Атентатът в Бургас

Re: Атентатът в Бургас

Мнениеот kkarakashev » 22 Юли 2012, 09:07

Единственото нещо, което ми е понятно от тези "спецове по антитерор" и се съгласявам с тях е, че спрямо техните разбирания (на мюсюлманите) как е могло този камикадзе да е така облечен , и след като се самовзриви така да застане "пред Алах" Пак по техните "закони" това е било неприемливо и абсурдно.Също казаха, че почти винаги преди такова действие на самоубиец - камикадзе то той/тя отправяли думи/молитва към Алах. В Бургас такова действие не е споменато от никой свидетел, или поне не е оповестено по медиите.
п.с.Това ликвидиране на духовния лидер на Ал Кайда нещо ми се струва "въздух под налягане"
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот dakota_ » 22 Юли 2012, 12:18

Краси,понякога се случват трудови злополуки...отива крадец да краде и го ловят,отива да извършва обир и го закопчават...все трудови злополуки...Същата работа е и при атентаторите,отива да извърши атентат,може изобщо да не е планирал да се самовзривява,но по невнимание да падне в гроба,който е изкопал за други... Добре е щяло да бъде само той да се взриви,но обстоятелствата са други и за съжаление много невинни хора отнесе със себе си...
dakota_

Re: В днешната преса 2"

Мнениеот m a x » 22 Юли 2012, 14:12

dakota_ написа:...
Според теб,ако терориста е бил с раница на гърба,това изключва ли възможността да има наранени хора по краката?
...

Имах предвид отдолу по стъпалата на краката, което се вижда от разпространените репортажи. И потърпевшите свидетели казват, че взривът идва от багажното. Но както може би сте разбрали, нашенските специалисти са оставили всички тези свидетели очевидци да си заминат за Израел, без преди това надлежно да съберат показания. Това е "професионализма", за който става въпрос

ovenen написа:Защо всички нападат Цветанов и Борисов? ...

Съгласен съм, че не е уместно един гнусен терористичен акт да бъде употребяван политически и да се позволява подобни действия да оказват влияние върху политическите процеси. Но това още на следващия ден да се излезе пред медиите и да се започне с измислици, че вече знаели конкретния извършител, да лъжат и манипулират вече не само българската, а световната общественост с разпространение на снимки, видеоматериалчета и пр., както Цветанов по принцип е свикнал да прави и по примера на ген.сек. Борисов с такива шменти-капели си поддържа рейтинга от началото на мандата в България /защото навън очевидно се присмиват/, просто не се толерира в нормалните държави
Последна промяна m a x на 22 Юли 2012, 14:18, променена общо 1 път
m a x

Мнениеот dinkovm » 22 Юли 2012, 14:17

Ако има 3 кг. тротил в чантата носена на врата от соченият, като камикадзе мъж, няма ли той да ходи малко по-приведен? Направих опит с три пакета захар. Въпреки, че видимо съм по здравичък от предполагаемият терорист, не мога да ходя така спокойно с тази тежест. Има ли и у други такива съмнения?
Може да си добър човек и без да си полицай , но за да си добър полицай е задължително да си добър човек.

http://www.vbox7.com/play:ab83519d
Аватар
dinkovm
Инструктор

Мнениеот dakota_ » 22 Юли 2012, 14:45

m a x написа:
dakota_ написа:...
Според теб,ако терориста е бил с раница на гърба,това изключва ли възможността да има наранени хора по краката?
...

Имах предвид отдолу по стъпалата на краката, което се вижда от разпространените репортажи. И потърпевшите свидетели казват, че взривът идва от багажното. Но както може би сте разбрали, нашенските специалисти са оставили всички тези свидетели очевидци да си заминат за Израел, без преди това надлежно да съберат показания. Това е "професионализма", за който става въпрос.

Имах предвид,че няма как да се определи при избухване на взрив къде точно и по коя част на тялото ще има поражения и по коя част на тялото няма да има поражения...Взрива е бил на открито,никой не е бил зад броня или да е ползвал някакви защитни средства та да се чуди за нанесените поражения...Относно свидетелите,каквото трябва е направено,все си мисля,че излишно се обременяваш с разсъждения относно въпроси по които не разполагаш с емпирични данни,а се доверяваш на теоретични данни от типа "една жена казала на друга жена" или "така пише във вестника"...
dakota_

Мнениеот m a x » 22 Юли 2012, 14:56

dakota_ написа:... не разполагаш с емпирични данни,а се доверяваш на теоретични данни от типа "една жена казала на друга жена" или "така пише във вестника"...

