Атентатът в Бургас

Re: В днешната преса 2"

Мнениеот СИГМА12 » 19 Юли 2012, 19:16

Снощи чух в мнението на един "спец по анти терор",че ако замисъла за такъв акт бил в София,това нямало да се случи.Е не може да има такива самонадеяни тъпаци .Дано не се случва,но реши ли някой,вероятността е огромна.
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

В днешната преса 22"

Мнениеот dakota_ » 19 Юли 2012, 19:53

m a x написа:
dakota_ написа:...
Никой не може да вменява вина на министър Цветанов за каквото и да е в конкретния случай...

Извинете, може би трябва да обвиним медиите в България, че разпространяват правителствена пропаганда, вместо да се съмняват в нея, да поставят въпроси и да я опровергават? Или Цветанов не си е създал репутация на човек, способен да говори несъстоятелни глупости, особено когато е поставен на тясно и му се налага да се измъква? Нали разбирате, ако не медиите в България, то някои от по-авторитетните в чужбина умеят да обръщат внимание на детайлите -- http://www.euronews.com/2012/07/19/berm ... s-bombing/ -- Бермудки и туристическа раница е заподозреният.., пише в заглавието. Човекът си оставил раницата в багажното и се качил в автобуса, явно, според Цветанов, за да се взриви с останалите

Министър Цветанов си е създал авторитет на най-добрия министър на вътрешните работи (от живите министри на вътрешните работи) след 1989 год. това е мое лично мнение и не го натрапвам на никой.
Такъв атентат не може да бъде предотвратен...за съжаление се случи в БГ,но в която и държава от ЕС да беше,резултата щеше да бъде успешен атентат.
Мястото е избрано много добре,човека (ако това е извършителят от снимката) е облечен като турист...бермуди,тениска,шапка,туристическа раници...този човек по нищо не се различава от туристите около него...Никой не може да изчисли откачалките и никой не може да предвиди тяхното поведение...
dakota_

Мнениеот Lord » 19 Юли 2012, 20:11

m a x написа:... Човекът си оставил раницата в багажното и се качил в автобуса, явно, според Цветанов, за да се взриви с останалите

Последно се приема, че изродът се е самовзривил с раницата на гърба, а не я е оставял в багажното отделение.

А, какво общо има М-р Цветанов не проумявам?! Случи се и той действа точно както трябва! Аз съм полицай на около 350 км от Бургас, но в 18ч. снощи в дежурната част получихме устни телефонни указания какво да правим, а около 23:30ч. и писмени, които бяха в същия дух. Всичко изпълнихме незабавно.

Къде има политика, като всичко е само и единствено професионално с цел недопускане на нов терористичен акт или откриване на съпричастни към вече станалата трагедия?!
Аватар
Lord

Мнениеот m a x » 19 Юли 2012, 20:24

Lord написа:
m a x написа:... Човекът си оставил раницата в багажното и се качил в автобуса, явно, според Цветанов, за да се взриви с останалите

Последно се приема, че изродът се е самовзривил с раницата на гърба, а не я е оставял в багажното отделение. ...

Не. Оцелелите от автобуса твърдят, че взривът идва от долу, от багажното. И това се потвърждава от нараняванията им по краката
m a x

Мнениеот dakota_ » 19 Юли 2012, 20:33

m a x написа:
Lord написа:

Последно се приема, че изродът се е самовзривил с раницата на гърба, а не я е оставял в багажното отделение. ...

Не. Оцелелите от автобуса твърдят, че взривът идва от долу, от багажното. И това се потвърждава от нараняванията им по краката

Според теб,ако терориста е бил с раница на гърба,това изключва ли възможността да има наранени хора по краката?
Питам,защото усещам,че в твое лице сме попаднали на специалист...
dakota_

Мнениеот малкия » 19 Юли 2012, 20:34

Не съм голям фен на министър Цветанов, но едва ли в случая трябва да го обвиняваме. Подобни атентати успяват в държави с далеч по-читави правоохранителни системи...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот Lord » 19 Юли 2012, 20:38

dakota_ написа:
m a x написа:Не. Оцелелите от автобуса твърдят, че взривът идва от долу, от багажното. И това се потвърждава от нараняванията им по краката

Според теб,ако терориста е бил с раница на гърба,това изключва ли възможността да има наранени хора по краката?
Питам,защото усещам,че в твое лице сме попаднали на специалист...

