Предложение за допълнителини доходи - за обсъждане!

Re: Предложение за допълнителини доходи - за обсъждане!

Мнениеот Chopara50 » 05 Сеп 2012, 11:46

Преди няколко години един Директор разпореди работа през 8 часа, за да не могат полицаите да работят втора работа. Три дни работиш после два почиваш, после четири дни работиш и два почиваш, така изкарах ме една година. С годините натрупани на улицата се уморих и сега предпочитам да си почина от колкото да дойде време и да вися пред кабинетите на докторите. Стегнах колана и се оправяме, но пък със задна дата увеличих лекарствата.
Ако някой ми признае труда де то съм го полагал незаконно ще се получи интересно отношение 1:1 с годините в момента :roll:
Последна промяна belyata на 05 Сеп 2012, 12:31, променена общо 1 път
Причина: Сливане на поредни мнения!
Chopara50

Мнениеот petkoto1 » 05 Сеп 2012, 13:42

Колега имал съм предвид - не да обсъждаме на някой работи ли му се като паркетчия или плочкаджия професии - а сондирам мнение, дали би било добре в почивката човек да може съвсем нормално да отиде на работното СИ място и да положи допълнително платен труд - ако има нужда от допълнителни доходи - по нормалният и законов път! А не дали може да охраняваш този или онзи и дали ставало нещо от него като фризьор!
petkoto1

Мнениеот Chopara50 » 05 Сеп 2012, 14:28

Неизбежно ще стигнем и до това, да ли имаш желание. Има сектори в които имат достатъчно мероприятия за охрана, че няма нужда да ходиш по желание на работа. Естествено положеният труд ще го получиш в края на тримесечието. В някои това може да го направиш по желание, в други просто няма мърдане. През 90-те години разрешиха полагането на допълнителен труд с наредба която не просъществува дълго. Имаше недостатъци, но за времето си беше постижение да вършиш нещо легално. Предложение за допълнителни доходи може да има ако работиш извън МВР. Всичко друго е извънреден труд положен по собствено желание в почивния ти ден след предварително съгласуване с Началника ти нанесено в месечният график. Това разбирам под "в почивката човек да може съвсем нормално да отиде на работното СИ място и да положи допълнително платен труд - ако има нужда от допълнителни доходи - по нормалният и законов път."
Това е моето разбиране за нещата, а може и да греша. :roll:
Chopara50

Мнениеот малкия » 05 Сеп 2012, 18:12

petkoto1 написа:Колега имал съм предвид - не да обсъждаме на някой работи ли му се като паркетчия или плочкаджия професии - а сондирам мнение, дали би било добре в почивката човек да може съвсем нормално да отиде на работното СИ място и да положи допълнително платен труд - ако има нужда от допълнителни доходи - по нормалният и законов път! А не дали може да охраняваш този или онзи и дали ставало нещо от него като фризьор!

Добре де, колега - кой е "нормалният и законов път"?
Хората пропускат смени от графика за да не се натрупва извънреден труд. Ти очакваш някой от тези, дето пращат колегите в почивка за да няма труд над нормативно установеното време, да каже "Елате да работите допълнително срещу допълнително заплащане" Правилно ли съм разбрал?

В същото време с месеци, че и с години, се мъчим да убедим политическото ръководство да промени крещящата несправедливост - ЗМВР дава възможност да се принуждават служители да работят ангария.

Предлагаме едно от двете.
Или извънредния труд да се изплаща (или компенсира частично с платен отпуск) без ограничение.
Или да има ограничение на извънредния труд, който служителят може да положи - да, точно онези 50 часа на тримесечие и до 12 дни годишно за работещите на смени.

В първия случайни казват "Сори, няма пари за да плащаме повече от сега фиксираното в закона".
Във втория - "Не можем да ограничим извънредния труд, защото ще остане несвършена работа".

Стопляш ли какъв е порочният кръг?
В момента се опитваме да преговаряме и по този въпрос. И се каним да излезем на протест, ако преговорите зациклят.
А ти очакваш някой да ти предложи да поработиш допълнително и да плати за това?

Ами чакай...
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот dakota_ » 05 Сеп 2012, 18:20

pravo_09 написа:
dakota_ написа:
малкия написа:По принцип има как да стане.
Въпросът е има ли кой да плати...

А големият въпрос е да се разреши на държавните служители в МВР да получават доходи от дейност извън произтичащата от служебното им правоотношение с МВР.
Достатъчно е да се пипне чл. 177 от ЗМВР.
Разбира се, нищо против това да става по ред, определен от министъра - така някои дейности могат да отпаднат, ако съществува риск от конфликт на интереси...
Това е напълно реално и осъществимо - ако някой иска да го направи, но не знае как, да пита германците и холандците...