Напротив, изрично Ви предоставих репортаж, в който потърпевша свидетелка на взрива в автобуса обяснява как той идва от б а г а ж н о т о. Теоретични и лишени от достатъчно логика са измислиците на "специалистите", които не са си направили труда да съберат надлежно показания от тези очевидци, преди да ги пуснат обратно за Израел
m a x

Мнениеот kermit » 22 Юли 2012, 18:05

kkarakashev написа:Единственото нещо, което ми е понятно от тези "спецове по антитерор" и се съгласявам с тях е, че спрямо техните разбирания (на мюсюлманите) как е могло този камикадзе да е така облечен , и след като се самовзриви така да застане "пред Алах" Пак по техните "закони" това е било неприемливо и абсурдно.Също казаха, че почти винаги преди такова действие на самоубиец - камикадзе то той/тя отправяли думи/молитва към Алах. В Бургас такова действие не е споменато от никой свидетел, или поне не е оповестено по медиите.
п.с.Това ликвидиране на духовния лидер на Ал Кайда нещо ми се струва "въздух под налягане"

Искаш да кажеш,че Осама бин Ладен е жив ли?
kermit

Мнениеот MasterCop » 23 Юли 2012, 11:20

ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот dakota_ » 23 Юли 2012, 16:03

Каква инвестиция трябва да се направи,че да се избегне това http://www.sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=2736685 Дори да се намерят пари да се инвестира в сигурност...трябва да се набляга и на възпитание,за да може да се спазват въведените мерки за сигурност...
dakota_

Мнениеот MasterCop » 23 Юли 2012, 18:36

Тва културата що е?! Пие ли се руча ли се :lol:

Но и с трици маймуни не се ловят! :idea:
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот dako » 23 Авг 2012, 19:25

никой ли не прочете какво каза Бургаския доктор от съдебна,че само краката му тежат 52кг.което значи че този човек тежи над 100кг.,а този който го дават постоянно доктора каза-този е не повече от 70-75кг.
dako

Мнениеот m a x » 29 Авг 2012, 14:14

Цветанов се срещна с министъра по стратегическите въпроси на Израел и официалната позиция на България за атентата в Бургас, както знаете, предстои да бъде оповестена
m a x

Мнениеот Васил » 06 Окт 2012, 01:24

аз ще ви кажа значи работата е като 11 септември.. американците сами си бутнаха кулите и обвиниха осама от пещерата след това 10 години война сега като свърши петрола край... сега не знам кой.. еврейте ли ... американците ли... нашите тайни служби ли убиха тия еврей Израел каза хизбула са виновни.. техен спонсор е ..... коя държава те са виновни и опа конфликта а с еврейте са хамериканците ... а замислете се в тая държава има ли петрол??? тази държава съобразява ли се с новия световен ред? ...... край на темата! според мен а вие си спорете! но както казах според мен!
Васил

Мнениеот катюша » 06 Окт 2012, 09:10

Васил написа:аз ще ви кажа значи работата е като 11 септември.. американците сами си бутнаха кулите и обвиниха осама от пещерата след това 10 години война сега като свърши петрола край... сега не знам кой.. еврейте ли ... американците ли... нашите тайни служби ли убиха тия еврей Израел каза хизбула са виновни.. техен спонсор е ..... коя държава те са виновни и опа конфликта а с еврейте са хамериканците ... а замислете се в тая държава има ли петрол??? тази държава съобразява ли се с новия световен ред? ...... край на темата! според мен а вие си спорете! но както казах според мен!

Аз ще ти кажа да не си набутваш носа там където не трябва да не ти го счупи някой.Големи конспиратори се навъдихте и много взехте да разбирате от атентати и от работата на МВР!
катюша

Мнениеот СИГМА12 » 06 Окт 2012, 09:36

Може да го стяга каскета Васко,но има резон в мнението му.... :oops:
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот Васил » 06 Окт 2012, 12:08

не може ли да изкажа собственото си мнение??? както виждаш не цитирам имена това е мнение просто!! Не може ли да мислим вече или и това е забранено??? А приятелю? Не може ли да изказваме мнения приятелю?? И не не ме стяга кастата просто каската ми я няма.... махнете вия вашите и вижте в какво се е превърнала държавата... народа ни ... и света в който живеем!!!
Васил

Мнениеот катюша » 06 Окт 2012, 13:32

Васил написа:не може ли да изкажа собственото си мнение??? както виждаш не цитирам имена това е мнение просто!! Не може ли да мислим вече или и това е забранено??? А приятелю? Не може ли да изказваме мнения приятелю?? И не не ме стяга кастата просто каската ми я няма.... махнете вия вашите и вижте в какво се е превърнала държавата... народа ни ... и света в който живеем!!!

Ако караш без каска рискуваш да си разбиеш главата или главите ;) пази се и бъди внимателен.При атентат всичко хвърчи в различни посоки и може да те удари лошо.Не всички вярваме в световната конспирация,но това не значи,че не може да кажеш свободно мнението :D
катюша

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения и дискусии