Аз понеже съм лаик, млъквам и чакам спеца да ми даде линия на мислене и поведение.
Аватар
Lord

Мнениеот kermit » 19 Юли 2012, 20:57

В случая вината не е в МВР и конкретно на министъра .Интересен е един факт-преди няколко дена в Кипър е арестуван ливански гражданин,в който са намерени карти с маршрутите на израелски туристи в Кипър.Тази страна,както и България е една от малкото страни,в които почиват големи групи организирани туристи от Израел.Въпроса е дали от българските служби,отговарящи за защита на националната сигурност са се свързали с колегите си от Кипър,за да получат повече информация.Дали са предоставили информация за заловения ливански гражданин в Кипър на МВР?Ако не са разбрали,че в Кипър е арестуван такъв човек ,въпреки че това е обявено в медиите ,въпроса е влиза ли им в служебните задължения да знаят такива факти.Ако са знаели, въпроса е защо не са предупредили ръководството на МВР.
kermit

Мнениеот Макаров » 19 Юли 2012, 21:05

kkarakashev написа:В няколко неща Цветанов е прав - няма как да се предвиди такова действие. Няма как да се провери всеки, който е на територията на летището.
Възниква ми въпроса - има ли как да се проверява всеки, който влиза в Р.България дали е терорист или не - НЕ НЯМА. На мен ми е ясно, ама явно за някой в тази държава (тези който искаха оставки) не е. МВР трябва да знае и да има информация за ВСИЧКО и ВСЕКИ на територията на Р.България. :evil: :mrgreen: Нереално!

Краси, съгласен съм с теб, но донякъде. Защо трябва да се предвиждат тези действия? Трябваше да знаем, че ще се случат, и да сме готови за тях. Никой не е толкова наивен, за да смята, че тероризмът ще ни подмине! Никой не е застрахован, че на територията на неговата държава няма да се случи такова нещо! Имало го е винаги! Винаги ще го има! Вчера пострадаха граждани на Израел. Утре може мишена на терора у нас да са руски туристи. Вдругиден може да са американски, английски или френски. Ние сме страна, която се посещава от хиляди туристи от цял свят през цялата година. Почти всяка държава има врагове, които търсят възможност по този гаден начин да ударят невинни хора. Просто не бяхме готови. От вчера се говори за засилване на охраната на летища, автогари и жп. гари. Само преди няколко години един министър, чието име не желая да споменавам /гнус ме е/, се бореше за закриване на "гаровата полиция". Горкият, той дори не знаеше какви структури има в повереното му министерство. Сега се оказва, че има нужда от тях! Днес до министър Цветанов по Тв. видях и министър Дянков. Същият министър,който според мен полага огромни усилия за обезличаване на сектор "Сигурност" в България /това е мое лично мнение/. Та какво правеше той днес до нашият министър? Това не мога да си обясня? Мога да пиша още по проблемите, но това няма да промени нищо! Дано това да е последният случай на тероризъм у нас! Дано-ама надали! Прав си, че МВР не може да има информация за ВСИЧКО и ВСЕКИ на територията на Р.България. Това е невъзможно! Доказва се и в другите държави, които станаха жертва на терористични актове. Просто трябва да бъде сведена до минимум възможността за извършване на такива долни деяния.
Аватар
Макаров

Мнениеот Faceoff » 21 Юли 2012, 09:36

Освен, че не могат да се предвидят такива актове не може и да им се противодейства. Без оглед на службите дали ще е ДАНС, Гарова полиция, както казваше ММ или друга служба.
Какво в действителност е станало не знам, виждам само част от картината, която ми се показва, която искат да видя, но каква е крайната цел не зная, а може би целта оправдава средствата?
http://www.bas-bg.org/new/gladio.html
Защо израелски граждани, защо в България? Каква е целта? Да се покаже, че българските служби за сигурност са неспособни? А може би е нужно да дойдат чужди специалисти „уж” да помагат, а в това време да добият важна информация?
Четох някъде, че МОСАД през 1954 взривяват обекти в Египет с цел сриване авторитета на правителството. Дали целта не е същата? Какво пречи на израелските и американските служби за сигурност да се правят на доброто и лошото ченге? От кого се управляват нашите управляващи? Може би там е отговорът на въпроса?
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2384791
Имам готова дума за разговор с всеки човек, но първо гледам дали човека е наистина човек, второ гледам дали думата му е дума.
Аватар
Faceoff