Вальо,за сега към този момент това може да стане само по принцип.В действителност това не може да стане.
Първо,да даваш по няколко допълнителни смени е несериозно и противоречи на натоварването на което са подложени служителите.
Веднага ти припомням какво се пише и говори от полицаи "работата ни е високорискова,натоварването е огромно,стреса е огромен,скапваме се от работа..." Човек който работи труд първа категория,високорискова работа и е подложен на огромен стрес и натоварване,да работи допълнително същата тази работа или лъже,че работата е толкова тежка и натоварването е толкова голямо,или иска да отбие номера,че нещо е свършил и да очаква да му се плати...Нямам друго обяснение...
Виж ако иска да работи друга работа няма лошо...в момента закона не забранява да се занимава със земеделие с гори...
Може да се позволи на колеги да се занимават с преводачески услуги,няма фиксирано работно време,може да си декларира хонорара и спокойно да извършва тази вид дейност...
Но да се говори за шофьорска работа,аз охрана и т.н няма как да стане...
Не виждам смисъл да гледаме Германия и Холандия,все пак сме в България и няма да наемаме германци и холандци да ни работят,нашия материал не е като техния...Модела в МВР е друг,болшинството постъпват при нас,защото няма къде другаде да ги вземат с тези качества и не на последно място постъпват за да не работят...
Темата е дъвкана и преживяна многократно,казвал съм го много пъти,че много хора на глас искат да се разреши втора работа,но тайно се надяват това никога да не се случи,защото ще лъсне наяве колко са негодни и бездарни...

По принцип да, но когато съм бил патрулен полицай понякога ми се е случвало на месец да бъда служебно ангажиран три пъти за цели12 часови смени. Което ми се изплати на тримесечието.

Споменал си много точно "понякога ми се е случвало" едно е понякога да ти се случи да си инцидентно ангажиран три пъти по 12 часа допълнително към редовния график и съвсем друго това да стане ангажимент за допълнителен доход...Както споменах няма да си отпочинал и пълноценен на работното си място.
dakota_

Мнениеот generala » 09 Сеп 2012, 18:20

Преди около 20 години в Пазарджик ни четоха брошура в която се описваше получаваното възнаграждение от американските полицай. До колкото си спомням заплатата беше около 4000 долара, като с извъреден труд може да стигне до около 9000 долара, беше описан и един от начините за полагане на извъреден труд, във всяко полицейско упоравление има дъска на която се обявява в кой обект (магази или нещо друг) и за кои часове има нужда от охрана и всеки полицай може да заяви кои часове може да поеме, като единственото условие е да не са повече от четири часа ако полеженият труд е след работно време. Като пример се даваше, че ако полицай поме часове в голям магазин работата се състои в това да стои и да наблюдава каво става в магазина на охранитерните камери и само ако има нарушение излиа от стаята и взима отношение.
"Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко за толкова дълго време,че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо..." К. Иречек, 13.12.1881г. Р.Р.:...докато ни изгонят, или ни стегне шапката и сами си тръгнем.
Аватар
generala

Мнениеот MasterCop » 09 Сеп 2012, 18:44

Хората отдавна са открили топлата вода... Да видим дали и ние някога ще я открием... :D
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот койота » 10 Сеп 2012, 20:29

малкия написа:
petkoto1 написа:Колега имал съм предвид - не да обсъждаме на някой работи ли му се като паркетчия или плочкаджия професии - а сондирам мнение, дали би било добре в почивката човек да може съвсем нормално да отиде на работното СИ място и да положи допълнително платен труд - ако има нужда от допълнителни доходи - по нормалният и законов път! А не дали може да охраняваш този или онзи и дали ставало нещо от него като фризьор!

Добре де, колега - кой е "нормалният и законов път"?
Хората пропускат смени от графика за да не се натрупва извънреден труд. Ти очакваш някой от тези, дето пращат колегите в почивка за да няма труд над нормативно установеното време, да каже "Елате да работите допълнително срещу допълнително заплащане" Правилно ли съм разбрал?

В същото време с месеци, че и с години, се мъчим да убедим политическото ръководство да промени крещящата несправедливост - ЗМВР дава възможност да се принуждават служители да работят ангария.

Предлагаме едно от двете.
Или извънредния труд да се изплаща (или компенсира частично с платен отпуск) без ограничение.
Или да има ограничение на извънредния труд, който служителят може да положи - да, точно онези 50 часа на тримесечие и до 12 дни годишно за работещите на смени.

В първия случайни казват "Сори, няма пари за да плащаме повече от сега фиксираното в закона".
Във втория - "Не можем да ограничим извънредния труд, защото ще остане несвършена работа".

Стопляш ли какъв е порочният кръг?
В момента се опитваме да преговаряме и по този въпрос. И се каним да излезем на протест, ако преговорите зациклят.
А ти очакваш някой да ти предложи да поработиш допълнително и да плати за това?

Ами чакай...

Това може да се реши по следният начин според мен.
За всяко мероприятие като; концерти,заснемането на филмови продукции,спортни мероприятия и др. се сключва договор между МВР и организаторитекато съответно се заплаща за охраната. Съвсем спокоино може тези мероприятия да се охраняват от колеги който по график не са на работа и ще могат да работят допълнително а и така ще се реши донякъде и въпроса с инзвънредния труд. Ако се разреши този въпрос много от оганизаторите на мероприятия биха предпочели да се охраняват от МВР а не от ЧОФ.
ЧЛЕН НА СФС-МВР
койота

Мнениеот skitnika » 10 Сеп 2012, 21:57

койота написа:

Това може да се реши по следният начин според мен.
За всяко мероприятие като; концерти,заснемането на филмови продукции,спортни мероприятия и др. се сключва договор между МВР и организаторитекато съответно се заплаща за охраната. Съвсем спокоино може тези мероприятия да се охраняват от колеги който по график не са на работа и ще могат да работят допълнително а и така ще се реши донякъде и въпроса с инзвънредния труд.

Това за Софето ОК ,но за западналата провинция , К'во правим ??? Ако столицата е Държава в Държавата , това е друг въпрос !!! kl) :roll:
skitnika

Предишна

Назад към Предложения и дискусии