенсия, защото такива като теб са срам и позор за системата на МВР.
gushtera

Мнениеот inkognito » 09 Апр 2012, 11:41

paolon написа:
bobbi66 написа:Тя-Пенсията ми била 730.00 лв, но видите ли с някаква си Наредба или Инструкция към Кодекса за социалното осигуряване от всички млади пенсионери от МВР и МО режат по 100 лв и ги вкарват в някакъв фонд.

Това 1 априлска шега ли е ?За пръв път чувам такова нещо.Наистина не съм пенсионер ,но колеги се пенсионираха ,никой не споменава такова нещо.

Това ако не е било 1-во априлска шега е неосведоменост!Няма такава Наредба или Инструкция към КСО!Другият абсурд е за рязане на 100 лв.,не на определен процент от пенсията,а точно на 100 лв...което за едни може да е 20% от пенсията,за други може да е 30% от пенсията и звучи лековато ;)
inkognito

Мнениеот малкия » 10 Апр 2012, 20:47

bobbi66 написа:Дали съм бил член в синдикат? Не съм бил и мисля ,че не съм загубил нищо.Иначе, на големия протест в София бях и се почувствах добре тогава, рамо до рамо с колегите по улиците. Но какво стана след този митинг, господа синдикалисти?

Ами като не си бил член на синдикат, на какво основание задаваш въпроси към синдикатите?
малкия

Мнениеот bobbi66 » 20 Апр 2012, 09:57

Уважаеми колега Попов!!!
26 години бях член, стига толкова. Оставям на теб да си член, а не ******
Последна промяна MasterCop на 20 Апр 2012, 19:18, променена общо 1 път
Причина: Обидни квалификации!
bobbi66

Мнениеот kuka5 » 20 Апр 2012, 18:05

bobbi66 написа:Уважаеми колега Попов!!!
26 години бях член, стига толкова. Оставям на теб да си член, а не *****

Това е отговор на един .............,който явно си заслужава неволите.
Аватар
kuka5

Мнениеот Lord » 20 Апр 2012, 20:39

Уважаеми bobbi66, като си бил член 26 години /незнайно на какво/ какво успя да направи организацията, чиито член си бил?
Аватар
Lord

Мнениеот dakota_ » 20 Апр 2012, 21:26

Ако 26 години си бил член,сега няма да се оплакваш като ****** орган!
dakota_

Мнениеот малкия » 24 Апр 2012, 10:26

Колега, питах бил ли си член на синдикат. Отговори ми, че не си бил. Изразих мнението си по въпроса относно моралното ти право да задаваш въпроси и да поставяш задачи на синдикатите.
Та, както виждаш, аз говорех за "член" в смисъл член на синдикат. Не съм отплесвал приказката в посока анатомични органи - нито в прекия, нито в преносния смисъл. А ти защо го правиш, колега?

Останалото колегите са ти го обяснили, струва ми се...
малкия

Мнениеот надяващ се » 14 Ное 2012, 20:14

Правя само лека вметка по темата за да бъдат осведомени бъдещите пенсионери от МВР и МО.Вярно е,че за ранно пенсионирали се,се удържа процент от изчислената пенсия до навършване на 65 год.възраст.И едва тогава започват да получават пълният и размер.Имам инфото от двама колеги,които се пенсионираха преди две години.
О,мой боже,правий боже!
Не ти,що си в небесата,
а ти,що си в мене,боже —
мен в сърцето и в душата…

Ботев
Аватар
надяващ се

Мнениеот InfoInfo » 14 Ное 2012, 20:45

надяващ се написа:Вярно е,че за ранно пенсионирали се,се удържа процент от изчислената пенсия до навършване на 65 год.възраст.

Странно, сега за първи път чувам подобно нещо. Нищо подобно не прочетох и в решението с което е изчислен размера на пенсията ми, макар, че съм далеч от цитираната възраст 65 години.
InfoInfo

Мнениеот dsuzunov » 15 Ное 2012, 10:05

Нищо не се удържа при пенсиониране. Просто, една част от вноските за пенсия отиват в пенсионен фонд. Тези пари могат да се ползват след навършване на пенсионна възраст за ІІІ-та категория. В моя фиш пише:
- фонд пенсии - 149.33лв
- универсален пенсионен фонд - 47.26лв
На родените преди 01.01.1960г. пенсията се изчислява на база двете суми или в случая - 196.59лв.
А на тези родени след тази дата е на база 149.33лв.
Това е за кат. Д
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Назад към Предложения и дискусии