Мнениеот MasterCop » 21 Юли 2012, 10:06

Не мисля, "че струва барута", дето има един лаф, да се доказва каквото и да било... Тероризма е една фанатична страст, а където има страсти, няма логика и разум!
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот ovenen » 21 Юли 2012, 14:11

Защо всички нападат Цветанов и Борисов? Кой закри арабското направление на Военното разузнаване и им забрани да работят в Турция - Гоце, Доган и Симеон. Кой закри офисите на политически формации на кюрдите и кюрдското радио в Бг, кои скъса връзките с палестинците? Там където бяха силни наште хора - им е.а майката. Сега - оли кво стана. Радват се на 200 000 израелски туристи (аз съм бил с такава група - отврат - шумни, невъзпитани, нагли, абе ужас), а иначе 600 000 българи отиват в Турция и Гърция?!? Щото комунистическите отрепки, дето владеят хотелите и туризма инструктурат персонала за двоен стандарт - българите да го духаме, гледай чужденците да са ОК! Колко човека в ДАНС, НРС или Военното разузнаване днес знаят отлично арабски или турски? Ако има и 20, добре ще е. Уволниха старите, нали били доносници и завършили в Москва, нищо че си разбираха от работата и сега цветанов и борисов виновни. Верно че Цецко уби рибата с тва "терориста с бермуди беше като всеки един друг турист" и бойко "главата му на 100 метра е намерихме" добре му притури, ама когато само лакеийщина има наоколо и никой не смее да каже две сериоани приказки. Доши 200 медици, патолози, МОСАД, военни и незнам кви още от Израел и комндерат? Алоооу, като си знаете дереджето, що не пратихте по един МОСАД-ец със всяка група и да си наглежда овцете. Само онзи ден са били над 150 човека? Или да са поискали охрана от нас, никой нямаше да им откаже. После даже обвиняват, че сме били неадекватни. Ами дръжте си туристите в Израел и няма да умират невинни по света. Решете си проблемите с арабите и няма да умират невинни. Сега какво - Сидериста и ко яхнаха метлата, само трябва една простотия от някой и готова е работата, Заради кой - ония ми ти братя - евреи и араби, дето зарад тях патим всички. Нервирах се, сори.
ovenen

Мнениеот dakota_ » 21 Юли 2012, 14:58

ovenen написа:Защо всички нападат Цветанов и Борисов? Кой закри арабското направление на Военното разузнаване и им забрани да работят в Турция - Гоце, Доган и Симеон. Кой закри офисите на политически формации на кюрдите и кюрдското радио в Бг, кои скъса връзките с палестинците? Там където бяха силни наште хора - им е.а майката. Сега - оли кво стана. Радват се на 200 000 израелски туристи (аз съм бил с такава група - отврат - шумни, невъзпитани, нагли, абе ужас), а иначе 600 000 българи отиват в Турция и Гърция?!? Щото комунистическите отрепки, дето владеят хотелите и туризма инструктурат персонала за двоен стандарт - българите да го духаме, гледай чужденците да са ОК! Колко човека в ДАНС, НРС или Военното разузнаване днес знаят отлично арабски или турски? Ако има и 20, добре ще е. Уволниха старите, нали били доносници и завършили в Москва, нищо че си разбираха от работата и сега цветанов и борисов виновни. Верно че Цецко уби рибата с тва "терориста с бермуди беше като всеки един друг турист" и бойко "главата му на 100 метра е намерихме" добре му притури, ама когато само лакеийщина има наоколо и никой не смее да каже две сериоани приказки. Доши 200 медици, патолози, МОСАД, военни и незнам кви още от Израел и комндерат? Алоооу, като си знаете дереджето, що не пратихте по един МОСАД-ец със всяка група и да си наглежда овцете. Само онзи ден са били над 150 човека? Или да са поискали охрана от нас, никой нямаше да им откаже. После даже обвиняват, че сме били неадекватни. Ами дръжте си туристите в Израел и няма да умират невинни по света. Решете си проблемите с арабите и няма да умират невинни. Сега какво - Сидериста и ко яхнаха метлата, само трябва една простотия от някой и готова е работата, Заради кой - ония ми ти братя - евреи и араби, дето зарад тях патим всички. Нервирах се, сори.

Явно си младо момче и за това си изпуснал доста от разрушителите на българското разузнаване...Нещата почват много преди Гоце и Симеон...Подминал си Димитър Луджев,подминал си всичко което се случи около "оня списък"...издаването на агентите на българското разузнаване на Турция...ролята на Димитър Луджев не е за подминаване,Ахмед Доган...Чавдар Червенков шефа на военното разузнаване ( бивш министър на вътрешните работи),Бригадир Аспарухов...от там се почва разрухата в разузнаването и националното предателство...
dakota_

Мнениеот dsuzunov » 21 Юли 2012, 15:45

Много ми стана интересно, когато съобщиха, че специална група от Израел, съблюдаваща спазването на обичаите при смърт, първа се е доближила до убитите.
Кой и на какво основание я допусна тази група в периметъра на МП-то?
При взрив, основната работа по огледа се извършва от ДОТИ, а ние само подскачаме отстрани с фотоапаратите.
Нека дойдат от Мосад за да помагат, ама да изземват функциите на нашите ми се струва малко пресилено.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот ovenen » 21 Юли 2012, 16:57

Явно си младо момче и за това си изпуснал доста от разрушителите на българското разузнаване...Нещата почват много преди Гоце и Симеон...Подминал си Димитър Луджев,подминал си всичко което се случи около "оня списък"...издаването на агентите на българското разузнаване на Турция...ролята на Димитър Луджев не е за подминаване,Ахмед Доган...Чавдар Червенков шефа на военното разузнаване ( бивш министър на вътрешните работи),Бригадир Аспарухов...от там се почва разрухата в разузнаването и националното предателство...[/quote]

Съгласен, тез тримата просто ги видях нагледно кво направиха за 10 години, за преди това нямам преки впечатления, но като се знае че Луджев и Доган ходехе заедно да се напиват, нищо чудно. Ама лошото е, че няма измъкване от тая хватка. Джамията в Кърджали за какво е? Най-голямата на Балканите, кога Кърджали с неговите има има-няма 50 000 човека стана център на Исляма? Проблем е да се направи нова, ама нормална за България джамия? Ами джамията в Асеновград - новата срещу казарамата (символика голяма, казармата се празни, джамията се пълни), и на още 250 локации (само новоизградени говорим), всичко, което се е видяло в Косово и Босна ред по ред става тука. Само въпросът е кога ще ни дойде редът.
ovenen

Мнениеот dsuzunov » 22 Юли 2012, 08:02

Темата взе да се превръща в религиозна. Нека не насаждаме омраза към дадена религия, само защото фанатичен неин представител извърши терористично нападение, уповавайки се на своя Бог (а Той всъщност е един).
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Re: Атентатът в Бургас

Мнениеот MasterCop » 22 Юли 2012, 08:46

ovenen - това няма нищо общо с темата която вече има конкретно заглавие!
Що се отнася до самите ислямски терористи, те изповядват своеобразен култ към смъртта. Освен за смъртта на тези, които отричат вярата им, терористите често мечтаят и за собствената си смърт. Искат да са мъченици по стара левичарска традиция... но и за да заслужат полагащия им се вечен живот. Може би защото го свързват най-вече със 72-те девици, които очакват мъчениците на вярата в мюсюлманския рай, които така им липсват в реалния живот. Девиците са основна тема на всекидневната ислямска пропаганда... Обаче дори и да им се вържем на вярванията, никой не им обяснява, че телата им си остават на земята (дори и не винаги цели :lol: след взрива), а без тях те няма как да изпитват плътски удоволствия! И въобще не се замислят, че според нашия Бог, (който реално наистина е един) те убивайки себе си и околните, ще видят Рая през крив макарон! То ако беше вярно това за 72-те девици, техните лидери първи щяха да запашат коланите с тротил, не да се крият в миша дупка докато не ги закопае там някоя лазерно насочена Paveway :twisted:
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения и дискусии